16 ani

Pagina 1 din 2
1   2   »

manoush

Newbie
6 mesaje

16 ani

scris pe 3 ian 2011 02:35 de manoush

Cred ca a mai fost tratata problema asta, dar simt nevoia sa ma descarc. Ma rog, e cam mult spus. Am 16 ani, nu am avut prieten niciodata si nu am avut parte de un sarut niciodata(numai daca alea de la gradinita nu se pun. glumesc). Habar nu am de ce. Am destui prieteni, din cate am inteles stiu sa ma fac placuta, am simtul umorului.. Dar poate daca stau si ma gandesc.. nu arat ca celelalte fete. Am vreo 20 de kg in plus. Si poate pt ca nu am incredere in mine. Cand ma uit in oglinda, uneori mi se pare ca sunt draguta, uneori mi se pare ca sunt de-a dreptul hada. Inafara de mama(care e logic sa-mi spuna ca sunt frumoasa), doar fete mi-au spus ca sunt frumusica.
Fac parte dintr-un cerc unde fetele isi schimba baietii ca pe soseste si invers. Rar se intalnesc relatii de durata. Probabil unele dintre ele si-au inceput deja viata sexuala. Dar eu nu vreau asta, mi se pare o aberatie la varsta asta. Prietena mea cea mai buna a fost si ea mai grasuta, dar chiar si atunci avea prieten. Acum nici nu mai zic.. Si vis-a-vis de greutate, am vazut fete mai "mari" decat mine, care aveau prieten..
Cam asta am vrut sa zic. Stiu ca nu o sa-mi gasesc prieten doar pt ca v-am impartasit "problema" mea, dar simteam nevoia sa fac asta.
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 02:53 de J

Cred ca a mai fost tratata problema asta, dar simt nevoia sa ma descarc. Ma rog, e cam mult spus. Am 16 ani, nu am avut prieten niciodata si nu am avut parte de un sarut niciodata(numai daca alea de la gradinita nu se pun. glumesc). Habar nu am de ce. Am destui prieteni, din cate am inteles stiu sa ma fac placuta, am simtul umorului.. Dar poate daca stau si ma gandesc.. nu arat ca celelalte fete. Am vreo 20 de kg in plus. Si poate pt ca nu am incredere in mine. Cand ma uit in oglinda, uneori mi se pare ca sunt draguta, uneori mi se pare ca sunt de-a dreptul hada. Inafara de mama(care e logic sa-mi spuna ca sunt frumoasa), doar fete mi-au spus ca sunt frumusica.
Fac parte dintr-un cerc unde fetele isi schimba baietii ca pe soseste si invers. Rar se intalnesc relatii de durata. Probabil unele dintre ele si-au inceput deja viata sexuala. Dar eu nu vreau asta, mi se pare o aberatie la varsta asta. Prietena mea cea mai buna a fost si ea mai grasuta, dar chiar si atunci avea prieten. Acum nici nu mai zic.. Si vis-a-vis de greutate, am vazut fete mai "mari" decat mine, care aveau prieten..
Cam asta am vrut sa zic. Stiu ca nu o sa-mi gasesc prieten doar pt ca v-am impartasit "problema" mea, dar simteam nevoia sa fac asta.

20 de kilograme e mult,iti dai si tu seama de asta,altfel nu ai mai fi scris.
Nu cred ca e bine sa te bazezi pe parerea prietenelor,de cele mai multe ori ti se spun lucruri din invidie sau invers,ca sa te compatimeasca.
Sfatul meu e sa te apuci de slabit.Slabeste nu pentru ca sa ai prieten,ci pentru tine.Vei vedea cum te vei simti de 10 ori mai bine,mai atragatoare si asta se simte.Nu trebuie eforturi supraomenesti,doar renunta la cateva alimente si alimenteaza-te corect.
Cat despre faptul ca nu ai avut prieten pana la 16 ani,nu-i nimic!Eu am avut primul meu prieten la 15 cand prietenele mele erau demult cuplate si a fost ok,de atentie masculina nu am dus lipsa niciodata)))

Ai grija de tine si nu te chinui cu intrebarile astea inutile.O sa treaca timpul si vei intelege
sus

ThT

Expert member
1423 mesaje

Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 02:56 de ThT

A avea succes la baieti tine de mai multe aspecte.Conteaza foarte mult daca esti ingrijita,felul de a te imbraca,greutate,felul de a te purta cu ceilalti,sa fii pensata si sa nu ai sprancele ca bufnita,sa nu ai par pe maini ca maimuta etc. (mai sunt si altele dar la 3 noaptea nu-mi vin in minte din pacate).
In legatura cu greutatea,de ce nu faci ceva cu ea?Apuca-te de sala,de alergat prin parc,stabileste-ti un regim alimentar bine pus la punct si vei vedea si rezultate.(sper sa nu apelezi la proasta si celebra metoda de a te infometa..).

Bafta



Behind my smile is everything you'll never understand!
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 03:02 de J

sa fii pensata si sa nu ai sprancele ca bufnita,sa nu ai par pe maini ca maimuta etc.

ce interesant ai spus)))))
sus

manoush

Newbie
6 mesaje

Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 03:07 de manoush

sunt si pensata si nici nu am par pe maini ca maimuta

in legatura cu greutatea, am incercat de o groaza de ori sa fac ceva cu ea. de cateva ori am reusit pana la jumate si m-am dat batuta.. ma rog, probabil nu stiti cum e. am sa ma apuc din nou, in orice caz. dar in fine, aici nu e forum de slabit.
nu ma bazez pe parerea prietenelor. nu zic nimic ca nu am avut prieten niciodata. cel putin nu de fata cu mine. dar zic de altele. cunosc o fata care nu a avut niciodata prieten, dar si-a facut recent.
mda, probabil asta-i, sunt de-a dreptul ingrozitoare. asta este.
sus

ThT

Expert member
1423 mesaje

Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 03:14 de ThT

Daca ai vointa slabesti.Toti si-ar dori sa slabeasca cat doresc stand in fata tv-ului si mancand cartofi prajiti.


@ J ,ce am scris mai sus e inca nimic. Stiu o tipa care avea mustata pana anul asta mai ceva ca el ->
http://bunicucom.files.wordpress.com/2008/03/presedintele_manelist.jpg



Behind my smile is everything you'll never understand!
sus

manoush

Newbie
6 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 03:16 de manoush

Daca ai vointa slabesti.Toti si-ar dori sa slabeasca cat doresc stand in fata tv-ului si mancand cartofi prajiti.


@ J ,ce am scris mai sus e inca nimic. Stiu o tipa care avea mustata pana anul asta mai ceva ca el ->
http://bunicucom.files.wordpress.com/2008/03/presedintele_manelist.jpg


stiu o fata de 20 de ani care are mustata, e de-a dreptul respingatoare. pt mine, cel putin. are prieten, care are 40 de ani. probabil se uita numai la faptul ca ea are 20.
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 03:18 de J



@ J ,ce am scris mai sus e inca nimic. Stiu o tipa care avea mustata pana anul asta mai ceva ca el ->
http://bunicucom.files.wordpress.com/2008/03/presedintele_manelist.jpg

omg)))) nu am vazut asa ceva niciodata!
sus

girls2

Veteran member
196 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 07:48 de girls2


omg)))) nu am vazut asa ceva niciodata!
Femeia cu mustata,idealul meu in viata!
sus

DaNNY_DiViNO

Expert member
1750 mesaje

Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 08:07 de DaNNY_DiViNO

Nu am avut prieten niciodata si nu am avut parte de un sarut niciodata.
Habar nu am de ce.

Am vreo 20 de kg in plus. Si poate pt ca nu am incredere in mine. Cand ma uit in oglinda, uneori mi se pare ca sunt draguta, uneori mi se pare ca sunt de-a dreptul hada. I


Cam asta e problema ta, nu esti multumita de tine si felul cum arati. Daca vrei sa se schimbe ceva, tu trebuie sa schimbi. Da, 20 kg e mult. Nu, nu e greu sa slabesti daca ai ambitie. Ambitie sa mananci mai moderat, sa faci un pic de miscare si sa incepi sa ai o atitudine pozitiva si incredere in tine.

totul tine de tine..



🔴 Content Creator [@] DannyDivino
sus

DRE

Expert member
571 mesaje

Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 12:38 de DRE

sunt si pensata si nici nu am par pe maini ca maimuta

in legatura cu greutatea, am incercat de o groaza de ori sa fac ceva cu ea. de cateva ori am reusit pana la jumate si m-am dat batuta.. ma rog, probabil nu stiti cum e. am sa ma apuc din nou, in orice caz. dar in fine, aici nu e forum de slabit.
nu ma bazez pe parerea prietenelor. nu zic nimic ca nu am avut prieten niciodata. cel putin nu de fata cu mine. dar zic de altele. cunosc o fata care nu a avut niciodata prieten, dar si-a facut recent.
mda, probabil asta-i, sunt de-a dreptul ingrozitoare. asta este.



Stii, niciodata nu am suportat persoanele care se complac in situatia asta.fara sa-ti dai, problema ta nu e ca nnu ai avut niciodata prieten, ci faptul ca stii ca ai 20kg in plus si nu faci nimic pentru a remedia situatia asta.Nu e vb de 2-3 kg ( eu de exemplu nub le-as accepta nici palea).
Esti fata, trebuie sa ai grija de tine, nici un baiat nu-si doreste un elefant langa el.Din moment ce nu ai nicio problema de sanatate totul tine de vointa.Apuca-te de slabit, lasa cipsurile si ciocolata, si vei vedea cum vei schimba si tu baiatii ca prietenele tale.




sweety16

"All the crazy shit I did tonight
Those will be the best memories."

sus

oana16

Junior member
16 mesaje

Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 17:56 de oana16

Cred ca a mai fost tratata problema asta, dar simt nevoia sa ma descarc. Ma rog, e cam mult spus. Am 16 ani, nu am avut prieten niciodata si nu am avut parte de un sarut niciodata(numai daca alea de la gradinita nu se pun. glumesc). Habar nu am de ce. Am destui prieteni, din cate am inteles stiu sa ma fac placuta, am simtul umorului.. Dar poate daca stau si ma gandesc.. nu arat ca celelalte fete. Am vreo 20 de kg in plus. Si poate pt ca nu am incredere in mine. Cand ma uit in oglinda, uneori mi se pare ca sunt draguta, uneori mi se pare ca sunt de-a dreptul hada. Inafara de mama(care e logic sa-mi spuna ca sunt frumoasa), doar fete mi-au spus ca sunt frumusica.
Fac parte dintr-un cerc unde fetele isi schimba baietii ca pe soseste si invers. Rar se intalnesc relatii de durata. Probabil unele dintre ele si-au inceput deja viata sexuala. Dar eu nu vreau asta, mi se pare o aberatie la varsta asta. Prietena mea cea mai buna a fost si ea mai grasuta, dar chiar si atunci avea prieten. Acum nici nu mai zic.. Si vis-a-vis de greutate, am vazut fete mai "mari" decat mine, care aveau prieten..
Cam asta am vrut sa zic. Stiu ca nu o sa-mi gasesc prieten doar pt ca v-am impartasit "problema" mea, dar simteam nevoia sa fac asta.

e f usor sa spui "ba apuca'te de slabit" si bla bla...insa doar cine trece prin asta stie cat de greu e..si eu acum 1 an aveam 78 de kg, nici nu ieseam din casa de rusine..dar acum am ajuns la 63 si nici nu'tzi dai seama cat de bine te potzi simtzi...miscarea e de baza si ai grija la alimentatzie...tot e posibil in viatza asta



aa
sus

manoush

Newbie
6 mesaje

Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 19:02 de manoush


e f usor sa spui "ba apuca'te de slabit" si bla bla...insa doar cine trece prin asta stie cat de greu e..si eu acum 1 an aveam 78 de kg, nici nu ieseam din casa de rusine..dar acum am ajuns la 63 si nici nu'tzi dai seama cat de bine te potzi simtzi...miscarea e de baza si ai grija la alimentatzie...tot e posibil in viatza asta


multumesc pt intelegere. stiu situatii in care respectiva se chinuie o groaza si nu poate slabi. pur si simplu asta-i organismul. cum unele persoane mananca de sparg si nu pun un kg pe ele.
si da, am si probleme de sanatate. mai exact, cu spatele. scolioza, cifoza si lordoza. si pentru asta am sa ma apuc din nou de saptamana asta de gimnastica(kinetoterapie), unde se fac si exercitii care te ajuta sa slabesti.
nu este in totalitate vina mea ca sunt asa. pur si simplu avem gena asta in familie. nu va imaginati ca parintii mei sunt niste elefanti, au si ei cateva kg in plus.
sus

oana16

Junior member
16 mesaje

Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 19:07 de oana16



multumesc pt intelegere. stiu situatii in care respectiva se chinuie o groaza si nu poate slabi. pur si simplu asta-i organismul. cum unele persoane mananca de sparg si nu pun un kg pe ele.
si da, am si probleme de sanatate. mai exact, cu spatele. scolioza, cifoza si lordoza. si pentru asta am sa ma apuc din nou de saptamana asta de gimnastica(kinetoterapie), unde se fac si exercitii care te ajuta sa slabesti.
nu este in totalitate vina mea ca sunt asa. pur si simplu avem gena asta in familie. nu va imaginati ca parintii mei sunt niste elefanti, au si ei cateva kg in plus.

vezi fa'tzi niste analize...sa n'ai probleme cu glanda:|



aa
sus

manoush

Newbie
6 mesaje

Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 19:09 de manoush


vezi fa'tzi niste analize...sa n'ai probleme cu glanda:|


am facut acum cativa ani si din fericire nu am
sus

ThT

Expert member
1423 mesaje

Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 19:14 de ThT

Se referea la probleme de sanatate ca nu suferi cu glanda tiroida(cu ea chiar si de ai avea,nu te-ai ingrasa cu mult peste medie).Este imposibil daca faci totul ca la carte sa nu dai niciun kg jos.Este vina ta pentru ca nu faci ceva in acest sens.Sunt zeci de cazuri in care oameni care mancau si nu se punea nimic pe ei s-au ingrasat pana la urma si oameni care aveau ceva mai multe kg in plus au slabit.(Era si emisiunea aia pe antena1 cu persoane de genul).


Behind my smile is everything you'll never understand!
sus

oana16

Junior member
16 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 19:29 de oana16



am facut acum cativa ani si din fericire nu am

atunci nu stiu ce sa zic..sincer mai incearca si ai sa vezi k dupa ce dai primele 3 kg jos o sa vrei sa dai tot mai mult....



aa
sus

DaNNY_DiViNO

Expert member
1750 mesaje

Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 19:38 de DaNNY_DiViNO


vezi fa'tzi niste analize...sa n'ai probleme cu glanda:|


care glanda ? glanda "Imi place sa crap in mine in draci" ?

aia e totul psihologic, daca tu vrei sa iti reduci portiile de mancare si ca prin urmare sa te ingrasi mai putin, o poti face. Daca vrei sa crapi in tine de 8 ori pe zi 8 portii intregi de mancare si desert la greu si asta poti face..

Dar totu depinde de tine sa ai ambitie sa mananci normal, moderat, sa faci miscare si ca prin urmare sa arati mai bine,



🔴 Content Creator [@] DannyDivino
sus

manoush

Newbie
6 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 19:51 de manoush



care glanda ? glanda "Imi place sa crap in mine in draci" ?

aia e totul psihologic, daca tu vrei sa iti reduci portiile de mancare si ca prin urmare sa te ingrasi mai putin, o poti face. Daca vrei sa crapi in tine de 8 ori pe zi 8 portii intregi de mancare si desert la greu si asta poti face..

Dar totu depinde de tine sa ai ambitie sa mananci normal, moderat, sa faci miscare si ca prin urmare sa arati mai bine,


cred ca atunci cand auziti de o fata ca e grasa, va imaginati ca mananca cantitati industriala. ei, nu-i chiar asa. nu mananc mult deloc, probabil nu mananc ce trebuie si cand trebuie. dar in fine, repet, asta nu-i forum de slabit.

sus

DaNNY_DiViNO

Expert member
1750 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 19:55 de DaNNY_DiViNO

Da, asa e, cand vedem o grasa ne gandim ca mananca in cantitati industriale. Sti de ce ? Pentru ca asa fac ! Mananca mult, prost si dulciuri la greu. Frate cand vezi ca te ingrasi, te opresti. Nu e forum de slabit, e forum de probleme din dragoste. Ai cerut ajutor, ti-am dat toti sfaturi. Sti ce ai de facut acuma.

Tine minte asta: o femeie trebuie sa fie feminina !



🔴 Content Creator [@] DannyDivino
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 19:57 de valentine

Mananca mult, prost si dulciuri la greu.



In general, asa este, dar sunt destule femei care pun pe ele si doar daca beau un pahar de apa. Acum depinde de fizicul fiecaruia. Uite, eu de exemplu, mananc mult, prost si dulciuri la greu si tot "silueta de balerina" am

Problema in cazul ei ar fi sa se puna pe facut miscare. Daca face miscare, consuma grasimile din corp, care reprezinta rezervele corpului de energie. Asa daca corpul nu consuma deloc energie, e normal sa depuna cate putin, cate putin. E ca o masina pe care o alimentezi. De fiecare data cand alimentam masina, consumam combustibilul. Daca nu l-am consuma, dar noi am continua sa alimentan, ar incepe sa dea pe afara din rezervor.
sus

DaNNY_DiViNO

Expert member
1750 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 19:58 de DaNNY_DiViNO



Uite, eu de exemplu, mananc mult, prost si dulciuri la greu si tot "silueta de balerina" am



Si eu la fel, dar in ultima perioada am mancat mult si prost si m-am ingrasat un pic. Dar nu imi fac probleme, incep deja sa dau jos cat sa fiu in forma



🔴 Content Creator [@] DannyDivino
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 19:59 de valentine

Tocmai mi s-a facut pofta de o shaorma mare, urmata de 2 kinder bueno ca desert. Brb!
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 20:01 de J

2 kinder bueno ca desert. Brb!

fu))))
sus

DaNNY_DiViNO

Expert member
1750 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 20:06 de DaNNY_DiViNO

Tocmai mi s-a facut pofta de o shaorma mare, urmata de 2 kinder bueno ca desert. Brb!


taci ca imi faci si mie pofta desi nu am voie decat kinder bueno, shaorma de luna viitoare cand imi revin



🔴 Content Creator [@] DannyDivino
sus

oana16

Junior member
16 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 20:11 de oana16



care glanda ? glanda "Imi place sa crap in mine in draci" ?

aia e totul psihologic, daca tu vrei sa iti reduci portiile de mancare si ca prin urmare sa te ingrasi mai putin, o poti face. Daca vrei sa crapi in tine de 8 ori pe zi 8 portii intregi de mancare si desert la greu si asta poti face..

Dar totu depinde de tine sa ai ambitie sa mananci normal, moderat, sa faci miscare si ca prin urmare sa arati mai bine,

acum cativa ani am fost la nustrtionist....si ea mi'a pomenit de acele analize pt glanda...ca sa vada daca are rost sa'mi dea regim sau nu....dar si cu regimurile astea...te tzii 2 saptamani de ele si dup'aia gata :-j



aa
sus

Kari

Veteran member
273 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 20:12 de Kari




In general, asa este, dar sunt destule femei care pun pe ele si doar daca beau un pahar de apa. Acum depinde de fizicul fiecaruia. Uite, eu de exemplu, mananc mult, prost si dulciuri la greu si tot "silueta de balerina" am


Diabet poti sa faci chiar daca ai "silueta de balerina"!



Sex is just a journey not a destination

Love is the fresh air on a railway station

Sex is a big mountain you struggle to climb

Love is when on top you just look around

Sex is what you think about "wild'n free"

Love is the last leaf of a dying tree.

So when you're ridin' high

You might as well not see

The leaf beside the road

Falling from the tree...
sus

DaNNY_DiViNO

Expert member
1750 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 20:13 de DaNNY_DiViNO


dar si cu regimurile astea...te tzii 2 saptamani de ele si dup'aia gata :-j


de ce doar 2 saptamani ? te ti de ele atat cat e cazul.. daca ai tinut 2 saptamani regim iar apoi iar incepi cu McD KFC si Shaormica sigur nu ai rezolvat nimic



🔴 Content Creator [@] DannyDivino
sus

oana16

Junior member
16 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 20:18 de oana16



de ce doar 2 saptamani ? te ti de ele atat cat e cazul.. daca ai tinut 2 saptamani regim iar apoi iar incepi cu McD KFC si Shaormica sigur nu ai rezolvat nimic

mie mi'a dat regim...l'am tinut cateva luni ce'i drept pt ca imi placea si mie ca se vad rezultate...si dupa m'am lasat...in plus m'am scarbit sa mananc gratar zi de zi...si mi'am facut propiul program..



aa
sus

DaNNY_DiViNO

Expert member
1750 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 16 ani

scris pe 3 ian 2011 20:27 de DaNNY_DiViNO


mie mi'a dat regim...l'am tinut cateva luni ce'i drept pt ca imi placea si mie ca se vad rezultate...si dupa m'am lasat...in plus m'am scarbit sa mananc gratar zi de zi...si mi'am facut propiul program..


important e sa fi tu multumita de tine



🔴 Content Creator [@] DannyDivino
sus
Pagina 1 din 2
1   2   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

54 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate