prima data

Pagina 1 din 1
1

oana

Guest

prima data

scris pe 5 sep 2005 22:23 de oana

Atat pt fete,cat si pt baieti:cum ati vrea sau ati fi vrut voi sa fie prima noapte de dragoste?Ce satisfactii,respectiv dezamagiri ati avut dupa?Au existat resentimente,ati ramas in vreun fel marcati de asta?Astept opiniile voastre si,de ce nu,chiar si sfaturi legate de acest subiect.Mi-ar placea sa aflu cat mai multe de la voi,mai ales ca sunt virgina si vreau sa fiu cat mai pregatita pt cand ma voi decide sa fac acest pas.
sus

Dovela

Senior member
81 mesaje

Re: prima data

scris pe 6 sep 2005 00:20 de Dovela

Atat pt fete,cat si pt baieti:cum ati vrea sau ati fi vrut voi sa fie prima noapte de dragoste?Ce satisfactii,respectiv dezamagiri ati avut dupa?Au existat resentimente,ati ramas in vreun fel marcati de asta?Astept opiniile voastre si,de ce nu,chiar si sfaturi legate de acest subiect.Mi-ar placea sa aflu cat mai multe de la voi,mai ales ca sunt virgina si vreau sa fiu cat mai pregatita pt cand ma voi decide sa fac acest pas.



Buna,inainte de a face acest pas cred ca ar trebui inainte de toate sa fi informata in legatura cu contraceptia,bolile cu transmitere sexuala..etc..in al doilea sa fi pregatita pshic sa fi segura ca ceea ce faci in momentul ala .este ceea ce iti doresti...fiecare viseaza la "o noapte perfecta pt prima oara"...nimic nu-i perfect pe lumea aceasta..asa sa nu ai pretenti ...orice s-ar intampa, sa te bucuri de acel moment,poate nu va fi asa cum vrei tu,dar dak exisista incredere si comunicare (f importanta) atunci lucrurile au sansa de 99,9% sa mearga bine..fa ce simti si ce vrei dar fa cu cap..o clipa de placere se poate tranforma intr-un cosmar..safe sex...

Prima experienta sexuala te schimba,pe mine una m-a schimbat ,nu stiu dak in bine sau in rau..dar am inceput sa gandesc altfel..eu mi-am inceput de curand viata sexuala si amandoi am fost virgini,nu a fost cum mi-am imaginat eu,neavand experienta au fost momente in care nu stiam cum sa reactionam ..dar am ras,comunicat,si totul a fost ok...o noapte ce nu o voi uita niciodata,,,important e sa fie o persoana pe care o iubesti si te iubeste..succes








traiti clipa..ca viata-i scurta...
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: prima data

scris pe 6 sep 2005 11:48 de Nekunoskuta

Informeaza-te protejeaza-te, iubeste, fii pregatita pentru mici esecuri.


Nimic...
sus

Sexpertul

Newbie
6 mesaje

Re: prima data

scris pe 8 sep 2005 00:51 de Sexpertul

Hmmm...Prima data pot sa zic ca e f nashpa pt ca cel putzin 1 sau chiar amadoi sunt incepatori,timizi,(pt baietzi ejaculare precoce)dar cu cat mai multa experientza cu cat mai bine asha ca...Just do it!


Soarele shi tenisul
intareshte penisul!
sus

Necunoscut

Expert member
535 mesaje

Re: prima data

scris pe 8 sep 2005 03:07 de Necunoscut

Atat pt fete,cat si pt baieti:cum ati vrea sau ati fi vrut voi sa fie prima noapte de dragoste?Ce satisfactii,respectiv dezamagiri ati avut dupa?Au existat resentimente,ati ramas in vreun fel marcati de asta?Astept opiniile voastre si,de ce nu,chiar si sfaturi legate de acest subiect.Mi-ar placea sa aflu cat mai multe de la voi,mai ales ca sunt virgina si vreau sa fiu cat mai pregatita pt cand ma voi decide sa fac acest pas.


Mai is `nshpe mii de subiecte la fel... "Ptr. baieti: ati dezvirgina o fata?" ... in care e vorba cam de acelasi lucru.. damn`it.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: prima data

scris pe 13 sep 2005 14:12 de ExoticDream



Mai is `nshpe mii de subiecte la fel... "Ptr. baieti: ati dezvirgina o fata?" ... in care e vorba cam de acelasi lucru.. damn`it.


Inteleg ca pentru cei care au trecut deja prin asta subiectul devine plictisitor, dar gandeste-te ca mai sunt unii care vor sa inteleaga, sa invete, sa stie la ce sa se astepte...., pentru ei "prima data" este inca ceva special.....




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: prima data

scris pe 13 sep 2005 14:14 de ExoticDream




..eu mi-am inceput de curand viata sexuala si amandoi am fost virgini,nu a fost cum mi-am imaginat eu,neavand experienta au fost momente in care nu stiam cum sa reactionam ..dar am ras,comunicat,si totul a fost ok...o noapte ce nu o voi uita niciodata,,,important e sa fie o persoana pe care o iubesti si te iubeste..


Te-as ruga sa detaliezi prima noapte intre doi virginei, se poate?!? Ne intereseaza!




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Necunoscut

Expert member
535 mesaje

Re: Re: Re: prima data

scris pe 15 sep 2005 01:57 de Necunoscut



Te-as ruga sa detaliezi prima noapte intre doi virginei, se poate?!? Ne intereseaza!




haha ce tare suna "2 virginei" :>


(parerea mea.... hac)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: prima data

scris pe 16 sep 2005 02:44 de ExoticDream




haha ce tare suna "2 virginei" :>


(parerea mea.... hac)


Diminutivul acela mi-a fost sugerat de faptul ca cei doi sunt neexperimentati, tematori, practic niste copii fata de cei care au la activ sute/mii de clipe fierbinti, dar draguti tocmai prin puritatea lor, prin greselile inerente inceputului....




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

CristianH

Senior member
67 mesaje

Re: prima data

scris pe 16 sep 2005 09:12 de CristianH

Atat pt fete,cat si pt baieti:cum ati vrea sau ati fi vrut voi sa fie prima noapte de dragoste?Ce satisfactii,respectiv dezamagiri ati avut dupa?Au existat resentimente,ati ramas in vreun fel marcati de asta?


Numai sfaturi bune
Se pare ca lumea de pe aici stie ce spune

Ar mai trebui sa tii cont de o kestie:
Sunt ceva sanse ca prima noapte sa se transforme in primele nopti
Adica... e posibil sa nu reusiti din prima noapte sa duceti treaba la capat, din motive psihologice (lipsa de experienta... alea-alea)si fizice (un himen mai rezistent, o ejaculare precoce.... etc.)

Bine zicea cineva mai sus "just do it", pentru ca daca i-ti faci iluzii si mizezi totul pe o carte (luminari, atmosfera, great expectations), risti as ramii dezamagita in caz de insucces.
Daca sunteti pregatiti si convinsi ca asta vreti... treceti la fapte, si in cele din urma, o sa fie bine



Hmmmm....
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: prima data

scris pe 16 sep 2005 12:11 de ExoticDream



Ar mai trebui sa tii cont de o kestie:
Sunt ceva sanse ca prima noapte sa se transforme in primele nopti
Adica... e posibil sa nu reusiti din prima noapte sa duceti treaba la capat, din motive psihologice (lipsa de experienta... alea-alea)si fizice (un himen mai rezistent, o ejaculare precoce.... etc.)

Bine zicea cineva mai sus "just do it", pentru ca daca i-ti faci iluzii si mizezi totul pe o carte (luminari, atmosfera, great expectations), risti as ramii dezamagita in caz de insucces.
Daca sunteti pregatiti si convinsi ca asta vreti... treceti la fapte, si in cele din urma, o sa fie bine


Ce mare lucru se poate intampla?

Poate faptul ca eventual nu se va intampla dezvirginarea inca de la prima tentativa? Si ce daca?!? Se persevereaza si pana la urma se reuseste, nu?

Poate faptul ca ea se teme de durere? Nu cred ca asta este un capat de tara, daca excitatia este OK, nu stiu cat se mai gandeste cineva in genul "Vaaai, acum o sa inceapa durerea aia infioratoare de care mi-au povestit prietenele!", pur si simplu te lasi dusa de val......

Poate faptul ca excitatia uriasa determina eventual o ejaculare precoce... sau doua... sau trei? Si de daca?!? Asta inseamna ca baiatul se simte (prea) bine si, cu putin talent si cunostinte sexuale, isi poate conduce partenera la orgasm si pe alte cai pana cand se ajunge la defazaj zero!




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Dovela

Guest

Re: Re: Re: prima data

scris pe 17 sep 2005 13:34 de Dovela



Te-as ruga sa detaliezi prima noapte intre doi virginei, se poate?!? Ne intereseaza!



o sa spun cateva cuvinte..poate o sa sune a "basm" dar chiar a fost o noapte frumoasa,,la munte intr-o camera de hotel,cu persoana iubita..(ce mai lipsea?)..lipsea apropierea cea mai profunda (intima)dintre doi oameni.Nici unul dintre noi nu stia cum sa inceapa ,ce sa faca sa nu greseasca,acum ma refer si la protectie,cine sa cumpere prezervativele (le-am cumparat impreuna in urma discutiei ca dak sexul e in 2 si protectia e pt amandoi).In momentul in care am fost fata-n fata si am simtit atractia irezistibila de a fi impreuna
toate au mers de la sine(desi nu stiam ce ii place celuilalt faptul ca am vorbit si ne-am exprimat dorintele a facut ca totul sa fie simplu si placut)...Pot sa zic ca fost perfect pentru ca a existat intre noi ceea ce e cel mai important si anume DRAGOSTEA...IUBIREA..(si chiar dak unora li se pare pueril sau invechit "ca sexul fara dragoste nu e prea minunat"...eu pot spune ca nu as fi facut sex dak nu iubeam)...ceea ce e mecanic (sex fara sentimente)defineste roboti nu oameni...
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: prima data

scris pe 17 sep 2005 14:33 de valentine

Ai uitat sa ne zici va durut
sus

Dovela

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: prima data

scris pe 17 sep 2005 14:38 de Dovela

Ai uitat sa ne zici va durut


nu...n-a durut...am fost prea excitati(am fost amandoi deschisi si am experimentat cam de toate (inclusiv sex oral )chiar crezi ca ar mai fi durut dupa asa ceva?
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: prima data

scris pe 17 sep 2005 19:43 de valentine



nu...n-a durut...am fost prea excitati(am fost amandoi deschisi si am experimentat cam de toate (inclusiv sex oral )chiar crezi ca ar mai fi durut dupa asa ceva?


Alta care a facut-o oral...
Doar ca tu esti mai speciala, ai facut-o la dezvirginare...
sus

Dovela

Senior member
81 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prima data

scris pe 17 sep 2005 19:57 de Dovela



Alta care a facut-o oral...
Doar ca tu esti mai speciala, ai facut-o la dezvirginare...


ai ceva impotriva celor care o fac SI oral?



traiti clipa..ca viata-i scurta...
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prima data

scris pe 17 sep 2005 20:56 de valentine



ai ceva impotriva celor care o fac SI oral?



Impotriva fetelor care o fac cu mine...nu
Dar ideea era ca nu mai ai nici o sansa sa te iau de nevasta
sus

Dovela

Senior member
81 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prima data

scris pe 17 sep 2005 21:45 de Dovela




Impotriva fetelor care o fac cu mine...nu
Dar ideea era ca nu mai ai nici o sansa sa te iau de nevasta


hahaha...dar asta s-a intampalt acum 9 luni si de atunci nimik...merge?



traiti clipa..ca viata-i scurta...
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prima data

scris pe 17 sep 2005 23:20 de valentine



hahaha...dar asta s-a intampalt acum 9 luni si de atunci nimik...merge?



Tu ce crezi?
sus

Dovela

Senior member
81 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prima

scris pe 17 sep 2005 23:53 de Dovela




Tu ce crezi?


ca...NU



traiti clipa..ca viata-i scurta...
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pr

scris pe 17 sep 2005 23:57 de valentine



ca...NU



Suna-ma si iti zic
sus

Dovela

Senior member
81 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 18 sep 2005 00:01 de Dovela




Suna-ma si iti zic


.sigur...fi dragutz si spune-mi aici...ce, vrei sa vb cu sora ta?



traiti clipa..ca viata-i scurta...
sus

Dovela

Senior member
81 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 18 sep 2005 00:02 de Dovela




Suna-ma si iti zic


parca la ea era telefonul tau.nu?



traiti clipa..ca viata-i scurta...
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 18 sep 2005 00:02 de valentine



.sigur...fi dragutz si spune-mi aici...ce, vrei sa vb cu sora ta?




ha??? stai ca nu inteleg
sus

romy

Junior member
36 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 18 sep 2005 23:50 de romy





ha??? stai ca nu inteleg


se cere schema!!! sa vina repede tabla shi creta pt scheme!!!





Suntem prea diferitzi ca sa fim bagatzi in aceeashi oala...
nu ma cunoshti...asha ca nu te obosi sa-mi pui o eticheta...
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

30 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate