Cand sa am un copil?

Pagina 3 din 5
«   1   2   3   4   5   »

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 17 nov 2006 00:56 de ExoticDream


Ideea cui, numai a ta?


Mi se pare doar mie sau viitorul mire nu are drept de decizie in viitoarea familie?

Apropo...cred ca pe acolo se organizeaza relativ repede o nunta din moment ce suntem in noiembrie 2006, tu in vara 2007 vrei sa faci nunta si nu ati inceput "demersurile"


Pe mine nu ma uimeste viteza cu care se misca proprietarii de restaurante din tari exotice, ci graba cu care se iau decizii extrem de importante la varste relativ fragede!

P.S. Tot nu m-am lamurit: cum se vor intretine tanarul cuplu marital + copilul?




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 17 nov 2006 00:59 de ExoticDream



Cine stie, poate p'acolo nu le trebuie 10ani sa ajunga la casatorie si 15ani ca sa "produca" un copil


Eu ma mir pentru ca mi-a soptit mie cineva cum ca p-acolo mintile foarte luminate considera casatoria un lucru anacronic.... Mentalitatea moderna tinde sa fie destul de aproape de ceea ce ne povestea carrie.... No strings attached...




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

dazza

Expert member
513 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 17 nov 2006 10:49 de dazza

Fratilor Spitalul 9 nu'i departe


Chestia asta am hotarat'o Eu si El...adica IMPREUNA!

Punct



Daca tii prea usor dragostea,zboara,daca o tii prea strans,moare....
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 17 nov 2006 17:08 de SORIN28

Fratilor

Sor'mea?!


Spitalul 9 nu'i departe


De mine este


Chestia asta am hotarat'o Eu si El...adica IMPREUNA!


Si doar nu vreai sa o hotaram noi, aici

Punct


.....si virgula

....si de la capat

Alege tu



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

dazza

Expert member
513 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 17 nov 2006 19:27 de dazza


Sor'mea?!




De mine este




Si doar nu vreai sa o hotaram noi, aici



.....si virgula

....si de la capat

Alege tu




Punct si am incheiat subiectul



Daca tii prea usor dragostea,zboara,daca o tii prea strans,moare....
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 18 nov 2006 02:06 de ExoticDream

Fratilor Spitalul 9 nu'i departe


Aveti un spital 9 pe langa casa? Daca faci referire la mine, "soro", te inseli, cel care purta pe vremuri acest nume se numeste acum "Spitalul Clinic de Psihiatrie Prof. Dr. Al. Obregia" si se afla in Berceni, ceea ce inseamna cel putin 10 km de mine!

Daca tot veni vorba de spitalul asta, hai sa-ti spun ca acolo a fost medic neurochirurg vreme de 47 de ani o femeie, Sofia Ionescu. Ea, impreuna cu Ionel Ionescu si Constantin Arseni, sub indrumarea profesorului Dimitrie Bagdasar, au format prima echipa de neurochirurgie din Romania, asa-numita "echipa de aur". In fiecare dimineata, Sofia Ionescu facea operatii pe creier, iar dupa-amiaza pe coloana, salvand sute de vieti.

Punct


Inainte de punct, ne spui cum veti intretine copilul?!? Are viitorul tau sot rude bogate pe-acolo sau ti-ai gasit tu un post bun? Te intreb pentru ca instabilitatea financiara este primul impediment in calea proiectului de a avea copii al majoritatii cuplurilor....




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Pasaroi_Cuminte

Expert member
2314 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 18 nov 2006 07:28 de Pasaroi_Cuminte


pentru ca instabilitatea financiara este primul impediment in calea proiectului de a avea copii al majoritatii cuplurilor....


Poate chiar asta si urmareste:Stabilitate financiara prin productia de "bebe"
Exista o vorba romaneasca cam vulgara dar potrivita aici :
[pe "sula" si semnatura platesti toata viata ]



http://www.youtube.com/watch?v=3hxO_RB27jk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=E9SmQW2TPgM&feature=related

"A phoenix is a mythical bird with a tail of beautiful gold and red plumage or purple and blue.
The bird was also said to regenerate when hurt or wounded by a foe, thus being almost immortal and invincible — it is also said that it can heal a person with a tear from its eyes and make them temporarily immune to death. The phoenix is a symbol of fire and divinity." ( Greek mythology )



"Creierul=locul geometric al neuronilor egal departati de inteligenta situati pe cercul purtator al centrelor de vointa" (Eu,Pasaroi_Cuminte)
sus

dazza

Expert member
513 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 19 nov 2006 01:13 de dazza

Imi pare rau Exotico,dar nu ma vad datoare sa dau explicatii despre modul nostru de a ne intretine copilul(cand va fi)

Nu cred ca asta e problema unui forum,ci a parintilor copilului.


Bye



Daca tii prea usor dragostea,zboara,daca o tii prea strans,moare....
sus

stefanoski

Expert member
1927 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 19 nov 2006 01:46 de stefanoski

Mi se pare mie sau dazza e cam frustrata de toate intrebarile care i-au fost adresate ?


http://stefanoski.wordpress.com/
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 19 nov 2006 12:50 de Nekunoskuta

Mi se pare mie sau dazza e cam frustrata de toate intrebarile care i-au fost adresate ?


Eu cred ca a devenit constienta de toate aceste intrebari.



Nimic...
sus

stefanoski

Expert member
1927 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 19 nov 2006 22:47 de stefanoski



Eu cred ca a devenit constienta de toate aceste intrebari.

Eu sper...



http://stefanoski.wordpress.com/
sus

dazza

Expert member
513 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 nov 2006 17:35 de dazza


Eu sper...



Stati voi linistiti ...copilul nu va veni pana cand nu sunt ferm convinsa ca ii pot fi o mama ideala si ca il pot intretine asa cum mi'as dori!
Sunt perfect constienta de tot !



Daca tii prea usor dragostea,zboara,daca o tii prea strans,moare....
sus

Pasaroi_Cuminte

Expert member
2314 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 nov 2006 19:21 de Pasaroi_Cuminte

Imi pare rau Exotico,dar nu ma vad datoare sa dau explicatii despre modul nostru de a ne intretine copilul(cand va fi)

De ce ? Pt ca ti-a pus o intrebare logica care cere un raspuns "lojik " ?



http://www.youtube.com/watch?v=3hxO_RB27jk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=E9SmQW2TPgM&feature=related

"A phoenix is a mythical bird with a tail of beautiful gold and red plumage or purple and blue.
The bird was also said to regenerate when hurt or wounded by a foe, thus being almost immortal and invincible — it is also said that it can heal a person with a tear from its eyes and make them temporarily immune to death. The phoenix is a symbol of fire and divinity." ( Greek mythology )



"Creierul=locul geometric al neuronilor egal departati de inteligenta situati pe cercul purtator al centrelor de vointa" (Eu,Pasaroi_Cuminte)
sus

Pasaroi_Cuminte

Expert member
2314 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 nov 2006 19:26 de Pasaroi_Cuminte




Stati voi linistiti ...copilul nu va veni pana cand nu sunt ferm convinsa ca ii pot fi o mama ideala si ca il pot intretine !

In general multe femei devin mame cand nu se asteapta.
Mama ideala nu prea exista.Insa notiunea de ideal nu poate fi atinsa.
Perfectionism da , idealism never.

asa cum mi'as dori!
Sunt perfect constienta de tot

Clarviziune sau superficialitate ?
That's the Question



http://www.youtube.com/watch?v=3hxO_RB27jk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=E9SmQW2TPgM&feature=related

"A phoenix is a mythical bird with a tail of beautiful gold and red plumage or purple and blue.
The bird was also said to regenerate when hurt or wounded by a foe, thus being almost immortal and invincible — it is also said that it can heal a person with a tear from its eyes and make them temporarily immune to death. The phoenix is a symbol of fire and divinity." ( Greek mythology )



"Creierul=locul geometric al neuronilor egal departati de inteligenta situati pe cercul purtator al centrelor de vointa" (Eu,Pasaroi_Cuminte)
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 21 nov 2006 12:54 de Nekunoskuta

Stati voi linistiti ...copilul nu va veni pana cand nu sunt ferm convinsa ca ii pot fi o mama ideala si ca il pot intretine asa cum mi'as dori!
Sunt perfect constienta de tot !


Tocmai te-am prins cu matza in sac Mai sus spuneai ca vrei un copil anul viitor, coroborat cu ce spui acum reiese ca anul viitor vei fi ferm convinsa ca poti fi o mama ideala. Sfatul meu: "grow up"



Nimic...
sus

Duduia

Expert member
607 mesaje

Re: Re

scris pe 22 nov 2006 13:48 de Duduia



Tocmai te-am prins cu matza in sac Mai sus spuneai ca vrei un copil anul viitor, coroborat cu ce spui acum reiese ca anul viitor vei fi ferm convinsa ca poti fi o mama ideala. Sfatul meu: "grow up"



si eu vreau un copil. insa... stam in chirie, maica-mea continua sa fei in italia si inca nu l-a cunoscut p prietenul meu, desi vorbesc mult la telefon.

de fapt, am reusit sa imi doresc un copil dupa ce l-am cunoscut pe el. insa sa ma apuc la 22 de ani sa-l fac...unde mai raamne loc de scoala? dar de locul meu de munca? si de vacanta noastra la paris? si toate nebuniile din timpul noptii? imi doresc foarte mult, dar mai am cev acale pana la a fi pregatita cu adevarat.



I am a thounsand kisses deep... dar nu azi
sus

carrie

Expert member
823 mesaje

Re: Re: Re

scris pe 22 nov 2006 19:01 de carrie

cred ca dazza nici nu isi da seama cate responsabilitati, sacrificii si renuntari implica un copil... dar e alegera ei. eu una, daca mi-as dori un copil, ceea ce nu este cazul, as prefera sa il am dupa ce mi-am facut o situatie stabila si f buna dpdv financiar, dupa ce mi-am facut o gramada de damblale si dupa ce am vazut cel putin jumatate din locurile pe care as vrea sa le vizitez...


"The best way to predict the future is to invent it"

"I'm in love with my lust/Burning angel wings to dust"
sus

mya

Expert member
1180 mesaje

Re: Re: Re: Re

scris pe 22 nov 2006 19:12 de mya

...eu una, daca mi-as dori un copil, ceea ce nu este cazul, as prefera sa il am dupa ce mi-am facut o situatie stabila si f buna dpdv financiar, dupa ce mi-am facut o gramada de damblale si dupa ce am vazut cel putin jumatate din locurile pe care as vrea sa le vizitez...


Intru totul de acord



Viata nu e alcatuita din numarul de respiratii, ci din momentele care iti taie respiratia.

Ce fiinta umbla dimineata in patru picioare, la amiaza in doua, iar seara in trei? Este omul in copilarie, la maturitate si la batranete.

Daca-ti depasesti limitele, esti pedepsit, daca nu ti le depasesti, nu esti om.

Unde anume se afla lacasul sufletului si al cugetului in corpul omenesc? In inima sau in cap?
sus

dazza

Expert member
513 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 22 nov 2006 19:24 de dazza

Da,dar cum nu toti oamenii gandesc la fel...asta e
Eu iau propriile mele decizii,nu pot fi influentata..de nimeni



Daca tii prea usor dragostea,zboara,daca o tii prea strans,moare....
sus

stefanoski

Expert member
1927 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 22 nov 2006 20:46 de stefanoski

Da,dar cum nu toti oamenii gandesc la fel...asta e
Eu iau propriile mele decizii,nu pot fi influentata..de nimeni

Mai dar hotarata mai esti. Gandeste-te ca noi iti dam sfaturile astea nu din placerea de a te contrazice ci pentru a-ti deschide ochii. Un copil iti schimba total viata. De ce sa nu te bucuri de tinerete alaturi de prietenul tau ? aveti toata viata inainte sa faceti si sa cresteti copii...
Parerea mea...



http://stefanoski.wordpress.com/
sus

Pasaroi_Cuminte

Expert member
2314 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 24 nov 2006 01:09 de Pasaroi_Cuminte


Mai dar hotarata mai esti. Gandeste-te ca noi iti dam sfaturile astea nu din placerea de a te contrazice ci pentru a-ti deschide ochii. Un copil iti schimba total viata. De ce sa nu te bucuri de tinerete alaturi de prietenul tau ? aveti toata viata inainte sa faceti si sa cresteti copii...
Parerea mea...

Nu e hotarata. E pe alta galaxie alt sistem solar .(curios e ca bate pana acolo netul )



http://www.youtube.com/watch?v=3hxO_RB27jk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=E9SmQW2TPgM&feature=related

"A phoenix is a mythical bird with a tail of beautiful gold and red plumage or purple and blue.
The bird was also said to regenerate when hurt or wounded by a foe, thus being almost immortal and invincible — it is also said that it can heal a person with a tear from its eyes and make them temporarily immune to death. The phoenix is a symbol of fire and divinity." ( Greek mythology )



"Creierul=locul geometric al neuronilor egal departati de inteligenta situati pe cercul purtator al centrelor de vointa" (Eu,Pasaroi_Cuminte)
sus

dazza

Expert member
513 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 27 nov 2006 14:08 de dazza


Mai dar hotarata mai esti. Gandeste-te ca noi iti dam sfaturile astea nu din placerea de a te contrazice ci pentru a-ti deschide ochii. Un copil iti schimba total viata. De ce sa nu te bucuri de tinerete alaturi de prietenul tau ? aveti toata viata inainte sa faceti si sa cresteti copii...
Parerea mea...



Eu nu faceam decat sa raspund la intrebarea topicului.
Nu am cerut nici un sfat,nici o parere.Nu inteleg de ce ati sarit cu sfaturi de toate felurile
Nu e nimeni in masura sa imi spuna cand sa am eu un copil.Eu il fac atunci cand simt eu.



Daca tii prea usor dragostea,zboara,daca o tii prea strans,moare....
sus

verdiuc

Expert member
1138 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 27 nov 2006 16:06 de verdiuc

Da,Dazza,asa!
Sunt niste capcauni!
Noi doi,contra tuturor.
Ce are mai daca face fata un copil? Ai dreptate,Dazza,daca ai gasit barbatul si resursele pentru a creste copilul,go ahead!!




Fericirea este ceva care nu se atinge,dar in cautarea careia merita sa alergi toata viata.
sus

Pasaroi_Cuminte

Expert member
2314 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 27 nov 2006 18:40 de Pasaroi_Cuminte

Da,Dazza,asa!
Sunt niste capcauni!
Noi doi,contra tuturor.

Fatality
Razboaiele imaginare sunt cele mai greu de castigat




http://www.youtube.com/watch?v=3hxO_RB27jk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=E9SmQW2TPgM&feature=related

"A phoenix is a mythical bird with a tail of beautiful gold and red plumage or purple and blue.
The bird was also said to regenerate when hurt or wounded by a foe, thus being almost immortal and invincible — it is also said that it can heal a person with a tear from its eyes and make them temporarily immune to death. The phoenix is a symbol of fire and divinity." ( Greek mythology )



"Creierul=locul geometric al neuronilor egal departati de inteligenta situati pe cercul purtator al centrelor de vointa" (Eu,Pasaroi_Cuminte)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 27 nov 2006 20:26 de ExoticDream


Fatality
Razboaiele imaginare sunt cele mai greu de castigat



Eu stiam ca barbatii foarte increzatori in sine si narcisisti sunt mai predispusi la a declansa un razboi, concluzie dovedita stiintific de o echipa medicala de la Universitatea Princeton din New Jersey. Vestea proasta pentru asemenea barbati este ca sunt de asemenea predispusi sa piarda luptele respective! Good (medically proved) intuition, Quiet Birdie!!!




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Duduia

Expert member
607 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 28 nov 2006 13:08 de Duduia

daca as avea posibiliatati, si eu as face acum un copilul, sa nu il am pe la 35 de ani. acum e momentul. teoretic. nu as vrea sa arat ca o bunica cand fata/baiatul va avea 15 ani. vreau sa fiu capabila sa il inteleg, nu sa ii minimalizez poblemele corespunzatoare varstei.


I am a thounsand kisses deep... dar nu azi
sus

verdiuc

Expert member
1138 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 28 nov 2006 13:31 de verdiuc

eu + dazza + Duduia.
Cine ni se mai alatura in fata totalitarismului Exoticai?




Fericirea este ceva care nu se atinge,dar in cautarea careia merita sa alergi toata viata.
sus

Pasaroi_Cuminte

Expert member
2314 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 28 nov 2006 14:32 de Pasaroi_Cuminte

eu + dazza + Duduia.
Cine ni se mai alatura in fata totalitarismului Exoticai?


Care totalitarism ? Care armata ?

"Exotic Mein Fhurer". C'mon Verdiuc say it
Pariez pe Bufnita.Bag mana in foc ca o sa castige detasat.




http://www.youtube.com/watch?v=3hxO_RB27jk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=E9SmQW2TPgM&feature=related

"A phoenix is a mythical bird with a tail of beautiful gold and red plumage or purple and blue.
The bird was also said to regenerate when hurt or wounded by a foe, thus being almost immortal and invincible — it is also said that it can heal a person with a tear from its eyes and make them temporarily immune to death. The phoenix is a symbol of fire and divinity." ( Greek mythology )



"Creierul=locul geometric al neuronilor egal departati de inteligenta situati pe cercul purtator al centrelor de vointa" (Eu,Pasaroi_Cuminte)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Achtung! Das fuhrer ist hier!

scris pe 28 nov 2006 17:23 de ExoticDream



Care totalitarism ? Care armata ?


Eeeei, si tu.... De vina sunt taberele de toamna pentru cercetasi sau cursurile de doctrine politice. S-a elaborat un studiu conform caruia motivele care ii determina pe liceeni sa aleaga o cariera militara sunt: siguranta serviciului (38%), partea materiala(23%), dezvoltarea individuala (fizica si psihica)(10%), pozitia sociala(10%), patriotismul (6%), curiozitatea (6%), alte motive (restul) si s-au gandit "baietii" sa revigoreze spiritul patriotic.... interesul national (6%) este infiorator de departe de interesele personale (siguranta, bani, dezvoltare proprie, pozitie sociala)(81%)!!!

Drepti!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

carrie

Expert member
823 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 29 nov 2006 00:08 de carrie

daca as avea posibiliatati, si eu as face acum un copilul, sa nu il am pe la 35 de ani. acum e momentul. teoretic. nu as vrea sa arat ca o bunica cand fata/baiatul va avea 15 ani. vreau sa fiu capabila sa il inteleg, nu sa ii minimalizez poblemele corespunzatoare varstei.


teoria ca teoria, cu practica e mai greu... cati dintre cei care isi doresc un copil la asemenea varste fragede stiu cu adevarat ce implica acest lucru? cate responsabilitati? cate renuntari? ca in loc sa te zbati ca sa te dezvolti profesional si intelectual schimbi scutece si dormi 3 ore pe noapte? ca in loc sa pleci sa vezi lumea asta plina de lucruri minunate stai cu un bebe mic, urlator si de neinteles in brate? ca in loc sa te bucuri macar cativa ani de viata (si ma refer la toate bucuriile vietii, nu sex all day long) iti faci probleme ca de ce urla copilul nu stiu cum? exista un timp pentru toate. exista o ordine in care trebuie facute lucrurile, nu are rost sa iti iei rotile daca nu ai inca masina. citind acest topic am ajuns sa ma intreb ceva: cum se face ca se considera ca o fata la 17 ani (sau chiar mai tarziu) poate sa nu fie pregatita pentru a isi incepe viata sexuala (lucru atat de simplu si firesc, care normal ar trebui sa decurga fara complicatii), iar o alta de 19-21 de ani sa fie pregatita pentru a avea un copil (lucru care implica un munte de responsabilitati si schimbari, din toate punctele de vedere: fizic, material, profesional, sexual, etc.)

ps: daca esti un om deschis la minte, ii vei intelege problemele chiar daca exista 30-35 de ani diferenta. e verificat.



"The best way to predict the future is to invent it"

"I'm in love with my lust/Burning angel wings to dust"
sus
Pagina 3 din 5
«   1   2   3   4   5   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

40 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate