Singuratate

Pagina 1 din 2
1   2   »

Vampyrela

Expert member
568 mesaje

Singuratate

scris pe 9 ian 2005 04:15 de Vampyrela

Singuratatea un lucru bun?

Cunosc o persoana care ii place sa traiasca viata.a conuscut multi baieti si se pare ca numai tepe isi ia.

Sa fie oare... faptul ca are prea multa incredere in oameni si pune prea repede la sulflet... un defect al ei?



Vampy
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Singuratate

scris pe 9 ian 2005 04:17 de ExoticDream

Singuratatea un lucru bun?

Cunosc o persoana care ii place sa traiasca viata.a conuscut multi baieti si se pare ca numai tepe isi ia.



Tu?

Decat cu baieti care iti dau teapa, mai bine singura....cel putin un timp!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Vampyrela

Expert member
568 mesaje

Re: Re: Singuratate

scris pe 9 ian 2005 04:28 de Vampyrela



Tu?

Decat cu baieti care iti dau teapa, mai bine singura....cel putin un timp!


Mda....si dupaia? Ce-i de facut?



Vampy
sus

LatinSexyGuy

Veteran member
221 mesaje

Re: Re: Singuratate

scris pe 9 ian 2005 18:34 de LatinSexyGuy



Tu?

Decat cu baieti care iti dau teapa, mai bine singura....cel putin un timp!
|Poate uneori este mai bine sa fii singur mai mult timp decat sa sari din tzeapa in tzeapa si asta e valabil si in cazul baietilor pt ca nu doar ei dau tzepe!Insa trebuie sa si faci ceva ca sa iti gasesti perechea intre timp nu doar sa stai sa astepti pt ca s-ar putea sa trezesti singur pe la 50 de ani si o sa fie nasol rau!!!



Nu conditia noastra ci calitatea sufletului nostru ne face fericiti
sus

trinchi

Veteran member
448 mesaje

Re: Singuratate

scris pe 9 ian 2005 21:54 de trinchi

Singuratatea un lucru bun?

Cunosc o persoana care ii place sa traiasca viata.a conuscut multi baieti si se pare ca numai tepe isi ia.

Sa fie oare... faptul ca are prea multa incredere in oameni si pune prea repede la sulflet... un defect al ei?


Sincer sa stii ca nu numai fete sunt cele care isi iau tzepe asa ca nu are de ce sa se planga cat daca singuratatea e un lucru bun sa stii ca mie unu imi place sa fiu singur si in momentele in care simt lipsa cuiva unui suflet care sa fie langa mine pur si simplu imi chem un prieten pe la mine!



Nu ridica niciodata o femeie la cer, te va insela cu primul inger!
sus

Vampyrela

Expert member
568 mesaje

Re: Re: Re: Singuratate

scris pe 10 ian 2005 08:04 de Vampyrela

|Poate uneori este mai bine sa fii singur mai mult timp decat sa sari din tzeapa in tzeapa si asta e valabil si in cazul baietilor pt ca nu doar ei dau tzepe!Insa trebuie sa si faci ceva ca sa iti gasesti perechea intre timp nu doar sa stai sa astepti pt ca s-ar putea sa trezesti singur pe la 50 de ani si o sa fie nasol rau!!!


Pai totusi....cum faci sa nu-ti mai iei tepe? Cum iti dai seama ca merita sau nu?



Vampy
sus

Vampyrela

Expert member
568 mesaje

Re: Re: Singuratate

scris pe 10 ian 2005 08:06 de Vampyrela



Sincer sa stii ca nu numai fete sunt cele care isi iau tzepe asa ca nu are de ce sa se planga


Stie lucrul asta...dar totusi cum face sa gaseasca unu care o merita?



Vampy
sus

trinchi

Veteran member
448 mesaje

Re: Re: Re: Singuratate

scris pe 10 ian 2005 08:46 de trinchi



Stie lucrul asta...dar totusi cum face sa gaseasca unu care o merita?


Poate ar trebui sa fie un pic mai precauta, sa cunoasca persona mai bine inainte sa se indragosteasca asa nebuneste! Oricum o sa isi gaseasca doar ca trebuie sa caute un pic mai mult!



Nu ridica niciodata o femeie la cer, te va insela cu primul inger!
sus

Vampyrela

Expert member
568 mesaje

Re: Re: Re: Re: Singuratate

scris pe 10 ian 2005 09:09 de Vampyrela



Poate ar trebui sa fie un pic mai precauta, sa cunoasca persona mai bine inainte sa se indragosteasca asa nebuneste! Oricum o sa isi gaseasca doar ca trebuie sa caute un pic mai mult!


Am inteles........dar daca ea nu poate fi altfel? Adica se indragosteste foarte repede ....ce-i de facut? Oricat de precaut poti fi tot exista posibilitatea sa-ti iei o mare teapa



Vampy
sus

trinchi

Veteran member
448 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Singuratate

scris pe 10 ian 2005 09:19 de trinchi



Am inteles........dar daca ea nu poate fi altfel? Adica se indragosteste foarte repede ....ce-i de facut? Oricat de precaut poti fi tot exista posibilitatea sa-ti iei o mare teapa


Intr-adevar am si eu o prietena care face exact acelasi lucru cu fiecare tip si inca nu am reusit sa o conving ca nu merita chear oricine dragostea ei! Dar sincer eu cred ca sunt pe drumul cel bun!
Oricum nu cred ca ea are ce sa faca depinde numai de partenerii ei si tot ceea ce ar putea sa faca ar fi sa ii aleaga mai cu grija!



Nu ridica niciodata o femeie la cer, te va insela cu primul inger!
sus

Vampyrela

Expert member
568 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Singuratate

scris pe 10 ian 2005 10:07 de Vampyrela



Intr-adevar am si eu o prietena care face exact acelasi lucru cu fiecare tip si inca nu am reusit sa o conving ca nu merita chear oricine dragostea ei! Dar sincer eu cred ca sunt pe drumul cel bun!
Oricum nu cred ca ea are ce sa faca depinde numai de partenerii ei si tot ceea ce ar putea sa faca ar fi sa ii aleaga mai cu grija!


Da chiar mare grija........



Vampy
sus

trinchi

Veteran member
448 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Singuratate

scris pe 10 ian 2005 10:45 de trinchi



Da chiar mare grija........


Adica: daca l-ar cunoaste mai bine, daca ar avea niste discutii super lungi inainte ca relatia ei sa inceapa cu un posibil pretendent eu cred ca ar fi mult mai bine pt ea!



Nu ridica niciodata o femeie la cer, te va insela cu primul inger!
sus

Vampyrela

Expert member
568 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Singuratate

scris pe 10 ian 2005 10:49 de Vampyrela



Adica: daca l-ar cunoaste mai bine, daca ar avea niste discutii super lungi inainte ca relatia ei sa inceapa cu un posibil pretendent eu cred ca ar fi mult mai bine pt ea!


DA ceva de genu' asta.....acum depinde si de el.....cum se poarta......dar si daca e prea tarziu? Adica daca s-a indragostit deja? CA nu poti sa-i comanzi inimii nu?



Vampy
sus

trinchi

Veteran member
448 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Singuratate

scris pe 10 ian 2005 11:09 de trinchi



DA ceva de genu' asta.....acum depinde si de el.....cum se poarta......dar si daca e prea tarziu? Adica daca s-a indragostit deja? CA nu poti sa-i comanzi inimii nu?

Nu dar poti sa ii comanzi mintii care din cate stiu eu e mai sus decat instinctul la om! Si asta ne diferentiaza de animale sau nu?



Nu ridica niciodata o femeie la cer, te va insela cu primul inger!
sus

Vampyrela

Expert member
568 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Singuratat

scris pe 10 ian 2005 11:11 de Vampyrela

mda frumos .....dar cred ca e valabil si invers.sau ma insel?



Vampy
sus

trinchi

Veteran member
448 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Singur

scris pe 10 ian 2005 11:22 de trinchi

mda frumos .....dar cred ca e valabil si invers.sau ma insel?


Ai si aici putina dreptate dar acum nush ca itzi zic dar avand in vedere exemplul de om pe care l-ai dat si care instinctiv atunci spunei ca in momentul in care isi ia cate o tzeapa sa nu il mai vada pe respectiv-ul si o sa ii treaca asa ca zii sa isi faca prieteni iubiti fara probleme!



Nu ridica niciodata o femeie la cer, te va insela cu primul inger!
sus

Vampyrela

Expert member
568 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Singuratat

scris pe 10 ian 2005 12:02 de Vampyrela


Nu dar poti sa ii comanzi mintii care din cate stiu eu e mai sus decat instinctul la om! Si asta ne diferentiaza de animale sau nu?


da aici ai dreptate....sper ca o sa poata sa ajunga sa comande mintii.......ca altfel o ia razna.



Vampy
sus

Vampyrela

Expert member
568 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Si

scris pe 10 ian 2005 12:05 de Vampyrela



Ai si aici putina dreptate dar acum nush ca itzi zic dar avand in vedere exemplul de om pe care l-ai dat si care instinctiv atunci spunei ca in momentul in care isi ia cate o tzeapa sa nu il mai vada pe respectiv-ul si o sa ii treaca asa ca zii sa isi faca prieteni iubiti fara probleme!


k asa o sa fac .o sa-i spun.si-ti multumesc in numele ei.Sper ca o sa reuseasca intr-un final.



Vampy
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 10 ian 2005 12:14 de ExoticDream



k asa o sa fac .o sa-i spun.si-ti multumesc in numele ei.Sper ca o sa reuseasca intr-un final.


Mai, ce mult va place sa va ascundeti dupa deget!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Vampyrela

Expert member
568 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 10 ian 2005 12:29 de Vampyrela



Mai, ce mult va place sa va ascundeti dupa deget!!!
Stttttt.nu mai spune si tu la toata lumea



Vampy
sus

trinchi

Veteran member
448 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 10 ian 2005 12:32 de trinchi



Mai, ce mult va place sa va ascundeti dupa deget!!!


Uite ca ai tu cu vampirela e treaba voastra dar te rog nu ma baga si pe mine in ea! Multumesc anticipat si have fun!



Nu ridica niciodata o femeie la cer, te va insela cu primul inger!
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Singuratate

scris pe 10 ian 2005 16:14 de ExoticDream

Singuratatea un lucru bun?

Cunosc o persoana care ii place sa traiasca viata.a conuscut multi baieti si se pare ca numai tepe isi ia.

Sa fie oare... faptul ca are prea multa incredere in oameni si pune prea repede la sulflet... un defect al ei?


"Persoana" aceea de care vorbesti este una cam libertina si stii tu cum e....libertinul pluteste in deriva pt ca, aruncandu-si ancorele in fiecare port, si le risipeste!

Acest "a-ti trai viata" ascunde in el cateva lucruri: lipsa de maturitate, instabilitate sentimentala (nu poti iubi aceeasi persoana mai mult de cateva luni), incapacitatea de a te intelege pe tine si de aici incapacitatea de a-i intelege pe altii, lipsa de profunzime (nu ai rabdare sa cunosti pe cineva asa cum trebuie ca te-ai si plictisit!) etc. etc.!

"A cunoscut multi baieti, a luat tepe, are prea multa increderea in oameni..." Hai sa fim seriosi: cine a avut 10-20 de relatii si a luat teapa nu cred ca sufera de prea multa incredere in oameni! La un numar asa mare de persoane cu care a incercat marea cu sarea era normal sa capete macar un pic de experienta in aprecierea oamenilor! Eu cred ca vorbim despre o persoana careia ii plac jocul, flirtul, aventura....si o astfel de persoana primeste in general cam ceea ce merita, adica....joc, flirt, aventura!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Vampyrela

Expert member
568 mesaje

Re: Re: Singuratate

scris pe 10 ian 2005 19:23 de Vampyrela



"Persoana" aceea de care vorbesti este una cam libertina si stii tu cum e....libertinul pluteste in deriva pt ca, aruncandu-si ancorele in fiecare port, si le risipeste!

Acest "a-ti trai viata" ascunde in el cateva lucruri: lipsa de maturitate, instabilitate sentimentala (nu poti iubi aceeasi persoana mai mult de cateva luni), incapacitatea de a te intelege pe tine si de aici incapacitatea de a-i intelege pe altii, lipsa de profunzime (nu ai rabdare sa cunosti pe cineva asa cum trebuie ca te-ai si plictisit!) etc. etc.!

"A cunoscut multi baieti, a luat tepe, are prea multa increderea in oameni..." Hai sa fim seriosi: cine a avut 10-20 de relatii si a luat teapa nu cred ca sufera de prea multa incredere in oameni! La un numar asa mare de persoane cu care a incercat marea cu sarea era normal sa capete macar un pic de experienta in aprecierea oamenilor! Eu cred ca vorbim despre o persoana careia ii plac jocul, flirtul, aventura....si o astfel de persoana primeste in general cam ceea ce merita, adica....joc, flirt, aventura!!!


Te asigur eu ca nu-i place aventura....pt. ca se implica prea repede intr-o relatie ceea ce nu e prea bine.



Vampy
sus

virgy

Guest

Re: Re: Re: Singuratate

scris pe 10 ian 2005 21:32 de virgy

Poate ca nu sunt persoana tocmai indicata care sa-ti raspunda,deoarece la fel ma indragostesc foarte repede si pina la urma ma aleg doar cu o singuratate cuplita,dar sa stii ca decit sa suferi din cauza cuiva mai bine ramii un timp singura si-ti asezi in ordine gindurile.Iti multumesc inca odata pentru sfaturile ce mi le-ai dat la intrebarea(MARIMEA SINILOR,CONTEAZA)!!
sus

Vampyrela

Expert member
568 mesaje

Re: Re: Re: Re: Singuratate

scris pe 10 ian 2005 23:42 de Vampyrela

Poate ca nu sunt persoana tocmai indicata care sa-ti raspunda,deoarece la fel ma indragostesc foarte repede si pina la urma ma aleg doar cu o singuratate cuplita,dar sa stii ca decit sa suferi din cauza cuiva mai bine ramii un timp singura si-ti asezi in ordine gindurile.Iti multumesc inca odata pentru sfaturile ce mi le-ai dat la intrebarea(MARIMEA SINILOR,CONTEAZA)!!

Nu ai pt.ce..ca doar de asta suntem aici nu?



Vampy
sus

trinchi

Veteran member
448 mesaje

Re: Re: Re: Re: Singuratate

scris pe 11 ian 2005 08:40 de trinchi

Poate ca nu sunt persoana tocmai indicata care sa-ti raspunda,deoarece la fel ma indragostesc foarte repede si pina la urma ma aleg doar cu o singuratate cuplita,dar sa stii ca decit sa suferi din cauza cuiva mai bine ramii un timp singura si-ti asezi in ordine gindurile.


E mult mai usor in doi asa ca nu cred ca dupa ce te desparti e bine sa fii singura!



Nu ridica niciodata o femeie la cer, te va insela cu primul inger!
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Si

scris pe 11 ian 2005 08:57 de valentine



Ai si aici putina dreptate dar acum nush ca itzi zic dar avand in vedere exemplul de om pe care l-ai dat si care instinctiv atunci spunei ca in momentul in care isi ia cate o tzeapa sa nu il mai vada pe respectiv-ul si o sa ii treaca asa ca zii sa isi faca prieteni iubiti fara probleme!



Te mai bagi ma mult in seama cu ea?
sus

trinchi

Veteran member
448 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 11 ian 2005 09:07 de trinchi




Te mai bagi ma mult in seama cu ea?


Pai daca te uit mai atent ai sa vezi ca acum nu i-am mai raspuns ei!



Nu ridica niciodata o femeie la cer, te va insela cu primul inger!
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Singuratate

scris pe 11 ian 2005 14:11 de ExoticDream



E mult mai usor in doi asa ca nu cred ca dupa ce te desparti e bine sa fii singura!


Cum naiba sa fii impreuna cu cineva cand de-abia te-ai despartit de altcineva??? Chiar asa pe banda, mai??? Offfffff.....



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Singuratate

scris pe 11 ian 2005 14:28 de ExoticDream



Te asigur eu ca nu-i place aventura....pt. ca se implica prea repede intr-o relatie ceea ce nu e prea bine.


In general, exista doua tipuri de persoane: cele care se indragostesc repede si cele carora le trebuie o perioada de cateva luni pana cunosc binisor partenerul si isi pot defini sentimentele. Persoanele din prima categorie se indragostesc practic de o pseudo-imagine a celui de langa ele intrucat nu au niciodata rabdare sa il cunoasca altfel decat pe fuga, de aceea aceste "relatii" nu au sanse prea mari de reusita. Viteza de revenire (de "dezdragostire" ) este cam la fel de mare ca si cea care a condus la aceasta situatie si e usurata mult de faptul ca cei doi constata cat de multe ii despart. Persoanele care se "urnesc" mai greu in a se indragosti sunt cele care pot avea parte de relatii frumoase de lunga durata (pt ca ele se bazeaza pe cunoastere reciproca si trec granita de la "a fi indragostite" la aceea de "a iubi" ), problema este ca aceste persoane sunt si cele care sufera cel mai mult de pe urma unui esec.....deoarece si-au pus tot sufletul, fiinta in intregime, in acest sentiment fascinant, dar coplesitor care este iubirea.... Nici ele nu sunt scutite de posibilitatea de a se fi inselat in privinta partenerului....(in cazurile in care acesta se preface foarte bine! ), dar din fericire acest lucru se intampla destul de rar...

Te sfatuiesc sa incerci sa-ti educi un pic acest elan de a te indragosti, acorda-ti macar 2-3 saptamani in care sa cunosti persoana respectiva, nu sari peste pasi doar ca sa fii in pas cu moda....Fericirea cunoscuta in doi este mult mai profunda atunci cand exista iubire impartasita si cei doi sunt pe aceeasi lungime de unda, chiar daca drumul pana la atingerea acelei fericiri a fost lung si anevoios!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus
Pagina 1 din 2
1   2   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

52 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate