Raceala la ovare

Pagina 1 din 1
1

Dru_me

Guest

Raceala la ovare

scris pe 11 ian 2006 19:22 de Dru_me

dupa cum spune si subiectul..cred ca am racit la ovare,ba chiar mi-e frica sa nu fie mai mult de atat.
Povestea incepe in urma cu aproape un an cand am inceput sa am primele dureri de ovare,mi s-a deraglat ciclul si ovarele chiar erau umflate(se simtea la mana).De fiecare data cand ma hotaram sa ma duc la medic simptomele dispareau,iar eu(gresala mea)credeam ca totul a revenit la normal si nu-mi mai faceam probleme.
Acum insa se repeta istoria,de data asta insa mult mai violent...durerile sunt foarte puternice,ma apasa la fiecare miscare pe care o fac,sunt foarte umflate si uneori chiar nu ma pot tine pe picioare de durere.
M-am hotarat sa ma duc la doctor cat mai curand posibil,dar pana atunci as vrea sa stiu si parerile voastre...ce credeti ca am?
Si...ati putea sa-mi recomandati un cabinet(particular eventual) cu doctori buni?Cam cat costa o consultatie?
Ms mult!
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Raceala la ovare

scris pe 12 ian 2006 10:33 de valentine

dupa cum spune si subiectul..cred ca am racit la ovare,ba chiar mi-e frica sa nu fie mai mult de atat.
Povestea incepe in urma cu aproape un an cand am inceput sa am primele dureri de ovare,mi s-a deraglat ciclul si ovarele chiar erau umflate(se simtea la mana).De fiecare data cand ma hotaram sa ma duc la medic simptomele dispareau,iar eu(gresala mea)credeam ca totul a revenit la normal si nu-mi mai faceam probleme.
Acum insa se repeta istoria,de data asta insa mult mai violent...durerile sunt foarte puternice,ma apasa la fiecare miscare pe care o fac,sunt foarte umflate si uneori chiar nu ma pot tine pe picioare de durere.
M-am hotarat sa ma duc la doctor cat mai curand posibil,dar pana atunci as vrea sa stiu si parerile voastre...ce credeti ca am?
Si...ati putea sa-mi recomandati un cabinet(particular eventual) cu doctori buni?Cam cat costa o consultatie?
Ms mult!



Poate este o totala aberatie, dar eu ma gandesc la chist ovarian (nu ma injura daca ce zic este o totala aberatie).
Un oras pt cabinet imi spui?
sus

Dru_me

Guest

Re: Re: Raceala la ovare

scris pe 12 ian 2006 19:26 de Dru_me




Poate este o totala aberatie, dar eu ma gandesc la chist ovarian (nu ma injura daca ce zic este o totala aberatie).
Un oras pt cabinet imi spui?

Stai linistit ca sunt deschisa la alte pareri...Orasul este Bucuresti.
Ms oricum
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Raceala la ovare

scris pe 13 ian 2006 18:51 de valentine

Adrese cabinete medicale in Bucuresti:


-Aleea Valea Viilor nr.4 bl.D49 sc.G ap.93 Drumul Taberei - Dr.Paris Nicolae, telefon: 4136928, obstetrica-ginecologie.

-B-dul Alexandru Obregia 20, telefon: 4606848, medicina generala

-Bdul. Dimitrie Cantemir, nr.23, bloc 3, ap. 3, telefon: 3303191,obstetrica-ginecologie, Dr.Constantinescu Camelia


Acum nu stiu daca la obstetrica-ginecologie trebuie sa te duci tu...dai si tu un telefon si vezi
sus

dublu3

Newbie
2 mesaje

Re: Ajutorrr.....URGENT

scris pe 5 mai 2009 21:51 de dublu3

Deci se intampla asa... am facut sex protejat cu prietena mea.. apoi dupa sex i-a curs un pic de sange :-?? si dupa vreo 2-3 ore o durea burta! o doare de o saptamana... nu stiu ce sa mai fac... se poate sa fie insarcinat? :| caci mna prezervativele nu sunt 100% in masura de a opri sarcina! Si mi-e friq sa nu fie insarcinata! Ea are 16 ani si eu 19 :-?? ajutati-ma si pe mine! Ce poate sa aibe? e insarcinata sau e racita la ovare? :-? Help mee
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: Re: Ajutorrr.....URGENT

scris pe 6 mai 2009 17:05 de simosimina

Deci se intampla asa... am facut sex protejat cu prietena mea.. apoi dupa sex i-a curs un pic de sange :-?? si dupa vreo 2-3 ore o durea burta! o doare de o saptamana... nu stiu ce sa mai fac... se poate sa fie insarcinat? :| caci mna prezervativele nu sunt 100% in masura de a opri sarcina! Si mi-e friq sa nu fie insarcinata! Ea are 16 ani si eu 19 :-?? ajutati-ma si pe mine! Ce poate sa aibe? e insarcinata sau e racita la ovare? :-? Help mee


Dap cel mai probabil este sa fie racita la ovare... Despre sarcina nu poate fi vorba, mai ales ca ai spus ca v-ati protejat



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus

dublu3

Newbie
2 mesaje

Re: Re: Re: Pai...

scris pe 6 mai 2009 23:31 de dublu3



Dap cel mai probabil este sa fie racita la ovare... Despre sarcina nu poate fi vorba, mai ales ca ai spus ca v-ati protejat


Pai se poate se fie racita... acuma imi spune ca o dor sanii... ce mama draq.. ca am fost protejati! chiar nu stiu ce sa zic... sper sa fie doar raceala!

sus

maria ioana

Guest

easpuns

scris pe 7 ian 2010 13:45 de maria ioana

eu am patit acelasi lucru doar ca nu ma durea decat sangerari dupa actul sexual si cand m am dus la medic mi a zis ca am rana pe colul uterin si am urmat tratament timp de 3 luni.nu era ceva grav adica netratabil dar daca stateam asa puteam sa dau in alte alea.de ce nu faceti un test de sarcina?
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

12 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate