Varsta potrivita......

Pagina 1 din 1
1

Roberta

Guest

Varsta potrivita......

scris pe 8 sep 2006 09:30 de Roberta

Care credeti ca e varsta potrivita pentru a incepe viata sexuala la fete ? dar la baieti?
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Varsta potrivita......

scris pe 8 sep 2006 16:41 de Bozgoru

fete 15
baieti 17-18 ( pt ca sunt mai retardati de felu lor)
sus

dazza

Expert member
513 mesaje

Re: Re: Varsta potrivita......

scris pe 9 sep 2006 13:11 de dazza

fete 15
baieti 17-18 ( pt ca sunt mai retardati de felu lor)



La majoritatea este ok 17 ani.Medicii considera ca...o fata la 17 ani este pregatita atat fizic cat si mental.
Fizic este pregatita de cand are primul ciclu ...dar mintea inca doarme atunci.
15 ani mi se pare putin Bozgoru !!
Abia intra fata la liceu ..pana termina o face cu tot liceul



Daca tii prea usor dragostea,zboara,daca o tii prea strans,moare....
sus

Dysdera

Veteran member
378 mesaje

Re: Re: Re: Varsta potrivita......

scris pe 9 sep 2006 23:30 de Dysdera




La majoritatea este ok 17 ani.Medicii considera ca...o fata la 17 ani este pregatita atat fizic cat si mental.
Fizic este pregatita de cand are primul ciclu ...dar mintea inca doarme atunci.
15 ani mi se pare putin Bozgoru !!
Abia intra fata la liceu ..pana termina o face cu tot liceul

o face cu tot liceul daca e limitata din punct de vedere intelectual si sentimental



"sa placi un baiat pentru calitati si sa-l iubesti pentru defecte"
sus

mya

Expert member
1180 mesaje

Re: Re: Varsta potrivita......

scris pe 9 sep 2006 23:36 de mya

fete 15
baieti 17-18 ( pt ca sunt mai retardati de felu lor)


nu exista o "diagnosticare" a varstei. potzi si la 20 de ani sa nu fii pregatit(a) de pasul asta. depinde de persoana, decizia sta in mana fiecaruia, atunci cand el/ea considera ca este destul de matur(a) incat sa-si asume responsabilitatzile unui asemenea act. cand stie tot ce implica asta, si nu se joaca de-a "sexul"
PS. subiectul asta s-a mai discutat. mi se pare ca trebuie sa te inregistrezi ca sa poti da un search pe forum ... o sa gasesti acolo mai multe lamuriri la intrebarea ta



Viata nu e alcatuita din numarul de respiratii, ci din momentele care iti taie respiratia.

Ce fiinta umbla dimineata in patru picioare, la amiaza in doua, iar seara in trei? Este omul in copilarie, la maturitate si la batranete.

Daca-ti depasesti limitele, esti pedepsit, daca nu ti le depasesti, nu esti om.

Unde anume se afla lacasul sufletului si al cugetului in corpul omenesc? In inima sau in cap?
sus

Dysdera

Veteran member
378 mesaje

Re: Varsta potrivita......

scris pe 10 sep 2006 00:41 de Dysdera

Care credeti ca e varsta potrivita pentru a incepe viata sexuala la fete ? dar la baieti?

cati ani ai tu roberta? 12?
daca da..la 12 ani pe tine asta te preocupa?daca poti sa-ti incepi viatza sexuala acum?doamne lumea asta se duce de rapa..parca au creierul spalat copilitzele astea



"sa placi un baiat pentru calitati si sa-l iubesti pentru defecte"
sus

isa

Newbie
3 mesaje

Re: Re: Varsta potrivita......

scris pe 10 sep 2006 17:51 de isa

fete 15
baieti 17-18 ( pt ca sunt mai retardati de felu lor)
:


sincer mi se pare cam putin 15 ani nu crezi??desi daca stau bine si ma gandesc ...majoritatea fetelor deja de la 12-13 ani incep sa aiba intrebari despre cand ar trebui sa isi inceapa ele viata sexuala.Eu cred ca fac asta pentru ca e foarte mediatizat subiectul si a inceput sa li se para ceva la moda
sus

Roberta

Guest

Re: Re: Varsta potrivita......

scris pe 11 sep 2006 07:26 de Roberta


cati ani ai tu roberta? 12?
daca da..la 12 ani pe tine asta te preocupa?daca poti sa-ti incepi viatza sexuala acum?doamne lumea asta se duce de rapa..parca au creierul spalat copilitzele astea
nu am 12 ani si am vrut sa aflu doar varsta potrivita dupa parerile voastre si nu inteleg cine tia zis tie ca am 12 ani
sus

lupulnebun

Veteran member
223 mesaje

Re: Re: Re: Varsta potrivita......

scris pe 11 sep 2006 10:05 de lupulnebun

Am inteles ideea, nu trebuie sa repeti.


madwolf is watching you!
sus

Roberta

Guest

Re: Re: Re: Re: Varsta potrivita......

scris pe 11 sep 2006 10:58 de Roberta

sorry dar mi se blocase si am apasat de mai multe ori
sus

Dysdera

Veteran member
378 mesaje

Re: Re: Re: Varsta potrivita......

scris pe 11 sep 2006 11:29 de Dysdera

nu am 12 ani si am vrut sa aflu doar varsta potrivita dupa parerile voastre si nu inteleg cine tia zis tie ca am 12 ani

"pai nu sunt eu prietena aia ci e chiar o prietena de a mea care are 12 ani iar cainele este caniche cu carnet de sanatate si pe caine il spala de fiecare data cand vine de afara "
asta e un post de-al tau roberta..daca prietena ta cea mai buna are 12 ani..tu esti tot pe la varsta aia..12-13 ani..te-am lamurit cine mi-a dat varsta ta probabila?



"sa placi un baiat pentru calitati si sa-l iubesti pentru defecte"
sus

Roberta

Guest

Re: Re: Re: Re: Varsta potrivita......

scris pe 11 sep 2006 15:50 de Roberta


"pai nu sunt eu prietena aia ci e chiar o prietena de a mea care are 12 ani iar cainele este caniche cu carnet de sanatate si pe caine il spala de fiecare data cand vine de afara "
asta e un post de-al tau roberta..daca prietena ta cea mai buna are 12 ani..tu esti tot pe la varsta aia..12-13 ani..te-am lamurit cine mi-a dat varsta ta probabila?
eu am 14 ani ea e o vecina de a mea care mia devenit o foarte buna prietena desi e mai mica decat mine
sus

Dysdera

Veteran member
378 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Varsta potrivita......

scris pe 11 sep 2006 22:08 de Dysdera

eu am 14 ani ea e o vecina de a mea care mia devenit o foarte buna prietena desi e mai mica decat mine

nici 14 ani nu e o varsta la acre sa te gandesti sa iti incepi viatza sexuala..sa te informezi e ok..dar e prea devreme...mai asteapta vreo 2-3 anisori



"sa placi un baiat pentru calitati si sa-l iubesti pentru defecte"
sus

jannis07

Senior member
50 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Varsta potrivita......

scris pe 12 sep 2006 09:40 de jannis07


nici 14 ani nu e o varsta la acre sa te gandesti sa iti incepi viatza sexuala..sa te informezi e ok..dar e prea devreme...mai asteapta vreo 2-3 anisori


14 ani mi se pare foarte putin...Poate sunt eu de moda veche,dar asa mi se pare.Roberta eu am 19 ani, sunt virgina, si sincera sa fiu chiar nu imi pare rau ca nu am facut-o pana la varsta asta:P.Nu trebuie sa te arunci in bratele primului venit, pentru ca in ziua de azi majoritatea baietilor cauta sex in special si s-ar putea sa regreti mai tarziu ca te-ai daruit unei persoane nepotrivite...



just having fun...
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Varsta potrivita......

scris pe 12 sep 2006 14:04 de ExoticDream



14 ani mi se pare foarte putin...Poate sunt eu de moda veche,dar asa mi se pare.Roberta eu am 19 ani, sunt virgina, si sincera sa fiu chiar nu imi pare rau ca nu am facut-o pana la varsta asta:P.Nu trebuie sa te arunci in bratele primului venit, pentru ca in ziua de azi majoritatea baietilor cauta sex in special si s-ar putea sa regreti mai tarziu ca te-ai daruit unei persoane nepotrivite...


De acord.

Roberta, nu te lasa influentata de prietena ta de 12 ani care se prosteste cu cainele familiei, ceea ce ti-a povestit este o ciudatenie! La 14 ani esti prea mica pentru sex, te poti informa in privinta lui, insa eu as zice sa nu il lasi sa devina o preocupare importanta in acest moment, ai timp o viata intreaga, deocamdata abia intri in pubertate, bucura-te de anii astia pentru ca n-ai sa te mai intalnesti cu ei. Poti sa iti faci prieten, nimic de zis, dar exista plimbarile, excursiile, mersul la film, prieteni, chefuri, acestea sunt etape peste care este pacat sa sari doar pentru a-ti satisface o curiozitate mult mai devreme decat ar trebui.




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

dazza

Expert member
513 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Varsta potrivita..

scris pe 12 sep 2006 14:20 de dazza



De acord.

Roberta, nu te lasa influentata de prietena ta de 12 ani care se prosteste cu cainele familiei, ceea ce ti-a povestit este o ciudatenie! La 14 ani esti prea mica pentru sex, te poti informa in privinta lui, insa eu as zice sa nu il lasi sa devina o preocupare importanta in acest moment, ai timp o viata intreaga, deocamdata abia intri in pubertate, bucura-te de anii astia pentru ca n-ai sa te mai intalnesti cu ei. Poti sa iti faci prieten, nimic de zis, dar exista plimbarile, excursiile, mersul la film, prieteni, chefuri, acestea sunt etape peste care este pacat sa sari doar pentru a-ti satisface o curiozitate mult mai devreme decat ar trebui.





Ce repede se gandesc copii astia la sex.Eu la 14 ani vedeam momentul asta ff indepartat.Atunci ma plimbam de manutza cu el,tremuram doar cand imi tragea cu ochiul...nici nu vedeam mai departe de pupicii aia..



Daca tii prea usor dragostea,zboara,daca o tii prea strans,moare....
sus

andras

Newbie
4 mesaje

Re: Varsta potrivita......15-16 ani la fete

scris pe 13 sep 2006 05:30 de andras

Care credeti ca e varsta potrivita pentru a incepe viata sexuala la fete ? dar la baieti?
15-16 ani la fete si la baiety 14-15 ani ca is mai smechery



Andras
sus

gugi

Guest

Re: Varsta potrivita......nu exista

scris pe 13 sep 2006 21:56 de gugi

Care credeti ca e varsta potrivita pentru a incepe viata sexuala la fete ? dar la baieti?
cred k nu exista o varsta potrivita, atunci cand te simti pregatita psihic in special mergi inainte..
sus

vali2jan

Senior member
78 mesaje

Re: Varsta potrivita......

scris pe 17 sep 2006 00:34 de vali2jan

Care credeti ca e varsta potrivita pentru a incepe viata sexuala la fete ? dar la baieti?

Eu am facut sex la 10 ani . M-a luat o vecina si mi-a zis sa bag puta in gaura ei si sa o frec ca o mananca Ca asa mi-a zis si prietena mea cand a venit la mine: daca nu fac sex cu ea pasarica o mananca. Doar dupa ce am terminat treaba mi-a spus ca o pasarica din padure i-a spus asta.
Lasati fata in pace: educatia sexuala - care la noi in scoli " e splendida, dar... lipseste cu desavarsire incepe inainte de prima menstruatie. Ea avea o dilema, ca orice puber de varsta ei. Sunt de acord cu sugestiile domnisoarei Exotic: sa puna baza pe invatatura nu pe astea. Dar sa nu le neglijeze nici pe acestea zic eu. Mai greu pentru ea daca ii zice pasarica ca o mananca . Si inca ceva: tinerii de astazi sunt mai dezvoltati din toate punctele de vedere: psihic, fizic, sexual, decat tinerii de varsta lor de acu 15-20 de ani. Asa ca trebuie sa-i lasam sa traiasca in lumea lor, nu sa-i "adaptam" la lumea noastra.



Nu lasa clipa sa zboare; nu se va mai intoarce.
sus

iubita4ubaby

Junior member
28 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Varsta potrivita......

scris pe 4 nov 2006 15:02 de iubita4ubaby


nici 14 ani nu e o varsta la acre sa te gandesti sa iti incepi viatza sexuala..sa te informezi e ok..dar e prea devreme...mai asteapta vreo 2-3 anisori
....eu am 15ani are ceva daca mi-am inceput viata sexuala?



oana
sus

stefanoski

Expert member
1927 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Varsta potrivita......

scris pe 4 nov 2006 19:42 de stefanoski

....eu am 15ani are ceva daca mi-am inceput viata sexuala?

Pai mai conteaza daca are ceva ?? fapta e facuta. Atata timp cat nu exagerezi cu sexul de la 15 ani nu e nici o problema. Daca iti pare rau iti poti lipi himenul cu scoci
Serios acum...ce naiba ? nu mai puteai astepta ? asa tare te manca ??



http://stefanoski.wordpress.com/
sus

yori

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Varsta potrivita..

scris pe 27 dec 2007 01:18 de yori


Pai mai conteaza daca are ceva ?? fapta e facuta. Atata timp cat nu exagerezi cu sexul de la 15 ani nu e nici o problema. Daca iti pare rau iti poti lipi himenul cu scoci
Serios acum...ce naiba ? nu mai puteai astepta ? asa tare te manca ??


of...eu la 14 ani nici nu ma sarutasem ink cu un baiat dapoi sa ma gandesc la sex acuma(la 18 ani, el d aceeasi varsta) am un prieten stabil d 2 ani si ne gandim sa facem si acest pas. dar totusi! inteleg k tine d persoana knd se simte pregatita..nu judec..dar consider k trebuie sa fie si documentata si ma indoiesc k o fata d 14 ani oricat ar fi ea d matura si oricate filme ar fi vazut, e pregatiata atat psihic kt si fizic d acest pas...cred k p viitor va suferi
deci..mai bine asteptati pana sunteti sigure
mie sincer mi s-a zis si k sunt ciudata..k d c am asteptat atata...dar nu cred k conteaza parerea lor atata timp kt a vb d relatia mea...deci fetelor..nu va lasati influentate d c zic altii..faceti dragoste/sex knd va simtit pregatita nu doar k sa fiti in pas cu "moda"
sus

rocsi

Guest

Re: Re: Varsta potrivita......

scris pe 21 oct 2008 00:04 de rocsi

fete 15
baieti 17-18 ( pt ca sunt mai retardati de felu lor)


ce thare=)))

sa stii k asha e..
sus

vladbodan

Expert member
1249 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Varsta potrivita......

scris pe 21 oct 2008 14:43 de vladbodan



14 ani mi se pare foarte putin...Poate sunt eu de moda veche,dar asa mi se pare.Roberta eu am 19 ani, sunt virgina, si sincera sa fiu chiar nu imi pare rau ca nu am facut-o pana la varsta asta:P.Nu trebuie sa te arunci in bratele primului venit, pentru ca in ziua de azi majoritatea baietilor cauta sex in special si s-ar putea sa regreti mai tarziu ca te-ai daruit unei persoane nepotrivite...


si la urma urmei tot nu am inteles faza cu aruncatu in brate la cine nu trebuie ... nu inteleg de ce fetele pun atata accent pe virginitatea lor , chiar atat de divin vi se pare prima seara de dragoste??? chiar toate viseaza sa fie persoana ideala , aia speciala , AIA PERFECTA , pe naiba ma , prin asta dobandesti doar experienta de la viata , sti la ce sa te astepti , mai inveti cum gandesc si baieti , ce dumnezeu , daca ar zice toata lumea si sa fie hotarati ca eu raman virgin pana imi gasesc persoana ideala si in forma legala , ar trebui sa aiba macar 18 ani plus vechime cu tipul apoi sa se casatoreasca pe la 22 de ani intre timp ... tipul deja s-a plimbat pe la destule c**** ca el avea doar prietena pe care sa o plimbe nu si sa se simta bine , sa o satisfaca ea ... de ce? PENTRU CONCENTRATIILE FIXE DE PROSTIE ... de perfectiune

jalnic



You're a mug,
Thats why I had to cut you down,
You run with the wolves,
While I hunt like a hound.

You're a mug,
Thats why I had to cut you down,
You run with the wolves,
Shout it out loud.
sus

sman

Junior member
20 mesaje

Re: Varsta potrivita......

scris pe 21 oct 2008 17:43 de sman

Care credeti ca e varsta potrivita pentru a incepe viata sexuala la fete ? dar la baieti?



Nu prea cred ca varsta are mare legatura..conteaza de persoana..cat de matura e..cat de dezvoltata..si in plus nu trebuie sa crezi ca de la o anumita varsta trebuie s-o faci....dragostea isi spune cuvantul si o face atunci cand trebuie. e ceva de la sine..asta bineinteles daca iubesti, daca nu..te poti duce cu altu pt placere dar nu e ceva placut pana la urma!
sus

rgvjbyrnijbk

Guest

Re: Varsta potrivita......17-18ani

scris pe 20 mai 2010 18:33 de rgvjbyrnijbk

sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

33 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate