Despartire

Pagina 1 din 1
1

K1ll3r

Senior member
70 mesaje

Despartire

scris pe 21 iun 2014 13:19 de K1ll3r

Salut tuturor , voi fi cat mai scurt ca sa nu va innebunesc.Am 21 de ani si am avut o relatie de 1 an jumate cu o fata de 20 ani.Totul a fost perfect , ne intelegeam perfect , ne completam , nu erau certuri , dar ea e din alt oras si a venit la mine in oras la facultate cu inca 4 prietene cu care sta in gazda.Mentionez ca acele fete sunt burlace si foarte foarte clubarete, si se duc in club sa se pupe cu altii , ca mai mult stiu si ele ca nu pot face cu baieti in cluburi.Ea era altfel , eu am fost primu la ea , totul era perfect , mi-a demonstrat ca ma iubeste prin multe lucruri , deja isi facea planuri ca vrea un copil, si multe multe alte chestii.dupa vreo 7 luni , a inceput sa ma minta si se ducea in cluburi cu fetele , si dansa cu baieti , vorbea cu baieti, si m-am despartit de ea.Ca apoi dupa 2 saptamani sa vina cu parere de rau , si am stabilit niste chestii , fara cluburi ca altfel ne despartim.fara discutii cu baieti ca altfel discut si eu,nu am avut alta solutie decat sa ii spun ca ceea ce face ea rau , fac si eu, ca alta solutie nu prea e.A mai trecut 8 luni frumoase , insa acuma 1 luna in timpul sesiunii a inceput sa ma minta iar , sa stea mai mult cu fetele, sa iasa in club in timp ce eu invatam pt sesiune , lucru care mo deranjat..i-am spus ca e un lucru f important pt mine , mai ales ca lo promis de atatea ori , si pe baza lucrurului asta am putut sa trec peste anumite greseli si sa fac in continuare lucruri frumoase cu ea.Nu e de acord , si acuma e mai important sa iasa in club cu fetele decat relatia noastra,ne-am certat , am vorbit am crezut ca a fost de acord , m-a contactat si-a cerut iertare pt situatia asta , apoi iar ca nu o las cu fetele in club,i-am explicat tot ce e posibil , ca daca iesim in club separat chiar daca putem ne vom indeparta , si nu voi mai putea face anumite chestii pt ea chiar daca accept sa mergem separat ca ma voi simti dezamagi.ea e f geloasa , mai da mesaje "unde te duci" daca dau tag pe fb sau chestii de genu,dar de la un timp au inceput baieti sa o contacteze , si sa ii dea pupici si alte chestii , lucru care m-a deranjat si i-am zis ca ma dau deoparte si o observat ca sunt gelos , si in final o zis ca de acuma avem voie sa facem asta.. si eu i-am spus "Okay ai dreptate" si atata o fost..si pe mine ma mai contacteaza fete de la un timp si am impresia ca o face geloasa.Nu stiu ce pot sa mai fac,incerc sa ma obisnuiesc cu ideea ca si altii o vor avea, sa imi gasesc alta fata dar voi face involuntar comparatii cu ea si ea va iesi castigatoare,incerc sa ma concentrez pe mine, daca ma voi combina cu alta fata sunt sigur ca nu ne vom mai impaca , lucru care il vreau si sa-si respecte promisiunea , sa-si dea seama ca a gresit , si ca cel mai bine e impreuna , lucru care l-a spus si ea aproape plangand..pot iesi cu oameni , pot trece peste momentul asta , dar mi-as dori sa nu trec si sa continui cu ea numai daca redevine fata care era.nush ce sa fac,sa ma comport indiferent,sa ii arat ca ies, ca nu dau doi bani pe ce am avut.. va rog daca puteti sa ma sfatuiti..
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Despartire

scris pe 21 iun 2014 16:38 de valentine

Structureaza textul sa nu fie asasin tacut pentru orice cititor si o sa se poata intelege si citi mai usor.

Eu personal pe la jumatate lui m-am lasat pagubas.


Editat de valentine pe 21 iun 2014 16:39
sus

K1ll3r

Senior member
70 mesaje

Re: Despartire

scris pe 21 iun 2014 18:00 de K1ll3r

Salut tuturor , voi fi cat mai scurt ca sa nu va innebunesc.Am 21 de ani si am avut o relatie de 1 an jumate cu o fata de 20 ani.Totul a fost perfect , ne intelegeam perfect , ne completam , nu erau certuri , dar ea e din alt oras si a venit la mine in oras la facultate cu inca 4 prietene cu care sta in gazda.

Mentionez ca acele fete sunt burlace si foarte foarte clubarete, si se duc in club sa se pupe cu altii , ca mai mult stiu si ele ca nu pot face cu baieti in cluburi.Ea era altfel , eu am fost primu la ea , totul era perfect , mi-a demonstrat ca ma iubeste prin multe lucruri , deja isi facea planuri ca vrea un copil, si multe multe alte chestii.dupa vreo 7 luni , a inceput sa ma minta si se ducea in cluburi cu fetele , si dansa cu baieti , vorbea cu baieti, si m-am despartit de ea.

Ca apoi dupa 2 saptamani sa vina cu parere de rau , si am stabilit niste chestii , fara cluburi ca altfel ne despartim.fara discutii cu baieti ca altfel discut si eu,nu am avut alta solutie decat sa ii spun ca ceea ce face ea rau , fac si eu, ca alta solutie nu prea e.A mai trecut 8 luni frumoase.

Insa acuma 1 luna in timpul sesiunii a inceput sa ma minta iar , sa stea mai mult cu fetele, sa iasa in club in timp ce eu invatam pt sesiune , lucru care mo deranjat..i-am spus ca e un lucru f important pt mine , mai ales ca lo promis de atatea ori , si pe baza lucrurului asta am putut sa trec peste anumite greseli si sa fac in continuare lucruri frumoase cu ea.

Nu e de acord , si acuma e mai important sa iasa in club cu fetele decat relatia noastra,ne-am certat , am vorbit am crezut ca a fost de acord , m-a contactat si-a cerut iertare pt situatia asta , apoi iar ca nu o las cu fetele in club,i-am explicat tot ce e posibil , ca daca iesim in club separat chiar daca putem ne vom indeparta , si nu voi mai putea face anumite chestii pt ea chiar daca accept sa mergem separat ca ma voi simti dezamagi.ea e f geloasa , mai da mesaje "unde te duci" daca dau tag pe fb sau chestii de genu,dar de la un timp au inceput baieti sa o contacteze , si sa ii dea pupici si alte chestii , lucru care m-a deranjat si i-am zis ca ma dau deoparte si o observat ca sunt gelos , si in final o zis ca de acuma avem voie sa facem asta.. si eu i-am spus "Okay ai dreptate" si atata o fost.
Si pe mine ma mai contacteaza fete de la un timp si am impresia ca o face geloasa.

Nu stiu ce pot sa mai fac,incerc sa ma obisnuiesc cu ideea ca si altii o vor avea, sa imi gasesc alta fata dar voi face involuntar comparatii cu ea si ea va iesi castigatoare,incerc sa ma concentrez pe mine, daca ma voi combina cu alta fata sunt sigur ca nu ne vom mai impaca , lucru care il vreau si sa-si respecte promisiunea , sa-si dea seama ca a gresit , si ca cel mai bine e impreuna , lucru care l-a spus si ea aproape plangand..pot iesi cu oameni , pot trece peste momentul asta , dar mi-as dori sa nu trec si sa continui cu ea numai daca redevine fata care era.nush ce sa fac,sa ma comport indiferent,sa ii arat ca ies, ca nu dau doi bani pe ce am avut.. va rog daca puteti sa ma sfatuiti..
e mai bine? :P
sus

xetix

Senior member
100 mesaje

Re: Despartire

scris pe 22 iun 2014 05:18 de xetix

Daca nu o sa ii dai libertate o sa se intample ca si cainele cand scapa din lantz. Mi se pare o prostie sa-i impui la o fata sa nu iasa in club sau cu fetele . Iara sa vb cu alti baieti,dar sa ramana la vorbit. Este tanara vrea sa-si traiasca viata ...

Problema e umpic la tine si daca o sa continui ai sa o pierzi ,ai sa vezi. Dupaia o sa zici ce fraier am fost.



Editat de xetix pe 22 iun 2014 05:20


Nimeni nu s-a născut învățat, dar multi au murit prosti.
sus

K1ll3r

Senior member
70 mesaje

Re: Despartire

scris pe 22 iun 2014 21:36 de K1ll3r

Daca nu o sa ii dai libertate o sa se intample ca si cainele cand scapa din lantz. Mi se pare o prostie sa-i impui la o fata sa nu iasa in club sau cu fetele . Iara sa vb cu alti baieti,dar sa ramana la vorbit. Este tanara vrea sa-si traiasca viata ...

Problema e umpic la tine si daca o sa continui ai sa o pierzi ,ai sa vezi. Dupaia o sa zici ce fraier am fost.


Ea o gresit o data , si am iertat-o cu conditia sa nu mai iasa in club singura.I-am spus ca e un lucru important pt mine care imi da incredere.Poate sa iasa unde vrea ea ziua , dar nu in club. Si ea a fost de acord dar dupa multe luni nu si-a mai tinut promisiunea.Asta e faza :P


Editat de K1ll3r pe 22 iun 2014 21:37
sus

SebySeBitza

Veteran member
496 mesaje

Re: Despartire

scris pe 27 iun 2014 02:38 de SebySeBitza

Daca nu o sa ii dai libertate o sa se intample ca si cainele cand scapa din lantz. Mi se pare o prostie sa-i impui la o fata sa nu iasa in club sau cu fetele . Iara sa vb cu alti baieti,dar sa ramana la vorbit. Este tanara vrea sa-si traiasca viata ...

Problema e umpic la tine si daca o sa continui ai sa o pierzi ,ai sa vezi. Dupaia o sa zici ce fraier am fost.

Bai, libertatea e libertate, si eu sunt tanar si vreau sa-mi traiesc viata, dar cand ai o relatie serioasa, nu doar tras la buci, e bine sa va stabiliti amandoi niste reguli cu care sa fiti de acord, spre exemplu, singura data cand am tinut eu la o fata am stabilit amandoi sa nu iesim de capul nostru noaptea prin cluburi sau puburi sau alte chestii de gen, excluzand cand eram amandoi. Nu zice nimeni sa impui cu forta ca nu suntem talibani, dar macar acolo din iubire si bun simt se mai ajunge la un compromis, si repet nu sunt genul comunist inchis la minte, cand sunt single ma duc in club cu prietenii doar ca ni se face dor de cateva shot-uri sau ca ultima tentativa disperata de a face rost de o relatie fulger de cateva saptamani sau sa ma mai pun bine cu cateva fete sa avem de iesit afara pentru o posibila agatare de prietene

Si acum on topic. Incearca sa ii explici ca nu ti se pare ok sa o arda cu alte p*** dupa 1 an jumate de stat cu tine, daca te iubeste zic eu ca o lasa mai moale, dar acum sa nu-i impui si tu sa se izoleze total de lume, zic sa-i lasi libertate sa vorbeasca cu cine vrea, nu sa fii securist ca atunci e logic ca umbla noaptea dupa ****. Incearca sa ii explici, daca tu consideri ca i-ai explicat destul, e doar o pierdere de timp, in ochii ei esti doar un cineva la care sa te intorci dupa ce si-a facut damblaua cu altii si tu spui next



Sa spargem gheata!
Sa traim viata!!!
sus

K1ll3r

Senior member
70 mesaje

Re: Despartire

scris pe 29 iun 2014 20:23 de K1ll3r

Bai, libertatea e libertate, si eu sunt tanar si vreau sa-mi traiesc viata, dar cand ai o relatie serioasa, nu doar tras la buci, e bine sa va stabiliti amandoi niste reguli cu care sa fiti de acord, spre exemplu, singura data cand am tinut eu la o fata am stabilit amandoi sa nu iesim de capul nostru noaptea prin cluburi sau puburi sau alte chestii de gen, excluzand cand eram amandoi. Nu zice nimeni sa impui cu forta ca nu suntem talibani, dar macar acolo din iubire si bun simt se mai ajunge la un compromis, si repet nu sunt genul comunist inchis la minte, cand sunt single ma duc in club cu prietenii doar ca ni se face dor de cateva shot-uri sau ca ultima tentativa disperata de a face rost de o relatie fulger de cateva saptamani sau sa ma mai pun bine cu cateva fete sa avem de iesit afara pentru o posibila agatare de prietene

Si acum on topic. Incearca sa ii explici ca nu ti se pare ok sa o arda cu alte p*** dupa 1 an jumate de stat cu tine, daca te iubeste zic eu ca o lasa mai moale, dar acum sa nu-i impui si tu sa se izoleze total de lume, zic sa-i lasi libertate sa vorbeasca cu cine vrea, nu sa fii securist ca atunci e logic ca umbla noaptea dupa ****. Incearca sa ii explici, daca tu consideri ca i-ai explicat destul, e doar o pierdere de timp, in ochii ei esti doar un cineva la care sa te intorci dupa ce si-a facut damblaua cu altii si tu spui next

Ai dreptate man , am vorbit , i-am explicat , poate sa se duca unde vrea ea ziua , sa vorbeasca cu oricine in limita bunului simt si respect fata de relatie , am incercat sa-i explic ce se intampla daca facem asta cu cluburile, si totul.

Tot nu vrea sa recunoasca ca o gresit , si o lasat asa.. acuma si-a gasit de lucru la un magazin.. si vorbim ff rar , nu raspunde la mesaje , ne vedem rar...si problema o cam ramas nerezolvata..o plans cand am vorbit , dar nu a zis nimic in concluzie.. e vorba de un compromis care a fost de acord acuma ceva timp si a promis si acuma nu mai recunoaste si ma face pe mine sa par vinovat ca nu o las in cluburi ) , ma face sa fiu de acord cu ceva care am rugat-o si a promis , chiar daca ma deranjeaza..gandindu-se la ea si nu la relatie.

Totul datorita prietenelor ei burlace care vor distractie.
sus

SebySeBitza

Veteran member
496 mesaje

Re: Despartire

scris pe 29 iun 2014 21:02 de SebySeBitza


Ai dreptate man , am vorbit , i-am explicat , poate sa se duca unde vrea ea ziua , sa vorbeasca cu oricine in limita bunului simt si respect fata de relatie , am incercat sa-i explic ce se intampla daca facem asta cu cluburile, si totul.

Tot nu vrea sa recunoasca ca o gresit , si o lasat asa.. acuma si-a gasit de lucru la un magazin.. si vorbim ff rar , nu raspunde la mesaje , ne vedem rar...si problema o cam ramas nerezolvata..o plans cand am vorbit , dar nu a zis nimic in concluzie.. e vorba de un compromis care a fost de acord acuma ceva timp si a promis si acuma nu mai recunoaste si ma face pe mine sa par vinovat ca nu o las in cluburi ) , ma face sa fiu de acord cu ceva care am rugat-o si a promis , chiar daca ma deranjeaza..gandindu-se la ea si nu la relatie.

Totul datorita prietenelor ei burlace care vor distractie.
Atunci, incearca sa-i spui ca ce face ea te raneste pe tine si ca , cu cat o sa faca asta mai mult cu atat o sa dispara toate sentimentele si tot ce ati vrut amandoi sa tine (daca a inceput sa planga dar nu recunoaste nu cred ca e plans fals, e doar aroganta), si faza cu serviciul mi se pare doar o scuza, am fost cu o tipa de 23 de ani care era ultimul an de facultate si era casiera si tot imi raspundea la mesaje ba chiar mai repede decat o faceam eu, in locul tau as face asa, as mai sta de acum, o saptamana, maxim doua, si daca tot nu se schimba, ea numai simte nimic pentru tine, dar nu te lasa pentru ca are retinerea ca a fost cu tine 1 an si poate a simtit ceva, poate v-ati facut amintiri frumoase si o gramada de alte motive si ar fii mai bine sa o lasi, chiar daca la inceput o sa iti fie greu fara ea ca te-ai obisnuit langa ea (been there), o sa vezi ca o sa fie mult mai bine si iti vei gasi pe alta mai buna, acum nu stiu vezi ce mai vorbesti cu ea cand apuci de serviciu, de ce nu raspunde, daca mai vrea sa aibe tangente cu tine si daca mai simte ceva, incearca sa vezi si in ce fel o spune ca sa spui ''da'' e foarte usor, si incearca sa nu te lasi sensibilizat de plans, bafta


Editat de SebySeBitza pe 29 iun 2014 21:03


Sa spargem gheata!
Sa traim viata!!!
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Despartire

scris pe 29 iun 2014 21:46 de dorinda

Seby, mai pune si tu punct, parca esti Dan Diaconescu la OTV.
sus

SebySeBitza

Veteran member
496 mesaje

Re: Despartire

scris pe 29 iun 2014 23:01 de SebySeBitza

Seby, mai pune si tu punct, parca esti Dan Diaconescu la OTV.
E obositor sa scrii de pe telefon, daca stateam sa pun toate cratimele si punctele as fi innebunit sa tot schimb paginile alea de la tastatura, asa virgula era pe aceeasi pagina cu literele.


Editat de SebySeBitza pe 29 iun 2014 23:19


Sa spargem gheata!
Sa traim viata!!!
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Despartire

scris pe 30 iun 2014 17:01 de dorinda

E obositor sa scrii de pe telefon, daca stateam sa pun toate cratimele si punctele as fi innebunit sa tot schimb paginile alea de la tastatura, asa virgula era pe aceeasi pagina cu literele.


Ia-ti tableta, e la moda.
sus

Arayas

Expert member
516 mesaje

Re: Despartire

scris pe 2 iul 2014 22:35 de Arayas

Ce-mi plac mie patpalacii astia care imediat cum s-au cuplat, se pun pe construit garduri si ingradituri cu sarma-nghimpata. Ptiu!
Daca cea mai mare grija in viata voastra este starea fofoloancei lu' Smaranda, ati ajuns intr-un punct patetic al vietii voastre.
Sa ne clarificam: femeia daca vrea sa si-o traga, si-o trage! Oricand, oriunde si cand vrea muschiul ei. Poti sa-i pui 40 de garduri, GPS in kur si kilometraj in chiloti. Se duce la paine, urca in masina, si-o ia si vine cu franzela calda in plasa. Prin gelozie nu faceti nimic altceva decat sa le indepartati si sa le motivati sa va aduca si mai multa franzela.
Sa ne clarificam din nou: daca e calda cu tine, buna la pat cu tine, jucausa cu tine, prietena cu tine, ce mama dracu' mai stai sa-i scormonesti prin telefon?
Bucurati-va de ea cat o aveti, demonstrati-i zi de zi ca sunteti adevarati si n-o sa aveti probleme.
Daca se duce in club ce? O sa constate ca tu esti beton pe langa fraierii de acolo.
Daca se duce sa-si caute, inseamna ca tu oricum erai viitorul "fost" deci tot acolo ajungi.
Iar daca aveti un exemplar caruia ii place ... multa si diferita...eh, asta e, o accepti sau o bagi in ma-sa.



http://babayuga.blogspot.ro/
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Despartire

scris pe 3 iul 2014 21:33 de dorinda

Arayas, asta e ca in cantecul ala, "Ani de liceu". Dragostea e perceputa diferit in functie de varsta, tu esti "om mare", cu nevasta si copil. Ei sunt tineri, lasa-i sa treaca prin viata ca atunci cand vor ajunge la varsta ta, cu siguranta isi vor da seama cat de puerili au fost.
sus

K1ll3r

Senior member
70 mesaje

Re: Despartire

scris pe 6 iul 2014 22:41 de K1ll3r

Ce-mi plac mie patpalacii astia care imediat cum s-au cuplat, se pun pe construit garduri si ingradituri cu sarma-nghimpata. Ptiu!
Daca cea mai mare grija in viata voastra este starea fofoloancei lu' Smaranda, ati ajuns intr-un punct patetic al vietii voastre.
Sa ne clarificam: femeia daca vrea sa si-o traga, si-o trage! Oricand, oriunde si cand vrea muschiul ei. Poti sa-i pui 40 de garduri, GPS in kur si kilometraj in chiloti. Se duce la paine, urca in masina, si-o ia si vine cu franzela calda in plasa. Prin gelozie nu faceti nimic altceva decat sa le indepartati si sa le motivati sa va aduca si mai multa franzela.
Sa ne clarificam din nou: daca e calda cu tine, buna la pat cu tine, jucausa cu tine, prietena cu tine, ce mama dracu' mai stai sa-i scormonesti prin telefon?
Bucurati-va de ea cat o aveti, demonstrati-i zi de zi ca sunteti adevarati si n-o sa aveti probleme.
Daca se duce in club ce? O sa constate ca tu esti beton pe langa fraierii de acolo.
Daca se duce sa-si caute, inseamna ca tu oricum erai viitorul "fost" deci tot acolo ajungi.
Iar daca aveti un exemplar caruia ii place ... multa si diferita...eh, asta e, o accepti sau o bagi in ma-sa.

Ignorand vorbele de la inceputul mesajului de superioritate cu o tenta de insulta minora , iti pot multumi de sfaturile date si de dreptatea care o ai..imi cam pierd timpu sa am grija de fofoloanca ei , si de ceea ce face ea..dovedint insa ca fiind indiferent o doare tare.. si avand mai multe sanse fiind indiferent sa o fac sa faca ceea ce vreau decat daca ii impun sau daca ma cert pe tema cluburilor sau altei chestii..mi s-a cam acrit oricum..de drama sau alte chestii.
sus

Arayas

Expert member
516 mesaje

Re: Despartire

scris pe 7 iul 2014 00:21 de Arayas

Arayas, asta e ca in cantecul ala, "Ani de liceu". Dragostea e perceputa diferit in functie de varsta, tu esti "om mare", cu nevasta si copil. Ei sunt tineri, lasa-i sa treaca prin viata ca atunci cand vor ajunge la varsta ta, cu siguranta isi vor da seama cat de puerili au fost.


Hrrrrrr, Raspuns gresit!
1.Asa am procedat de cand ma stiu, de la prima relatie. Cand ceva nu poate fi controlat, esti penibil sa incerci in mod repetat. Nu conteaza ca ai 15 ani sau 45 sau 65, ca sa "dresezi" un om sa fie cum vrei tu, acel om trebuie sa fie teribil de prost. Eu personal intr-o relatie prefer un pic/mai multa inteligenta. Exceptand episoadele pasagere de genul: "nu ma intereseaza ce poezie ai invatat, dezbraca-te si treci la treaba!" Dar acelea sunt pasagere.
2. Un om are multe fetze: te vorbeste de rau fata de parintii lui/ei, face misto de tine cu prietenele/prietenii, te scalda in teiubescuri cand e doar cu tine. Cu alte cuvinte, se adapteaza.
Nu se merita sa pierzi timp din viata ta ca sa descoperi ceea ce nu poate fi controlat. Poti sa fii gelos cu o femeie care e sfanta, poti sa fii gelos cu o femeie care se jura ca e sfanta dar nu e, poti sa fi gelos pe tot ce face. Poti. Dar asta inseamna sa o iriti repetat si vei ramane inevitabil singur.
Traieste clipa, fii fericit cu ce ai. Calca pe bec, fa-i vant! Iertarea e doar acceptul tau sa o mai faca si alta data, nu merita sa mai pierzi timpul.


Editat de Arayas pe 7 iul 2014 00:22


http://babayuga.blogspot.ro/
sus

K1ll3r

Senior member
70 mesaje

Re: Despartire

scris pe 7 iul 2014 01:53 de K1ll3r



Hrrrrrr, Raspuns gresit!
1.Asa am procedat de cand ma stiu, de la prima relatie. Cand ceva nu poate fi controlat, esti penibil sa incerci in mod repetat. Nu conteaza ca ai 15 ani sau 45 sau 65, ca sa "dresezi" un om sa fie cum vrei tu, acel om trebuie sa fie teribil de prost. Eu personal intr-o relatie prefer un pic/mai multa inteligenta. Exceptand episoadele pasagere de genul: "nu ma intereseaza ce poezie ai invatat, dezbraca-te si treci la treaba!" Dar acelea sunt pasagere.
2. Un om are multe fetze: te vorbeste de rau fata de parintii lui/ei, face misto de tine cu prietenele/prietenii, te scalda in teiubescuri cand e doar cu tine. Cu alte cuvinte, se adapteaza.
Nu se merita sa pierzi timp din viata ta ca sa descoperi ceea ce nu poate fi controlat. Poti sa fii gelos cu o femeie care e sfanta, poti sa fii gelos cu o femeie care se jura ca e sfanta dar nu e, poti sa fi gelos pe tot ce face. Poti. Dar asta inseamna sa o iriti repetat si vei ramane inevitabil singur.
Traieste clipa, fii fericit cu ce ai. Calca pe bec, fa-i vant! Iertarea e doar acceptul tau sa o mai faca si alta data, nu merita sa mai pierzi timpul.

Adevarat graiesti... zici sa nu-mi mai pierd timpul? si sa-mi bag picioru in ea de relatie?
sus

Arayas

Expert member
516 mesaje

Re: Despartire

scris pe 7 iul 2014 02:48 de Arayas


Adevarat graiesti... zici sa nu-mi mai pierd timpul? si sa-mi bag picioru in ea de relatie?

Tu stii ce ai de facut. Intr-o relatie toti facem compromisuri. Daca ea vrea si la bal si la spital, da-i mersul trenurilor. Intr-o relatie mergi cu partenerul sa te distrezi, nu cu "tovarasii".



http://babayuga.blogspot.ro/
sus

K1ll3r

Senior member
70 mesaje

Re: Despartire

scris pe 7 iul 2014 03:35 de K1ll3r


Tu stii ce ai de facut. Intr-o relatie toti facem compromisuri. Daca ea vrea si la bal si la spital, da-i mersul trenurilor. Intr-o relatie mergi cu partenerul sa te distrezi, nu cu "tovarasii".


Adica mersul trenurilor =))
sus

Psyche

Expert member
1930 mesaje

Re: Despartire

scris pe 12 iul 2014 09:48 de Psyche

Ai macar idee ce ii pretinzi fetei asteia? Probabilitatea ca tu sa fi alesul ei si toate balariile alea cu viitor si copii si altele sa fie viabile e foarte mica. Realitatea obiectiva e ca aveti 20 de ani si sunteti studenti, ca in cel mai rau caz pentru voi veti tergirversa sfarsitul vostru cativa ani ca sa va treziti cu un gust amar al timpului pierdut si fiecare din voi, si tu si ea, sa regretati fiecare zi pe care ati ales sa v o petreceti privandu va de distractiile varstei. Nu e sanatos. De prima instanta nu mi se par oportune relatiile in timpul studentiei, darmite "sacrificiile" astea fara temei. Relatia cu tine nu e mai importanta decat cei mai frumosi ani ai tineretii ei, si e valabil si viceversa.


Sometimes you just have to roll the dice, man!
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Despartire

scris pe 14 iul 2014 20:15 de Machiavelli

Ce-mi plac mie patpalacii astia care imediat cum s-au cuplat, se pun pe construit garduri si ingradituri cu sarma-nghimpata. Ptiu!
Daca cea mai mare grija in viata voastra este starea fofoloancei lu' Smaranda, ati ajuns intr-un punct patetic al vietii voastre.
Sa ne clarificam: femeia daca vrea sa si-o traga, si-o trage! Oricand, oriunde si cand vrea muschiul ei. Poti sa-i pui 40 de garduri, GPS in kur si kilometraj in chiloti. Se duce la paine, urca in masina, si-o ia si vine cu franzela calda in plasa. Prin gelozie nu faceti nimic altceva decat sa le indepartati si sa le motivati sa va aduca si mai multa franzela.
Sa ne clarificam din nou: daca e calda cu tine, buna la pat cu tine, jucausa cu tine, prietena cu tine, ce mama dracu' mai stai sa-i scormonesti prin telefon?
Bucurati-va de ea cat o aveti, demonstrati-i zi de zi ca sunteti adevarati si n-o sa aveti probleme.
Daca se duce in club ce? O sa constate ca tu esti beton pe langa fraierii de acolo.
Daca se duce sa-si caute, inseamna ca tu oricum erai viitorul "fost" deci tot acolo ajungi.
Iar daca aveti un exemplar caruia ii place ... multa si diferita...eh, asta e, o accepti sau o bagi in ma-sa.

Perfect punctat!
Ca de obicei, by Arayas!



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Despartire

scris pe 14 iul 2014 20:18 de Machiavelli



Adica mersul trenurilor =))


Se pare ca din cate ti-au declarat membrii, Arayas in mod direct ai inteles exact fix pix.
Plus limbaj de messenger.
Hmm...
Cred ca stiu care ti-e problema.



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

K1ll3r

Senior member
70 mesaje

Re: Despartire

scris pe 15 iul 2014 02:52 de K1ll3r



Se pare ca din cate ti-au declarat membrii, Arayas in mod direct ai inteles exact fix pix.
Plus limbaj de messenger.
Hmm...
Cred ca stiu care ti-e problema.

Am o impresie ca nu stii care e problema..daca n-ai de dat nici un sfat , poti sa nu-ti pierzi timpul aici dand comentarii care nu-si au rostul si mai bine poti sa te concentrezi pe tine sa-ti dai jos ochelarii de "sudura" in locuri fara soare si pozand ca o diva..ceea ce spui tu dupa post-ul meu e irelevant , si oricum nu voi citi.Problema mea s-a rezolvat , va multumesc pentru sfaturi.
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Despartire

scris pe 21 iul 2014 18:31 de Machiavelli


Problema mea s-a rezolvat , va multumesc pentru sfaturi.

Cu placere!



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

skeeto

Junior member
30 mesaje

Re: Despartire

scris pe 14 ian 2016 12:41 de skeeto

Structureaza textul sa nu fie asasin tacut pentru orice cititor si o sa se poata intelege si citi mai usor.

Eu personal pe la jumatate lui m-am lasat pagubas.


Corect!



www.FeminiShop.ro - Frumusetea are un nou brand!
sus

tenshi

Veteran member
251 mesaje

Re: Despartire

scris pe 31 ian 2016 05:50 de tenshi

Aoleo... ce-i cu atata gelozie peste tot? Doamne... de ce majoritatea din ziua de azi cred ca daca tipa x este impreuna cu tine inseamna ca ea trebuie sa vorbeasca doar cu tine, sa nu aiba prieteni, sa nu iasa cu altcineva decat cu tine, sa nu vorbeasca cu nimeni. Adica... cunosc cazuri in care iubitul unei amice era gelos pana si ca tipa respectiva vorbea la telefon cu maica-sa, si o intreba mereu de ce vorbeste atata la telefon cu ea.

Un joc de imaginatie: daca ai fi un copil mic si parintii te-ar tine doar in casa, fara sa iti dea voie sa te joci cu alti copii, si tu sa te uiti pe geam sa ii vezi pe altii cum se distreaza cum te-ai simti? Nu cred ca ti-ar prinde prea bine... asa se simte si ea.
Asa ca... sfatul meu, da-i libertate. Daca ea chiar tine la tine nu te va insela, dar daca tu nu ai incredere in ea, d'apai ea ce incredere sa aiba in tine? Asta nu prea se cheama relatie, si stapanire. E ca si cum ai zice: uite mi-am luat un animalut nou de companie, ne iubim foarte mult.



This is my battle, and I'll never gonna give up. Even if I know I don't have any chance to win, I'll still continue to fight.
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

17 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate