Masturbare

Pagina 1 din 1
1

Anonim

Guest

Masturbare

scris pe 5 iul 2006 13:10 de Anonim

Am 14 ani si de un an incoace ma masturbez de 3 ori pe saptamana.

De cateva zile am citit undeva asta:

"daca un tanar ale carui substante corporale nu sunt inca complet formate practica masturbarea, el este in pericol de a-si pierde in scurt timp puterea si vitalitatea. Daca el continua aceasta practica, organismul lui va fi foarte slabit, iar organele interne vor fi destul de afectate. Aceste efecte au loc in special pana la varsta de 16 ani cand organismul barbatului este complet format."
"

In unele zile si eu ma simt foarte slabit si fara puteri.
Daca incetez sa ma masturbez imi voi reveni ?
Ce imi recomandati sa fac , pe langa faptul ca sa numai fac acest lucru.

Poate ca multi vor rade citind aceste randuri dar eu am nevoie de ajutor.
Mersi
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Masturbare

scris pe 5 iul 2006 13:33 de ExoticDream

Am 14 ani si de un an incoace ma masturbez de 3 ori pe saptamana.

De cateva zile am citit undeva asta:

"daca un tanar ale carui substante corporale nu sunt inca complet formate practica masturbarea, el este in pericol de a-si pierde in scurt timp puterea si vitalitatea. Daca el continua aceasta practica, organismul lui va fi foarte slabit, iar organele interne vor fi destul de afectate. Aceste efecte au loc in special pana la varsta de 16 ani cand organismul barbatului este complet format."
"

In unele zile si eu ma simt foarte slabit si fara puteri.
Daca incetez sa ma masturbez imi voi reveni ?
Ce imi recomandati sa fac , pe langa faptul ca sa numai fac acest lucru.

Poate ca multi vor rade citind aceste randuri dar eu am nevoie de ajutor.
Mersi


Intrucat problema ta nu este chiar una medicala, diseara iti vom muta subiectul in forumul "Adolescenta", unde vei gasi multe alte opinii pe aceasta tema.




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

verdiuc

Expert member
1138 mesaje

Re: Re: Masturbare

scris pe 5 iul 2006 17:54 de verdiuc



Intrucat problema ta nu este chiar una medicala, diseara iti vom muta subiectul in forumul "Adolescenta", unde vei gasi multe alte opinii pe aceasta tema.



Pana una-alta,eu iti zic ca este un lucru util,fara vreo implicatie negativa medicala.La ce ma refeream util: va scutiti reciproc,baietii si fetele de varsta respectiva,de niste momente neplacute,fiecare mergand pe drumul lor pana cand si fetele se vor maturiza..Atunci cand o vor face,vor deveni fara doar si poate.....Succes in activitati!



Fericirea este ceva care nu se atinge,dar in cautarea careia merita sa alergi toata viata.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Masturbare

scris pe 6 iul 2006 02:28 de ExoticDream



va scutiti reciproc,baietii si fetele de varsta respectiva,de niste momente neplacute,fiecare mergand pe drumul lor pana cand si fetele se vor maturiza.


Aha, va sa zica este bine ca baietii sa se masturbeze pentru ca fetele sunt inapoiate din punct de vedere sexual (si nu numai) si trebuie sa mai curga oarece apa pe garla pana cand vor realiza si ele ca mai bine ar face sex cu baieteii doritori, asa-i?
Acum serios..... la 14 ani (si cativa ani dupa), masturbarea este o rezolvare oarecare, atat pentru fetele, cat si pentru baietii dornici de senzatii, intrucat nici unii, nici altii nu sunt inca suficient de maturi pentru a face sex. Clar?




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

lupulnebun

Veteran member
223 mesaje

Re: Masturbare

scris pe 6 iul 2006 10:36 de lupulnebun

Am 14 ani si de un an incoace ma masturbez de 3 ori pe saptamana.

De cateva zile am citit undeva asta:

"daca un tanar ale carui substante corporale nu sunt inca complet formate practica masturbarea, el este in pericol de a-si pierde in scurt timp puterea si vitalitatea. Daca el continua aceasta practica, organismul lui va fi foarte slabit, iar organele interne vor fi destul de afectate. Aceste efecte au loc in special pana la varsta de 16 ani cand organismul barbatului este complet format."
"

In unele zile si eu ma simt foarte slabit si fara puteri.
Daca incetez sa ma masturbez imi voi reveni ?
Ce imi recomandati sa fac , pe langa faptul ca sa numai fac acest lucru.

Poate ca multi vor rade citind aceste randuri dar eu am nevoie de ajutor.
Mersi

Chestia asta tine mai mult de psihic decat de fizic. Mai mult te sperie pe tine si te face sa crezi ca intr-adevar te face slabit si fara puteri.
Iti propun sa iti gasesti ceva de lucru sau sa te plimbi
Poate nu o sa mai fie asa de des.



madwolf is watching you!
sus

fishribbon

Junior member
14 mesaje

Re: Re: Masturbare

scris pe 6 iul 2006 22:38 de fishribbon

Eu la fel de la 14 ani masturbez,am un penis de practic 18 cm(17 ani).Imi plac fetele la nebunie nu ma simt obosit shi am erectii permanent+la toate-am o cantitate de sperma .
Ma iertsi pentru obscernitate,dar vreau sa te ajut shtiu cit de mult iti faci griji sa devii un barbat adevarat incit sa potsi sa le tragi pe toate in tseapa shi sa mai vezi shi un squirting(daca shtii ce e asta).



No Comments
sus

sentinel

Guest

Re: Masturbare

scris pe 8 sep 2006 16:45 de sentinel

tinere eu ma masturbez d la 9 ani si altadata mam masturbat si d 7 ori pe zi sti cum se zice decat o p..... bonavicioasa mai bine o laba sanatoasa
sus

Razvan79

Junior member
10 mesaje

Re: Re: Masturbare

scris pe 10 sep 2006 00:27 de Razvan79

Ce ai citit e o prostie.

Daca o faci singur nu e nici o problema, doar 0.0001% din baieti nu o fac, cei care au vre-o disfunctie sau le lipsesc mainile

Vezi sa nu te prinda parintii, fratii sau prietenii, nu am avut experienta dar cred ca ar sa fie un moment super nashpa.

S-ar putea ca parintii si fratii/sore sa se prinda, mai ales daca sunt mai mari ca tine, ca de, si ei au facut asta , dar nu cred ca o sa-ti spuna ceva, cel mult sa faca niste glume cu inteles. Mie nu mi-a spus nimeni nimica, dar sunt destul de sigur ca s-au prins sau macar banuiesc.

Ai grija pe unde te scapi, ca se vede , mai ales pe haine, remember Monica Lewinsky cu Bill Clinton
. Daca iti spala mama hainele si lenjeria, chiar ai grija ce ii dai de lucru .

Mai bine te obisnuiesti cu asta, o sa te prinzi dupa ce o faci prima data cu o tipa ca "lucrul manual" nu se termina nici cand esti cu cineva, ba chiar o sa te faca partenerul si tu pe el, daca sunteti mai open mind.
sus

vali2jan

Senior member
78 mesaje

Re: Masturbare

scris pe 18 sep 2006 20:14 de vali2jan

Am 14 ani si de un an incoace ma masturbez de 3 ori pe saptamana.

De cateva zile am citit undeva asta:

"daca un tanar ale carui substante corporale nu sunt inca complet formate practica masturbarea, el este in pericol de a-si pierde in scurt timp puterea si vitalitatea. Daca el continua aceasta practica, organismul lui va fi foarte slabit, iar organele interne vor fi destul de afectate. Aceste efecte au loc in special pana la varsta de 16 ani cand organismul barbatului este complet format."
"

In unele zile si eu ma simt foarte slabit si fara puteri.
Daca incetez sa ma masturbez imi voi reveni ?
Ce imi recomandati sa fac , pe langa faptul ca sa numai fac acest lucru.

Poate ca multi vor rade citind aceste randuri dar eu am nevoie de ajutor.
Mersi

De trei ori pe saptamana nu e mult. Ce o sa faci cand te casatoresti si o sa faci sex zilnic? Nu conteaza varsta. Alta e cauza oboselii tale, de exemplu statul mult in fata calculatorului si lipsa somnului de 7 ore stelare (de noapte).
Nu masturbarea e cauza oboselii tale. Si eu ma masturbam mult mai des cand eram de 14-18 ani. Si nu am patit nimic.



Nu lasa clipa sa zboare; nu se va mai intoarce.
sus

martalogu

Newbie
1 mesaje

Re: Masturbare

scris pe 3 nov 2006 20:06 de martalogu

Am 14 ani si de un an incoace ma masturbez de 3 ori pe saptamana.

De cateva zile am citit undeva asta:

"daca un tanar ale carui substante corporale nu sunt inca complet formate practica masturbarea, el este in pericol de a-si pierde in scurt timp puterea si vitalitatea. Daca el continua aceasta practica, organismul lui va fi foarte slabit, iar organelerte slabit si fara puteri.
Daca incetez sa ma masturbez imi voi reveni ?
C interne vor fi destul de afectate. Aceste efecte au loc in special pana la varsta de 16 ani cand organismul barbatului este complet format."
"

In unele zile si eu ma simt foae imi recomandati sa fac , pe langa faptul ca sa numai fac acest lucru.

Poate ca multi vor rade citind aceste randuri dar eu am nevoie de ajutor.
Mersi

masturbarea e f nociva nu stiu de ce scrieti ca este perfect normala ba chiar sanatoasa...ati auzit de ejaculare precoce?din ce cauza credeti ca apare?masturbarea duce la tremurul mainilor si nu numai! te face sa iesi din lumea reala si sa te inchizi intro lume a ta in care singura consolare este masturbarea. asa ca incercati sa va lasati de acest obicei prost si nesanato !eu am facuto si ma simt mult mai bine iar viata sexuala adevarata am inceputo in momentul cand mam lasat de masturbare
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: Re: Masturbare

scris pe 4 nov 2006 11:15 de Nekunoskuta

...ati auzit de ejaculare precoce?din ce cauza credeti ca apare?


Serios? Din cate stiam eu ejacularea precoce chiar se poate "trata" prin masturbare. Ambele sexe incep sa-si cunoasca corpul, "functionarea" lui, baietii pot invata cum sa-si prelungeasca erectia, fetele pot invata unde ar trebui insistat ca sa aiba orgasm. Masturbarea este un exercitiu prin care te obisnuiesti cu propriul corp.
masturbarea duce la tremurul mainilor si nu numai!


La faza asta nu pot decat sa rad! Tremurul mainilor? Daca te masturbezi doar cu dreapta iti tremura ambele maini?

te face sa iesi din lumea reala si sa te inchizi intro lume a ta in care singura consolare este masturbarea.


Asta poate in cazurile rare cand pe fondul altor probleme o cam iei razna.

...viata sexuala adevarata am inceputo in momentul cand mam lasat de masturbare


O viata sexuala stabila duce la o masturbare mai rara sau chiar la stoparea acesteia dar cauza este faptul ca esti satisfacut de un partener si nu mai ai nevoie de autosatisfacere. E total ilogic ce zici tu, ca viata sexuala incepe cu adevarat cand te lasi de masturbare!



Nimic...
sus

andrei

Guest

Re: Masturbare

scris pe 3 dec 2009 08:28 de andrei

sa te lasi de acest lucru
sus

basturk

Expert member
1183 mesaje

Re: Masturbare

scris pe 4 dec 2009 14:19 de basturk

Am 14 ani si de un an incoace ma masturbez de 3 ori pe saptamana.

De cateva zile am citit undeva asta:

"daca un tanar ale carui substante corporale nu sunt inca complet formate practica masturbarea, el este in pericol de a-si pierde in scurt timp puterea si vitalitatea. Daca el continua aceasta practica, organismul lui va fi foarte slabit, iar organele interne vor fi destul de afectate. Aceste efecte au loc in special pana la varsta de 16 ani cand organismul barbatului este complet format."
"

In unele zile si eu ma simt foarte slabit si fara puteri.
Daca incetez sa ma masturbez imi voi reveni ?
Ce imi recomandati sa fac , pe langa faptul ca sa numai fac acest lucru.

Poate ca multi vor rade citind aceste randuri dar eu am nevoie de ajutor.
Mersi

in curand ai sa lesini....pfff



Ce spui draga?ca ti-ai pierdut virginitatea?pai ce, eu sunt Lazarus, vrei sa ti-o caut noaptea?
sus

Raa

Guest

Re: Re: Masturbare

scris pe 4 dec 2009 17:41 de Raa

tinere eu ma masturbez d la 9 ani si altadata mam masturbat si d 7 ori pe zi sti cum se zice decat o p..... bonavicioasa mai bine o laba sanatoasa
Crek santem frati))
sus

alina

Guest

Re: Masturbare

scris pe 24 mar 2010 10:55 de alina

Am 14 ani si de un an incoace ma masturbez de 3 ori pe saptamana.

De cateva zile am citit undeva asta:

"daca un tanar ale carui substante corporale nu sunt inca complet formate practica masturbarea, el este in pericol de a-si pierde in scurt timp puterea si vitalitatea. Daca el continua aceasta practica, organismul lui va fi foarte slabit, iar organele interne vor fi destul de afectate. Aceste efecte au loc in special pana la varsta de 16 ani cand organismul barbatului este complet format."
"

In unele zile si eu ma simt foarte slabit si fara puteri.
Daca incetez sa ma masturbez imi voi reveni ?
Ce imi recomandati sa fac , pe langa faptul ca sa numai fac acest lucru.

Poate ca multi vor rade citind aceste randuri dar eu am nevoie de ajutor.
Mersi

du-te la un mediccccccccccc
sus

Love20

Newbie
1 mesaje

Re: Masturbare

scris pe 19 apr 2010 18:36 de Love20

Am 14 ani si de un an incoace ma masturbez de 3 ori pe saptamana.

De cateva zile am citit undeva asta:

"daca un tanar ale carui substante corporale nu sunt inca complet formate practica masturbarea, el este in pericol de a-si pierde in scurt timp puterea si vitalitatea. Daca el continua aceasta practica, organismul lui va fi foarte slabit, iar organele interne vor fi destul de afectate. Aceste efecte au loc in special pana la varsta de 16 ani cand organismul barbatului este complet format."
"

In unele zile si eu ma simt foarte slabit si fara puteri.
Daca incetez sa ma masturbez imi voi reveni ?
Ce imi recomandati sa fac , pe langa faptul ca sa numai fac acest lucru.

Poate ca multi vor rade citind aceste randuri dar eu am nevoie de ajutor.
Mersi


Simti nevoia de a te masturba din cauza ca tu inca nu ai facut sex..si duci lipsa



alex
sus

CStefy

Newbie
3 mesaje

Re: Re: Masturbare

scris pe 23 dec 2010 00:19 de CStefy

Ma masturbez in fiecare zi de vrei 3,4,5 ori de la varsta de 8 ani.Nu patesc nimic!
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Re: Re: Masturbare

scris pe 23 dec 2010 10:02 de Machiavelli

Ma masturbez in fiecare zi de vrei 3,4,5 ori de la varsta de 8 ani.Nu patesc nimic!




Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

diabolix

Junior member
45 mesaje

Re: Re: Re: Re: Masturbare

scris pe 3 ian 2011 20:29 de diabolix

Hai sa iti dau un sfat este bine ca te masturbezi acum nu exista un program anume, de n ori pe saptamana insa u ai putea sa ai probleme din cauza unor lipsuri de calciu vitamine etc, te duci la doctor fara sa te speri sau ceva si ii zici ca te simti slabit si s-ar putea sa iti faca analize sau sa iti dea din prima niste vitameni de ex: poti avea anemie
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

29 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate