50000 ani

Pagina 1 din 2
1   2   »

valentine

Expert member
6465 mesaje

50000 ani

scris pe 29 aug 2005 23:44 de valentine

Prin februarie daca nu ma insel s-a scris in nu stiu ce cotidian francez ca s-ar fii gasit solutia de a traii 5000 de ani...ca toata faza sta in celule, adica noi imbatranim din cauza celulelor care imbatranesc si mor...si solutia pt nu a murii ar fii sa te duci "la un centru sa iti repare celulele cand imbatranesc"
Se scria acolo ca teoretic ar putea face un om sa traiasca pana la 1000 de ani prin anul 2020 (15 ani pana atunci , niciunul dintre noi nu cred ca moare pana atunci) si ca pana in 2100(95 de ani pana atunci, deci daca iei tratamentu din 2020 prinzi si anu asta ) anii cu care ai putea sa iti prelungesti viata ar creste pana la 5000.


Dar acum se pune problema si efectelor negative:
-lumea se va imparte in douarima clasa - cei care vor fii bogati si pot sa isi prelungeasca viata si cei saraci - cei care nu sunt bogati si traiesc la fel ca noi, oamenii din ziua de azi.
-ar trebui micsorata drastic rata natalitatii, pentru ca populatia nu ar avea mancare destula nici macar in tarile cele mai bogate.
-mai multi oameni=mai multe masini si alte chestii=mai multa poluare.

Acum o combinatie ar fii ca prin cercuri restranse umbla zvonul ca NASA e foarte aproape de a gasi o modalitate pentru a trai pe Marte si a avea aer acolo...asa ca ne-am putea lua traista si ne-am muta pe alte planete...(tare sunt curios daca putem sa accesam aceleasi site-uri de pe planete diferite)


Acum, intrebare e: Ati urma tratamentul asta?
Mie personal mi se pare plictisitor sa traiesc 5000 de ani....
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: 50000 ani

scris pe 30 aug 2005 00:26 de ExoticDream


tare sunt curios daca putem sa accesam aceleasi site-uri de pe planete diferite)


Cineva voia sa acceseze seXpert din viata de apoi, de ce n-am putea s-o facem (fara ghilimele) si de pe alte planete?!?

Acum, intrebare e: Ati urma tratamentul asta?
Mie personal mi se pare plictisitor sa traiesc 5000 de ani....


Exista in univers atatea lucruri interesante pe care, intr-o viata normala, nu apuci sa le cunosti, incat o prelungire, acolo, cu cateva zeci de ani, nu ar strica nimanui..... Nu ai avut niciodata sentimentul ca timpul trece prea repede si nu ai ragazul sa faci tot ce iti doresti? (Nu ma refer la sex aici!)




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

LonelyGirl

Expert member
1322 mesaje

Re: Re: 50000 ani

scris pe 30 aug 2005 21:05 de LonelyGirl



Cineva voia sa acceseze seXpert din viata de apoi, de ce n-am putea s-o facem (fara ghilimele) si de pe alte planete?!?



Exista in univers atatea lucruri interesante pe care, intr-o viata normala, nu apuci sa le cunosti, incat o prelungire, acolo, cu cateva zeci de ani, nu ar strica nimanui..... Nu ai avut niciodata sentimentul ca timpul trece prea repede si nu ai ragazul sa faci tot ce iti doresti? (Nu ma refer la sex aici!)


Ar fi chiar plictisitor sa traim 5000 de ani dar daca te avem pe tine valentine cred ac rezistam




Ti-e bine?Stai linistit, o sa treci si peste asta!

Dragostea catre Prietenie: Si daca eu exist, tu ce rost mai ai?
Prietenia: Eu las un zambet acolo unde tu lasi o lacrima...
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: 50000 ani

scris pe 30 aug 2005 22:10 de SORIN28

Prin februarie daca nu ma insel s-a scris in nu stiu ce cotidian francez ca s-ar fii gasit solutia de a traii 5000 de ani...ca toata faza sta in celule, adica noi imbatranim din cauza celulelor care imbatranesc si mor...si solutia pt nu a murii ar fii sa te duci "la un centru sa iti repare celulele cand imbatranesc"
Se scria acolo ca teoretic ar putea face un om sa traiasca pana la 1000 de ani prin anul 2020 (15 ani pana atunci , niciunul dintre noi nu cred ca moare pana atunci) si ca pana in 2100(95 de ani pana atunci, deci daca iei tratamentu din 2020 prinzi si anu asta ) anii cu care ai putea sa iti prelungesti viata ar creste pana la 5000.


Dar acum se pune problema si efectelor negative:
-lumea se va imparte in douarima clasa - cei care vor fii bogati si pot sa isi prelungeasca viata si cei saraci - cei care nu sunt bogati si traiesc la fel ca noi, oamenii din ziua de azi.
-ar trebui micsorata drastic rata natalitatii, pentru ca populatia nu ar avea mancare destula nici macar in tarile cele mai bogate.
-mai multi oameni=mai multe masini si alte chestii=mai multa poluare.

Acum o combinatie ar fii ca prin cercuri restranse umbla zvonul ca NASA e foarte aproape de a gasi o modalitate pentru a trai pe Marte si a avea aer acolo...asa ca ne-am putea lua traista si ne-am muta pe alte planete...(tare sunt curios daca putem sa accesam aceleasi site-uri de pe planete diferite)


Acum, intrebare e: Ati urma tratamentul asta?
Mie personal mi se pare plictisitor sa traiesc 5000 de ani....

5000 de ani?! Frumos dar plictisitor, 1000 parca mai merge



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: 50000 ani

scris pe 31 aug 2005 18:37 de valentine


Ar fi chiar plictisitor sa traim 5000 de ani dar daca te avem pe tine valentine cred ac rezistam



sus

Raptor

Junior member
13 mesaje

Re: Re: Re: 50000 ani

scris pe 1 sep 2005 16:47 de Raptor


Ar fi chiar plictisitor sa traim 5000 de ani dar daca te avem pe tine valentine cred ac rezistam


Ar fi plictisitor sa traiesti 5.000 de ani?
Cand o sa mori inseamna ca vei rasufla usurata.....si vei fi "tare bucuroasa" ca in sfarsit ti-ai terminat "misiunea"!Nu?
sus

LonelyGirl

Expert member
1322 mesaje

Re: Re: Re: Re: 50000 ani

scris pe 2 sep 2005 12:04 de LonelyGirl



Ar fi plictisitor sa traiesti 5.000 de ani?
Cand o sa mori inseamna ca vei rasufla usurata.....si vei fi "tare bucuroasa" ca in sfarsit ti-ai terminat "misiunea"!Nu?


daca o luam sub forma de gluma , da




Ti-e bine?Stai linistit, o sa treci si peste asta!

Dragostea catre Prietenie: Si daca eu exist, tu ce rost mai ai?
Prietenia: Eu las un zambet acolo unde tu lasi o lacrima...
sus

Raptor

Junior member
13 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: 50000 ani

scris pe 2 sep 2005 18:46 de Raptor



daca o luam sub forma de gluma , da


Nasol!
sus

LonelyGirl

Expert member
1322 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 50000 ani

scris pe 2 sep 2005 22:08 de LonelyGirl



Nasol!


Daca e sa tratam cu seriozitate subiectullnush daca mi-ar placea sau nu sa traiesc atea mii de ani.Sunt multe lucruri care trebuie luate in calcul.In primul rand ar trebui sa muncim cate mii de ani?Banuiesc ca ne-am satura de aceeasi profesie.Asta ar fi ceva minor pe langa faptul ca nu cred ca am putea trai alaturi de aceeasi persoana atatea mii de ani.Am avea multi copii , dar asta se poate evita.Copiii nostri ar avea si ei la randul lor copii si tot asa.Am ajunge sa ne conoastem generatii de descendenti.Va dati seama cate cunostinte am acumula in atat timp?Deci am stii mult mai multe , am fii mai inteligenti.Bine ca oricum nu am ajunge sa stim tot
Sunt foarte multe avantaje si dezavantaje.Cred ca viata e prea scurta si ar fi bine sa o putem cumva prelungii cu 100 de ani , 200 , dar sa ajungem la mii...ar fi chiar aiurea.




Ti-e bine?Stai linistit, o sa treci si peste asta!

Dragostea catre Prietenie: Si daca eu exist, tu ce rost mai ai?
Prietenia: Eu las un zambet acolo unde tu lasi o lacrima...
sus

LonelyGirl

Expert member
1322 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 50000 ani

scris pe 3 sep 2005 17:35 de LonelyGirl

Nu isi mai da nimeni cu parerea?mie mi se pare un subiect super interesant si voi il tratai cu indiferenta



Ti-e bine?Stai linistit, o sa treci si peste asta!

Dragostea catre Prietenie: Si daca eu exist, tu ce rost mai ai?
Prietenia: Eu las un zambet acolo unde tu lasi o lacrima...
sus

Raptor

Junior member
13 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 50000 ani

scris pe 4 sep 2005 10:23 de Raptor



Daca e sa tratam cu seriozitate subiectullnush daca mi-ar placea sau nu sa traiesc atea mii de ani.Sunt multe lucruri care trebuie luate in calcul.In primul rand ar trebui sa muncim cate mii de ani?Banuiesc ca ne-am satura de aceeasi profesie.Asta ar fi ceva minor pe langa faptul ca nu cred ca am putea trai alaturi de aceeasi persoana atatea mii de ani.Am avea multi copii , dar asta se poate evita.Copiii nostri ar avea si ei la randul lor copii si tot asa.Am ajunge sa ne conoastem generatii de descendenti.Va dati seama cate cunostinte am acumula in atat timp?Deci am stii mult mai multe , am fii mai inteligenti.Bine ca oricum nu am ajunge sa stim tot
Sunt foarte multe avantaje si dezavantaje.Cred ca viata e prea scurta si ar fi bine sa o putem cumva prelungii cu 100 de ani , 200 , dar sa ajungem la mii...ar fi chiar aiurea.


Daca e sa-l tratam cu seriozitate...mie mi-ar place.Mi-ar place sa copilaresc 20 de ani sau 100, dupa care sa fiu considerat adult.Avand in vedere ca invatam din experientele anterioare probabil dupa alti 100 de ani am deveni niste indivizi integri, cu o coloana vertebrala puternica.........
Aberez, evident, pentru ca atunci cand ma uit in jurul meu si gasesc numai amibe si parameci, realizez ca aia nu vor ajunge vertebrate nici daca ar trai 50.000 de ani, nu 5.000!
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 50000 ani

scris pe 4 sep 2005 10:30 de SORIN28

Nu isi mai da nimeni cu parerea?mie mi se pare un subiect super interesant si voi il tratai cu indiferenta
Lumea si-a dat cu parerea dar nu cred ca ar fi o buna idee sa traim atatia ani.



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

Raptor

Junior member
13 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 50000 ani

scris pe 4 sep 2005 10:31 de Raptor

Lumea si-a dat cu parerea dar nu cred ca ar fi o buna idee sa traim atatia ani.


Motiveaza!
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 50000 ani

scris pe 4 sep 2005 11:01 de SORIN28



Motiveaza!

E obligatoriu?! E pararea mea. Eu unul m-as plictisi atatia ani



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

LonelyGirl

Expert member
1322 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 50000 ani

scris pe 4 sep 2005 13:46 de LonelyGirl

Lumea si-a dat cu parerea dar nu cred ca ar fi o buna idee sa traim atatia ani.


Ok.Dar momentan daca ajungi la...sa zicem 80 de ani te poti considera norocos.Ti-ar ajunge atat?Eu as vrea vreo 200 de ani.Cred ca ar fi suficienti.




Ti-e bine?Stai linistit, o sa treci si peste asta!

Dragostea catre Prietenie: Si daca eu exist, tu ce rost mai ai?
Prietenia: Eu las un zambet acolo unde tu lasi o lacrima...
sus

DarkAngel

Expert member
1098 mesaje

Re: 50000 ani

scris pe 6 sep 2005 04:23 de DarkAngel

Prin februarie daca nu ma insel s-a scris in nu stiu ce cotidian francez ca s-ar fii gasit solutia de a traii 5000 de ani...ca toata faza sta in celule, adica noi imbatranim din cauza celulelor care imbatranesc si mor...si solutia pt nu a murii ar fii sa te duci "la un centru sa iti repare celulele cand imbatranesc"
Se scria acolo ca teoretic ar putea face un om sa traiasca pana la 1000 de ani prin anul 2020 (15 ani pana atunci , niciunul dintre noi nu cred ca moare pana atunci) si ca pana in 2100(95 de ani pana atunci, deci daca iei tratamentu din 2020 prinzi si anu asta ) anii cu care ai putea sa iti prelungesti viata ar creste pana la 5000.


Dar acum se pune problema si efectelor negative:
-lumea se va imparte in douarima clasa - cei care vor fii bogati si pot sa isi prelungeasca viata si cei saraci - cei care nu sunt bogati si traiesc la fel ca noi, oamenii din ziua de azi.
-ar trebui micsorata drastic rata natalitatii, pentru ca populatia nu ar avea mancare destula nici macar in tarile cele mai bogate.
-mai multi oameni=mai multe masini si alte chestii=mai multa poluare.

Acum o combinatie ar fii ca prin cercuri restranse umbla zvonul ca NASA e foarte aproape de a gasi o modalitate pentru a trai pe Marte si a avea aer acolo...asa ca ne-am putea lua traista si ne-am muta pe alte planete...(tare sunt curios daca putem sa accesam aceleasi site-uri de pe planete diferite)


Acum, intrebare e: Ati urma tratamentul asta?
Mie personal mi se pare plictisitor sa traiesc 5000 de ani....
Mda traiesti mult dar cum traiesti si cum te simtzi si cat de functional o sa fi ??
sus

Razna

Junior member
28 mesaje

Re: Re: 50000 ani

scris pe 8 sep 2005 00:01 de Razna

Mda traiesti mult dar cum traiesti si cum te simtzi si cat de functional o sa fi ??


conteaza mai mult eficientza decat functzionalitatea,cred eu!
sus

Razna

Junior member
28 mesaje

Re: Re: Re: 50000 ani

scris pe 8 sep 2005 00:11 de Razna

cred ca cel mai mult mi-ar place sa mor cand vreau si consider eu!neinfluentzat de evenimente,oameni,parerei,situatii,etc!
doar sa imi doresc sa mor ...si dorinta sa mi se implineasca,considerand ca am trait suficient!si moartea sa vina ca un suras!atat de fin....ca un suras!
sus

Dovela

Senior member
81 mesaje

Re: 50000 ani

scris pe 8 sep 2005 00:30 de Dovela

Prin februarie daca nu ma insel s-a scris in nu stiu ce cotidian francez ca s-ar fii gasit solutia de a traii 5000 de ani...ca toata faza sta in celule, adica noi imbatranim din cauza celulelor care imbatranesc si mor...si solutia pt nu a murii ar fii sa te duci "la un centru sa iti repare celulele cand imbatranesc"
Se scria acolo ca teoretic ar putea face un om sa traiasca pana la 1000 de ani prin anul 2020 (15 ani pana atunci , niciunul dintre noi nu cred ca moare pana atunci) si ca pana in 2100(95 de ani pana atunci, deci daca iei tratamentu din 2020 prinzi si anu asta ) anii cu care ai putea sa iti prelungesti viata ar creste pana la 5000.


Dar acum se pune problema si efectelor negative:
-lumea se va imparte in douarima clasa - cei care vor fii bogati si pot sa isi prelungeasca viata si cei saraci - cei care nu sunt bogati si traiesc la fel ca noi, oamenii din ziua de azi.
-ar trebui micsorata drastic rata natalitatii, pentru ca populatia nu ar avea mancare destula nici macar in tarile cele mai bogate.
-mai multi oameni=mai multe masini si alte chestii=mai multa poluare.

Acum o combinatie ar fii ca prin cercuri restranse umbla zvonul ca NASA e foarte aproape de a gasi o modalitate pentru a trai pe Marte si a avea aer acolo...asa ca ne-am putea lua traista si ne-am muta pe alte planete...(tare sunt curios daca putem sa accesam aceleasi site-uri de pe planete diferite)


Acum, intrebare e: Ati urma tratamentul asta?
Mie personal mi se pare plictisitor sa traiesc 5000 de ani....


sa traiesc 5000 de ani?suna fff bine...am inteles ca celule "le repar"...ok... mintea si sufletul raman la fel ,nu?...ce poate fi mai frumos :ca la 60 de ani sa am mintea de 60 si corpul de 20...toata experienta de viata+ un corp tanar si sanatos=tot ce-ti doresti...avand aceste lucruri cred ca poti descoperi in 5000 de ani lucruri exceptionale...sa vezi cum evolueza lumea..ce se intampla cu ea sa-ti vezi nepoti si stranepoti..si stra...stra..(bag mana in foc ca cei din Evul Mediu ar fi fost uimiti sa vada lumea de azi)voi nu ati fi curiosi sa vedeti ce va fi peste 1000 de ani macar...



traiti clipa..ca viata-i scurta...
sus

saabba

Veteran member
480 mesaje

Re: 50000 ani

scris pe 17 sep 2005 17:11 de saabba

Prin februarie daca nu ma insel s-a scris in nu stiu ce cotidian francez ca s-ar fii gasit solutia de a traii 5000 de ani...ca toata faza sta in celule, adica noi imbatranim din cauza celulelor care imbatranesc si mor...si solutia pt nu a murii ar fii sa te duci "la un centru sa iti repare celulele cand imbatranesc"
Se scria acolo ca teoretic ar putea face un om sa traiasca pana la 1000 de ani prin anul 2020 (15 ani pana atunci , niciunul dintre noi nu cred ca moare pana atunci) si ca pana in 2100(95 de ani pana atunci, deci daca iei tratamentu din 2020 prinzi si anu asta ) anii cu care ai putea sa iti prelungesti viata ar creste pana la 5000.


Dar acum se pune problema si efectelor negative:
-lumea se va imparte in douarima clasa - cei care vor fii bogati si pot sa isi prelungeasca viata si cei saraci - cei care nu sunt bogati si traiesc la fel ca noi, oamenii din ziua de azi.
-ar trebui micsorata drastic rata natalitatii, pentru ca populatia nu ar avea mancare destula nici macar in tarile cele mai bogate.
-mai multi oameni=mai multe masini si alte chestii=mai multa poluare.

Acum o combinatie ar fii ca prin cercuri restranse umbla zvonul ca NASA e foarte aproape de a gasi o modalitate pentru a trai pe Marte si a avea aer acolo...asa ca ne-am putea lua traista si ne-am muta pe alte planete...(tare sunt curios daca putem sa accesam aceleasi site-uri de pe planete diferite)


Acum, intrebare e: Ati urma tratamentul asta?
Mie personal mi se pare plictisitor sa traiesc 5000 de ani....


Io sunt tare instabila! azi nu mi-ar place sa traiesc nici pana maine! maine...cine stie....poate mi-ar place pana la 5.000!
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: 50000 ani

scris pe 17 sep 2005 19:49 de valentine



Io sunt tare instabila! azi nu mi-ar place sa traiesc nici pana maine! maine...cine stie....poate mi-ar place pana la 5.000!



Alta vesnic nesatisfacuta...
sus

saabba

Veteran member
480 mesaje

Re: Re: Re: 50000 ani

scris pe 17 sep 2005 23:27 de saabba




Alta vesnic nesatisfacuta...


Nu bai.io's doar proasta rau! satisfacuta sunt!
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: 50000 ani

scris pe 17 sep 2005 23:31 de valentine



Nu bai.io's doar proasta rau! satisfacuta sunt!



Practici autosatisfacerea?
sus

saabba

Veteran member
480 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: 50000 ani

scris pe 17 sep 2005 23:44 de saabba




Practici autosatisfacerea?


da!Dupa o discutie cu tine....radiez de satisfactie!
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 50000 ani

scris pe 17 sep 2005 23:55 de valentine



da!Dupa o discutie cu tine....radiez de satisfactie!



Doresti sa organizez o sesiune de autografe?
sus

saabba

Veteran member
480 mesaje

Re: 50000 ani

scris pe 18 sep 2005 00:03 de saabba




Doresti sa organizez o sesiune de autografe?


vaiiii ce surpriza!
Stii sa scrii?
Sau pui degetul cand dai autografe?

Sa-ti dau o veste buna?
daca chiar iese pe piata tratamentul ala sa traim 5.000 de ani.....ai timp sa inveti sa te semnezi!
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: 50000 ani

scris pe 18 sep 2005 00:04 de valentine



vaiiii ce surpriza!
Stii sa scrii?
Sau pui degetul cand dai autografe?

Sa-ti dau o veste buna?
daca chiar iese pe piata tratamentul ala sa traim 5.000 de ani.....ai timp sa inveti sa te semnezi!



Un X pus pe foaie cred ca iti e deajuns...nu dealta, dar nici efortul asta nu il meriti
sus

saabba

Veteran member
480 mesaje

Re: Re: Re: 50000 ani

scris pe 18 sep 2005 00:12 de saabba




Un X pus pe foaie cred ca iti e deajuns...nu dealta, dar nici efortul asta nu il meriti





pana si tu stii ca nu merit eforturi?
Am reusit si eu sa inteleg in sfarsit chestia asta!
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: 50000 ani

scris pe 18 sep 2005 02:19 de valentine

Asta e...unii suntem mai grei de cap
sus

saabba

Veteran member
480 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: 50000 ani

scris pe 18 sep 2005 10:02 de saabba

Asta e...unii suntem mai grei de cap


da, ma! Ai dreptate! Al meu, cap, cred ca e din piatra seaca! Pana nu imi spune omul in fata ce parere are despre mine.....nu ma prind nici daca ma tai!
sus
Pagina 1 din 2
1   2   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

31 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate