Decembrie 1989-momentul unirii dacilor cu romanii

Pagina 1 din 1
1

Taqua

Veteran member
500 mesaje

Decembrie 1989-momentul unirii dacilor cu romanii

scris pe 21 dec 2005 02:12 de Taqua

Ma scuzati ca aduc in discutie un "subect" atat de fad, dar avand in vedere ca se implinesc 16 ani de la Revolutia din '89, mi-am amintit ca acum o zi sau doua am vazut un reportaj la TV in care erau opriti pe strada pusti, viitorul luminos al zilei de maine, si intrebati daca stiu ce s-a intamplat in decembrie'89. Nu da la mine patriotismul in floare, dar oricat, m-am ingrozit si scarbit in acelasi timp.
Intre doua clefaieli de ciunga sau de sub sepcuta FOARTE roz,totul bine garnisit cu o atitudine de smecheras, respectiv de "multe fitze si talente", tinerii nostri nu au fost in stare sa lege o fraza coerenta, iar cand unul a reusit (o tanara, mai precis), raspunsul-"intrebare" m-a lasat masca:"Atunci s-au unit dacii cu romanii??!"
Chiar asa am ajuns? Atat de...pe langa? Nu au trecut decat 16 ani. Societatea noastra romaneasca ce ii invata pe acesti copii?
Stiu ca aduc a baba scadalizata, dar am ajuns sa ma dezguste prea multe in jurul meu...:/



Sunt femeie, dar ma tratez.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Decembrie 1989-momentul unirii dacilor cu roma

scris pe 21 dec 2005 14:59 de ExoticDream

Societatea noastra romaneasca ce ii invata pe acesti copii?


"Money-Power-Sex" iti suna cunoscut?




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Taqua

Veteran member
500 mesaje

Re: Re: Decembrie 1989-momentul unirii dacilor cu

scris pe 23 dec 2005 01:05 de Taqua



"Money-Power-Sex" iti suna cunoscut?



Cei mai bine de 1000 de oameni ucisi in Revolutia din '89 au murit pentru ca noua sa ne fie mai bine, sa avem mai mult, sa fim liberi.
Libertatea inseamna oare bani, putere si sex?
Sunt printre noi oameni care inca isi plang copii, copii care isi plang parintii, oameni mutilati pe viata...si totul pentru ce?
Au fost uitati, iar sacrificiul lor a fost zadarnic.

Ca dovada, totala lipsa de interes pentru acest subiect.



Sunt femeie, dar ma tratez.
sus

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Re: Re: Re: Decembrie 1989-momentul unirii dacilor

scris pe 25 dec 2005 20:16 de nemesis



Cei mai bine de 1000 de oameni ucisi in Revolutia din '89 au murit pentru ca noua sa ne fie mai bine, sa avem mai mult, sa fim liberi.
Libertatea inseamna oare bani, putere si sex?
Sunt printre noi oameni care inca isi plang copii, copii care isi plang parintii, oameni mutilati pe viata...si totul pentru ce?
Au fost uitati, iar sacrificiul lor a fost zadarnic.

Ca dovada, totala lipsa de interes pentru acest subiect.


De ce au murit? In primul rand ei nu am murit "pentru" ceva... Nu stiau ce va urma asa ca nu aveau cum sa moara "pentru ceva". Nu au murit pentru noi... ei au murit PENTRU EI!

Traind in Timisoara pentru cinci ani, am invatat ca astfel de intrebari sunt inutile, am invatat ca eroii exista pentru ei si nu pentru noi, ca fiecare isi are bucata lui de fericire... Pentru a intelege, fiecare roman ar trebui sa fie timisorean... macar pentru cativa ani!



Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus

spleen

Senior member
56 mesaje

Re: Re: Re: Decembrie 1989-momentul unirii dacilor

scris pe 4 feb 2006 00:37 de spleen



Cei mai bine de 1000 de oameni ucisi in Revolutia din '89 au murit pentru ca noua sa ne fie mai bine, sa avem mai mult, sa fim liberi.
Libertatea inseamna oare bani, putere si sex?
Sunt printre noi oameni care inca isi plang copii, copii care isi plang parintii, oameni mutilati pe viata...si totul pentru ce?
Au fost uitati, iar sacrificiul lor a fost zadarnic.

Ca dovada, totala lipsa de interes pentru acest subiect.

nici nu-ti inchipui cit de rau imi pare ca ai dreptate. lipsa de interes pentru acest subiect e intr-adevar direct proportionala cu patriotismul societatii noastre. nu asculta prostiele lui nemesis Taqua. mai sunt oameni care apreciaza, mai sunt din cei care te inteleg. pacat ca sunt putini...
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Decembrie 1989-momentul unirii dac

scris pe 4 feb 2006 01:45 de ExoticDream


nu asculta prostiele lui nemesis Taqua. mai sunt oameni care apreciaza, mai sunt din cei care te inteleg. pacat ca sunt putini...


Nu judeca fara sa cunosti macar putin omul care se ascunde in spatele cuvintelor, ai fi surprins cat de mult intelege! Cu ultima afirmatie sunt de acord, traim intr-un secol/mileniu al nesimtirii/indiferentei etc.!




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

spleen

Senior member
56 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Decembrie 1989-momentul unirii

scris pe 5 feb 2006 02:36 de spleen



Nu judeca fara sa cunosti macar putin omul care se ascunde in spatele cuvintelor, ai fi surprins cat de mult intelege! Cu ultima afirmatie sunt de acord, traim intr-un secol/mileniu al nesimtirii/indiferentei etc.!


nu judec omul nemesis, pentru ca nu-l stiu (mai ales ca se ascunde in spatele cuvintelor ). eu doar am spus ca ceea ce a scris el sunt prostii. semnifica oare asta ca-l judec?
stii si tu ca nu.
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

21 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate