Virginitatea

Pagina 1 din 1
1

andra1

Junior member
34 mesaje

Virginitatea

scris pe 30 mai 2005 17:05 de andra1

Nu stiu daca s-a mai pus vreun topic despre asta dar sunt curioasa de parerile voastra si mai ales ale baietilor. Majoritatea baietilor spun ca nu are importanta daca fata nu este virgina pentru ca totusi traim in sec XXI dar chiar cred asta? Oare chiar le este indiferent sau le respecta si apreciaza mai mult pe cele virgine ?
Parerea mea este ca desi spun ca nu le pasa in subconstientul lor vor ca ei sa fie primii in viata unei fete si ca a ramas putin din secolul XVIII in mentalitatea lor.



Daca pozele ar vorbi, Amintirile ar fi vi
Am sti ce gandeam cand eram copii
Probabi poza ta din rama ti-ar sopti
"Stii nu esti ce-mi doream sa fi"
sus

lupulnebun

Veteran member
223 mesaje

Re: Virginitatea

scris pe 30 mai 2005 19:50 de lupulnebun

Nu stiu daca s-a mai pus vreun topic despre asta dar sunt curioasa de parerile voastra si mai ales ale baietilor. Majoritatea baietilor spun ca nu are importanta daca fata nu este virgina pentru ca totusi traim in sec XXI dar chiar cred asta? Oare chiar le este indiferent sau le respecta si apreciaza mai mult pe cele virgine ?
Parerea mea este ca desi spun ca nu le pasa in subconstientul lor vor ca ei sa fie primii in viata unei fete si ca a ramas putin din secolul XVIII in mentalitatea lor.

Chestia asta difera de la un baiat la altul. Cunosc destui baieti care nu au "stat" cu vreo fata doar ca sa fie primii din viata lor. Nu cred ca exista vreo categorizare a fetelor in functie de virginitate insa este normal ca cea virgina nu are experienta celei ce nu este.



madwolf is watching you!
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: Virginitatea

scris pe 30 mai 2005 21:39 de Nekunoskuta

www.sexpert.ro/forum/forum_display.php?fid=2&mid=42578

Exemplul concret de mentalitate de secolul...evul mediu...omul pesterilor...



Nimic...
sus

lupulnebun

Veteran member
223 mesaje

Re: Re: Virginitatea

scris pe 30 mai 2005 21:43 de lupulnebun

www.sexpert.ro/forum/forum_display.php?fid=2&mid=42578

Exemplul concret de mentalitate de secolul...evul mediu...omul pesterilor...

Da dar ultima postare a fost facuta pe data de 10 apr 2005.



madwolf is watching you!
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: Re: Re: Virginitatea

scris pe 30 mai 2005 21:51 de Nekunoskuta

Da dar ultima postare a fost facuta pe data de 10 apr 2005.


Dar gandirea celui care a postat subiectul e neschimbata si pe data de 30 mai 2005.



Nimic...
sus

lupulnebun

Veteran member
223 mesaje

Re: Re: Re: Re: Virginitatea

scris pe 30 mai 2005 21:53 de lupulnebun



Dar gandirea celui care a postat subiectul e neschimbata si pe data de 30 mai 2005.



madwolf is watching you!
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Virginitatea

scris pe 31 mai 2005 14:47 de ExoticDream


Chestia asta difera de la un baiat la altul. Cunosc destui baieti care nu au "stat" cu vreo fata doar ca sa fie primii din viata lor. Nu cred ca exista vreo categorizare a fetelor in functie de virginitate insa este normal ca cea virgina nu are experienta celei ce nu este.


Pana la urma, tu, ca baiat, ce preferi? O virgina sau o experimentata? De multa vreme ma intreb ce este mai important pentru voi: sa iubiti o fata mai putin priceputa in ale sexului sau sa fiti cu una pentru care nu simtiti iubire, dar care stie ce si cum sa va faca sa atingeti norii in pat?

Stiu ca parerile sunt impartite, dar tu ce raspuns ai da la intrebarea asta?




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Virginitatea

scris pe 31 mai 2005 16:39 de valentine

Nu stiu daca s-a mai pus vreun topic despre asta dar sunt curioasa de parerile voastra si mai ales ale baietilor. Majoritatea baietilor spun ca nu are importanta daca fata nu este virgina pentru ca totusi traim in sec XXI dar chiar cred asta? Oare chiar le este indiferent sau le respecta si apreciaza mai mult pe cele virgine ?
Parerea mea este ca desi spun ca nu le pasa in subconstientul lor vor ca ei sa fie primii in viata unei fete si ca a ramas putin din secolul XVIII in mentalitatea lor.



Ma nu conteaza cine stie ce...da daca esti ultima panarama si te-ai ars cu tot cartierul iti dai seama ca nu imi convine...
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Virginitatea

scris pe 31 mai 2005 16:57 de ExoticDream




Ma nu conteaza cine stie ce...da daca esti ultima panarama si te-ai ars cu tot cartierul iti dai seama ca nu imi convine...


Dar noua sa ne convina ca voi ati facut-o cu tot orasul, nu? Sa va si laudam ce buni sunteti, armasarilor!

Men!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Virginitatea

scris pe 31 mai 2005 17:02 de valentine



Dar noua sa ne convina ca voi ati facut-o cu tot orasul, nu? Sa va si laudam ce buni sunteti, armasarilor!

Men!



Ma insel eu sau tu ai tendinte lesbi? Ca tare rau critici barbatii....numai femeile sunt toate sfante...
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Virginitatea

scris pe 31 mai 2005 17:12 de ExoticDream




Ma insel eu sau tu ai tendinte lesbi? Ca tare rau critici barbatii....numai femeile sunt toate sfante...


Te inseli! Nu-i critic chiar pe toti (doar pe cei cu aere de macho), sper sa-mi ramana si mie unul plin de calitati care sa ma fascineze ani de-a randul! Critic si fetele, nu stii tu ce ma enerveaza categoria intitulata "fufe" care o fac cu toti si nu se jeneaza sa desfaca relatii! In rest, cel mai tare ma supara categoria numita generic "prosti", cu o mentiune speciala pentru "prostii fuduli" (unde intra reprezentanti ai ambelor sexe) !




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: Re: Re: Re: Virginitatea

scris pe 31 mai 2005 19:14 de Nekunoskuta

Ma insel eu sau tu ai tendinte lesbi? Ca tare rau critici barbatii....numai femeile sunt toate sfante...


Hmmmm.....cred ca si eu am tendinte lesbi...cred ca majoritatea femeilor avem asemenea tendinte



Nimic...
sus

andra1

Junior member
34 mesaje

Re: Re: Re: Virginitatea

scris pe 1 iun 2005 11:07 de andra1



Dar noua sa ne convina ca voi ati facut-o cu tot orasul, nu? Sa va si laudam ce buni sunteti, armasarilor!

Men!

Asta este si ideea.Baietii pot avea relatii cate vor(face bine la reputatie) dar fetele sunt panarame daca au mai multe relatii.Pe un alt forum destul de cunoscut am intalnit o fata care spunea ca fetele care si-au inceput viata sexuala la 16-18 ani sunt niste c**** dar ciudat este ca includea in aceasi categorie si fetele care doar s-au sarutat cu mai multi baieti.Nu pot intelege gandirea asta.



Daca pozele ar vorbi, Amintirile ar fi vi
Am sti ce gandeam cand eram copii
Probabi poza ta din rama ti-ar sopti
"Stii nu esti ce-mi doream sa fi"
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: Re: Re: Re: Virginitatea

scris pe 1 iun 2005 12:00 de Nekunoskuta

Pe un alt forum destul de cunoscut am intalnit o fata care spunea ca fetele care si-au inceput viata sexuala la 16-18 ani sunt niste c**** dar ciudat este ca includea in aceasi categorie si fetele care doar s-au sarutat cu mai multi baieti.



Si ea voia sa se marite virgina iar peste 2-3 ani de casatorie sa se intrebe daca in pat se pot intampla si alte lucruri decat ce stie ea, nu? Apropo...era un banc: Ion vine acasa vesel si tipa de la usa: Marie, treci in pat! Aceasta nedumerita se aseaza pe pat. Marie, intra sub patura! Maria deja incepuse sa banuiasca ce vrea Ion al ei si cu un zambet pervers intra sub patura. Intra si Ion sub patura si-i zice Mariei: Uite fa ce ceas cu fosfor mi-am luat!



Nimic...
sus

vieru

Guest

ramne la latitudinea ta

scris pe 1 iun 2005 12:22 de vieru

Eu nu sunt prea lamurita iti doresti o virgina din cauza ca esti virgin .Ai putea sa faci dragoste.
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: ramne la latitudinea ta

scris pe 1 iun 2005 13:36 de Nekunoskuta

Eu nu sunt prea lamurita iti doresti o virgina din cauza ca esti virgin .Ai putea sa faci dragoste.


Nici eu nu-s prea lamuritaRescrie ce ai vrut sa spui si poate ma lamuresc si eu



Nimic...
sus

lupulnebun

Veteran member
223 mesaje

Re: Re: ramne la latitudinea ta

scris pe 1 iun 2005 19:56 de lupulnebun



Nici eu nu-s prea lamuritaRescrie ce ai vrut sa spui si poate ma lamuresc si eu



madwolf is watching you!
sus

vieru

Newbie
3 mesaje

Virginitatea

scris pe 1 iun 2005 22:11 de vieru

Pentru toti va fi prima data .Putine fte sint pregatite pentru (prima data)si totusi o fac chiar daca regreta apoi, dar asta trece cu timpul si ranile se vindeca si doar partea duna din acel esec ..singura treci peste aceasta schimdare si treduie sa te impaci cu gindul ca nu mai esti cum erai ,nu esti nici prima nici ultima care face asa ceva ,totul are un inceput si nu va fi dar primul esec,vor veni si altele fii tare si mergi mai departe


cojocaru
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: Virginitatea

scris pe 1 iun 2005 22:17 de Nekunoskuta

Pentru toti va fi prima data .Putine fte sint pregatite pentru (prima data)si totusi o fac chiar daca regreta apoi, dar asta trece cu timpul si ranile se vindeca si doar partea duna din acel esec ..singura treci peste aceasta schimdare si treduie sa te impaci cu gindul ca nu mai esti cum erai ,nu esti nici prima nici ultima care face asa ceva ,totul are un inceput si nu va fi dar primul esec,vor veni si altele fii tare si mergi mai departe


Sincer acum...ai citit primul post...ai inteles ce problema a propus spre discutie fata aia???



Nimic...
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: Re: Virginitatea

scris pe 1 iun 2005 22:19 de Nekunoskuta

Si apropo...nu pentru toti VA FI prima data...pentru unii e chiar imposibil


Nimic...
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Virginitatea

scris pe 2 iun 2005 10:42 de ExoticDream

Majoritatea baietilor spun ca nu are importanta daca fata nu este virgina pentru ca totusi traim in sec XXI dar chiar cred asta? Oare chiar le este indiferent sau le respecta si apreciaza mai mult pe cele virgine ?
Parerea mea este ca desi spun ca nu le pasa in subconstientul lor vor ca ei sa fie primii in viata unei fete si ca a ramas putin din secolul XVIII in mentalitatea lor.


Daca traim in secolul al XXI-lea, este obligatoriu sa fim niste destrabalati si sa "o facem" cu oricine, oricand si oriunde? Respectul de sine este ceva ce tine de secolul al XVIII-lea? Progresul omenirii, libertatea de care ne bucuram astazi ne conduc automat la o exacerbare a instinctelor, la o descatusare furibunda a lor intr-un soi de orgie generala care nu mai tine cont de sentimente, de nimic?

Fiecare ar trebui sa se priveasca mai intai pe sine, nu este normal sa ai pretentii de la altii sa fie mai buni decat esti tu. Este penibil ca un barbat care a "incercat" 100 de femei sa-si mai doreasca sa fie primul in viata unei fete care nu gandeste ca el. Mezaliantele nu sunt bune. Un barbat/baiat care isi doreste o virgina ar trebui sa inteleaga si responsabilitatea faptului de a fi primul, nu in sensul (medieval) de a o lua de nevasta, dar cel putin la nivel sufletesc.... O virgina s-ar simti ranita daca cel cu care "o face" prima data trateaza episodul ca pe un fapt divers, unul intre multe altele in viata lui. Exista barbati care se tem de aceasta responsabilitate si fug de virgine! Putini si-ar asuma riscul..... mai ales ca momentul este si delicat....., si, daca nu ai sentimente, devine de-a dreptul suparator!




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

andra1

Junior member
34 mesaje

Re: Re: Virginitatea

scris pe 2 iun 2005 14:44 de andra1

Daca traim in secolul al XXI-lea, este obligatoriu sa fim niste destrabalati si sa "o facem" cu oricine, oricand si oriunde? Respectul de sine este ceva ce tine de secolul al XVIII-lea? Progresul omenirii, libertatea de care ne bucuram astazi ne conduc automat la o exacerbare a instinctelor, la o descatusare furibunda a lor intr-un soi de orgie generala care nu mai tine cont de sentimente, de nimic?

Nu asta vreau sa spun!Ideea e ca baietii dak o fac cu multe sunt considerati cool, super si altele de acest gen pe cand dak fata nu este virgina pana in noaptea nuntii sau cel putin nu este el primul pot aparea anumite reprosuri si discutii pe tema asta.Nu am spus ca fiind secolul XXI trebuie sa facem ce vrem, knd vrem fara sa ne gandim la consecinte dar nici sa fim judecate de lume pentru ca nu am fost virgine pana in noaptea nuntii.



Daca pozele ar vorbi, Amintirile ar fi vi
Am sti ce gandeam cand eram copii
Probabi poza ta din rama ti-ar sopti
"Stii nu esti ce-mi doream sa fi"
sus

lupulnebun

Veteran member
223 mesaje

Re: Re: Re: Virginitatea

scris pe 2 iun 2005 14:47 de lupulnebun

"Daca traim in secolul al XXI-lea, este obligatoriu sa fim niste destrabalati si sa "o facem" cu oricine, oricand si oriunde? Respectul de sine este ceva ce tine de secolul al XVIII-lea? Progresul omenirii, libertatea de care ne bucuram astazi ne conduc automat la o exacerbare a instinctelor, la o descatusare furibunda a lor intr-un soi de orgie generala care nu mai tine cont de sentimente, de nimic? "
Nu asta vreau sa spun!Ideea e ca baietii dak o fac cu multe sunt considerati cool, super si altele de acest gen pe cand dak fata nu este virgina pana in noaptea nuntii sau cel putin nu este el primul pot aparea anumite reprosuri si discutii pe tema asta.Nu am spus ca fiind secolul XXI trebuie sa facem ce vrem, knd vrem fara sa ne gandim la consecinte dar nici sa fim judecate de lume pentru ca nu am fost virgine pana in noaptea nuntii.

Duci lucrurile putin cam in extrem. Nu e chiar asa, nu s-a ajuns chiar aici.



madwolf is watching you!
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Virginitatea

scris pe 2 iun 2005 15:08 de ExoticDream


Nu asta vreau sa spun!Ideea e ca baietii dak o fac cu multe sunt considerati cool, super si altele de acest gen pe cand dak fata nu este virgina pana in noaptea nuntii sau cel putin nu este el primul pot aparea anumite reprosuri si discutii pe tema asta.Nu am spus ca fiind secolul XXI trebuie sa facem ce vrem, knd vrem fara sa ne gandim la consecinte dar nici sa fim judecate de lume pentru ca nu am fost virgine pana in noaptea nuntii.


Si fetele, si baietii ar trebui "judecati" cu aceleasi unitati de masura, si unii, si ceilalti au instincte, dorinte, fantezii, curiozitati, este absurd sa ridicam in slavi baiatul care s-a plimbat prin zeci-sute de paturi si, in schimb, sa catalogam drept " c**** " o fata care a avut doi prieteni, cu care a facut dragoste. Frenezia asta sexuala pe care o observam in jurul nostru se datoreaza si unui soi de cerc vicios: exista metode contraceptive, exista filme XXX, exista reviste, carti, se poate practica sexul ca sport, baietii au fost cei care au profitat cei dintai si s-au pus pe treaba. Fetele, un pic mai reticente, au stat in expectativa, dar, vazandu-si prietenii facand fel de fel de nebunii, si-au zis "Noi de ce nu?", si-au luat pastilute, prezervative si.... au inceput distractia! Faza urmatoare: baietii au observat ca fetele sunt cam libertine si nu le mai place daca este vorba de prietenele lor, nu de fete agatate pentru o noapte! Nu le convine sa afle ca nu mai sunt virgine, dar aproape niciodata nu se gandesc la ei insisi! Poate si prietena lor si-ar dori un partener 100% pur, macar prima data!

Men!!!!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Re: Virginitatea

scris pe 2 iun 2005 20:47 de SORIN28



Si fetele, si baietii ar trebui "judecati" cu aceleasi unitati de masura, si unii, si ceilalti au instincte, dorinte, fantezii, curiozitati, este absurd sa ridicam in slavi baiatul care s-a plimbat prin zeci-sute de paturi si, in schimb, sa catalogam drept " c**** " o fata care a avut doi prieteni, cu care a facut dragoste. Frenezia asta sexuala pe care o observam in jurul nostru se datoreaza si unui soi de cerc vicios: exista metode contraceptive, exista filme XXX, exista reviste, carti, se poate practica sexul ca sport, baietii au fost cei care au profitat cei dintai si s-au pus pe treaba. Fetele, un pic mai reticente, au stat in expectativa, dar, vazandu-si prietenii facand fel de fel de nebunii, si-au zis "Noi de ce nu?", si-au luat pastilute, prezervative si.... au inceput distractia! Faza urmatoare: baietii au observat ca fetele sunt cam libertine si nu le mai place daca este vorba de prietenele lor, nu de fete agatate pentru o noapte! Nu le convine sa afle ca nu mai sunt virgine, dar aproape niciodata nu se gandesc la ei insisi! Poate si prietena lor si-ar dori un partener 100% pur, macar prima data!

Men!!!!!!

Hmmm, parerea ta. Nu cred ca daca o fatafemeie a facut DRAGOSTE cu 2-3 baietiarbati pot fi catalogate ca fiind c**** . Nu spun ca nu ii place barbatului sa stie ca este primul dar nici cum zici tu nu este corect. Nu spun ca nu sunt si capete patrate care considera o femeie c**** daca a facut-o doar cu unu dar nu ne baga pe toti in aceeasi oala ca stim si noi sa gandim si sa facem diferenta intre sex si dragoste, intre o c**** si o femeie



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

50 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate