Decalotarea penisului

Pagina 1 din 2
1   2   »

Flori0

Newbie
3 mesaje

Decalotarea penisului

scris pe 5 nov 2008 12:25 de Flori0

vreau sa imi stea penisul decalotat cum sta la majoritatea barbatilor.
eu cand tarag preputul in jos,se "beleste" penisul is sta asa cateva secunde,dupa care revine singur
as dori sa stea "belit" ,dar fara operatii
si...se poate sa fie din cauza la atza ?
va rog sa ma ajutati
sus

vladbodan

Expert member
1249 mesaje

Re: decalotarea

scris pe 5 nov 2008 20:21 de vladbodan

vreau sa imi stea penisul decalotat cum sta la majoritatea barbatilor.
eu cand tarag preputul in jos,se "beleste" penisul is sta asa cateva secunde,dupa care revine singur
as dori sa stea "belit" ,dar fara operatii
si...se poate sa fie din cauza la atza ?
va rog sa ma ajutati


pai cand e in erectie asa iti ramane omule , decalotat



You're a mug,
Thats why I had to cut you down,
You run with the wolves,
While I hunt like a hound.

You're a mug,
Thats why I had to cut you down,
You run with the wolves,
Shout it out loud.
sus

valentine

Guest

Re: Re: decalotarea

scris pe 5 nov 2008 23:42 de valentine



pai cand e in erectie asa iti ramane omule , decalotat


Really? Eu stiam ca trebuie sa faci operatia de circumscrizie(spelling? totdeauna m-a batut cuvantul asta)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: decalotarea

scris pe 6 nov 2008 00:44 de ExoticDream



Really? Eu stiam ca trebuie sa faci operatia de circumscrizie(spelling? totdeauna m-a batut cuvantul asta)


Pana acum ne-am luptat cu geometria (i se zicea circumscriere), acum vad ca a ajuns circumscrizie (nici nu pot sa-l pronunt, de unde le scoateti, fratilor?), probabil ca in preajma alegerilor vom auzi de circumscriptie... aaaa, vedeti ca mai sunt circumspectie si circumcluzie!

Corect este circumcizie, iar persoana care a facut operatia cu pricina devine circumcisa.




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

draga gigel

Guest

Re: Re: Re: Re: decalotarea

scris pe 6 nov 2008 01:16 de draga gigel

Multumim pt lamuriri. Andreea Esca, ai legatura
sus

fake_awake

Junior member
38 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: decalotarea

scris pe 6 nov 2008 18:46 de fake_awake

Multumim pt lamuriri. Andreea Esca, ai legatura


circumcizie totala :P si o sa stea capul "afara" tot timpul

eu am circumcizie minimala si idiotul de dr nu mi-a facut-o bine (ma gandesc acum sa o fac din nou) , capul sta iesit afara in orice stare vreau eu (doar daac trag de pielea aia la inceput normal) , daca e in erectie si trag de piele ma ustura ingrozitor

asa ca incearca sa vorbesti cu un dr care sa-ti taie ata aia sau daca nu incearca circumcizie (daca te tine)
sus

Flori0

Newbie
3 mesaje

Re: Re: decalotarea

scris pe 7 nov 2008 10:53 de Flori0



pai cand e in erectie asa iti ramane omule , decalotat


poi nu intelegi...ca la mine si cand e in erectie nu ramane decalotat
cum fac sa stea decalotot.Nu vreau sa ma duc la doctor sa imi taie organu pe acolo cine stie
sus

vladbodan

Expert member
1249 mesaje

Re: Re: Re: decalotarea

scris pe 7 nov 2008 16:28 de vladbodan



poi nu intelegi...ca la mine si cand e in erectie nu ramane decalotat
cum fac sa stea decalotot.Nu vreau sa ma duc la doctor sa imi taie organu pe acolo cine stie


atunci fa bine si cand e in erectie incearca sa il fortezi putin si sa iti ramana asa in caz ca reusesti , daca nu , te sfatuiesc sa mergi la spital sa te opereze ca daca o faci prea tarziu s-ar putea sa iti para rau , opreste si din crestere , si scade sporul la "locul de munca" etc



You're a mug,
Thats why I had to cut you down,
You run with the wolves,
While I hunt like a hound.

You're a mug,
Thats why I had to cut you down,
You run with the wolves,
Shout it out loud.
sus

valentine

Guest

Re: Re: Re: Re: decalotarea

scris pe 7 nov 2008 16:40 de valentine



atunci fa bine si cand e in erectie incearca sa il fortezi putin si sa iti ramana asa in caz ca reusesti , daca nu , te sfatuiesc sa mergi la spital sa te opereze ca daca o faci prea tarziu s-ar putea sa iti para rau , opreste si din crestere , si scade sporul la "locul de munca" etc


Ma tu ce baza ai cand spui aberatiile astea? Tu citesti ce scrii? Ce sa forteze? Nu a zis ca nu i se decaloteaza, a zis ca nu ii sta decalotat. De cand si pana cand a nu fi circumscris inseamna ca ti se opreste din crescut? Pana acum cu i-a crescut, ca nu se operase. Scade sporul la "locul de munca"? De cand si pana cand are treaba preputul cu performantele sexuale?
sus

shell

Guest

Re: Re: Re: decalotarea

scris pe 12 nov 2008 22:22 de shell



Really? Eu stiam ca trebuie sa faci operatia de circumscrizie(spelling? totdeauna m-a batut cuvantul asta)

eh..si eu am fost operat la varsta de 7 ani.. :P
probleme de sanatate..o boala numita fimoza..
acu...sta decalotat tot timpul.....si niic nu am deranjeaza cand il strang de cap :P...e ca pielea normala....
sus

eu..mm

Guest

Re: Decalotarea penisului

scris pe 22 nov 2008 16:16 de eu..mm

salut. cand penisul este in erectie nu il pot decalota. din ce cauza? este ceva grav???
sus

bad84

Newbie
1 mesaje

Re: Decalotarea penisului

scris pe 12 mar 2009 17:45 de bad84

vreau sa imi stea penisul decalotat cum sta la majoritatea barbatilor.
eu cand tarag preputul in jos,se "beleste" penisul is sta asa cateva secunde,dupa care revine singur
as dori sa stea "belit" ,dar fara operatii
si...se poate sa fie din cauza la atza ?
va rog sa ma ajutati



sal , cam aceiasi problema o am si eu , adica am 24 de ani si am inceput viata sexula de mai multi ani nu are importanta de cand , dar nici mie nu imi sta capul penisului decalotat , dar daca trag in jos se "beleste"tot si chiar nu ma deranjeaza de loc nu simt nici o durere sau ceva de genu. Si in stare moale si in erectie dar nu sta mereu decalotat e vreo problema? un sfat va rog , nu ma deranjeaza cand fac sex dar as vrea sa fie decalotat mereu nu sa il "belesc"eu. ms si astept informatii!
sus

anonymus

Guest

Re: Re: Decalotarea penisului

scris pe 16 iun 2009 09:47 de anonymus




sal , cam aceiasi problema o am si eu , adica am 24 de ani si am inceput viata sexula de mai multi ani nu are importanta de cand , dar nici mie nu imi sta capul penisului decalotat , dar daca trag in jos se "beleste"tot si chiar nu ma deranjeaza de loc nu simt nici o durere sau ceva de genu. Si in stare moale si in erectie dar nu sta mereu decalotat e vreo problema? un sfat va rog , nu ma deranjeaza cand fac sex dar as vrea sa fie decalotat mereu nu sa il "belesc"eu. ms si astept informatii!


waw dar nu inteleg mare lucru din ce spuneti pe aici (am 15 ani )....dar am si eu o 'problema'..voi folosi termeni pe care ii inteleg si eu ....cand incerc sa 'belesc' penisul..ajung pe la jumatatea glandului(capului) si incepe sa apara o durere..si nu pot sa il 'belesc' mai mult fiindca devine insuportabila.Nu stiu care este cauza si nici daca asa este normal sau nu...ar putea fi deoarece preputul nu este destul de elastic sau ceva de genul?As putea discuta cu parintii toate astea dar este foarte jenant intr-un fel...
...va rog sa ma lamuriti
--multumesc anticipat--
ps:sunt irgin...
sus

Skate

Guest

Decalotarea penisului

scris pe 22 iun 2009 22:08 de Skate

Incearca sa belesti P**a de 2 ori pe zi . Si incearca sa o belesti cat de tare poti. Se va largi de la Sine. Nu iti face Grizi
sus

Skate

Guest

Decalotarea penisului

scris pe 22 iun 2009 22:08 de Skate

Incearca sa belesti P**a de 2 ori pe zi . Si incearca sa o belesti cat de tare poti. Se va largi de la Sine. Nu iti face Grizi
sus

Skate

Guest

Decalotarea penisului

scris pe 22 iun 2009 22:08 de Skate

Incearca sa belesti P**a de 2 ori pe zi . Si incearca sa o belesti cat de tare poti. Se va largi de la Sine. Nu iti face Grizi
sus

Vicktor

Newbie
5 mesaje

Re: Decalotarea penisului

scris pe 23 iun 2009 00:44 de Vicktor

Cred că un singur răspuns ar fi fost îndejus. Nu cred că era nevoie să postezi acelaşi lucru de 3 ori.
sus

andrei catal

Guest

Re: Re: Decalotarea penisului

scris pe 18 iul 2009 16:48 de andrei catal

mai am si eu o problema ma doare pielea penisului cand o ating de vreo 3 zile si e ferbint mai mult decat de obicei ma ustura pielea si stiiti ca cand esti la inceput pielea e prinsa de penis o parte aceea parte ma mai ustura nush cand o bag in apa se mai racoreste ce sa fac
sus

GhoTiK

Veteran member
355 mesaje

Re: Re: Re: Decalotarea penisului

scris pe 18 iul 2009 22:55 de GhoTiK

mai am si eu o problema ma doare pielea penisului cand o ating de vreo 3 zile si e ferbint mai mult decat de obicei ma ustura pielea si stiiti ca cand esti la inceput pielea e prinsa de penis o parte aceea parte ma mai ustura nush cand o bag in apa se mai racoreste ce sa fac


fiebinte si ustura? :-"

esti minor?



Never regret something that once made you smile.

If you really desire something,don`t take NO for an answer.
sus

anonimus

Guest

Re: Re: Re: Decalotarea penisului

scris pe 29 iul 2009 23:20 de anonimus



waw dar nu inteleg mare lucru din ce spuneti pe aici (am 15 ani )....dar am si eu o 'problema'..voi folosi termeni pe care ii inteleg si eu ....cand incerc sa 'belesc' penisul..ajung pe la jumatatea glandului(capului) si incepe sa apara o durere..si nu pot sa il 'belesc' mai mult fiindca devine insuportabila.Nu stiu care este cauza si nici daca asa este normal sau nu...ar putea fi deoarece preputul nu este destul de elastic sau ceva de genul?As putea discuta cu parintii toate astea dar este foarte jenant intr-un fel...
...va rog sa ma lamuriti
--multumesc anticipat--
ps:sunt irgin...




am 17 si miam inceput viata sexuala..si sunt in aceasi sti ca tine adik in stare erecta nu se "beleste" de tot pana akma am facut doar cu prezervativ si asta nu ma deranjat..dar nuj cum ar fi fara....nu k as vrea akma..dar mai tarziu peste cativa ani dak ma casatoresc
sus

bacanu

Newbie
6 mesaje

Re: Decalotarea penisului

scris pe 30 iul 2009 02:04 de bacanu

fratilor eu am alta problema,de care am auzit ca nu-i asa grava dar nu-mi place mieenisul meu este deformat in jos,adica nu se scoala in sus o i-a in jos,si nu ma laud dar la marimea mea(21cm)doare cand e in erectie si as vrea sa stiu daca se poate face ceva in sensul asta!va rog raspundeti rpd!multumesc
sus

anonymus

Guest

Re: Re: Re: Decalotarea penisului

scris pe 9 sep 2009 16:20 de anonymus



waw dar nu inteleg mare lucru din ce spuneti pe aici (am 15 ani )....dar am si eu o 'problema'..voi folosi termeni pe care ii inteleg si eu ....cand incerc sa 'belesc' penisul..ajung pe la jumatatea glandului(capului) si incepe sa apara o durere..si nu pot sa il 'belesc' mai mult fiindca devine insuportabila.Nu stiu care este cauza si nici daca asa este normal sau nu...ar putea fi deoarece preputul nu este destul de elastic sau ceva de genul?As putea discuta cu parintii toate astea dar este foarte jenant intr-un fel...
...va rog sa ma lamuriti
--multumesc anticipat--
ps:sunt irgin...


Salut tuturor...au trecut cateva luni de la postul meu anterior pe forum...acum am 16 ani..si tot aceeasi problema..si se pare k nu sunt singurul
Multumesc pt. raspunsuri Skate.
Dupa cautari mai amanuntite am gasit asta : "Pielea preputului e foarte elastica, chiar daca acum te strange putin, cu timpul o sa se largeasca si nu o sa mai ai probleme din astea. Eu am avut fimoza, nu se decalota deloc capul penisului. Cand faceam dush ( si ma mai si masturbam ) trageam incet inapoi.. A durat vre-o cateva luni pana am reusit sa-l decalotez total, ( cu ocazia aia mi s-a rupt si atza )... si n-am mai avut probleme de atunci.. "...cum a spus si Skate(mai pe scurt)...si..: "Există un curent de opinie printre specialişti care promovează utilizarea unor metode alternative în vederea evitării metodelor chirurgicale şi a riscurilor asociate acestora. Întindrea prepuţului poate fi realizată manual, uneori prin masturbare, fiind cunoscută ca metoda Beaugésau.Întinderea ţesutului declanşează creşterea de noi celule epiteliale având drept rezultat lărgirea inelului prepuţial care împiedica retracţia prepuţului."...deci 2 teori care seamana...Eu am sa incerc metoda asta cu intinderea manuala si mai revin pe forum sa va spun dac se vad rezultate...k sa nu ziceti k mint postez si niste poze de acum pt. cine are 'curaj' sa le vada..
-mica http://scenefz.net/bitbucket/8aaa471b9da04f0c684c9cb5e2e9e485.jpg
-mare http://scenefz.net/bitbucket/cc1388e41fd3686fcdb3cdb96b7edbb4.jpg
http://scenefz.net/bitbucket/c0fe7f9d0a4388fb8db52f6dc884f8f6.jpg
Alta problema ar fi sensibilitate mare la atingerea penisului(capului)cand incerc sa il 'belesc'..daca are cineva vreo parere/solutie e binevenita !
sus

anonymus

Guest

Re: Re: Decalotarea penisului

scris pe 9 sep 2009 16:23 de anonymus

fratilor eu am alta problema,de care am auzit ca nu-i asa grava dar nu-mi place mieenisul meu este deformat in jos,adica nu se scoala in sus o i-a in jos,si nu ma laud dar la marimea mea(21cm)doare cand e in erectie si as vrea sa stiu daca se poate face ceva in sensul asta!va rog raspundeti rpd!multumesc

In chilotzi....cum iti sta...in sus sau in jos?
sus

Unu

Guest

Re: Re: Re: Decalotarea penisului

scris pe 9 sep 2009 17:26 de Unu


In chilotzi....cum iti sta...in sus sau in jos?


Aceeasi problema o am si eu. Mie imi sta in jos
sus

galushca18

Junior member
46 mesaje

Re: Re: Re: Re: Decalotarea penisului

scris pe 9 sep 2009 18:01 de galushca18



Aceeasi problema o am si eu. Mie imi sta in jos

La fel si mie... Si o tin in jos. Sa fie de la asta?
sus

zaandrei

Newbie
7 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Decalotarea penisului

scris pe 9 sep 2009 18:24 de zaandrei


La fel si mie... Si o tin in jos. Sa fie de la asta?


E probabil Nici mie nu imi convine chestia asta. Initial crezusem ca e de la masturbat. O fac 1 data la 2 zile...
sus

anonymus

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Decalotarea penisului

scris pe 9 sep 2009 20:17 de anonymus

sunt destul de sigur k de la asta e...fiindk asa o tineti si in chiloti..in jos...si asa s-a 'obisnuit'...poate daca incercati s-o faceti sa stea in sus in chiloti se 'obisnuieste' asa cu timpul...nush k la mn nu e asta problema...problema e la parinti fratiilor.iei trebuiau sa va zica cand erati mici ce si cum...dar mai uita si ei..ca in cazul meu...
..astept si la probl mea o sugestie
sus

anonymus

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Decalotarea penisului

scris pe 9 sep 2009 20:17 de anonymus

sunt destul de sigur k de la asta e...fiindk asa o tineti si in chiloti..in jos...si asa s-a 'obisnuit'...poate daca incercati s-o faceti sa stea in sus in chiloti se 'obisnuieste' asa cu timpul...nush k la mn nu e asta problema...problema e la parinti fratiilor.iei trebuiau sa va zica cand erati mici ce si cum...dar mai uita si ei..ca in cazul meu...
..astept si la probl mea o sugestie
sus

zaandrei

Newbie
7 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Decalotarea penisului

scris pe 9 sep 2009 20:39 de zaandrei

sunt destul de sigur k de la asta e...fiindk asa o tineti si in chiloti..in jos...si asa s-a 'obisnuit'...poate daca incercati s-o faceti sa stea in sus in chiloti se 'obisnuieste' asa cu timpul...nush k la mn nu e asta problema...problema e la parinti fratiilor.iei trebuiau sa va zica cand erati mici ce si cum...dar mai uita si ei..ca in cazul meu...
..astept si la probl mea o sugestie


Este o senzatie destul de neplacuta sa ii schimb pozitia in chiloti acum. . Si mai e si alta problema ca ti se deregleaza cand ti se scoala daca vezi o bunaciune. Sincer stiu ca suna destul de ciudat si nu e nevoie sa ma luati la misto
sus

anonymus

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Decalotarea penisului

scris pe 9 sep 2009 20:56 de anonymus



Este o senzatie destul de neplacuta sa ii schimb pozitia in chiloti acum. . Si mai e si alta problema ca ti se deregleaza cand ti se scoala daca vezi o bunaciune. Sincer stiu ca suna destul de ciudat si nu e nevoie sa ma luati la misto

...te cred....e ca si cum as incerca eu sa o tin numai in jos si ea s-ar duce in sus stii?..e din obisnuinta..dar nu as vedea alta solutie decat cea care am spus-o.
sus
Pagina 1 din 2
1   2   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

22 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate