Ejaculare precoce

Pagina 1 din 1
1

Dianaaaa

Junior member
21 mesaje

Ejaculare precoce

scris pe 24 aug 2011 16:11 de Dianaaaa

Prietenul meu ejaculeaza mereu, f repede, dupa 2-3 min. Din cauza asta nici nu apuc sa simt nimic in timpului actului sexual. Exista vreun remediu natural pt asta ? :-? Sau cum putem sa rezolvam problema asta? Se poate sa fie si din cauza mea? :-?? Multumesc.
sus

Guest

Guest

Re: Ejaculare precoce

scris pe 24 aug 2011 16:18 de Guest

Prietenul meu ejaculeaza mereu, f repede, dupa 2-3 min. Din cauza asta nici nu apuc sa simt nimic in timpului actului sexual. Exista vreun remediu natural pt asta ? :-? Sau cum putem sa rezolvam problema asta? Se poate sa fie si din cauza mea? :-?? Multumesc.

e din cauza emotiilor.invatati sa va controlati.
fa-l sa se gandeasca la altceva .
sus

C275

Veteran member
255 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 24 aug 2011 23:58 de C275

Prietenul meu ejaculeaza mereu, f repede, dupa 2-3 min. Din cauza asta nici nu apuc sa simt nimic in timpului actului sexual. Exista vreun remediu natural pt asta ? :-? Sau cum putem sa rezolvam problema asta? Se poate sa fie si din cauza mea? :-?? Multumesc.


remediu? daca nu ma insel am vazut la plafar niste prafuri care "faceau minuni", nu stiu nume, erau pe baza de plante.
el nu se poate controla?

saaau, puteti face sex (alea 2-3 minute), faceti o pauza si o luati de la capat. nu cred ca la un al 2-lea/3-lea numar termina la fel de repede.

sus

marianu

Junior member
20 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 25 aug 2011 00:14 de marianu

Sa folositi lubricanti iar in timpul actului sa se opreasca repetat.daca faceti asta zilnic pentru cateva luni si nu da rezultate sa vada un doctor.
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 25 aug 2011 05:46 de dorinda

Sa folositi lubricanti iar in timpul actului sa se opreasca repetat.daca faceti asta zilnic pentru cateva luni si nu da rezultate sa vada un doctor.


Lubricanti??? Vorbim cumva de o masina?
sus

Balkan

Junior member
28 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 25 aug 2011 13:09 de Balkan

Nu mai incercati cu tot felul de remedii care le gasiti pe internet, gen pastile, prafuri, creme, solutii, etc.
De cele mai multe ori, peste 90% din cazuri, ejacularea precoce e din cauze psihologice(emotie, frica de a nu satistace partenera, etc.).
Poate si tu pui prea multa presiune pe el, sau el se simte obligat sa fie nu'stiu cum.
Incercati sa va relaxati impreuna si sa progresati...
sus

marianu

Junior member
20 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 31 aug 2011 20:43 de marianu



Lubricanti??? Vorbim cumva de o masina?


Daca nu asa se spune, nici nu cunosc alt termen.Oricum, daca dai cu vaselina la osia carutei sau la pasarica tot proces de lubricare se cheama.Poate tu vroiai sa folosersc termenul de unguent dar unguentul este de fapt un remediu, un medicament nu un lubricant.
sus

ionutzxxx

Senior member
123 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 2 sep 2011 23:59 de ionutzxxx



Daca nu asa se spune, nici nu cunosc alt termen.Oricum, daca dai cu vaselina la osia carutei sau la pasarica tot proces de lubricare se cheama.Poate tu vroiai sa folosersc termenul de unguent dar unguentul este de fapt un remediu, un medicament nu un lubricant.

se numeste lubrifiant.In caz ca nu ai stiut
sus

varanul

Newbie
9 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 8 dec 2014 15:13 de varanul

dorinda, stii ceva despre ejaculare prea tarzie, nu e niciun fel de gluma, m-am uitat pe profilul tau esti femeie, la mine se intampla exact invers, ejaculez dupa mult timp nu stii nimic pentru asta ?? nu am probleme cu erectia de niciun fel, problema e ca am orgasm si dupa cateve ore sau nu am deloc !
sus

ionescu14

Senior member
122 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 24 feb 2015 09:28 de ionescu14

Poate sa fie si din cauza unor probleme psihologice. Si in cazul erectiilor slabe si in cazul ejacularii precoce factorul psihologic este destul de important. Ejacularea precoce poate aparea la orice persoana indiferent de varsta.

sus

laurboss

Newbie
3 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 2 nov 2015 11:46 de laurboss

Sanatatea vietii sexuale e extrem de importanta. Din pacate multi tineri nu au grija de sanatatea lor si ajung sa se confrunte cu probleme ale vietii sexuale.

sus

dorumateiu

Junior member
37 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 7 dec 2015 13:15 de dorumateiu

Problemele de ejaculare precoce apar mai mult de la stres. Stresul e cea mai mare problema a barbatilor care genereaza cele mai multe disfunctii sexuale.

sus

barbedaniel

Newbie
1 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 22 apr 2016 16:14 de barbedaniel

Eu iau ceva suplimente alimentare si parca tin mai mult acum. Habar nu am daca asa o sa fie mereu, dar pe moment e bine.

sus

dele

Junior member
49 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 18 oct 2016 10:29 de dele

Daca problema nu vine de la stres sau de la factori psihologici atunci se poate recurge si la solutii medicamentoase. Produse precum Climax Control sau altele de acest gen pot fi de un real folos.
sus

penika

Newbie
1 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 20 iul 2017 11:40 de penika

Daca problema nu vine de la stres sau de la factori psihologici atunci se poate recurge si la solutii medicamentoase. Produse precum Climax Control sau altele de acest gen pot fi de un real folos.


Stresul e o problema urata si afecteaza destul de mult inclusiv viata sexuala. E adevarat ca nu se poate scapa definitiv de stres, dar macar sa il mai diminuam.

sus

karlao

Senior member
60 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 1 sep 2017 13:06 de karlao

Daca problema nu vine de la stres sau de la factori psihologici atunci se poate recurge si la solutii medicamentoase. Produse precum Climax Control sau altele de acest gen pot fi de un real folos.


Produsele pentru imbunatatirea vietii sexuale sunt utile, dar si schimbarea stilului de viata este obligatorie in astfel de cazuri.

sus

dele

Junior member
49 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 7 nov 2017 12:56 de dele



Produsele pentru imbunatatirea vietii sexuale sunt utile, dar si schimbarea stilului de viata este obligatorie in astfel de cazuri.



Produsele pentru imbunatatirea performantelor sexuale nu functioneaza toate la fel. Sunt produse pe care le iei si nu se vede nici o modificare in bine si produse ce trebuie sa iei doar jumatate de doza si isi fac foarte bine treaba. Noi trebuie sa fim atenti la eventualele efecte adverse pe care pot sa le provoace sau chiar dependenta in unele cazuri. La majoritatea produselor pentru viata sexuala exista o contraindicatie in cazul bolilor de inima sau de diabet.
sus

ionescu14

Senior member
122 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 26 mar 2018 10:44 de ionescu14



Produsele pentru imbunatatirea performantelor sexuale nu functioneaza toate la fel. Sunt produse pe care le iei si nu se vede nici o modificare in bine si produse ce trebuie sa iei doar jumatate de doza si isi fac foarte bine treaba. Noi trebuie sa fim atenti la eventualele efecte adverse pe care pot sa le provoace sau chiar dependenta in unele cazuri. La majoritatea produselor pentru viata sexuala exista o contraindicatie in cazul bolilor de inima sau de diabet.


Cu ce produs ati simtit cele mai mari rezultate si care au venit in timp scurt? Daca apar rezultate in timp scurt atunci si increderea in produsul respectiv creste destul de mult. Increderea in produsul cu care faci cura e foarte importanta si poate ajuta la obtinerea unor rezultate mai bune.
sus

dorumateiu

Junior member
37 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 27 iul 2018 11:11 de dorumateiu



Cu ce produs ati simtit cele mai mari rezultate si care au venit in timp scurt? Daca apar rezultate in timp scurt atunci si increderea in produsul respectiv creste destul de mult. Increderea in produsul cu care faci cura e foarte importanta si poate ajuta la obtinerea unor rezultate mai bune.

Nu conteaza numele produsului ci ingredientii care se gasesc in compozitia lui. Daca acei ingredienti sunt de calitate si dau rezultate bune, atunci produsul este unul bun care poate ajuta la eliminarea ejacularii precoce intr-un timp scurt.

sus

ionescu14

Senior member
122 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 20 nov 2018 13:38 de ionescu14


Nu conteaza numele produsului ci ingredientii care se gasesc in compozitia lui. Daca acei ingredienti sunt de calitate si dau rezultate bune, atunci produsul este unul bun care poate ajuta la eliminarea ejacularii precoce intr-un timp scurt.



Ejacularea precoce nu se poate rezolva intr-un timp scurt decat daca se gasesc cauzele care au generat ejacularea precoce.

sus

dele

Junior member
49 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 6 feb 2019 10:47 de dele



Ejacularea precoce nu se poate rezolva intr-un timp scurt decat daca se gasesc cauzele care au generat ejacularea precoce.



Problemele cu viata sexuala apar de regula atunci cand avem o anumita varsta si cand avem anumite boli asociate gen: probleme cardiovasculare, diabet sau probleme de circulatie.

sus

korneas

Junior member
35 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 21 mar 2019 10:47 de korneas



Problemele cu viata sexuala apar de regula atunci cand avem o anumita varsta si cand avem anumite boli asociate gen: probleme cardiovasculare, diabet sau probleme de circulatie.



Si maxatinu poate fi util pentru cresterea potentialului sexual, dar pe prim plan trebuie sa fie stilul de viata. Daca nu avem un stil de viata echilibrat, cu o liniste sufleteasca fara stres , cu o alimentatie adecvata si cu mult sport nu prea avem cum sa avem o viata sexuala implinita!

sus

karlao

Senior member
60 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 1 aug 2019 12:53 de karlao

Daca problema nu vine de la stres sau de la factori psihologici atunci se poate recurge si la solutii medicamentoase. Produse precum Climax Control sau altele de acest gen pot fi de un real folos.


Pot ajuta si produsele pentru imbunatatirea sanatatii sexuale, dar trebuie obligatoriu sa ne schimbam si stilul de viata!
sus

valeriaflode

Junior member
31 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 30 oct 2019 13:38 de valeriaflode



Pot ajuta si produsele pentru imbunatatirea sanatatii sexuale, dar trebuie obligatoriu sa ne schimbam si stilul de viata!


Viata sexuala se poate imbunatati si folosind suplimente pentru cresterea potentialului sexual!

sus

Adela06

Newbie
3 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 13 nov 2019 10:53 de Adela06



Viata sexuala se poate imbunatati si folosind suplimente pentru cresterea potentialului sexual!


http://titangelofficial.ro/ este un site de pe care puteti achizitiona un produs original!
sus

Adela06

Newbie
3 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 13 nov 2019 10:53 de Adela06



Viata sexuala se poate imbunatati si folosind suplimente pentru cresterea potentialului sexual!


http://titangelofficial.ro/ este un site de pe care puteti achizitiona un produs original!
sus

Adela06

Newbie
3 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 13 nov 2019 10:53 de Adela06



Viata sexuala se poate imbunatati si folosind suplimente pentru cresterea potentialului sexual!


http://titangelofficial.ro/ este un site de pe care puteti achizitiona un produs original!
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

21 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate