Fumatul!

Pagina 1 din 2
1   2   »

WinTerBoy

Newbie
9 mesaje

Fumatul!

scris pe 3 nov 2009 09:23 de WinTerBoy

SAlut,
Fumez ocazional si as doi sa stiu si eu daca se vede la analize:| Am auzit ca daca bei lapte se curata sangele. Fumez o tigare o data la o saptSi beau in fiecare si lapte si mancnc lactate.



Salut!
sus

cutarescu

Veteran member
255 mesaje

Re: Fumatul!

scris pe 3 nov 2009 18:33 de cutarescu

SAlut,
Fumez ocazional si as doi sa stiu si eu daca se vede la analize:| Am auzit ca daca bei lapte se curata sangele. Fumez o tigare o data la o saptSi beau in fiecare si lapte si mancnc lactate.

Treaba cu laptele e "gargara". Cel ce are plaminii afectati de tutun poate sa bea si o cisterna cu lapte ca tot se vede la analize ca e fumator. Dar tu nu esti fumator la o tigara pe saptamina, plaminii tai nu sint afectati de tutun asa ca stai linistit, n-are ce sa se vada. Iar din analizele de singe se vede daca ai nicotina in tine doar daca fumezi inainte de a ti le face. Nu fuma cu 2-3 zile inainte de analize si n-ai de ce sa-ti faci griji. Dar parerea mea e sa le lasi dracu' de tigari. Eu asa am facut si e mult mai bine.
sus

WinTerBoy

Newbie
9 mesaje

Re: Re: Fumatul!

scris pe 4 nov 2009 08:30 de WinTerBoy


Treaba cu laptele e "gargara". Cel ce are plaminii afectati de tutun poate sa bea si o cisterna cu lapte ca tot se vede la analize ca e fumator. Dar tu nu esti fumator la o tigara pe saptamina, plaminii tai nu sint afectati de tutun asa ca stai linistit, n-are ce sa se vada. Iar din analizele de singe se vede daca ai nicotina in tine doar daca fumezi inainte de a ti le face. Nu fuma cu 2-3 zile inainte de analize si n-ai de ce sa-ti faci griji. Dar parerea mea e sa le lasi dracu' de tigari. Eu asa am facut si e mult mai bine.

Deci daca nu mai fumez cu 2 3 zile inainte de ce sa ma duc la analize.. nu o sa imi iasa nicotina in sange? Si treba cu gargarade lapte ce iti face?



Salut!
sus

frenchiegirl

Senior member
63 mesaje

Re: Re: Re: Fumatul!

scris pe 4 nov 2009 17:36 de frenchiegirl


Deci daca nu mai fumez cu 2 3 zile inainte de ce sa ma duc la analize.. nu o sa imi iasa nicotina in sange? Si treba cu gargarade lapte ce iti face?



si eu am facut analize la plamani si fumam p vremea aia d 1 an ...si nu sa vazut nik ...s vede k fumezi numai dupa vreo 5 ani sau si mai mult ...si d lapte dak iti place bea ...dar nu ti curata sangele ci datorita calciului iti intareste oasele ...asa k stai klm ...multe din pr mele au facut si nu s vd nik



toti stiu sa judece p altii ...dar nu s uita la ei inainte ...
sus

baby

Expert member
3569 mesaje

Re: Fumatul!

scris pe 4 nov 2009 17:55 de baby

SAlut,
Fumez ocazional si as doi sa stiu si eu daca se vede la analize:| Am auzit ca daca bei lapte se curata sangele. Fumez o tigare o data la o saptSi beau in fiecare si lapte si mancnc lactate.


da ce analize la sange faci?
ca daca faci o glicemie sau colesterol nu se vede nimic





http://www.youtube.com/watch?v=pBUxuyYC96o

sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Fumatul!

scris pe 5 nov 2009 02:57 de Bozgoru



da ce analize la sange faci?
ca daca faci o glicemie sau colesterol nu se vede nimic

exact la analizele generale obisnuite nu te intreaba nimeni de nicotina.. cocaian.a heroina.. nici daca esti ultimul drogat nu-si da nimeni seama pentru ca analizele obisnuite nu au legatura cu analizele care determina anumite droguri din sange.. sau urina
sus

tiby

Veteran member
366 mesaje

Re: Re: Re: Fumatul!

scris pe 5 nov 2009 03:18 de tiby

Uite ca nici eu nu fumez dar la mare la disco am fumat 2 pachete intr o seara si eram si nefumator si inca sunt. Sunt destul de fericit ca nu am devenit dependent
sus

DarkAngel

Expert member
1098 mesaje

Re: Fumatul!

scris pe 5 nov 2009 18:40 de DarkAngel

SAlut,
Fumez ocazional si as doi sa stiu si eu daca se vede la analize:| Am auzit ca daca bei lapte se curata sangele. Fumez o tigare o data la o saptSi beau in fiecare si lapte si mancnc lactate.
Nimeni nu va verifica daca se afla in sangele tau una din cele 4000 substante care se afla in tigara... la plamani nu se vede daca fumezi decat daca ai ceva vechime in fumat si plamanii au inceput sa fie afectati vizibil.
sus

WinTerBoy

Newbie
9 mesaje

Re: Re: Fumatul!

scris pe 6 nov 2009 10:31 de WinTerBoy

Nimeni nu va verifica daca se afla in sangele tau una din cele 4000 substante care se afla in tigara... la plamani nu se vede daca fumezi decat daca ai ceva vechime in fumat si plamanii au inceput sa fie afectati vizibil.

Pai eu a un coleg care fumeaza de 3 ani.. si i sa schimbat radical vocea.nici nu il mai cunosteam:|
Deci daca fumezi o data la ce stiu eu cat timp nu se vede la plamani



Salut!
sus

DarkAngel

Expert member
1098 mesaje

Re: Re: Re: Fumatul!

scris pe 7 nov 2009 13:06 de DarkAngel


Pai eu a un coleg care fumeaza de 3 ani.. si i sa schimbat radical vocea.nici nu il mai cunosteam:|
Deci daca fumezi o data la ce stiu eu cat timp nu se vede la plamani
In mod normal nu doar daca tu esti foarte sensibil. Oricum iti face mai mult rau daca fumezi ocazional decat daca fumezi constant (nu sugerez sa fumezi constant ci cel mai bine este sa te opresti)
sus

baby

Expert member
3569 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Fumatul!

scris pe 8 nov 2009 10:17 de baby


Da, deci iata o mica analogie pt. a intelege mai bine:
în loc sa iei un pumn, mai bine sa iei 100 de pumni!!!



daca iti da un barbat bine facut un pumn e posibil sa te doboare.
daca iti da Baby 100 de pumni o sa ai impresia ca te gadila cineva





http://www.youtube.com/watch?v=pBUxuyYC96o

sus

Pasaroi_Cuminte

Expert member
2314 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fumatul!

scris pe 8 nov 2009 10:28 de Pasaroi_Cuminte


daca iti da Baby 100 de pumni o sa ai impresia ca te gadila cineva

Pisicutza blanda ?



http://www.youtube.com/watch?v=3hxO_RB27jk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=E9SmQW2TPgM&feature=related

"A phoenix is a mythical bird with a tail of beautiful gold and red plumage or purple and blue.
The bird was also said to regenerate when hurt or wounded by a foe, thus being almost immortal and invincible — it is also said that it can heal a person with a tear from its eyes and make them temporarily immune to death. The phoenix is a symbol of fire and divinity." ( Greek mythology )



"Creierul=locul geometric al neuronilor egal departati de inteligenta situati pe cercul purtator al centrelor de vointa" (Eu,Pasaroi_Cuminte)
sus

McLove

Expert member
3587 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Fumatul!

scris pe 8 nov 2009 10:31 de McLove



Asa ineptie n-am mai auzit

Nu e de ras... El a incercat sa zica in felul asta (sa iti dau un exemplu):
Cineva fumeaza constant, dar cei din jur care nu fumeaza inspira fumul eliminat . Este mult mai periculos pentru ceilalti, deoarece se imbolnavesc mai repede decat cei care fumeaza constant. De ce naiba mai zic aia la tv : "puneti in pericol viata celor din jur" ?



Cei ce se tem de prafuri, iarbă şi seringi să reţină
Droguri tari ţi se injectează prin timpan şi retină.
sus

baby

Expert member
3569 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fumatul!

scris pe 8 nov 2009 10:32 de baby


Pisicutza blanda ?


...care zgarie rau





http://www.youtube.com/watch?v=pBUxuyYC96o

sus

Pasaroi_Cuminte

Expert member
2314 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fumatul!

scris pe 8 nov 2009 10:38 de Pasaroi_Cuminte



...care zgarie rau

Depinde de suprafata.



http://www.youtube.com/watch?v=3hxO_RB27jk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=E9SmQW2TPgM&feature=related

"A phoenix is a mythical bird with a tail of beautiful gold and red plumage or purple and blue.
The bird was also said to regenerate when hurt or wounded by a foe, thus being almost immortal and invincible — it is also said that it can heal a person with a tear from its eyes and make them temporarily immune to death. The phoenix is a symbol of fire and divinity." ( Greek mythology )



"Creierul=locul geometric al neuronilor egal departati de inteligenta situati pe cercul purtator al centrelor de vointa" (Eu,Pasaroi_Cuminte)
sus

baby

Expert member
3569 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fumatul!

scris pe 8 nov 2009 10:40 de baby


Depinde de suprafata.


creier si piele





http://www.youtube.com/watch?v=pBUxuyYC96o

sus

Pasaroi_Cuminte

Expert member
2314 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fumatul!

scris pe 8 nov 2009 10:45 de Pasaroi_Cuminte



creier si piele

protejate de catre un "force-field" natural .



http://www.youtube.com/watch?v=3hxO_RB27jk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=E9SmQW2TPgM&feature=related

"A phoenix is a mythical bird with a tail of beautiful gold and red plumage or purple and blue.
The bird was also said to regenerate when hurt or wounded by a foe, thus being almost immortal and invincible — it is also said that it can heal a person with a tear from its eyes and make them temporarily immune to death. The phoenix is a symbol of fire and divinity." ( Greek mythology )



"Creierul=locul geometric al neuronilor egal departati de inteligenta situati pe cercul purtator al centrelor de vointa" (Eu,Pasaroi_Cuminte)
sus

baby

Expert member
3569 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fumatu

scris pe 8 nov 2009 10:47 de baby


protejate de catre un "force-field" natural .


sa revenim la fumat ca iar primim observatii ca deviem de la subiect
Fumezi Pasaroi?





http://www.youtube.com/watch?v=pBUxuyYC96o

sus

Pasaroi_Cuminte

Expert member
2314 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fu

scris pe 8 nov 2009 12:14 de Pasaroi_Cuminte



sa revenim la fumat ca iar primim observatii ca deviem de la subiect
Fumezi Pasaroi?

Nope. Iarasi suntem off-topic. "Auei rau de tot"

PS:acum am observat ca asta e topic in legatura cu fumatul.



http://www.youtube.com/watch?v=3hxO_RB27jk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=E9SmQW2TPgM&feature=related

"A phoenix is a mythical bird with a tail of beautiful gold and red plumage or purple and blue.
The bird was also said to regenerate when hurt or wounded by a foe, thus being almost immortal and invincible — it is also said that it can heal a person with a tear from its eyes and make them temporarily immune to death. The phoenix is a symbol of fire and divinity." ( Greek mythology )



"Creierul=locul geometric al neuronilor egal departati de inteligenta situati pe cercul purtator al centrelor de vointa" (Eu,Pasaroi_Cuminte)
sus

baby

Expert member
3569 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 8 nov 2009 12:33 de baby


Nope. Iarasi suntem off-topic. "Auei rau de tot"

PS:acum am observat ca asta e topic in legatura cu fumatul.


Da' tu ce credeai dragule ca e numai pt noi doi?

Lumea are probleme nu vb despre pisicute care zgarie rau.






http://www.youtube.com/watch?v=pBUxuyYC96o

sus

cutarescu

Veteran member
255 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fumatul!

scris pe 8 nov 2009 18:00 de cutarescu


Nu e de ras... El a incercat sa zica in felul asta (sa iti dau un exemplu):
Cineva fumeaza constant, dar cei din jur care nu fumeaza inspira fumul eliminat . Este mult mai periculos pentru ceilalti, deoarece se imbolnavesc mai repede decat cei care fumeaza constant. De ce naiba mai zic aia la tv : "puneti in pericol viata celor din jur" ?

Fumatul activ e cel mai daunator fumat, mult mai daunator decit fumatul pasiv sau cel ocazional, eu am fost fumator, deci vorbesc in cunostiinta de cauza
sus

sweety16

Expert member
1226 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fumatul!

scris pe 11 nov 2009 00:42 de sweety16



Si pasiv si activ si ocazional oricum ar fi tot dauneaza.Nu cdonteaza care e mai nociv, faza e ca dauneaza si cel mai bine e sa te tii departe de acest viciu.Si nu neaparat ca face rau dar e groaznic sa fi dependent de ceva.



"Desi barfa facuta de femei e peste tot privita ca fiind ridicola,josnica si triviala,cea facuta de barbati,si mai ales daca e despre femei,se numeste teorie,idee sau fapt"

"Ca sa afli defectele unei fete,laud'o in fata prietenelor ei"
sus

cutarescu

Veteran member
255 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fumatul!

scris pe 11 nov 2009 16:42 de cutarescu



Si pasiv si activ si ocazional oricum ar fi tot dauneaza.Nu cdonteaza care e mai nociv, faza e ca dauneaza si cel mai bine e sa te tii departe de acest viciu.Si nu neaparat ca face rau dar e groaznic sa fi dependent de ceva.

De unde sti, tu ai fost dependenta de ceva?
sus

sweety16

Expert member
1226 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fumatul!

scris pe 12 nov 2009 00:37 de sweety16


De unde sti, tu ai fost dependenta de ceva?


Fumez de ceva timp...deci da actual sunt dependenta de tigari.



"Desi barfa facuta de femei e peste tot privita ca fiind ridicola,josnica si triviala,cea facuta de barbati,si mai ales daca e despre femei,se numeste teorie,idee sau fapt"

"Ca sa afli defectele unei fete,laud'o in fata prietenelor ei"
sus

Br27crs

Senior member
59 mesaje

Re: Fumatul!

scris pe 12 nov 2009 17:51 de Br27crs

SAlut,
Fumez ocazional si as doi sa stiu si eu daca se vede la analize:| Am auzit ca daca bei lapte se curata sangele. Fumez o tigare o data la o saptSi beau in fiecare si lapte si mancnc lactate.

Frate ,lasa tigarile ... lasa'le , eu ma chinui sa le las , si tot incerc ...
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fumatul!

scris pe 13 nov 2009 18:49 de valentine

cutarescu, fumatorul de rand isi are corpul adaptat pentru a combate din efectele fumatului, pe cand nefumatorul nu are niciun fel de aparare. E ca si cum o banala gripa ar ataca un om cu sistem imunitar dezvoltat sau un bebelus, unde bebelusul e nefumatorul. Nu zice nimeni ca e mai bine sa fumezi in draci decat sa inspiri fumul altora, dar organismul supus unui atac constant se apara, pe cand organismul supus unui atac surpriza, nu are sistem de aparare impotriva respectivului atac.
Ca sa-ti mai dau un exemplu care poate te lamureste: imagineaza-ti un luptator profesionist in k1. Fiind obisnuit cu luptele, rezista o runda intreaga de tavalelea, pe cand unul care nu are nici o treaba cu luptele, la primul pumn e K.O.
sus

Dan24

Junior member
23 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fumatul!

scris pe 27 nov 2009 21:12 de Dan24

am 4 luni de cand nu mai fumez ... ce viata acum .... ma simt alt om .. reinascut ... dorm mai bine ... desi am 24 de ani ... dorinta de a face dragoste a crescut...

app am fumat vreo 6 ani

cine a fost in olanda?
sus

Dunno

Veteran member
197 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 27 nov 2009 22:01 de Dunno




Fumezi Pasaroi?



Nope.


Ies eu cu tine la o tigare
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fumatu

scris pe 28 nov 2009 13:38 de ExoticDream

cine a fost in olanda?


Eu, dar de ce intrebi? Vreo legatura cu un anumit tip de "tutun" de-acolo? Am fost tentata sa cumpar pentru un amic fumator un pliculet de cateva grame care se vindea in toate magazinutele de souveniruri, dar cica am facut bine ca nu m-am aventurat, se pare ca nu ai voie sa treci granita cu asa ceva, chiar daca este o chestie ff slaba.




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

sgc

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fumatu

scris pe 28 nov 2009 13:46 de sgc



cine a fost in olanda?
eu am fost. aproape toata luna februarie 2008. sunt baruri speciale pt. fumatorii de marijuana. iar hasis si canabis, poti cumpara din orice debit de tutun daca asta te intereseaza.
sus
Pagina 1 din 2
1   2   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

26 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate