Vreau bebe dar am uterul retrovers.Ce sa fac?

Pagina 1 din 1
1

MARIA

Guest

Vreau bebe dar am uterul retrovers.Ce sa fac?

scris pe 22 iun 2010 13:56 de MARIA

Imi doresc tare mult un bebe si de 6 luni tot incercam dar nimic. Cand ne-am decis ca vrem sa avem un copil am mers la medic sa vad daca e totul ok.Am mers mi-a zis ca nu am nimic,doar ca uterul e putin retrovers dar ca asta nu mai va impiedica sa raman insarcinata. Vorbind cu o prietena care stiam ca avut dificultati in a ramane insarcinata, mi-a spus ca tot acelas lucru i-a zis si ei medicul,ca are uterul retrovers si ia zis ca din cauza asta o sa ramana mai greu insarcinata.Si intradevar a durat.Dupa 6 luni a ramas prima data si a pierdut la doua luni,apoi dupa un an a ramas din nou si a reusit sa duca pana la capat sarcina(cu dificultati). Nu stiu ce sa cred.Daca stiti ceva despre subiectul asta spuneti-mi si mie.Nu stiu ce sa cred. Prarerile a doi medici total diferite despre aceasi chestie.Va rog.Ne dorim tare mult un BEBE!!!
sus

MARIA

Guest

Re: Vreau bebe dar am uterul retrovers.Ce sa fac?

scris pe 22 iun 2010 14:02 de MARIA

Scuze pt greselile de ortografie!!
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Vreau bebe dar am uterul retrovers.Ce sa fac?

scris pe 22 iun 2010 15:35 de dorinda

Imi doresc tare mult un bebe si de 6 luni tot incercam dar nimic. Cand ne-am decis ca vrem sa avem un copil am mers la medic sa vad daca e totul ok.Am mers mi-a zis ca nu am nimic,doar ca uterul e putin retrovers dar ca asta nu mai va impiedica sa raman insarcinata. Vorbind cu o prietena care stiam ca avut dificultati in a ramane insarcinata, mi-a spus ca tot acelas lucru i-a zis si ei medicul,ca are uterul retrovers si ia zis ca din cauza asta o sa ramana mai greu insarcinata.Si intradevar a durat.Dupa 6 luni a ramas prima data si a pierdut la doua luni,apoi dupa un an a ramas din nou si a reusit sa duca pana la capat sarcina(cu dificultati). Nu stiu ce sa cred.Daca stiti ceva despre subiectul asta spuneti-mi si mie.Nu stiu ce sa cred. Prarerile a doi medici total diferite despre aceasi chestie.Va rog.Ne dorim tare mult un BEBE!!!



Trebuie sa va straduiti mai mult pentru un bebe, nu vine ca o comanda la restaurant. Nu cred ca v-ar strica un tratament naturist care a dat si da in continuare rezultate foarte bune. Gasesti aici mai multe detalii:
http://www.formula-as.ro/2010/906/medicina-naturii-44/miracolul-romanesc-branca-ursului-12124
sus

MARIA

Guest

Re: Re: Vreau bebe dar am uterul retrovers.Ce sa f

scris pe 22 iun 2010 17:26 de MARIA

Sunt constienta ca nu vine ca o comanda la restaurant(LA UNELE!!).La altele vin si fara sa faca "comanda" sau imediat ce s-au hotarat ca vreau.Nu inteleg de ce e viata asta asa nedreapta,la cine isi doreste nu vine,la cine nu isi doreste vin cu gramada.Ce sa facem asta e viata. Mersi oricum de sfat.
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: Vreau bebe dar am uterul retrovers.Ce sa fac?

scris pe 22 iun 2010 21:02 de simosimina

Imi doresc tare mult un bebe si de 6 luni tot incercam dar nimic. Cand ne-am decis ca vrem sa avem un copil am mers la medic sa vad daca e totul ok.Am mers mi-a zis ca nu am nimic,doar ca uterul e putin retrovers dar ca asta nu mai va impiedica sa raman insarcinata. Vorbind cu o prietena care stiam ca avut dificultati in a ramane insarcinata, mi-a spus ca tot acelas lucru i-a zis si ei medicul,ca are uterul retrovers si ia zis ca din cauza asta o sa ramana mai greu insarcinata.Si intradevar a durat.Dupa 6 luni a ramas prima data si a pierdut la doua luni,apoi dupa un an a ramas din nou si a reusit sa duca pana la capat sarcina(cu dificultati). Nu stiu ce sa cred.Daca stiti ceva despre subiectul asta spuneti-mi si mie.Nu stiu ce sa cred. Prarerile a doi medici total diferite despre aceasi chestie.Va rog.Ne dorim tare mult un BEBE!!!


faptul că ai uterul retrovers..nu are nici o legătură cu fertilitatea.
Eu ştiu că după primul trimestru de sarcină, uterul se poziţionează el la forma lui normală.
În cel mai rău caz, când se poate pierde sarcina, este atunci când uterul se "înclină" spre pelvis.
Multă baftă!



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Vreau bebe dar am uterul retrovers.Ce

scris pe 23 iun 2010 02:49 de Bozgoru

Sunt constienta ca nu vine ca o comanda la restaurant(LA UNELE!!).La altele vin si fara sa faca "comanda" sau imediat ce s-au hotarat ca vreau.Nu inteleg de ce e viata asta asa nedreapta,la cine isi doreste nu vine,la cine nu isi doreste vin cu gramada.Ce sa facem asta e viata. Mersi oricum de sfat.
se mai intampla sa existe pauze de un an.. un an si ecva la femeile care au folosit anticonceptionale o lunga perioada de timp... de exemplu niste anticonceptionale tari precum Diane 35...
sus

MARIA

Guest

Re: Re: Re: Re: Vreau bebe dar am uterul retrovers

scris pe 23 iun 2010 14:55 de MARIA

Nu am folosit anticonceptionale de nici un fel, niciodata(sunt contra aceste metode).Daca as fi folosit mi-as fi pus cateva semne de intrebare si as fi zis ca ala e motivul dar asa....
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Vreau bebe dar am uterul retro

scris pe 23 iun 2010 19:40 de Nekunoskuta

Din cate stiu probleme trebuie sa-ti faci daca nu ramai gravida dupa 1 an de incercari, acesta e termnenul maxim dat de medici. Uterul retrovers nu are treaba, te-au speriat prietenele cu problemele lor. Faceti niste teste de fertilitate si tu si sotul tau pentru ca acolo e problema. Uterul e doar "casa" copilului, pana la a locui in ea trebuie sa se intalneasca spermatozoidul cu ovului si la tine se pare ca intalnirea asta e dificila


Nimic...
sus

nashu

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vreau bebe dar am uterul r

scris pe 23 iun 2010 22:41 de nashu

si nevasta-mea il are retrovers, dar a ramas de 2 ori pana acuma, dupa ejaculare,incearca sa stai cu sezutu mai sus.......bafta
sus

MARIA

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vreau bebe dar am uter

scris pe 24 iun 2010 00:05 de MARIA

si nevasta-mea il are retrovers, dar a ramas de 2 ori pana acuma, dupa ejaculare,incearca sa stai cu sezutu mai sus.......bafta[/quoTE
A reusit sa duca pana la capat sarcinile fara probleme?
sus

MARIA

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vreau bebe dar am

scris pe 24 iun 2010 00:18 de MARIA

Imi poti da te rog mai multe detalii? Teoria o stiu si eu ce uterul retrovers.....dar(despre practica)vroiam informati de la cineva care a trecut printr-o situatie asemanatoare si poate sa imi spuna din experienta. Te rog. astept.
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

13 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate