Fara titlu

Pagina 1 din 1
1

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Fara titlu

scris pe 9 nov 2004 20:32 de FireSoul

Sufletu-mi arde... lava fierbinte se scurge din el, alunecand din inima mea prin tot tupul, cuprinzanu-l intr-o vapaie ucigatoare, arzand tot ce insemn eu, facandu-ma sa uit cine sunt, facandu-ma sa ma inalt in timp ce ma afund in infern


Save water! drink beer!!!
sus

HadesSoul

Guest

So?

scris pe 9 nov 2004 20:37 de HadesSoul

Sufletu-mi arde... lava fierbinte se scurge din el, alunecand din inima mea prin tot tupul, cuprinzanu-l intr-o vapaie ucigatoare, arzand tot ce insemn eu, facandu-ma sa uit cine sunt, facandu-ma sa ma inalt in timp ce ma afund in infern


N-am prins (inca) legatura cu subiectul forumului, dar daca se vrea a fi ceva poetic stiu pe cineva aici care ar putea aranja un pic textul pt a-i da farmec si inteles....
sus

Gramaticus

Guest

Re:

scris pe 9 nov 2004 20:42 de Gramaticus

Sufletu-mi arde... lava fierbinte se scurge din el, alunecand din inima mea prin tot tupul, cuprinzanu-l intr-o vapaie ucigatoare, arzand tot ce insemn eu, facandu-ma sa uit cine sunt, facandu-ma sa ma inalt in timp ce ma afund in infern


Literele care lipsesc pe ici, pe colo, demonstreaza ca aceasta creatie nu a poposit aici cu copy-paste, ci s-a nascut in chinurile unei minti insetate de arta si adevar....(sau pana la urma era din Stephen King?)
sus

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Re: Re:

scris pe 9 nov 2004 20:46 de FireSoul



Literele care lipsesc pe ici, pe colo, demonstreaza ca aceasta creatie nu a poposit aici cu copy-paste, ci s-a nascut in chinurile unei minti insetate de arta si adevar....(sau pana la urma era din Stephen King?)


vezi? ai prins ideea.
Ca yo am uitat sa mentionez: Oricine poate sa alature cateva metafore pwentru a da o chestie d'asta poetica.
Oricine vrea sa impresioneze poa' sa faca pe banda d'astea, fara a le simti.
Ce vreau sa zic e ca d-ra sexotic, care are acest obicei de a vorbii in dodii, mai rau! de a spune ce nu crede(simte) ar trebui sa inteleaga mai bine...

O generatie de degenerati!



Save water! drink beer!!!
sus

Gramaticus

Guest

Re: Re: Re:

scris pe 9 nov 2004 20:51 de Gramaticus



vezi? ai prins ideea.


Asa e EU, mai smart de felul meu, ma prind repede! Dar metaforele alea....cu greu le-ar putea "lipi" cineva si sa mai iasa si o chestie cu inteles si poetica pe deasupra, ca doar nu lucram cu mortar si beton!

O generatie de degenerati!


Adevar grait-ai! Sunt asa de multi....ne inconjoara!
sus

Dreamcatcher

Guest

Life is different than in the movies

scris pe 9 nov 2004 21:02 de Dreamcatcher



vezi? ai prins ideea.
Ca yo am uitat sa mentionez: Oricine poate sa alature cateva metafore pwentru a da o chestie d'asta poetica.
Oricine vrea sa impresioneze poa' sa faca pe banda d'astea, fara a le simti.
Ce vreau sa zic e ca d-ra sexotic, care are acest obicei de a vorbii in dodii, mai rau! de a spune ce nu crede(simte) ar trebui sa inteleaga mai bine...

O generatie de degenerati!


Tu zici ca ai reusit sa creezi/compui un text metaforic in primul post (adica ai vorbit in dodii,nu? ) Despre partea simtirii, insa, draga, sa ne ierti...., daca n-ai capacitati paranormale, nu ai de unde sa stii ce simte altcineva, incearca sa te intelegi mai intai pe tine si abia apoi, daca mai ai timp, preocupa-te de ceea ce crezi ca poate intamplator (mai adauga tu niste chestii dubitative aici) ar fiinta in mintea altcuiva. Nu reusesc psihologii si psihiatrii sa foreze adancurile mintii umane si crezi ca reusesti tu? Oamenii nu-s niste robotei ca in filmele SF....., ei au minte proprie si personala (nu toti, sa nu exageram! ) si suflet (iarasi nu toti!), ai fi uimita sa constati cat de inselatoare pot fi perceptiile tale!
sus

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Re: Life is different than in the movies

scris pe 9 nov 2004 21:04 de FireSoul



Tu zici ca ai reusit sa creezi/compui un text metaforic in primul post (adica ai vorbit in dodii,nu? ) Despre partea simtirii, insa, draga, sa ne ierti...., daca n-ai capacitati paranormale, nu ai de unde sa stii ce simte altcineva, incearca sa te intelegi mai intai pe tine si abia apoi, daca mai ai timp, preocupa-te de ceea ce crezi ca poate intamplator (mai adauga tu niste chestii dubitative aici) ar fiinta in mintea altcuiva. Nu reusesc psihologii si psihiatrii sa foreze adancurile mintii umane si crezi ca reusesti tu? Oamenii nu-s niste robotei ca in filmele SF....., ei au minte proprie si personala (nu toti, sa nu exageram! ) si suflet (iarasi nu toti!), ai fi uimita sa constati cat de inselatoare pot fi perceptiile tale!

Exotic, iar aberezi!



Save water! drink beer!!!
sus

Dreamcatcher

Guest

Re: Re: Life is different than in the movies

scris pe 9 nov 2004 21:12 de Dreamcatcher


Exotic, iar aberezi!


You've got an obssession! Exotic e-n toate, e-n cele ce sunt si-n cele ce maine vor rade la soare....! Ooops...nu, asta era cu partidul...., dar merge ca vin alegerile! Yo zic sa-i faceti si un partid, mai! Get a life, people!
sus

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Re: Re: Re: Life is different than in the movies

scris pe 9 nov 2004 21:18 de FireSoul



You've got an obssession! Exotic e-n toate, e-n cele ce sunt si-n cele ce maine vor rade la soare....! Ooops...nu, asta era cu partidul...., dar merge ca vin alegerile! Yo zic sa-i faceti si un partid, mai! Get a life, people!

Partid? Mda...ar fi potrivita sa intre in politica: minte mult, e prefacuta, stie sa manipuleze, e perversa shi..minte mult!



Save water! drink beer!!!
sus

Dreamcatcher

Guest

Re: Re: Re: Re: Life is different than in the movi

scris pe 9 nov 2004 21:24 de Dreamcatcher


Partid? Mda...ar fi potrivita sa intre in politica: minte mult, e prefacuta, stie sa manipuleze, e perversa shi..minte mult!


Good point: in politica intra acele persoane care mint mult, sunt prefacute, perverse si...mint mult! Gura ta....adevar graieste!

Tanti King, yo cu cine votez?
sus

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Life is different than in the

scris pe 9 nov 2004 21:28 de FireSoul



Good point: in politica intra acele persoane care mint mult, sunt prefacute, perverse si...mint mult! Gura ta....adevar graieste!

Tanti King, yo cu cine votez?

Nush, dom' pOIEt, ca yo nu le am cu politica...



Save water! drink beer!!!
sus

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Re:

scris pe 9 nov 2004 22:20 de nemesis

Sufletu-mi arde... lava fierbinte se scurge din el, alunecand din inima mea prin tot tupul, cuprinzanu-l intr-o vapaie ucigatoare, arzand tot ce insemn eu, facandu-ma sa uit cine sunt, facandu-ma sa ma inalt in timp ce ma afund in infern


Aha...
Pai tu vorbesti de nationalism in chestia asta...? Nu???



Daca vrei sa fie ceva reusit, nu poti pune o imagine dupa alta fara a mentiona pilonul! Constructia ta metaforica este ca un bloc fara parter! Nu este clar despre ce vorbesti: nationalism, dor de mama, dor de maine, suferinta unei furnici, Vezuviu, Pompei, o moarte de vampir, etc.
CARE-I SCOPUL?

Lectie:
1. In primul rand spui despre ce vrei sa vorbesti in asa zisa imagine plastica!
2. Nu folosesti lucruri grele (ex: lava) pentru ca nu vrei sa creezi o 'senzatie de mestecat caramele'!
3. Nu faci abuz de monocromatica (ex: you have an obsession with this fire!), pentru ca nu vrei sa i se inrosasca ochii cititorului!
4. Treci sinusoidal din real in imaginar...

Nu e promitator, dar mai incearca!





Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Re: Re:

scris pe 9 nov 2004 22:26 de FireSoul




Lectie:
1. In primul rand spui despre ce vrei sa vorbesti in asa zisa imagine plastica!
2. Nu folosesti lucruri grele (ex: lava) pentru ca nu vrei sa creezi o 'senzatie de mestecat caramele'!
3. Nu faci abuz de monocromatica (ex: you have an obsession with this fire!), pentru ca nu vrei sa i se inrosasca ochii cititorului!
4. Treci sinusoidal din real in imaginar...

Nu e promitator, dar mai incearca!



1. Consider ca cititorul e suficient de destept incat sa-si dea seama despre ce e vorba(tu te aprinzi cand il vezi pe iliescu la tv )
2. Senzatia cu caramelele doar tu ai vazut-o in chestia asta...de ce? stim noi!
3. daca vrei chestii colorate, fa rost de o carte de colorat.



Save water! drink beer!!!
sus

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Re: Re: Re:

scris pe 9 nov 2004 22:36 de nemesis


1. Consider ca cititorul e suficient de destept incat sa-si dea seama despre ce e vorba(tu te aprinzi cand il vezi pe iliescu la tv )
2. Senzatia cu caramelele doar tu ai vazut-o in chestia asta...de ce? stim noi!
3. daca vrei chestii colorate, fa rost de o carte de colorat.


Tie ti se potriveste 'chestia aia':
"Eu imi apar saracia si nevoia si xxxx tia..."

1. Zau? La ce te-ai referit (sau ma rog, ai vrut sa te referi)?
2. Pai atunci cand compui o chestie urmaresti sa trezeasca o senzatie in cititor... mie, lava aia a ta mi-a trezit o senzatie de mestecat caramele! Nu e vina mea ci a ta "CA COmpunator"!
3. Sunt sigur ca imi vei da tu bibliografie!



Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Re: Re: Re: Re:

scris pe 9 nov 2004 22:39 de FireSoul



Tie ti se potriveste 'chestia aia':
"Eu imi apar saracia si nevoia si xxxx tia..."

1. Zau? La ce te-ai referit (sau ma rog, ai vrut sa te referi)?
2. Pai atunci cand compui o chestie urmaresti sa trezeasca o senzatie in cititor... mie, lava aia a ta mi-a trezit o senzatie de mestecat caramele! Nu e vina mea ci a ta "CA COmpunator"!
3. Sunt sigur ca imi vei da tu bibliografie!

Tu chiar iei in serios micutul nostru "chat"
Rlaxeaza-te! Aici nu e cu penalizari!



Save water! drink beer!!!
sus

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re:

scris pe 9 nov 2004 22:44 de nemesis


Tu chiar iei in serios micutul nostru "chat"
Rlaxeaza-te! Aici nu e cu penalizari!


Nu, nu exista... dar asta nu te impiedica sa pierzi...



Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

29 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate