Caderea parului

Pagina 1 din 1
1

DRE

Expert member
571 mesaje

Caderea parului

scris pe 21 nov 2010 13:55 de DRE

Nu stiu daca mai este vreun topic pe aici despre aceasta problema, dar imi este cam lene sa caut.
Mi-am facut aseara baie si mi s-a intamplat o super chestie.Am ramas cu parul in mana.Am folosit acelasi sampon, acelasi balsam.Mi-a cazut o gramada de par, pur si simplu bagam mana in el si ramaneam cu suvite in mana.M-am speriat foarte rau iar azi am fost sa ma tund.
Stie cineva ce produse as putea sa folosesc pentru a nu-mi mai cadea parul?Pana acum n-am avut asemenea probleme.Chiar am un par des insa mi-e temeama sa nu ajung cu trei fire in cap.
Ar fi ok sa folosesc niste pastile, sau fiole?



sweety16

"All the crazy shit I did tonight
Those will be the best memories."

sus

anonima29

Junior member
44 mesaje

Re: Caderea parului

scris pe 21 nov 2010 14:05 de anonima29

Nu stiu daca mai este vreun topic pe aici despre aceasta problema, dar imi este cam lene sa caut.
Mi-am facut aseara baie si mi s-a intamplat o super chestie.Am ramas cu parul in mana.Am folosit acelasi sampon, acelasi balsam.Mi-a cazut o gramada de par, pur si simplu bagam mana in el si ramaneam cu suvite in mana.M-am speriat foarte rau iar azi am fost sa ma tund.
Stie cineva ce produse as putea sa folosesc pentru a nu-mi mai cadea parul?Pana acum n-am avut asemenea probleme.Chiar am un par des insa mi-e temeama sa nu ajung cu trei fire in cap.
Ar fi ok sa folosesc niste pastile, sau fiole?



du'te si tu la doctorul de familie si apoi te indruma el mai departe daca ai o alta problema..ca cine stie ce poti avea .. mai ales ca ai zis ca ai ramas cu suvite de par in mana,iar o suvita,in dictionarul meu personal contine cel putin 30 de fire de par..oricum,din cate stiu,la o spalare trebuie sa cada 90 de fire de par ,dar tu ai zis ca ti'au cazut suvite..este posibil sa fie si din cauza vopselei(inm caz ca folosesti) sau cadere de calciu..sunt multe posibilitati..
sus

DRE

Expert member
571 mesaje

Re: Re: Caderea parului

scris pe 21 nov 2010 14:11 de DRE




du'te si tu la doctorul de familie si apoi te indruma el mai departe daca ai o alta problema..ca cine stie ce poti avea .. mai ales ca ai zis ca ai ramas cu suvite de par in mana,iar o suvita,in dictionarul meu personal contine cel putin 30 de fire de par..oricum,din cate stiu,la o spalare trebuie sa cada 90 de fire de par ,dar tu ai zis ca ti'au cazut suvite..este posibil sa fie si din cauza vopselei(inm caz ca folosesti) sau cadere de calciu..sunt multe posibilitati..


Ma vopsesc de 3 ani...si pana acum nu mi s-a intamplat asa.Mi-am facut recent analizele si n-am nicio problema.Stres...nu.Problema e ca il aveam si lung( apropae pana la mijloc) si il indreptam si il tapam in fiecare zi.Astazi nu a mai cazut asa mult ca ieri seara...



sweety16

"All the crazy shit I did tonight
Those will be the best memories."

sus

anonima29

Junior member
44 mesaje

Re: Re: Re: Caderea parului

scris pe 21 nov 2010 14:16 de anonima29



Ma vopsesc de 3 ani...si pana acum nu mi s-a intamplat asa.Mi-am facut recent analizele si n-am nicio problema.Stres...nu.Problema e ca il aveam si lung( apropae pana la mijloc) si il indreptam si il tapam in fiecare zi.Astazi nu a mai cazut asa mult ca ieri seara...



atunci totul este bine din punct de vedere al sanatatii tale..posibil din cauza vopselei,poate ai folosit o vopsea expirata sau care nu i'a priit parului tau sau mai mult de 60% fiind din cauza indreptarii parului cu placa.. :|
sus

DRE

Expert member
571 mesaje

Re: Re: Re: Re: Caderea parului

scris pe 21 nov 2010 14:19 de DRE




atunci totul este bine din punct de vedere al sanatatii tale..posibil din cauza vopselei,poate ai folosit o vopsea expirata sau care nu i'a priit parului tau sau mai mult de 60% fiind din cauza indreptarii parului cu placa.. :|


M-am vopsit acum o luna...ar fi trebuit sa cada pan acum daca era din cauza vopsitului, nu?Daca era de la placa, de ce asa dintr-o data?
Ma gandeam sa folosesc fiole de la Vichy sau de la Foltene pentru caderea parului...



sweety16

"All the crazy shit I did tonight
Those will be the best memories."

sus

anonima29

Junior member
44 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Caderea parului

scris pe 21 nov 2010 14:28 de anonima29



M-am vopsit acum o luna...ar fi trebuit sa cada pan acum daca era din cauza vopsitului, nu?Daca era de la placa, de ce asa dintr-o data?
Ma gandeam sa folosesc fiole de la Vichy sau de la Foltene pentru caderea parului...



se poate intampla asa deodata pt ca de fapt,asa ti se pare tie ca este deodata...da' gandeste'te ca de cand folosesti tu placa,firele de par au inceput sa se subtieze din ce in ce mai mult,iar la spalare au fost atat de subtiri incat nu au mai rezistat si s'au rupt..da,incearca un tratament si vezi ce'ti iese..si intrerupe pentru ceva timp,placa.. :|
sus

DRE

Expert member
571 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Caderea parului

scris pe 21 nov 2010 14:43 de DRE




se poate intampla asa deodata pt ca de fapt,asa ti se pare tie ca este deodata...da' gandeste'te ca de cand folosesti tu placa,firele de par au inceput sa se subtieze din ce in ce mai mult,iar la spalare au fost atat de subtiri incat nu au mai rezistat si s'au rupt..da,incearca un tratament si vezi ce'ti iese..si intrerupe pentru ceva timp,placa.. :|


Multumesc de sfaturi
Placa nu o voi mai folosi cu suguranta, il voi lasa ondulat, si nici nu il voi mai tapa.



sweety16

"All the crazy shit I did tonight
Those will be the best memories."

sus

anonima29

Junior member
44 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Caderea parului

scris pe 21 nov 2010 14:45 de anonima29



Multumesc de sfaturi
Placa nu o voi mai folosi cu suguranta, il voi lasa ondulat, si nici nu il voi mai tapa.



npc
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Caderea parului

scris pe 22 nov 2010 06:24 de Bozgoru

Nu stiu daca mai este vreun topic pe aici despre aceasta problema, dar imi este cam lene sa caut.
Mi-am facut aseara baie si mi s-a intamplat o super chestie.Am ramas cu parul in mana.Am folosit acelasi sampon, acelasi balsam.Mi-a cazut o gramada de par, pur si simplu bagam mana in el si ramaneam cu suvite in mana.M-am speriat foarte rau iar azi am fost sa ma tund.
Stie cineva ce produse as putea sa folosesc pentru a nu-mi mai cadea parul?Pana acum n-am avut asemenea probleme.Chiar am un par des insa mi-e temeama sa nu ajung cu trei fire in cap.
Ar fi ok sa folosesc niste pastile, sau fiole?
ulei de ricin.. petrol... iar pastile : vitamina b6 +pastile zinc..
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Caderea parului

scris pe 26 nov 2010 22:22 de J

Nu este de la placa,nici de la balsam/sampon.
Poate fi de la stres,hormoni sau avitaminoza (lipsa de vitamine).
Daca doresti,poti incerca un complex de vitamine,mai cu seama cele din grupa B (B6,B12), acid folic,etc. Daca ai avut parte de stres recent,ia niste calmante si daca situatia persista, mergi la medic.

Eu am avut aceeasi problema(la mine a fost de la stres) si se trateaza foarte greu.Am cheltuit o groaza de bani si am pierdut unele sanse in domeniul in care lucrez din cauza asta.
sus

DRE

Expert member
571 mesaje

Re: Re: Re: Caderea parului

scris pe 26 nov 2010 22:40 de DRE

Nu este de la placa,nici de la balsam/sampon.
Poate fi de la stres,hormoni sau avitaminoza (lipsa de vitamine).
Daca doresti,poti incerca un complex de vitamine,mai cu seama cele din grupa B (B6,B12), acid folic,etc. Daca ai avut parte de stres recent,ia niste calmante si daca situatia persista, mergi la medic.

Eu am avut aceeasi problema(la mine a fost de la stres) si se trateaza foarte greu.Am cheltuit o groaza de bani si am pierdut unele sanse in domeniul in care lucrez din cauza asta.


Nu cred ca am avut parte de stres in ultima perioada...deci chiar nu stiu ce sa zic despre asta.Nu mamanc sanatos, dar nici nu fost diferita situatia pana acum si nu am avut nicio problema.Nu-mi cadea niciun fir!
Am inceput tratamentul de la Vichy descros aminexil sp94 si scrie pe cutie ca este si pentru stres, in cazul in care acesta ar fi motivul.
Problema e ca ma scoate din minti chestia asta, inca imi cade foarte mult, pana acum il aveam foarte bogat, macar are de unde sa cada



sweety16

"All the crazy shit I did tonight
Those will be the best memories."

sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: Re: Caderea parului

scris pe 26 nov 2010 22:54 de J


Am inceput tratamentul de la Vichy descros aminexil sp94 si scrie pe cutie ca este si pentru stres, in cazul in care acesta ar fi motivul.
Problema e ca ma scoate din minti chestia asta, inca imi cade foarte mult, pana acum il aveam foarte bogat, macar are de unde sa cada

Aminexilul este foarte bun, sper sa te ajute.E bine ca ai depistat problema la timp,mie mi-a luat 1 an sa-mi dau seama si alti 2 ani sa ma tratez.Iti doresc sa te faci bine cat mai repede,poate e ceva temporar.
sus

DRE

Expert member
571 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Caderea parului

scris pe 26 nov 2010 23:03 de DRE


Aminexilul este foarte bun, sper sa te ajute.E bine ca ai depistat problema la timp,mie mi-a luat 1 an sa-mi dau seama si alti 2 ani sa ma tratez.Iti doresc sa te faci bine cat mai repede,poate e ceva temporar.


Cum adica un an sa-ti dai seama?
Poate tie nu-ti cadea foarte mult, dar mie da! Mi-ar fi imposibil sa nu observ! maine fac o saptamana de cand imi tot cade



sweety16

"All the crazy shit I did tonight
Those will be the best memories."

sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Caderea parului

scris pe 26 nov 2010 23:09 de J



Cum adica un an sa-ti dai seama?
Poate tie nu-ti cadea foarte mult, dar mie da! Mi-ar fi imposibil sa nu observ! maine fac o saptamana de cand imi tot cade

De la inceput imi cadea foarte putin.Am parul lung si des,prin urmare nu prea observam.Cand am observat,nu am dat atentie,mi-am spus ca e temporar.Cand facusem 3 luni de cand cadea foarte mult am mers la medic,au urmat analize de tot felul si incercari de tratament.Pur si simplu nu credeam ca mi se poate intampla asa ceva la ce par sanatos aveam.
sus

DRE

Expert member
571 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Caderea parului

scris pe 26 nov 2010 23:12 de DRE


De la inceput imi cadea foarte putin.Am parul lung si des,prin urmare nu prea observam.Cand am observat,nu am dat atentie,mi-am spus ca e temporar.Cand facusem 3 luni de cand cadea foarte mult am mers la medic,au urmat analize de tot felul si incercari de tratament.Pur si simplu nu credeam ca mi se poate intampla asa ceva la ce par sanatos aveam.


asa si la mine...sper sa trec cat mai repede peste asta ca nu mai suport sa-l vad cum cade.Tu ce tratament ai folosit?



sweety16

"All the crazy shit I did tonight
Those will be the best memories."

sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Caderea parului

scris pe 26 nov 2010 23:25 de J



asa si la mine...sper sa trec cat mai repede peste asta ca nu mai suport sa-l vad cum cade.Tu ce tratament ai folosit?


Mai bine m-ai intreba ce nu am folosit)).Am incercat de toate(la sfatul medicului) - de la ampule,aminexil 2-5%,vitamine vreo 5 feluri,masti cu ingrediente exotice,azot lichid,uleiuri de tot felul la altele remedii gen seruri pentru intarirea parului,etc.
Nu dadeau niciun rezultat,medicii nu gaseau problema.Chestia era ca eu ma stresam dublu din cauza asta si cadea si mai mult,era ca o reactie in lant.
Tratamentul a dat roade cand m-am detasat de probleme si am luat calmante naturale.
Acum insa il ingrijesc de 3 ori mai mult decat inainte
sus

girls2

Veteran member
196 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Caderea parului

scris pe 12 dec 2010 19:36 de girls2



asa si la mine...sper sa trec cat mai repede peste asta ca nu mai suport sa-l vad cum cade.Tu ce tratament ai folosit?
este o zicala"parul destept paraseste capul...(hai ma ca vorbesc prostii)
sus

georgetak

Junior member
44 mesaje

Re: Caderea parului

scris pe 18 mar 2015 11:31 de georgetak

Caderea parului poate fi stopata si cu diverse sampoane sau metode naturiste. Important e sa ai timp pentru a cauta dupa metodele respective.

sus

yoana11

Junior member
31 mesaje

Re: Caderea parului

scris pe 10 iul 2015 10:22 de yoana11

Si uleiul de ricin are rezultate bune in stoparea caderii parului. Stiu pe cineva care a folosit asa ceva si a avut rezultate faine cu el.
E o solutie destul de comoda si nu genereaza neplaceri sau efecte adverse.

sus

maturbigcock

Newbie
4 mesaje

Re: Caderea parului

scris pe 13 iul 2015 18:34 de maturbigcock

Si uleiul de ricin are rezultate bune in stoparea caderii parului. Stiu pe cineva care a folosit asa ceva si a avut rezultate faine cu el.
E o solutie destul de comoda si nu genereaza neplaceri sau efecte adverse.

Buna...am incercat s ieu...destul de tarziu,insa...am 40 ani...si o chelie destul de avansata...daca incepi mai din timp,s-ar putea sa mearga...
sus

ionescu14

Senior member
122 mesaje

Re: Caderea parului

scris pe 23 iul 2015 11:18 de ionescu14

Impotriva caderii parului se pot folosi mai multe metode, dar nu toate dintre ele functioneaza. Conteaza foarte mult si metabolismul persoanei respective, dar si ceea ce face in viata de zi cu zi.

sus

dragussilviu

Newbie
2 mesaje

Re: Caderea parului

scris pe 29 feb 2016 11:32 de dragussilviu

Mastile cu usturoi din ce am inteles de la mai multe persoane ar functiona pentru indesirea firelor de par, dar si impotriva caderii parului.

sus

dele

Junior member
49 mesaje

Re: Caderea parului

scris pe 1 iun 2016 11:26 de dele

Suplimentele care au in componenta vitamine de par sunt utile pentru par. Am tot vazut reclame la folixin, dar sunt foarte multe produse care pot sa fie folosite pentru sanatatea firului de par.

sus

karlao

Senior member
60 mesaje

Re: Caderea parului

scris pe 5 sep 2016 11:06 de karlao

Cu usturoi nu cred ca e chiar atat de placut, mai ales din pricina mirosului. Cred ca foarte greu scoti mirosul din par pe urma...

sus

georgetak

Junior member
44 mesaje

Re: Caderea parului

scris pe 26 ian 2017 10:54 de georgetak

Cu usturoi nu cred ca e chiar atat de placut, mai ales din pricina mirosului. Cred ca foarte greu scoti mirosul din par pe urma...



Daca parul cade e important sa faci cura cu ceva care functioneaza pe metabolismul tau, sau sa te speli cu un sampon bun pe baza de extract de urzica. La suplimente se face tam tam cu folixinul iar la sampoane cu Gerovital.
sus

alinakar

Newbie
5 mesaje

Re: Caderea parului

scris pe 31 iul 2017 14:42 de alinakar

Mastile cu usturoi din ce am inteles de la mai multe persoane ar functiona pentru indesirea firelor de par, dar si impotriva caderii parului.



Se pot lua si vitamine din farmacii separat care sa ajute la oprirea caderii parului si cu siguranta ca ar ajuta. La regenerare e mai complicat ca acolo doar cu implant se merge la sigur.

.
sus

ionescu14

Senior member
122 mesaje

Re: Caderea parului

scris pe 2 apr 2018 14:25 de ionescu14



Se pot lua si vitamine din farmacii separat care sa ajute la oprirea caderii parului si cu siguranta ca ar ajuta. La regenerare e mai complicat ca acolo doar cu implant se merge la sigur.

.

Pentru stoparea caderii parului se poate folosi si halier un produs din plante.
sus

yoana11

Junior member
31 mesaje

Re: Caderea parului

scris pe 6 aug 2018 12:45 de yoana11


Pentru stoparea caderii parului se poate folosi si halier un produs din plante.


Lipsa de vitamine din complexul B plus minerale precum zincul si magneziul pot sa conduca la o cadere a parului. In concluzie o vitaminizare adecvata ne poate feri de neplacerea caderii parului.

sus

valeriaflode

Junior member
31 mesaje

Re: Caderea parului

scris pe 27 mai 2019 10:01 de valeriaflode



Lipsa de vitamine din complexul B plus minerale precum zincul si magneziul pot sa conduca la o cadere a parului. In concluzie o vitaminizare adecvata ne poate feri de neplacerea caderii parului.



Si lipsa de zinc poate sa duca la caderea parului!



sus

karlao

Senior member
60 mesaje

Re: Caderea parului

scris pe 4 nov 2019 11:16 de karlao



Si lipsa de zinc poate sa duca la caderea parului!





Cel mai recomandat e sa se faca un control al vitaminelor la inceput si abia apoi sa se incerce un remediu pentru stoparea caderii parului.
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

42 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate