Fara titlu

Pagina 1 din 1
1

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Fara titlu

scris pe 9 nov 2004 21:09 de FireSoul



Stiti voi pentru cine!

Ni se pare tare draguta restrictionarea accesului pe site-ul 'impricinat'. Ne place, in acelasi timp si ca ai ridicat restrictionarea... tare ne place! Problema este ca noi (nemesis si ExoticDream) nu vom mai intra acolo. Asa ca puteti scrie orice despre oricine, nu ne intereseaza atat timp cat o faceti acolo... noi nu stim si deci: "Nu face rau nimanui daca nimeni nu stie!"

Distractie placuta si nu uitati sa pierdeti un pic de timp si pentru noi!

P.S. FireSoul, permite-mi sa te completez, orice circ are nevoie de clovni dar are nevoie si de spectatori! Altfel circul moare... Va uram, o moarte usoara, in lipsa spectatorilor!

Uiti ceva: Daca TU nu vii, nu inseamna ca nu mai vine nimeni.
Demonstratie: Lumea e formata din mai mult de 2 persoane(exotic shi nemesis)
Elementar, draga nemesis, elementar!!!



Save water! drink beer!!!
sus

Anonim

Guest

Re:

scris pe 9 nov 2004 21:20 de Anonim


Uiti ceva: Daca TU nu vii, nu inseamna ca nu mai vine nimeni.
Demonstratie: Lumea e formata din mai mult de 2 persoane(exotic shi nemesis)
Elementar, draga nemesis, elementar!!!


Vin chiar si astia care au luat banned , macar asa ... pentru amuzament .
sus

Gramaticus

Guest

Logica? Gramatica?

scris pe 9 nov 2004 21:20 de Gramaticus


Uiti ceva: Daca TU nu vii, nu inseamna ca nu mai vine nimeni.
Demonstratie: Lumea e formata din mai mult de 2 persoane(exotic shi nemesis)
Elementar, draga nemesis, elementar!!!


Tripla negatie...wow...si cu demonstratiile stam bine...wow...argumentarea e super....nashpa, Dr Watson, nashpa.... Si cate persoane are lumea aia pana la urma? Sa fie 4? Sa fie 5? Te-ai gandit vreodata ca uneori 2 inseamna mult mai mult decat orice altceva? Depinde care 2, evident.....
sus

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Re:

scris pe 9 nov 2004 22:01 de nemesis


Uiti ceva: Daca TU nu vii, nu inseamna ca nu mai vine nimeni.
Demonstratie: Lumea e formata din mai mult de 2 persoane(exotic shi nemesis)
Elementar, draga nemesis, elementar!!!


Eu sunt un pic mai realist (de data asta), decat a mea colega, ExoticDream, tinand sa-ti atrag atentia asupra operei lui Kant.
Ni se demonstreaza acolo (nu cred ca ma obosesc sa-ti spun unde pt. ca si asa e de prisos), ca scopul in sine nu exista.

De ce site-ul moderat de tine (FireSoul), isi pierde sensul daca nu intram noi?
Nu ma obosesc dar iti dau un hint:
"Foloseste intotdeauna omul ca scop niciodata ca mijloc!"
In cazul in care nu stiti voi (n.n. lucru autorul postului este sigur, ma refer la voi ca multime in asumptie inversa freudiana ), poate va ajuta dualis cu site-ul lui de citate, sa identificati sursa acestui 'pasaj'. Dupa aceea, nu mai ramane nimic altceva de facut decat sa cititi (suna greu dar asta-i realitatea) "Prolegomene", "Critica Ratiunii Pure" si "Logica" (pp. ca stiti de cine) pentru a realiza de ce site-ul este fara sens, in lipsa noastra! Nu ar trebui sa fie greu... curaj!

Va urez, mult succes!

P.S.1 Intre scop si uz, intre lege si legitate, intre motiv si cauza, exista deosebiri mari FireSoul; si este periculos sa incerci sa faci filosofie fara a cunoaste diferentele.
Daca iti place atat de mult acolo de ce te intorci pe aceste meleaguri? Ramai acolo si nimeni nu o sa vina sa-ti ceara socoteala! Subiecte de discutie, poti gasi la www.referate.ro, dar sunt sigur ca stiti deja...

P.S.2 Aluka, nu strigai tu la dualis, acum ceva timp, ca a uitat ghilimemele pe site-ul lui? Vezi ca si moderatoarea ta a uitat de ghilimeme cand a scris despre organele sexuale...



Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Re: Re:

scris pe 9 nov 2004 22:20 de FireSoul



Eu sunt un pic mai realist (de data asta), decat a mea colega, ExoticDream, tinand sa-ti atrag atentia asupra operei lui Kant.
Ni se demonstreaza acolo (nu cred ca ma obosesc sa-ti spun unde pt. ca si asa e de prisos), ca scopul in sine nu exista.

De ce site-ul moderat de tine (FireSoul), isi pierde sensul daca nu intram noi?
Nu ma obosesc dar iti dau un hint:
"Foloseste intotdeauna omul ca scop niciodata ca mijloc!"
In cazul in care nu stiti voi (n.n. lucru autorul postului este sigur, ma refer la voi ca multime in asumptie inversa freudiana ), poate va ajuta dualis cu site-ul lui de citate, sa identificati sursa acestui 'pasaj'. Dupa aceea, nu mai ramane nimic altceva de facut decat sa cititi (suna greu dar asta-i realitatea) "Prolegomene", "Critica Ratiunii Pure" si "Logica" (pp. ca stiti de cine) pentru a realiza de ce site-ul este fara sens, in lipsa noastra! Nu ar trebui sa fie greu... curaj!

Va urez, mult succes!

P.S.1 Intre scop si uz, intre lege si legitate, intre motiv si cauza, exista deosebiri mari FireSoul; si este periculos sa incerci sa faci filosofie fara a cunoaste diferentele.
Daca iti place atat de mult acolo de ce te intorci pe aceste meleaguri? Ramai acolo si nimeni nu o sa vina sa-ti ceara socoteala! Subiecte de discutie, poti gasi la www.referate.ro, dar sunt sigur ca stiti deja...

P.S.2 Aluka, nu strigai tu la dualis, acum ceva timp, ca a uitat ghilimemele pe site-ul lui? Vezi ca si moderatoarea ta a uitat de ghilimeme cand a scris despre organele sexuale...


Shi mai ziceai ca esti dstept!
Voi 2 reprezentati doar o optiune printre multe altele. Scopul acestei optiuni e sa dea la o parte aura de fragilitate inocenta pe care si-a creat-o exotic, incercand sa acopere(o lipsa?) cine e de fapt, shi sa-i invete pe altii de ce fel de oameni sa se fereasca.
Vin pe forumul asta pentru din acelasi motiv pentru care te uiti tu la Tom & Jerry. Shi, de ce sa nu recunosc, pentru ca il consider locul unde am castigat un prieten...sa zicem ca a fi aici ma face oarecum nostalgica...
A, am uitat sa pun ghilimele? Bine ca nu am pierdut sensul pe drum...



Save water! drink beer!!!
sus

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Re: Re: Re:

scris pe 9 nov 2004 22:29 de nemesis



Shi mai ziceai ca esti dstept!

Cand te citesc ma evapor in infinit, tresar si adorm, aproape!



Scopul acestei optiuni e sa dea la o parte aura de fragilitate inocenta pe care si-a creat-o exotic, incercand sa acopere(o lipsa?) cine e de fapt, shi sa-i invete pe altii de ce fel de oameni sa se fereasca.




Ce-ti spuneam!?

Optiunea nu are scop, pentru ca nu este un efect rezultat din vointa!
Scopul era ca site-ul vostru sa fiinteze, iar mijlocul, noi!




Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Re: Re: Re: Re:

scris pe 9 nov 2004 22:32 de FireSoul


Cand te citesc ma evapor in infinit, tresar si adorm, aproape!




Ce-ti spuneam!?

Optiunea nu are scop, pentru ca nu este un efect rezultat din vointa!
Scopul era ca site-ul vostru sa fiinteze, iar mijlocul, noi!


Te crezi prea important...ai capatat obiceiul de a bate campii...de la cine oare?



Save water! drink beer!!!
sus

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re:

scris pe 9 nov 2004 22:42 de nemesis


Te crezi prea important...ai capatat obiceiul de a bate campii...de la cine oare?


Nu, tocmai asta este! Nu ma simt "prea important", si simt ca va puteti descurca si fara prezenta mea (sau a lui ExoticDream); si nu ma insel... dupa spusele tale!
Asa ca ti-ai inchis singura cazul! Nu cred ca succesul ar fi fost de partea ta la drept...



Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re:

scris pe 9 nov 2004 22:45 de FireSoul



Nu, tocmai asta este! Nu ma simt "prea important", si simt ca va puteti descurca si fara prezenta mea (sau a lui ExoticDream); si nu ma insel... dupa spusele tale!
Asa ca ti-ai inchis singura cazul! Nu cred ca succesul ar fi fost de partea ta la drept...

Ti-am zis sa te ralaxezi!



Save water! drink beer!!!
sus

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

scris pe 9 nov 2004 22:49 de nemesis


Ti-am zis sa te ralaxezi!


Tu vrei sa ma hipnotizezi cu relaxeaza-te asta...?



Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re:

scris pe 10 nov 2004 11:32 de ExoticDream




....dar si pleaca tot spre amuzament!ursu vad ca te-a invatzat temeinic exotic(NEW GENERATION OF FULGA!)postarea in figuri cu 25 de nick-uri!


Cum ma faci tu sa pierd timpul! In loc sa citesc o poezie trebuie sa stau sa caut toate cele peste 30 de nick-uri folosite de tine in scopul.....chiar, in ce scop sa fi fost? Reflexe ale Sinelui universal, ale caracterului dual al fiintei umane? Dedublare? "30-plare"? Manipulare? Ti-amintesti fraza lui Lincoln? "Pot fi trasi pe sfoara toti oamenii catva timp si cativa oameni tot timpul, dar nu toti oamenii tot timpul." Recunosc ca pe mine m-ai pacalit cu citatul din Borges si meditatia in ritm de maree, dar...oamenii se mai si trezesc la un moment dat!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re:

scris pe 10 nov 2004 13:26 de ExoticDream


ce pot sa-ti spun decat Buna dimineata!Parca s-au mai estompat penele alea dupa spatele tau!


Ai ramas in pana de cuvinte??? Nu pot sa cred!!! Nu interpreta gresit tacerea mea! Tu ai cautat acul in carul cu fan (asa-zisele mele 25 de nick-uri cu care ai innebunit poporul!), eu le-am gasit pe cele 30 ale tale si imi spui "Buna dimineata"? Mmmmmmm.... Parca s-a mai estompat elanul tau creator...., te-ai plictisit si ai revenit printre noi? E mai interesant cand ne limitam la ironia fina si nu alunecam in abisurile rautatii gratuite, nu crezi?



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re:

scris pe 10 nov 2004 13:30 de ExoticDream



tu,exotic si ursu sunteti ca si subiecte suficienti!
scopul,daca nu l-ai "prins" este de a te oftica pe tine si pe exotic!cu ursu se face din oficiu!


Mamaaaaaa........, da' ce m-ai ofticat!!!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Aluka

Guest

Re: Re: Re: Re:

scris pe 10 nov 2004 13:34 de Aluka



Mamaaaaaa........, da' ce m-ai ofticat!!!!!


sunt mult mai mult de 30 de nick-uri....dar evident ca nu te poti insoti cu mine(stii tu motivul ), ai luat-o in basca cu mult mai multe decat Borges si Meditatie in ritm de maree..si nu numai de la mine..., ci de la mai multi,dar urmeaza sa afli!succes!
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Citind regulamentul...

scris pe 10 nov 2004 13:41 de ExoticDream




nu mai toanto!nu mi s-a estompat nimic!nici macar elanul creator!am muncitorii in casa si cum ma plictisesc(oare cand vei ajunge si tu asha? ) stau si iti arat tzie cum iti cresc penele pe spate,cum s-a inventat apa calda si mersul pe jos!


Sa vedem ce scrie acolo:

"1. NU SCRIETI DOAR CA SA VA AFLATI IN TREABA.

2. Mesajele care contin trivialitati (injuraturi dure), mesajele care sunt off topic si mesajele de "bagare in seama" sau "de aberare", vor fi sterse.

3. Nu incercati sa transformati forumul in canal de discutii (nu sunt bine primite monoloagele sau discutiile in doi), pentru aceasta puteti folosi MESAGERIA PERSONALA - click pe "Mesaje".

5. Administratorii si moderatorii au dreptul de a sterge si edita mesajele care incalca acest regulament."

Oare unde se incadreaza ceea ce faci tu acum, domnule user??? Noi stim ca pe alte forumuri regulamentul este incalcat de admin-ul insusi, dar aici dorim un climat civilizat, OK? Pe viitor, intai gandeste, apoi posteaza.

P.S. Nu stiu cum e cu penele alea (e o imagine prea plastica pt mine), dar apa calda si mersul pe jos "e doua" la numar, asa ca...., scuze, dar......like I said, THINK first, then write!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Re: Re: Re:

scris pe 10 nov 2004 13:57 de nemesis



tu,exotic si ursu sunteti ca si subiecte suficienti!
scopul,daca nu l-ai "prins" este de a te oftica pe tine si pe exotic!cu ursu se face din oficiu!


M-am prins, dar constat cu infrigurare ca tu stai prost cu cititul. Sau te-a depasit referirea mea la Kant?

Tocmai asta argumentam!

Duhhhh!



Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Citind regulamentul...

scris pe 10 nov 2004 13:58 de ExoticDream




o sa afli nici o grija..!


Suna a amenintare...Mda, sa vedem unde se incadreaza asta in Codul Penal....

Citeste asta:

"Omul drept nu asculta decat glasul constiintei sale si nu cauta pentru faptele sale justificare in parerile altora. El poate trece drept cel mai scelerat dintre oameni, incat constiinta sa sa fie supusa celor mai grele incercari, dar ea nu poate fi clatinata nici prin infamia ce se arunca asupra lui, nici prin relele tratamente: ci pana la moarte el va pasi neclintit pe cararile luminate de constiinta lui, cu toate ca semenii il vor socoti ca un om rau si nemernic. El va fi batut cu vergi, torturat, pus in fiare, i se vor arde ochii cu fierul rosu; in sfarsit dupa ce il vor face sa sufere toate relele, il vor rastigni pe cruce, ca sa inteleaga ca nu trebuie sa fi om drept, ci numai sa pari altora, urmand carari batute. Dar constiinta, Daimonul sau, nu-i ingaduie ca judecatii sale proprii sa-i fie substituita judecata altora, fie chiar ai lumii intregi..." (Platon)



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

59 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate