Candidoza vaginala

Pagina 1 din 1
1

furnicuta

Guest

Candidoza vaginala

scris pe 26 mar 2006 23:32 de furnicuta

am incercat toate tratamenntele posibile pt candida si nu am scapat de ea.as putea insira doar cateva dintre ovulele care le-am luat nizoram clotrimazol macmirol pimafucin ghinozol etc nu mi le aduc aminte pe toate totosata si tabllete oral plus unguente dar degeaba.nu cred ca exista vreun tratament pt asa ceva.daca stie cineva chiar as fi curioasa pt ca nu mai cred.am fost si la dr homeopa si la dr naturist am incercat leacuri babesti mult prea multe si degeaba.
sus

Farfalla

Veteran member
416 mesaje

Re: candidoza vaginala

scris pe 27 mar 2006 23:16 de Farfalla

am incercat toate tratamenntele posibile pt candida si nu am scapat de ea.as putea insira doar cateva dintre ovulele care le-am luat nizoram clotrimazol macmirol pimafucin ghinozol etc nu mi le aduc aminte pe toate totosata si tabllete oral plus unguente dar degeaba.nu cred ca exista vreun tratament pt asa ceva.daca stie cineva chiar as fi curioasa pt ca nu mai cred.am fost si la dr homeopa si la dr naturist am incercat leacuri babesti mult prea multe si degeaba.
Ai incercat Diflucan sau Fasygin? Partenerul tau se trateaza si el sau s-a tratat pentru candida ? Pentru ca daca nu folositi prezervativul inseamna ca a luat si el si de acolo reapare tot timpul candida....



Eu nu sunt altceva decat o pata de sange care vorbeste ...
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: candidoza vaginala

scris pe 28 mar 2006 10:12 de Nekunoskuta

Nu se poate, ceva ai pierdut din vedere in timpul tratamentului. Gandeste-te bine in urma si reia toti pasii facuti, incearca sa-ti dai seama ce ai gresit. Asculta si sfatul de mai sus. Mai consulta alt medic (daca ai consultat vreunul), poate obtii alta parere.


Nimic...
sus

una`mika

Guest

Re: Re: candidoza vaginala

scris pe 1 sep 2006 00:42 de una`mika

si eu am incercat o gramada de pastile si ovule..si tot degeaba..asa k m-am gandit s aincrec si ceva simplu...ceai de coada soricelului...te speli o saptamana...sau cu ceai de musetzel (la un litru o lingura de bicarbonat de sodiu)....d cateva ori pe sapt... mie asa imi trece..adica se retrage ...nu strica sa incerci...e ceva simplu..bafta!
sus

no name

Guest

candidoza vaginala

scris pe 5 nov 2007 01:14 de no name

si eu am incercat o gramada de pastile si ovule..si tot degeaba..asa k m-am gandit s aincrec si ceva simplu...ceai de coada soricelului...te speli o saptamana...sau cu ceai de musetzel (la un litru o lingura de bicarbonat de sodiu)....d cateva ori pe sapt... mie asa imi trece..adica se retrage ...nu strica sa incerci...e ceva simplu..bafta!



incearca sa mergi la un dermatolog, si sa-l intrebi si pe el, mie mi-a eliminat bubitele cu ceva gen laser.. mi-a ars bubitele. si crede-ma ca nu am mai avut mancarimi sau bubite.. (decat una-omisa de el-nu a vazut-o)

nu sta asa.. arde-le darca cu creme nu merge. doare o zi dar apoi stii ca nu mai ai probleme.. m-am chinuit 1-2 luni pana sa dau de dermatologul asta care mi-a rezolvat problema.

virusul nu scapi de el, dar macar nu mai contaminezi.. e ca hepatita -are stare activa, si inactiva. ai grija numai cand simti ca ai mancarimi sau ceva.. sa iti protejezi si partenerul, si sa te tratezi si tu.. vizitand doctorii..
sus

Guest

Guest

Re: Candidoza vaginala

scris pe 5 nov 2007 20:38 de Guest

am incercat toate tratamenntele posibile pt candida si nu am scapat de ea.as putea insira doar cateva dintre ovulele care le-am luat nizoram clotrimazol macmirol pimafucin ghinozol etc nu mi le aduc aminte pe toate totosata si tabllete oral plus unguente dar degeaba.nu cred ca exista vreun tratament pt asa ceva.daca stie cineva chiar as fi curioasa pt ca nu mai cred.am fost si la dr homeopa si la dr naturist am incercat leacuri babesti mult prea multe si degeaba.
cumpara-tzi, dracu' un mini-irigator si violet de gentziana, ca sa nu mai ajungi la candidoza. in felul acesta, pe langa faptul ca iti asiguri o igiena intima aproape perfecta, violetul de gentziana, este un dezinfectant. iar periodic, foloseshti clotrimazolul. nizoralul este shampon impotriva matretzii, nu-i ovul.
sus

ely

Guest

Re: Re: candidoza vaginala

scris pe 14 ian 2009 15:21 de ely

buna.
Adica vrei sa spui ca ai candida recurenta si iti trece facand spalaturi cu ceaiuri ?WAW e nemaipomenit.Eu una ma chinui cu ea de 3 ani si ce citesc pe net ma termina :infertilitatea,diabet ,boli cronice....lamuriti ma va rog....ce trebuie sa fac e nenorocire...
Nu se poate, ceva ai pierdut din vedere in timpul tratamentului. Gandeste-te bine in urma si reia toti pasii facuti, incearca sa-ti dai seama ce ai gresit. Asculta si sfatul de mai sus. Mai consulta alt medic (daca ai consultat vreunul), poate obtii alta parere.
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: Re: Re: candidoza vaginala

scris pe 14 ian 2009 23:34 de simosimina

buna.
Adica vrei sa spui ca ai candida recurenta si iti trece facand spalaturi cu ceaiuri ?WAW e nemaipomenit.Eu una ma chinui cu ea de 3 ani si ce citesc pe net ma termina :infertilitatea,diabet ,boli cronice....lamuriti ma va rog....ce trebuie sa fac e nenorocire...


Cum naiba sa ramai infertila de la candida? Cum naiba sa faci diabet de la candida Doamne ce aveti oameni buni? Du-te draga mea la doctor si o sa vezi ca nu o sa faci nimic ..absolut nimic..Aceasta candida..pur si simplu e jenanta.. Am avut si eu..si mi-a trecut cu tratament de la doctor..
Am folosit niste ovule prescrise si Gynofort...Acest Gynofort il poti lua de la farmacie..este o crema care se baga in vagin si 3 zile nu ai voie sa dai cu apa in zona aceea..dar este foarte buna. Nu este nici scumpa. Vreo 30 Ron cam asa. Am mai avut si Canesten(un unguent exterior) care tot cam la acelasi pret ca Gynofortul este.
Dar cel mai bine dute la doctor sa te controleze si sa iti prescrie un tratament medicamentos bun..
Eu am facut candida de la antibioticele puternice care le-am luat in urma unei probleme la rinichi....
Se mai face de la umezeala..stres..depinde ce o activeaza, pentru ca ea este in corpul fiecaruia.
Exista si un vaccin impotriva ei..valabil 9 ani..Nu situ prea multe despre el..o sa intreb doctorul meu. Bafta!!



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: Re: Candidoza vaginala

scris pe 14 ian 2009 23:37 de simosimina

cumpara-tzi, dracu' un mini-irigator si violet de gentziana, ca sa nu mai ajungi la candidoza. in felul acesta, pe langa faptul ca iti asiguri o igiena intima aproape perfecta, violetul de gentziana, este un dezinfectant. iar periodic, foloseshti clotrimazolul. nizoralul este shampon impotriva matretzii, nu-i ovul.


Spalaturile vaginale nu prea sunt indicate...prea dese strica flora vaginala...asa ca...nu e o idee buna... Si candida nu se face de la igiena intima precara )) Am spus mai sus care sunt cauzele generale..



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus

Alx

Guest

Re: Re: Re: Candidoza vaginala

scris pe 26 feb 2009 12:18 de Alx

M-am luptat aproximativ un an cu candidoza. Initial mi-a aparut genital, apoi s-a extins si bucal. Am facut tot felul de tratamente, dar nu am facut decat sa-mi deranjez ficatul. Am intrat intr-o zi pe un forum, unde cineva spunea ca a scapat de candida intr-o saptamana folosind anumite produse pe baza de aloe. Nu prea am crezut, dar am incercat. In sfarsit am scapat de Candidoza. Daca doriti sa ma contactati, intrati pe adresa de web: www.aloe.linguacenter.ro Succes si sanatate!
sus

smartlady

Guest

Re: Candidoza vaginala

scris pe 13 mai 2010 11:00 de smartlady

am incercat toate tratamenntele posibile pt candida si nu am scapat de ea.as putea insira doar cateva dintre ovulele care le-am luat nizoram clotrimazol macmirol pimafucin ghinozol etc nu mi le aduc aminte pe toate totosata si tabllete oral plus unguente dar degeaba.nu cred ca exista vreun tratament pt asa ceva.daca stie cineva chiar as fi curioasa pt ca nu mai cred.am fost si la dr homeopa si la dr naturist am incercat leacuri babesti mult prea multe si degeaba.


Ca si tine, m-am saturat sa tot iau antibiotice si toate prostiile. eu m-am dus la farmacie (Centrofarm Militari) si mi-a recomandat farmacista niste servetele umede petru uz intim. va dati seama ca eram in stare sa iau orice numai sa-mi treaca, le-am folosit in loc de hartie igienica si pot sa spun ca sunt super. Te calmeaza si simti ca te curata, iar aspectul ala branzos al secretiei a disparut dupa vreo doua-trei zile, la fel si mirosul. eu le folosesc de vreo luna de zile aproape doua si ma simt ok. Pana acum nu a mai revenit candida si mi-a reglat flora bacteriana locala. Servetelul este imbibat de o substanta cu extracte de coada soricelului, musetel si aloe vera si poate fi la fel de bine folosit pentru igiena intima si de catre barbati. Eu una il recomand din toata inima.
sus

smartlady

Guest

Re: Candidoza vaginala

scris pe 13 mai 2010 11:02 de smartlady



Ca si tine, m-am saturat sa tot iau antibiotice si toate prostiile. eu m-am dus la farmacie (Centrofarm Militari) si mi-a recomandat farmacista niste servetele umede petru uz intim. va dati seama ca eram in stare sa iau orice numai sa-mi treaca, le-am folosit in loc de hartie igienica si pot sa spun ca sunt super. Te calmeaza si simti ca te curata, iar aspectul ala branzos al secretiei a disparut dupa vreo doua-trei zile, la fel si mirosul. eu le folosesc de vreo luna de zile aproape doua si ma simt ok. Pana acum nu a mai revenit candida si mi-a reglat flora bacteriana locala. Servetelul este imbibat de o substanta cu extracte de coada soricelului, musetel si aloe vera si poate fi la fel de bine folosit pentru igiena intima si de catre barbati. Eu una il recomand din toata inima.


Am uitat sa spun ca produsul se numeste CANDILIT - servetele umede para-terapeutice.
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: Re: Candidoza vaginala

scris pe 13 mai 2010 22:25 de simosimina



Am uitat sa spun ca produsul se numeste CANDILIT - servetele umede para-terapeutice.


fiecare femeie poate avea candidoză...însă nu toate femeile răspund corespunzător la acelaşi "tratament".
De aceea nu sunt de acord cu expusul tratamentelor!
Fiecare persoană e diferită până la urmă!



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus

alina

Guest

Re: Re: Re: Candidoza vaginala

scris pe 19 mai 2010 21:05 de alina

simosimina

imi poti spune te rog la ce doctor ai mers si ai reusit sa te vindeci de candida?

eu am fost la trei doctori pentru acesta problema si niciun tratament nu a dat rezultate. In plus mi s-a parut ciudat ca niciunul dintre doctori nu mi-a facut acea analiza sa vada la ce medicamente opune rezistenta organismul.


multumesc
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: Re: Re: Re: Candidoza vaginala

scris pe 19 mai 2010 23:42 de simosimina

simosimina

imi poti spune te rog la ce doctor ai mers si ai reusit sa te vindeci de candida?

eu am fost la trei doctori pentru acesta problema si niciun tratament nu a dat rezultate. In plus mi s-a parut ciudat ca niciunul dintre doctori nu mi-a facut acea analiza sa vada la ce medicamente opune rezistenta organismul.


multumesc


Este şi un vaccin, la Cantacuzino se numeşte IBC 10 prin care te poţi vindeca de candida. Acum depinde şi de cum este ea...în ce stadiu.
Să-ţi faci un cont pe sexpert aici şi vorbim prin mesageria privată



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus

gabrriiella

Newbie
6 mesaje

Re: Re: Re: Candidoza vaginala

scris pe 29 iun 2010 08:38 de gabrriiella



fiecare femeie poate avea candidoză...însă nu toate femeile răspund corespunzător la acelaşi "tratament".
De aceea nu sunt de acord cu expusul tratamentelor!
Fiecare persoană e diferită până la urmă!

si eu am avut candidoza si mie medicul mi-a dat ovule de Klion D 100 timp de 10 zile si Ketostin 200 mg pe care trebuia sa-l iau in primele 3 zile o pastila dimineata si una seara iar apoi urmatoarele 4 zile cate o pastila seara, dar am luat atat eu cat si sotul meu
acuma depinde de fiecare organism la mine a functionat si am scapat
dar trebuie sa se trateze si partenerul tau daca nu iti poate reaparea
sus

irina_popa32

Newbie
6 mesaje

Re: Re: Re: Re: Candidoza vaginala

scris pe 28 oct 2010 12:48 de irina_popa32

si eu am avut candidoza si medicul mi-a recomandat yeastrol daca vrei detalii iti las id-ul


Invata sa iubesti
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

AVERTISMENT!

scris pe 29 oct 2010 01:02 de ExoticDream

si eu am avut candidoza si medicul mi-a recomandat yeastrol daca vrei detalii iti las id-ul


Tu chiar nu intelegi ca regulamentul forumului nostru nu permite postarea IDurilor aici?!? Este a doua oara cand iti atrag atentia sa incetezi cu acest obicei practicat probabil pe mIRC, Messenger etc. Daca se mai intampla inca o data, mesajele iti vor fi sterse fara avertisment, iar la la urmatoarea abatere vei fi banata (in caz ca nu iti este familiar termenul , accesul pe forum iti va fi restrictionat/interzis). Sper sa intelegi totusi de vorba buna!




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

31 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate