Anticonceptionale

Pagina 1 din 1
1

tenshi

Veteran member
251 mesaje

Anticonceptionale

scris pe 22 apr 2014 00:11 de tenshi

Salut!
Am fost pus de o foarte buna prietena sa ma interesez despre acest subiect. Deci ea ar vrea sa ia anticonceptionale, doar ca nu stie daca trebuie neaparat consultul unui medic, si din moment ce am mai vizitat forum-ul m-am gandit sa intreb aici pentru ca prietenul meu google.ro ma cam induce in eroare )....



This is my battle, and I'll never gonna give up. Even if I know I don't have any chance to win, I'll still continue to fight.
sus

Gabriela23

Senior member
64 mesaje

Re: Anticonceptionale

scris pe 22 apr 2014 17:27 de Gabriela23

Salut!
Am fost pus de o foarte buna prietena sa ma interesez despre acest subiect. Deci ea ar vrea sa ia anticonceptionale, doar ca nu stie daca trebuie neaparat consultul unui medic, si din moment ce am mai vizitat forum-ul m-am gandit sa intreb aici pentru ca prietenul meu google.ro ma cam induce in eroare )....


Da,bineinteles ca este nevoie de consultul unui medic.Organismul fiecarei femei difera,deci trebuie sa mearga la medic pentru a-i prescrie anumite medicamente.Dupa parerea mea,cel mai bine ar fi sa mearga la medic si sa nu le ia dupa ureche.
sus

tenshi

Veteran member
251 mesaje

Re: Anticonceptionale

scris pe 23 apr 2014 07:05 de tenshi



Da,bineinteles ca este nevoie de consultul unui medic.Organismul fiecarei femei difera,deci trebuie sa mearga la medic pentru a-i prescrie anumite medicamente.Dupa parerea mea,cel mai bine ar fi sa mearga la medic si sa nu le ia dupa ureche.



Aha, ok atunci. Multumesc de raspuns :*.



This is my battle, and I'll never gonna give up. Even if I know I don't have any chance to win, I'll still continue to fight.
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: Anticonceptionale

scris pe 2 mai 2014 17:30 de simosimina

Salut!
Am fost pus de o foarte buna prietena sa ma interesez despre acest subiect. Deci ea ar vrea sa ia anticonceptionale, doar ca nu stie daca trebuie neaparat consultul unui medic, si din moment ce am mai vizitat forum-ul m-am gandit sa intreb aici pentru ca prietenul meu google.ro ma cam induce in eroare )....


Ar trebui vizitat medicul ginecolog...desi uneori si acestia iti spun o anume marca si atat. De obicei trebuie facute niste analize amanuntite, prin care medicul observa cantitatea de hormoni, iar in urma acestor analize poate prescrie un anume tip de anticonceptionale (pentru a regla cantitatea hormonala).
Daaaar, cum am spus mai sus...multi iti zic...ia X, sau Y.

Karissa mi se par niste anticonceptionale OK, fara retinere de apa multa, fara cosuri, par si alte chestii aiurea.



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

23 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate