..........

Pagina 1 din 1
1

stelutza

Newbie
5 mesaje

..........

scris pe 9 oct 2004 23:52 de stelutza

sunt impreuna cu prietenul meu de 4 luni, de 2 luni sunt plecata in state iar el a ramas in ro..am crezut ca totul era perfect il iubeam si iam daruit tot ce aveam mai pretios.. dar de vreo 2 3 zile am inceput sa ma departez de el... cert e ca ne-am certat mult timp dupa plecarea mea, stiu ca ma iubeste dar eu nu mai sunt sigura de ceea ce simt.. pur si simplu credeam ca e tot ce-mi doresc, dar de ce asha instantaneu.. incep sa simt indiferentza si sa ma racesc fatza de el, nu-mi doresc asta sub nici o forma..si nu stiu cum sa fac sa schimb acest 'sentiment' nu inteleg, nu vreau sa-l pierd dar nu-mi pot explica dc simt ce simt.


Life's bitchy
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: ..........

scris pe 10 oct 2004 00:55 de ExoticDream

sunt impreuna cu prietenul meu de 4 luni, de 2 luni sunt plecata in state iar el a ramas in ro..am crezut ca totul era perfect il iubeam si iam daruit tot ce aveam mai pretios.. dar de vreo 2 3 zile am inceput sa ma departez de el... cert e ca ne-am certat mult timp dupa plecarea mea, stiu ca ma iubeste dar eu nu mai sunt sigura de ceea ce simt.. pur si simplu credeam ca e tot ce-mi doresc, dar de ce asha instantaneu.. incep sa simt indiferentza si sa ma racesc fatza de el, nu-mi doresc asta sub nici o forma..si nu stiu cum sa fac sa schimb acest 'sentiment' nu inteleg, nu vreau sa-l pierd dar nu-mi pot explica dc simt ce simt.


Sunteti atat de tineri (cel putin tu)...si spui ca nu ati fost impreuna aici decat 2 luni...mi se pare putin pt o iubire mare..., dar voi stiti mai bine! I-ai dat totul...presupun ca ati facut si dragoste....traiti cea mai frumoasa varsta cu cele mai pure si romantice emotii...Acum tu esti departe....si e firesc ca mediul total nou sa te schimbe putin..., insa inima ar trebui sa ramana la locul ei..., adica batand alaturi de a iubitului tau...Spui ca nu mai simti asa...si in subconstient nu vrei ca el sa sufere si nici sa renuntati la dragostea voastra... Poate totusi e un semn ca iubirea voastra a fost prea firava..., poate prea rapida...si nu a rezistat testului distantei....Nu te grabi, nu renunta inca, mai dati-va o sansa, impacati-va, vedeti cum merge....Crede-ma ca la 17 ani distanta nu este o piedica imposibil de depasit daca va iubiti cu adevarat!!! Mai scrie-ne!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

stelutza

Newbie
5 mesaje

..........

scris pe 10 oct 2004 01:50 de stelutza

Nu-mi doresc sa-l ranesc, nu merita asa ceva.. nu stiu poate a fost o obsesie.. o iluzie, nu vreau sa ma gandesc la asta nu vreau sa ne despartim.. stau doar cu speranta ca va fii totul in regula.. si ca vom reveni la normal, am incercat sa-i spun ce simt, nu vreau sa-l mint in legatura cu sentimentele mele, dar nici eu nu accept ceea ce se intampla! vreau doar sa se schimbe ceva, sa fie totul cum a fost inainte


Life's bitchy
sus

Alinutzzza

Veteran member
298 mesaje

Re: ..........

scris pe 10 oct 2004 13:29 de Alinutzzza

Nu-mi doresc sa-l ranesc, nu merita asa ceva.. nu stiu poate a fost o obsesie.. o iluzie, nu vreau sa ma gandesc la asta nu vreau sa ne despartim.. stau doar cu speranta ca va fii totul in regula.. si ca vom reveni la normal, am incercat sa-i spun ce simt, nu vreau sa-l mint in legatura cu sentimentele mele, dar nici eu nu accept ceea ce se intampla! vreau doar sa se schimbe ceva, sa fie totul cum a fost inainte


te inteleg PERFECT, am trait si eu aceleasi sezatii ca si tine, si nu o data, ci in doua cazuri......simteam ca e jumatatea mea, credeam cel putin, si gandul acesta ma facea sa ma simt o tradatoare cand sentimentele mele s-au schimbat......si chiar asa cum spui si tu, totul pentru mine a fost o iluzie......



caut lumina
sus

Adina Iancu

Guest

Re: Re: ..........

scris pe 10 oct 2004 15:33 de Adina Iancu

Defapt tu nu vrei sa accepti cat de mult il iubesti, ti-e teama ca ai sa-l pierzi, distanta poate fi o piedica in calea voastra, dar trebuie sa invatam ca sunt momente in viata in care trebuie sa ne asumam anumite riscuri pentru a ajunge la fericire.Nu cred ca te-ai racit, e vorba doar de teama si putina tensiune acumulata din cauza certurilor voastre. Trebuie sa invatam ca intr-un cuplu exista si momente mai tensionate dar daca vrem cu adevarat ceva, putem merge mai departe pentru ca oamenii care se opresc toata viata in acelasi loc, nu o sa fie fericiti niciodata.Daca nu ai incredere in baiatul de care vorbesti si de care spui ca esti sigura ca te iubeste, imi pare rau sa-ti spun dar el simte asta, ai trebuie sa ai grija sa nu-l pierzi acum, pentru ca doar atunci iti vei da seama ca defapt l-ai iubit, dar ti-a fost teama sa recunosti. Trebuie doar sa-ti dai drumul din nou, sa te gandesti la momentele frumoase petrecute impreuna cu el, la taote visele de care sunt sigura ca le-ai avut legate de el, gandeste-te la ziua in care veti fi din nou impreuna, dar fa asta daca esti sigura ca ti-o doresti. Daca vrei un lucru cu suficienta hotarare, il poti avea, poti avea tot ce iti doresti, singurul lucru care te conditioneaza este dorinta. Esti dispusa sa-ti asumi acest risc? Exista doua variante: s-ar putea sa fii dezamagita sau s-ar putea sa fii fericita alaturi de el toata viata, chiar daca relatia voastra este foarte tanara. Raspunsul meu ar fi urmatorul: cine nu incearca, pierde cu siguranta, dar cei care incearca au 2 posibilitati: sa castige sau sa piarda, dar in ambele cazuri sunt niste invingatori, pentru ca au avut curajul sa incerce. Intreaba-te acum ce vrei sa fii? Multa bafta iti doresc. Daca mai ai nevoie de sprijin, mailul meu este: dradinaiancu@yahoo.com
sus

Sasa

Guest

Re: Re: Re: ..........

scris pe 10 oct 2004 20:55 de Sasa

Defapt tu nu vrei sa accepti cat de mult il iubesti, ti-e teama ca ai sa-l pierzi, distanta poate fi o piedica in calea voastra, dar trebuie sa invatam ca sunt momente in viata in care trebuie sa ne asumam anumite riscuri pentru a ajunge la fericire.Nu cred ca te-ai racit, e vorba doar de teama si putina tensiune acumulata din cauza certurilor voastre. Trebuie sa invatam ca intr-un cuplu exista si momente mai tensionate dar daca vrem cu adevarat ceva, putem merge mai departe pentru ca oamenii care se opresc toata viata in acelasi loc, nu o sa fie fericiti niciodata.Daca nu ai incredere in baiatul de care vorbesti si de care spui ca esti sigura ca te iubeste, imi pare rau sa-ti spun dar el simte asta, ai trebuie sa ai grija sa nu-l pierzi acum, pentru ca doar atunci iti vei da seama ca defapt l-ai iubit, dar ti-a fost teama sa recunosti. Trebuie doar sa-ti dai drumul din nou, sa te gandesti la momentele frumoase petrecute impreuna cu el, la taote visele de care sunt sigura ca le-ai avut legate de el, gandeste-te la ziua in care veti fi din nou impreuna, dar fa asta daca esti sigura ca ti-o doresti. Daca vrei un lucru cu suficienta hotarare, il poti avea, poti avea tot ce iti doresti, singurul lucru care te conditioneaza este dorinta. Esti dispusa sa-ti asumi acest risc? Exista doua variante: s-ar putea sa fii dezamagita sau s-ar putea sa fii fericita alaturi de el toata viata, chiar daca relatia voastra este foarte tanara. Raspunsul meu ar fi urmatorul: cine nu incearca, pierde cu siguranta, dar cei care incearca au 2 posibilitati: sa castige sau sa piarda, dar in ambele cazuri sunt niste invingatori, pentru ca au avut curajul sa incerce. Intreaba-te acum ce vrei sa fii? Multa bafta iti doresc. Daca mai ai nevoie de sprijin, mailul meu este: dradinaiancu@yahoo.com

Eu cred ca trebuie sa te abtii de la asemenea sfaturi. In loc sa-i elimini confuzia mai mult i-o intaresti. Cum definesti tu dragostea? Prin a simti indiferenta? Cica sa nu-l piarda! Cum sa-l piarda daca se iubesc. De altfel, tu ii dai sfaturi fetei ca si cum el ar vrea s-o paraseasca, nu ca ea simte ca nu-l mai iubeste.
CATA IGNORANTA!
MAI VIN MULTI NEOFITI PE FORUM CA SA DEA SFATURI?
sus

dualis

Veteran member
478 mesaje

Re: ..........

scris pe 11 oct 2004 03:18 de dualis

dar de vreo 2 3 zile am inceput sa ma departez de el... cert e ca ne-am certat mult timp dupa plecarea mea, stiu ca ma iubeste dar eu nu mai sunt sigura de ceea ce simt.. pur si simplu credeam ca e tot ce-mi doresc, dar de ce asha instantaneu.. incep sa simt indiferentza si sa ma racesc fatza de el, nu-mi doresc asta sub nici o forma..

Cred ca nu vei fi niciodata capabila de o iubire adevarata. Iluzie, obsesie, spune-i cum vrei, asta-i dragostea, insa tu nu poti s-o faci vie prea mult..



Câinii tãi sãlbatici vor sã fie liberi
I want you to hit me as hard as you can !
sus

~~~~~###

Guest

Re: Re: ..........

scris pe 12 oct 2004 15:10 de ~~~~~###


Cred ca nu vei fi niciodata capabila de o iubire adevarata. Iluzie, obsesie, spune-i cum vrei, asta-i dragostea, insa tu nu poti s-o faci vie prea mult..

asta inseamna ca tu nul iubesti cu adevarat si de aceea ai inceput sa te racesti fata de el,mai ales ca zici ca esti plecata din tara timpul le rezolva pe toate asa ca daca e sa fii cu el ...
ar trebui totusi sa ii spui prietenului tau ceea ce se intampla cu tine si sa ajungi la o concluzie.
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

16 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate