ce sa fac?

Pagina 1 din 1
1

frumushik

Guest

ce sa fac?

scris pe 29 apr 2004 10:27 de frumushik

sus

frumushik

Guest

Re: ce sa fac?

scris pe 29 apr 2004 10:34 de frumushik

ce sa fac cand prietenul meu cu care sunt de 9 luni m-a inshelat cu o colega de a mea??nu sunt sigura de acest lucru si de aceia nici nu-i pot reprosa nimic .insa o prietena de a mea i-a vazut intr-un bar cum se sarutau. nu stiu ce sa fac ptr ca nu vreau sa il pierd ca il iubesc mult.dar daca inradevar este cu tipa aia nu as mai putea sa fiu cu el.pe tipa o cunosc cat de cat si ei au mai fost odata impreuna dar numai ptr o nopate la un baiaram in rest nimic mai mult.Mi-e frica tare .nu stiu ce sa fac sa tac sau sa ii zic??
sus

anotherme

Guest

Re: Re: ce sa fac?

scris pe 29 apr 2004 15:31 de anotherme

ce sa fac cand prietenul meu cu care sunt de 9 luni m-a inshelat cu o colega de a mea??nu sunt sigura de acest lucru si de aceia nici nu-i pot reprosa nimic .insa o prietena de a mea i-a vazut intr-un bar cum se sarutau. nu stiu ce sa fac ptr ca nu vreau sa il pierd ca il iubesc mult.dar daca inradevar este cu tipa aia nu as mai putea sa fiu cu el.pe tipa o cunosc cat de cat si ei au mai fost odata impreuna dar numai ptr o nopate la un baiaram in rest nimic mai mult.Mi-e frica tare .nu stiu ce sa fac sa tac sau sa ii zic??

esti sigura ca a fost numai one night stand?nu trebuie chiar de fiecare daca sa-i crezi pe baieti...intrebarea este..in cine ai mai multa incredere..in el sau in prietena ta(care ti-a spus ca i-a vazut)?
spune-i prietenului tau ca vrei sa vb cu fosta..doar atunci cand vei vb cu ea iti vei da seama din comportamentul ei daca e ceva intre ei...parerea mea..
sus

anyahsa

Senior member
130 mesaje

Re: Re: ce sa fac?

scris pe 29 apr 2004 20:42 de anyahsa

ce sa fac cand prietenul meu cu care sunt de 9 luni m-a inshelat cu o colega de a mea??nu sunt sigura de acest lucru si de aceia nici nu-i pot reprosa nimic .insa o prietena de a mea i-a vazut intr-un bar cum se sarutau. nu stiu ce sa fac ptr ca nu vreau sa il pierd ca il iubesc mult.dar daca inradevar este cu tipa aia nu as mai putea sa fiu cu el.pe tipa o cunosc cat de cat si ei au mai fost odata impreuna dar numai ptr o nopate la un baiaram in rest nimic mai mult.Mi-e frica tare .nu stiu ce sa fac sa tac sau sa ii zic??


Vorbeste cu el. Spune-i ce ti s-a zis si intreaba-l daca este adevarat sau nu.
Daca zice da, uita-l. Chiar daca ramaneti impreuna, sa stii ca cine a inselat o data, o va face si a doua oara.
Daca zice nu, dar nu esti multumita de raspuns (si tot nu il crezi), propune-i o intalnire cu tine si cu tipa care sustine ca l-a vazut cu alta. Probabil iti vei da seama de adevar daca ii pui fata in fata pe cei doi...



Well, you're either lovers or you're wanting to be lovers or you're trying not to be lovers so you can be friends, but any way you look at it, sex is always looming in the picture like a shadow, like an undertow.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: ce sa fac?

scris pe 30 apr 2004 16:35 de ExoticDream

ce sa fac cand prietenul meu cu care sunt de 9 luni m-a inshelat cu o colega de a mea??nu sunt sigura de acest lucru si de aceia nici nu-i pot reprosa nimic .insa o prietena de a mea i-a vazut intr-un bar cum se sarutau. nu stiu ce sa fac ptr ca nu vreau sa il pierd ca il iubesc mult.dar daca inradevar este cu tipa aia nu as mai putea sa fiu cu el.pe tipa o cunosc cat de cat si ei au mai fost odata impreuna dar numai ptr o nopate la un baiaram in rest nimic mai mult.Mi-e frica tare .nu stiu ce sa fac sa tac sau sa ii zic??


Un sarut eate uneori mai periculos decat un act sexual in sine pt ca poate denota existenta unor sentimente!

Eu zic sa-i spui! Vezi cum reactioneaza... Daca ai dubii sau daca recunoaste ce s-a intamplat, renunta la el! Te va insela din nou si nu merita sa suferi pt un astfel de om! Faptul ca ii plac distractiile de o noapte e destul de rau... Erati impreuna atunci cand s-a intamplat?



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

inuendo

Veteran member
497 mesaje

ce sa fac?

scris pe 1 mai 2004 06:41 de inuendo

Se pare ca stii ce ar trebui sa faci da iti lipseste curajul...asa e?


Sunt aici sa ajut, nu sa judec
sus

danuta2409

Guest

Re: Re: ce sa fac?

scris pe 1 mai 2004 13:13 de danuta2409

ce sa fac cand prietenul meu cu care sunt de 9 luni m-a inshelat cu o colega de a mea??nu sunt sigura de acest lucru si de aceia nici nu-i pot reprosa nimic .insa o prietena de a mea i-a vazut intr-un bar cum se sarutau. nu stiu ce sa fac ptr ca nu vreau sa il pierd ca il iubesc mult.dar daca inradevar este cu tipa aia nu as mai putea sa fiu cu el.pe tipa o cunosc cat de cat si ei au mai fost odata impreuna dar numai ptr o nopate la un baiaram in rest nimic mai mult.Mi-e frica tare .nu stiu ce sa fac sa tac sau sa ii zic??

nici vorba sa taci.. confrunta-l... si fa-o cu toate simturile ascutzitz la maxim... ca sa simti daca (eventual) te minte.. (poate ai citit pe-aici, barbatii mint ca sa ne protejeze, barbatii mint ca asa i-a lasat natura... ..)..
dar nu te gandi sa nu spui nimic, pt ca asta te va macina pe dinauntru si vei trai tot timpul cu indoiala in suflet... ceea ce va duce, inevitabil, la terminarea relatiei... asa ca, mai bine mai devreme decat mai tarziu... mai bine incerci sa salvezi acum ceva, decat sa pierzi mai tarziu.. si sa te si chinui intre timp... parerea mea...
sus

Alinutzzza

Veteran member
298 mesaje

Re: Re: ce sa fac?

scris pe 1 mai 2004 13:44 de Alinutzzza

ce sa fac cand prietenul meu cu care sunt de 9 luni m-a inshelat cu o colega de a mea??nu sunt sigura de acest lucru si de aceia nici nu-i pot reprosa nimic .insa o prietena de a mea i-a vazut intr-un bar cum se sarutau. nu stiu ce sa fac ptr ca nu vreau sa il pierd ca il iubesc mult.dar daca inradevar este cu tipa aia nu as mai putea sa fiu cu el.pe tipa o cunosc cat de cat si ei au mai fost odata impreuna dar numai ptr o nopate la un baiaram in rest nimic mai mult.Mi-e frica tare .nu stiu ce sa fac sa tac sau sa ii zic??


chiar daca este posibil sa fie neadevarat, cum sa nu-i spui?? vorbeste cu el , intreaba-l si clarifica situatia!daca zici ca-l iubesti, logic ar fi sa ai mai multa increde in el decat in prietena ta.....oricum, spune-i



caut lumina
sus

frumushik

Guest

Re: Re: Re: ce sa fac?

scris pe 2 mai 2004 22:01 de frumushik



chiar daca este posibil sa fie neadevarat, cum sa nu-i spui?? vorbeste cu el , intreaba-l si clarifica situatia!daca zici ca-l iubesti, logic ar fi sa ai mai multa increde in el decat in prietena ta.....oricum, spune-i
hmm...am vb cu el si mi-a zis ca nu e adevarat..eu nu i-am zis cine mi-a zis..i-am zis ca cineva i-a vazut intr-un bar sarutandu-se si mi-a negat total..nu stiu ce sa cred mai ales ca pe chipului lui am citit o oarecare agitatie..tind sa cred ca chiar iese cu tipa asta,o colega de a mea..chiar nu stiu ce sa fac..probabil ca am sa incerc sa fiu mai atenta si sa vad care e pana la urma adrevarul..oticum multumesc ptr raspunsuri
sus

anyahsa

Senior member
130 mesaje

Re: Re: Re: Re: ce sa fac?

scris pe 2 mai 2004 22:56 de anyahsa

hmm...am vb cu el si mi-a zis ca nu e adevarat..eu nu i-am zis cine mi-a zis..i-am zis ca cineva i-a vazut intr-un bar sarutandu-se si mi-a negat total..nu stiu ce sa cred mai ales ca pe chipului lui am citit o oarecare agitatie..tind sa cred ca chiar iese cu tipa asta,o colega de a mea..chiar nu stiu ce sa fac..probabil ca am sa incerc sa fiu mai atenta si sa vad care e pana la urma adrevarul..oticum multumesc ptr raspunsuri


S-ar putea sa ti se para insuportabila relatia asta la un moment dat. Neincrederea in partener (fondata, dupa cate se pare) o sa te faca sa regreti ca ai pierdut timpul cu el.
K! Ai vorbit cu el. Dar cu tipa care i-a vazut sarutandu-se ai mai vorbit? I-ai zis ca el neaga totul? (macar sa vezi si reactia ei, daca nu din alte motive)



Well, you're either lovers or you're wanting to be lovers or you're trying not to be lovers so you can be friends, but any way you look at it, sex is always looming in the picture like a shadow, like an undertow.
sus

inuendo

Veteran member
497 mesaje

ce sa fac?

scris pe 3 mai 2004 03:40 de inuendo

Daca o stii pe tipa cat de cat, sau nu, poti incerca sa ii spui direct ca stii de relatia lor, dar sa nu se insele, ca ea nu e mai mult decat un obiect, ca pe tine te iubeste, si ca ea e ceva trecator, si uita-te la fata ei, ce exprima, daca e dezamagire...ai aflat...iar in plus daca ala a fost agitat in loc sa rada de tine, sau sa atace, cred ca e cu musca pe caciula...a fost cumva prima lui intrebare, cine ti-a spus asta?...


Sunt aici sa ajut, nu sa judec
sus

Quankhi

Junior member
39 mesaje

Re: Re: ce sa fac?

scris pe 3 mai 2004 11:23 de Quankhi

ce sa fac cand prietenul meu cu care sunt de 9 luni m-a inshelat cu o colega de a mea??nu sunt sigura de acest lucru si de aceia nici nu-i pot reprosa nimic .insa o prietena de a mea i-a vazut intr-un bar cum se sarutau. nu stiu ce sa fac ptr ca nu vreau sa il pierd ca il iubesc mult.dar daca inradevar este cu tipa aia nu as mai putea sa fiu cu el.pe tipa o cunosc cat de cat si ei au mai fost odata impreuna dar numai ptr o nopate la un baiaram in rest nimic mai mult.Mi-e frica tare .nu stiu ce sa fac sa tac sau sa ii zic??


daca ar fi fost ca eu sau prietena mea sa ne luam dupa gurile asa zisilor prieteni, am fi de mult timp singuri...vreau sa ti spun ca cea care ti a spus asa ceva nu a avut decat 2 motive: ori ii place barfa si sa vada scandal si intriga (probabil e telenovelista) ori are o slabiciune pentru prietenul tau si baga strambe intre voi...mai exista si varianta sa aibe dreptate, dar mai greu de crezut...eu zic sa discuti cu prietenul tau si sa i spui aceste lucruri, inclusiv cu cine spui ca l ai vazut...si sa asculti de 2 ori la ce ti spun prietenii/prietenele...vei vedea ca de multe ori se insala...



Death is not the end...is just the beginning of a new life!
sus

frumushik

Guest

Re: Re: Re: ce sa fac?

scris pe 4 mai 2004 17:41 de frumushik



daca ar fi fost ca eu sau prietena mea sa ne luam dupa gurile asa zisilor prieteni, am fi de mult timp singuri...vreau sa ti spun ca cea care ti a spus asa ceva nu a avut decat 2 motive: ori ii place barfa si sa vada scandal si intriga (probabil e telenovelista) ori are o slabiciune pentru prietenul tau si baga strambe intre voi...mai exista si varianta sa aibe dreptate, dar mai greu de crezut...eu zic sa discuti cu prietenul tau si sa i spui aceste lucruri, inclusiv cu cine spui ca l ai vazut...si sa asculti de 2 ori la ce ti spun prietenii/prietenele...vei vedea ca de multe ori se insala...
cu tipa aia nu prea am eu tangente,este colega cu mine dar ea lucreaza intr-un alt birou in aceeasi firma,doar ne salutam nu avem ce discuta si nu pot sa ma duc la ea si sai ii zic:stiu ca esti cu barbatamiuam sa vad eu cum am sa rezolv problema...oricum mersi ptr raspunsuri
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

39 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate