Cum fac o fata sa il uite pe cel care il iubeste?

Pagina 1 din 2
1   2   »

claudiudr

Senior member
97 mesaje

Cum fac o fata sa il uite pe cel care il iubeste?

scris pe 26 iul 2004 15:55 de claudiudr

He ... ma mai tineti minte ?ei bine am facuto sa il lase ...si pe urmatorul care a urmat dupa ala...si in septembrie ma duc acolo si se pune cu mine ...he ....bine ca am insistat... Oricum uratimi succes in relatia cu ea si sa fie cat mai lunga ...O iubesc mult pe fata asta ...


.Iubirea e tot ce dorim, iar in final e tot ce-am avut. Daca exista un sens al vietii... atunci EA este sensul, daca nu... EA ar trebui sa fie...
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Cum fac o fata sa il uite pe cel care il iubes

scris pe 26 iul 2004 16:04 de ExoticDream

He ... ma mai tineti minte ?ei bine am facuto sa il lase ...si pe urmatorul care a urmat dupa ala...si in septembrie ma duc acolo si se pune cu mine ...he ....bine ca am insistat... Oricum uratimi succes in relatia cu ea si sa fie cat mai lunga ...O iubesc mult pe fata asta ...


Dar cati iubitei a avut iubitica ta in ultimele luni??? Si ce inseamna ca "se pune cu tine"? Veti fi impreuna? Sau se ia la tranta cu tine? Sau...altceva? Glumesc, imi pare bine ca ai obtinut ce ai vrut (sau esti pe cale? )!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

claudiudr

Senior member
97 mesaje

Re: Re: Cum fac o fata sa il uite pe cel care il i

scris pe 26 iul 2004 16:52 de claudiudr



Dar cati iubitei a avut iubitica ta in ultimele luni??? Si ce inseamna ca "se pune cu tine"? Veti fi impreuna? Sau se ia la tranta cu tine? Sau...altceva? Glumesc, imi pare bine ca ai obtinut ce ai vrut (sau esti pe cale? )!


In primul rand multumesc... si asta voi obtine in septembrie...chiar daca incepe apoi scoala pe 12 eu merg acolo macar 4 zile :P ...a mai avut unu inafara de ala ...si pe asta il lasa si se face iubita mea :P



.Iubirea e tot ce dorim, iar in final e tot ce-am avut. Daca exista un sens al vietii... atunci EA este sensul, daca nu... EA ar trebui sa fie...
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Cum fac o fata sa il uite pe cel care

scris pe 27 iul 2004 12:27 de ExoticDream



In primul rand multumesc... si asta voi obtine in septembrie...chiar daca incepe apoi scoala pe 12 eu merg acolo macar 4 zile :P ...a mai avut unu inafara de ala ...si pe asta il lasa si se face iubita mea :P


Nu vreau sa te sperii, dar o persoana care renunta cu atata usurinta la iubiti in serie e posibil sa iti faca si tie aceeasi figura intr-o zi! Ai grija, incearca sa o cunosti cat de bine poti inainte de a te indragosti lulea de ea!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

claudiudr

Senior member
97 mesaje

Re: Re: Re: Re: Cum fac o fata sa il uite pe cel c

scris pe 28 iul 2004 12:34 de claudiudr



Nu vreau sa te sperii, dar o persoana care renunta cu atata usurinta la iubiti in serie e posibil sa iti faca si tie aceeasi figura intr-o zi! Ai grija, incearca sa o cunosti cat de bine poti inainte de a te indragosti lulea de ea!



E lasa ca nu ma paraseste ea asa repede pe mine am eu grija de asta si distanta nu conteaza ...ca deja ma iubeste



.Iubirea e tot ce dorim, iar in final e tot ce-am avut. Daca exista un sens al vietii... atunci EA este sensul, daca nu... EA ar trebui sa fie...
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Cum fac o fata sa il uite pe c

scris pe 28 iul 2004 12:41 de ExoticDream




E lasa ca nu ma paraseste ea asa repede pe mine am eu grija de asta si distanta nu conteaza ...ca deja ma iubeste


Daca te rog frumos, ne zici cum ai reusit? Erai tare nesigur acum vreo 2 luni! Vrem reteta!!! Si ai dreptate, distanta nu conteaza daca exista iubire impartasita, e greu, dar merita!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

claudiudr

Senior member
97 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cum fac o fata sa il uite

scris pe 28 iul 2004 21:00 de claudiudr



Daca te rog frumos, ne zici cum ai reusit? Erai tare nesigur acum vreo 2 luni! Vrem reteta!!! Si ai dreptate, distanta nu conteaza daca exista iubire impartasita, e greu, dar merita!


Nu stiu daca e vreo reteta anume la mijloc...si nici nu am de unde sa va zic una ...eu am avut grija sa fiu langa ea cand avea nevoie de cineva , stie ca o iubesc ...ca o iubesc enorm , m-am tinut de ea ...ca la inceput mi-a spus ca daca astept si eu s-ar putea sa am o sansa ....si sansa mea a venit ...si desi s-a suparat tare din cauza mea de cateva ori ...ea zice ca nu poate sa nu ma ierte ... concluzia o trageti voi ...


Dar am iara o problema =====> Ea daca e trista cate odata sau suparata ...sau are niste traba... sau ceva de genu asta...eu cred ca nu ma mai iubeste ...ori ca nu are chef de mine ...dar nu e asa ...si eu nu pot sa ma abtin...tot am sentimentul asta ...Desi nu e asa ...ma iubeste ...dar eu ce sa fac ? ca sa nu mai cred asta ...ca ma face si pe mine trist automat ...o iubesc prea mult ? eu zic ca o iubesc enorm de mult si as face orice pt ea ... deci cum sa scap de sentimentul asta ????




Si inca o problema ...sunt extrem de gelos ...chiar daca stiu ca ma iubeste...eu nu vreau sa aiba de a face cu alti baieti...si ma refer ca nu vreau sa faca schimb de informatii cu altii ...ea zice ca nu am de ce sa fiu gelos...si o cred ...dar gelozia ma tot urmareste ... pls ce sa fac ca sa nu mai fiu asa gelos?


PLS help me ...10x


O IUBESC MULT PE EA



.Iubirea e tot ce dorim, iar in final e tot ce-am avut. Daca exista un sens al vietii... atunci EA este sensul, daca nu... EA ar trebui sa fie...
sus

claudiudr

Senior member
97 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cum fac o fata sa il uite

scris pe 28 iul 2004 21:15 de claudiudr

He mersi ca m-ai tinut minte


.Iubirea e tot ce dorim, iar in final e tot ce-am avut. Daca exista un sens al vietii... atunci EA este sensul, daca nu... EA ar trebui sa fie...
sus

claudiudr

Senior member
97 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cum fac o fata sa il u

scris pe 28 iul 2004 21:20 de claudiudr

ai id pe yahoo messenger ?


.Iubirea e tot ce dorim, iar in final e tot ce-am avut. Daca exista un sens al vietii... atunci EA este sensul, daca nu... EA ar trebui sa fie...
sus

dualis

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cum fac o fata sa il u

scris pe 28 iul 2004 21:35 de dualis

a mai avut unu inafara de ala ...si pe asta il lasa si se face iubita mea


Il lasa pe "ala" si click pe buton se face iubita ta, ce grozavie...

E lasa ca nu ma paraseste ea asa repede pe mine am eu grija de asta


Da, daca doua-trei luni nu inseamna repede, si tu te multumesti cu atat, atunci.. tot inainte.
Ai tu grija ? Din pacate n-ai cum, puterea ta (dragostea) nu are nici o influenta asupra ei.

Nu stiu daca e vreo reteta anume la mijloc...si nici nu am de unde sa va zic una ...eu am avut grija sa fiu langa ea cand avea nevoie de cineva , stie ca o iubesc ...ca o iubesc enorm , m-am tinut de ea ...ca la inceput mi-a spus ca daca astept si eu s-ar putea sa am o sansa ....si sansa mea a venit ...si desi s-a suparat tare din cauza mea de cateva ori ...ea zice ca nu poate sa nu ma ierte ... concluzia o trageti voi ...

Dar am iara o problema =====> Ea daca e trista cate odata sau suparata ...sau are niste traba... sau ceva de genu asta...eu cred ca nu ma mai iubeste ...ori ca nu are chef de mine ...dar nu e asa ...si eu nu pot sa ma abtin...tot am sentimentul asta ...Desi nu e asa ...ma iubeste ...dar eu ce sa fac ? ca sa nu mai cred asta ...ca ma face si pe mine trist automat ...o iubesc prea mult ? eu zic ca o iubesc enorm de mult si as face orice pt ea ... deci cum sa scap de sentimentul asta ????

Si inca o problema ...sunt extrem de gelos ...chiar daca stiu ca ma iubeste...eu nu vreau sa aiba de a face cu alti baieti...si ma refer ca nu vreau sa faca schimb de informatii cu altii ...ea zice ca nu am de ce sa fiu gelos...si o cred ...dar gelozia ma tot urmareste ... pls ce sa fac ca sa nu mai fiu asa gelos?

PLS help me ...10x

O IUBESC MULT PE EA


Tu ai fost alaturi cand a avut nevoie ; punem pariu ca ea nu va fi alaturi de tine cand vei avea nevoie ?
"Daca astepti si tu, s-ar putea sa ai o sansa" asta mi se pare foarte urat.
Invata sa ai incredere in senzatiile tale initiale ("eu cred ca nu ma mai iubeste ...ori ca nu are chef de mine". Tu vrei sa fie totul bine, insa nu este.
Nu exista "prea mult", nu are cum sa fie vina ta.
Cu "schimbul de informatii" exagerezi, insa cu ea, zic eu ca faci bine, doar ca nu va duce la nici un rezultat.

Scrie-mi peste doua luni si zi-mi ca am gresit, chiar vreau sa gresesc.

Vreau si eu un Nostradamus personal...
sus

ursu

Veteran member
188 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cum fac o fata sa il u

scris pe 28 iul 2004 22:35 de ursu

Si inca o problema ...sunt extrem de gelos ...chiar daca stiu ca ma iubeste...eu nu vreau sa aiba de a face cu alti baieti...si ma refer ca nu vreau sa faca schimb de informatii cu altii ...ea zice ca nu am de ce sa fiu gelos...si o cred ...dar gelozia ma tot urmareste ... pls ce sa fac ca sa nu mai fiu asa gelos?


De iubit suntem convinsi ca o iubesti . Dupa parerea mea problema este ca nu ai incredere in ea si in relatia voastra . Astfel nu se poate justifica gelozia asta . Este normal ca primul instinct al tau cand ea vorbeste cu un baiat sa fie unul de gelozie . E firesc . Dar dupa asta trebuie sa intervina ratiunea . Asa ca ai incredere in ea (daca bagi mana in foc ca te iubeste) . Oricum , atat iubirea cat si increderea sunt sentimente ce se consolideaza in timp .
sus

ursu

Veteran member
188 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cum fac o fata sa

scris pe 28 iul 2004 22:39 de ursu


"Daca astepti si tu, s-ar putea sa ai o sansa" asta mi se pare foarte urat.


Unele fete poate au inima ranita si nu pot incepe momentan o noua relatie .
sus

dualis

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cum fac o fata

scris pe 28 iul 2004 23:10 de dualis

Unele fete poate au inima ranita si nu pot incepe momentan o noua relatie .


Asa, si ? Nu le mai cocolosi atata ursu. Eu incerc sa ma pun in aceeasi situatie (de parca nu as fi) si in nici un caz nu i-as zice cuiva : stai si tu la rand, poate ai o "SANSA".

Si-n al doilea rand nu e vorba de "unele" fete, ci de o fata.
sus

ursu

Veteran member
188 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cum fac o

scris pe 28 iul 2004 23:51 de ursu



Asa, si ? Nu le mai cocolosi atata ursu. Eu incerc sa ma pun in aceeasi situatie (de parca nu as fi) si in nici un caz nu i-as zice cuiva : stai si tu la rand, poate ai o "SANSA".

Si-n al doilea rand nu e vorba de "unele" fete, ci de o fata.


Uite ce am inteles eu cu sansa asta : ca daca o fata sufera si vrea sa fie izolata , atunci tu iti spulberi singur sansa daca insisti prea mult . Dar daca a zis-o doar sa se afle in treaba atunci e alta poveste . Nici eu nu sunt de acord cu exprimarea asta , dar continutul conteaza .
sus

claudiudr

Senior member
97 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cum fac o fata

scris pe 29 iul 2004 00:18 de claudiudr



Unele fete poate au inima ranita si nu pot incepe momentan o noua relatie .



Am uitat sa mentionez ca pe fostu nu l-a iubit ...a fost doar un lucru care a trebuit sa il incerce si ca putin ii pasa de el ...asa ca nu are inima ranita ...Si eu am unda verde catre inima ei ...si viitorul imi zambeste



.Iubirea e tot ce dorim, iar in final e tot ce-am avut. Daca exista un sens al vietii... atunci EA este sensul, daca nu... EA ar trebui sa fie...
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cum fac o fata sa il u

scris pe 29 iul 2004 12:48 de ExoticDream


...eu am avut grija sa fiu langa ea cand avea nevoie de cineva , stie ca o iubesc ...ca o iubesc enorm , m-am tinut de ea ...ca la inceput mi-a spus ca daca astept si eu s-ar putea sa am o sansa ....si sansa mea a venit ...si desi s-a suparat tare din cauza mea de cateva ori ...ea zice ca nu poate sa nu ma ierte ... concluzia o trageti voi ...


Mie mi se pare ca este o fata usor imatura careia ii cam place sa invarteasca baietii pe degete (no offense!). Tu, indiscutabil, o iubesti, te tii dupa ea de ceva vreme, ea stie asta si profita. De cand "o bati la cap" cu sentimentele tale, ea a schimbat vreo 2 iubiti (pe ultimul zici ca nu l-a iubit, nici nu cred ca ar fi avut timp in ritmul asta trepidant!). Faza aia cum ca sa stai la rand si sa astepti pt ca eventual sa vina si sansa ta mi se pare cam...jignitoare pt tine! Aici nu e vorba de faptul ca ea suferise vreo deceptie si trebuia sa-si revina, ci ca "trebuia" sa testeze 2-3-...-n baieti si abia apoi sa aleaga! Daca erai cel pe care si-l dorea, te-ar fi ales de la inceput, nu te-ar fi pus sa stai la coada! Cum ai suparat-o tu nu ne spui...., dar banuiesc ca nu ai inselat-o! Concluzia? Ma tem sa nu patesti si tu ca predecesorii tai....Ce nu inteleg este cum de ar fi ajuns sa te iubeasca si ea cand in ultimele luni a fost ocupata cu ceilalti iubiti, iar tu erai cel mult un pretendent de la distanta!

Dar am iara o problema =====> Ea daca e trista cate odata sau suparata ...sau are niste traba... sau ceva de genu asta...eu cred ca nu ma mai iubeste ...ori ca nu are chef de mine ...dar nu e asa ...si eu nu pot sa ma abtin...tot am sentimentul asta ...Desi nu e asa ...ma iubeste ...dar eu ce sa fac ? ca sa nu mai cred asta ...ca ma face si pe mine trist automat ...o iubesc prea mult ? eu zic ca o iubesc enorm de mult si as face orice pt ea ... deci cum sa scap de sentimentul asta ????
Si inca o problema ...sunt extrem de gelos ...chiar daca stiu ca ma iubeste...eu nu vreau sa aiba de a face cu alti baieti...si ma refer ca nu vreau sa faca schimb de informatii cu altii ...ea zice ca nu am de ce sa fiu gelos...si o cred ...dar gelozia ma tot urmareste ...


In subconstient, si tu te temi ca ea s-ar putea sa nu-ti intoarca iubirea asa cum iti doresti... Te imbeti cu sentimentele puternice pe care le ai pt ea si poate nu vrei sa vezi ca ea mai are cale lunga pana sa te ajunga...de aceea cred ca esti gelos si observi ca uneori ea "nu are chef de tine". Tot in subconstient ti-e frica sa nu intalneasca alt baiat care sa-i trezeasca interes si sa te lase asa cum a facut cu cei dinaintea ta.

Solutia? Incearca sa petreci mai mult timp cu ea, sa o cunosti mai bine, sa vezi daca este fata pe care ti-o doresti (daca realitatea se potriveste
cu imaginea pe care ti-ai faurit-o despre ea in mintea ta). Daca rezultatul e pozitiv, continua! Daca nu, atunci mai bine renunta inainte ca ea sa te faca sa suferi mult de tot!

BAFTA!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

claudiudr

Senior member
97 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cum fac o fata sa

scris pe 29 iul 2004 15:48 de claudiudr



Mie mi se pare ca este o fata usor imatura careia ii cam place sa invarteasca baietii pe degete (no offense!). Tu, indiscutabil, o iubesti, te tii dupa ea de ceva vreme, ea stie asta si profita. De cand "o bati la cap" cu sentimentele tale, ea a schimbat vreo 2 iubiti (pe ultimul zici ca nu l-a iubit, nici nu cred ca ar fi avut timp in ritmul asta trepidant!). Faza aia cum ca sa stai la rand si sa astepti pt ca eventual sa vina si sansa ta mi se pare cam...jignitoare pt tine! Aici nu e vorba de faptul ca ea suferise vreo deceptie si trebuia sa-si revina, ci ca "trebuia" sa testeze 2-3-...-n baieti si abia apoi sa aleaga! Daca erai cel pe care si-l dorea, te-ar fi ales de la inceput, nu te-ar fi pus sa stai la coada! Cum ai suparat-o tu nu ne spui...., dar banuiesc ca nu ai inselat-o! Concluzia? Ma tem sa nu patesti si tu ca predecesorii tai....Ce nu inteleg este cum de ar fi ajuns sa te iubeasca si ea cand in ultimele luni a fost ocupata cu ceilalti iubiti, iar tu erai cel mult un pretendent de la distanta!



In subconstient, si tu te temi ca ea s-ar putea sa nu-ti intoarca iubirea asa cum iti doresti... Te imbeti cu sentimentele puternice pe care le ai pt ea si poate nu vrei sa vezi ca ea mai are cale lunga pana sa te ajunga...de aceea cred ca esti gelos si observi ca uneori ea "nu are chef de tine". Tot in subconstient ti-e frica sa nu intalneasca alt baiat care sa-i trezeasca interes si sa te lase asa cum a facut cu cei dinaintea ta.

Solutia? Incearca sa petreci mai mult timp cu ea, sa o cunosti mai bine, sa vezi daca este fata pe care ti-o doresti (daca realitatea se potriveste
cu imaginea pe care ti-ai faurit-o despre ea in mintea ta). Daca rezultatul e pozitiv, continua! Daca nu, atunci mai bine renunta inainte ca ea sa te faca sa suferi mult de tot!

BAFTA!!!






MS pt sfaturi exotic...dar u ai id pe yahoo ?? da u ajuti oameni ca vrei sau ca te plateste cineva ?sau o faci din ambele motive ?




.Iubirea e tot ce dorim, iar in final e tot ce-am avut. Daca exista un sens al vietii... atunci EA este sensul, daca nu... EA ar trebui sa fie...
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cum fac o fata

scris pe 29 iul 2004 16:23 de ExoticDream


MS pt sfaturi exotic...dar u ai id pe yahoo ?? da u ajuti oameni ca vrei sau ca te plateste cineva ?sau o faci din ambele motive ?

Cu placere! Da, am id pe Yahoo, dar daca iti imaginezi ca motivul pt care indraznesc sa dau sfaturi pe aici atunci cand e vorba de probleme de natura sentimentala este unul de natura financiara, mai bine considera ca nu am nici un fel de id! As ajuta pe oricine e in suferinta, chiar daca asta pare ciudat, invechit si aiurea, asa sunt eu, asa simt, poate si pt ca stiu ce inseamna sa ai nevoie de un umar pe care sa plangi si de un prieten care sa te sprijine la nevoie.



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cum fac o

scris pe 29 iul 2004 16:27 de ExoticDream


Asa, si ? Nu le mai cocolosi atata ursu. Eu incerc sa ma pun in aceeasi situatie (de parca nu as fi) si in nici un caz nu i-as zice cuiva : stai si tu la rand, poate ai o "SANSA".


Nu le "cocoloseste", incearca doar sa le inteleaga, sa se puna in aceeasi situatie, ceea ce nu e simplu cand ai avut norocul sa nu suferi din iubire. Eu una sunt exact in acea situatie, te asigur ca e sinistru (dar o stii si tu prea bine, nu conteaza ca esti fata sau baiat cand vine vb de durere), dar recunosc ca ai dreptate: nici eu nu as da sperante aiurea baietilor, nu i-as indemna sa se aseze la rand sa astepte o luna, un an, un deceniu, o viata sau 1000 de ani ca usa inimii mele sa se deschida POATE din nou!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

dualis

Veteran member
478 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cum fa

scris pe 29 iul 2004 21:56 de dualis

Nu le "cocoloseste", incearca doar sa le inteleaga, sa se puna in aceeasi situatie, ceea ce nu e simplu cand ai avut norocul sa nu suferi din iubire. Eu una sunt exact in acea situatie, te asigur ca e sinistru (dar o stii si tu prea bine, nu conteaza ca esti fata sau baiat cand vine vb de durere), dar recunosc ca ai dreptate: nici eu nu as da sperante aiurea baietilor, nu i-as indemna sa se aseze la rand sa astepte o luna, un an, un deceniu, o viata sau 1000 de ani ca usa inimii mele sa se deschida POATE din nou!


Era vorba de acea fata si de restul care ii seamana in privinta inimii defectuoase si a talentelor de manipulare a naivilor (precum ursu, eu, claudiu...) naivi care sunt in stare, datorita dragostei pe care o poarta, sa gaseasca scuze la orice greseala a iubitei, sa o ierte imediat si sa incerce sa faca in asa fel incat sa fie totul bine.
Paradoxal este ca desi cateodata ne spun unii (se intampla sa fie si sfaturi bune) si chiar vedem cum ies "aburii din ibric", pana nu ne frigem nu credem.
Sau poate credem, dar ne zicem "si ce daca, orice ar fi, imi va prinde bine, eu n-am ganduri ascunse sau rele, deci accelerarea dezvoltarii spirituale nu poate fi decat ceva bun".



Câinii tãi sãlbatici vor sã fie liberi
I want you to hit me as hard as you can !
sus

claudiudr

Senior member
97 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cu

scris pe 30 iul 2004 00:25 de claudiudr

haide exotic ...da-mi si mie id-ul tau ...sau daca e intra si punema la frends ====> claudiudr


.Iubirea e tot ce dorim, iar in final e tot ce-am avut. Daca exista un sens al vietii... atunci EA este sensul, daca nu... EA ar trebui sa fie...
sus

ursu

Veteran member
188 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cu

scris pe 30 iul 2004 08:17 de ursu

Era vorba de acea fata si de restul care ii seamana in privinta inimii defectuoase si a talentelor de manipulare a naivilor (precum ursu, eu, claudiu...) naivi care sunt in stare, datorita dragostei pe care o poarta, sa gaseasca scuze la orice greseala a iubitei, sa o ierte imediat si sa incerce sa faca in asa fel incat sa fie totul bine.


Din pacate ai mare dreptate . Este o mare problema cui incredeintam dragostea . Naiv sa sti ca nu ma cosider . Nu cred in dragoste la prima vedere . De asta eu sfatuiesc pe oricine ca sa nu se dea cu capul de perete inante sa inceapa o relatie , si prima data cei doi sa fie prieteni (in sensul de amici) iar dupa ce se cunosc cat de cat sa incerece o altfel de relatie . Cred ca secretul este sa iti suprimi animite sentimente pana esti convins ca persoana din fata ta merita . Stiu , intervine si norocul . Eu inca sper ca va veni ziua in care pot sa iubesc pe cineva fara sa ma gandesc ca exista alte interese la mijloc decat dragoste pura . Mission imopssible , nu ?

Cat despre raspunsurile pe forum ... In spatele ficarui post este o poveste de viata , la care noi , cititorii nu avem toate variabilele , asa ca improvizam . Eu de exemplu , fiind o fire mai romantica pot sa dau un alt raspuns fata de altcineva care este mai materialist . Dar nu despre asta era vorba in topicul asta .
sus

dualis

Veteran member
478 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 30 iul 2004 10:34 de dualis

haide exotic ...da-mi si mie id-ul tau ...sau daca e intra si punema la frends ====> claudiudr





Câinii tãi sãlbatici vor sã fie liberi
I want you to hit me as hard as you can !
sus

dualis

Veteran member
478 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 30 iul 2004 11:35 de dualis


Din pacate ai mare dreptate . Este o mare problema cui incredeintam dragostea . Naiv sa sti ca nu ma cosider . Nu cred in dragoste la prima vedere .


Daca era dragoste la prima vedere nu mai erau acuzatiile in legatura cu tehnicile sofisticate de manipulare. Pentru cei care se indragostesc la prima vedere si apoi sufera, nu se aplica "legea" celui care se indragosteste in urma observarii unor asemanari, in urma unor imbieri, promisiuni etc., "lege" care se refera la ticalosia celui care iti stoarce sufletul cat are nevoie dupa care dispare.

De asta eu sfatuiesc pe oricine ca sa nu se dea cu capul de perete inante sa inceapa o relatie , si prima data cei doi sa fie prieteni (in sensul de amici) iar dupa ce se cunosc cat de cat sa incerece o altfel de relatie . Cred ca secretul este sa iti suprimi animite sentimente pana esti convins ca persoana din fata ta merita .


Asta mi se pare o greseala, sa nu spun prostie, pe care o fac din ce in ce mai multi, suprimarea sentimentelor.. de la varste din ce in ce mai mici, pe perioade din ce in ce mai mari.. pana cand se va ajunge la disparitia sentimentelor.

Stiu , intervine si norocul . Eu inca sper ca va veni ziua in care pot sa iubesc pe cineva fara sa ma gandesc ca exista alte interese la mijloc decat dragoste pura . Mission imopssible , nu ?


Nu.



Câinii tãi sãlbatici vor sã fie liberi
I want you to hit me as hard as you can !
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 30 iul 2004 11:58 de ExoticDream

haide exotic ...da-mi si mie id-ul tau ...sau daca e intra si punema la frends ====> claudiudr


Sa ti-l dau, sa nu ti-l dau....?!?



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 30 iul 2004 12:08 de ExoticDream


Este o mare problema cui incredeintam dragostea . Naiv sa sti ca nu ma cosider . Nu cred in dragoste la prima vedere . De asta eu sfatuiesc pe oricine ca sa nu se dea cu capul de perete inante sa inceapa o relatie , si prima data cei doi sa fie prieteni (in sensul de amici) iar dupa ce se cunosc cat de cat sa incerece o altfel de relatie . Cred ca secretul este sa iti suprimi animite sentimente pana esti convins ca persoana din fata ta merita . Stiu , intervine si norocul.

Bine ar fi sa putem "programa" sentimentele sa vina numai atunci cand am "decis" ca cel de langa noi merita! Din pacate, dragostea nu ne intreaba, ea ne patrunde in suflet aproape fara sa ne dam seama si acest mister, intr-un fel, face parte din sarmul ei...
Eu inca sper ca va veni ziua in care pot sa iubesc pe cineva fara sa ma gandesc ca exista alte interese la mijloc decat dragoste pura . Mission impossible , nu?

Nu e mission impossible, mai exista oameni care gandesc si simt ca tine, aici intervine norocul: trebuie sa ai sansa sa-ti iasa in cale!
Cat despre raspunsurile pe forum ... In spatele fiecarui post este o poveste de viata , la care noi , cititorii nu avem toate variabilele , asa ca improvizam . Eu de exemplu , fiind o fire mai romantica pot sa dau un alt raspuns fata de altcineva care este mai materialist.

Chiar daca nu avem toate datele, ne putem hazarda in a veni cu o parere, fiecare dupa modul sau de gandire, iar cel care solicita sprijin poate alege ce i se potriveste cel mai bine. In general cei care posteaza pe acest forum sunt persoane cu mult bun simt care vor sa ajute prin prisma experientei personale si a celor invatate, iar un sfat e intotdeauna binevenit.



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ursu

Veteran member
188 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 30 iul 2004 12:10 de ursu

Asta mi se pare o greseala, sa nu spun prostie, pe care o fac din ce in ce mai multi, suprimarea sentimentelor.. de la varste din ce in ce mai mici, pe perioade din ce in ce mai mari.. pana cand se va ajunge la disparitia sentimentelor.


Nu asta am vrut sa zic . Am spus ca intai sa iti cunosti partenerul , sa fi sigur ca pe cat posibil corespunde cerintelor tale emotionale , si dupa aia sa dai frau liber iubirii si traiesti o adevarata poveste de dragoste .
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 30 iul 2004 12:24 de ExoticDream


Daca era dragoste la prima vedere nu mai erau acuzatiile in legatura cu tehnicile sofisticate de manipulare. Pentru cei care se indragostesc la prima vedere si apoi sufera, nu se aplica "legea" celui care se indragosteste in urma observarii unor asemanari, in urma unor imbieri, promisiuni etc., "lege" care se refera la ticalosia celui care iti stoarce sufletul cat are nevoie dupa care dispare.


Ii urasc pe ticalosii care iti invaluie sufletul intr-o "dragoste" inselatoare, se folosesc de el cum si cat au chef, apoi dispar! Din pacate, nu exista o pedeapsa pt ei... as fi zis ca doar daca li s-ar intampla si lor acelasi lucru o data in viata, poate s-ar dezbara de acest joc pervers, dar nenorocirea este ca astfel de ne-oameni nu prea au sentimente!!!

Asta mi se pare o greseala, sa nu spun prostie, pe care o fac din ce in ce mai multi, suprimarea sentimentelor.. de la varste din ce in ce mai mici, pe perioade din ce in ce mai mari.. pana cand se va ajunge la disparitia sentimentelor.


Deja se constata amplificarea acestui trist si periculos fenomen....! Inca de mici, copiii sunt invatati sa nu le pese de fel de fel de chestii care li se pot intampla, nu mai exista acele indemnuri de a face un dar simbolic cuiva drag cu anumite ocazii (ati vazut multi baieti cumparand martisoare pt colege?), sunt cultivate in copil doar instinctele de supravietuire intr-o societate stramba, adica minciuna, inselatoria, invarteala, arivismul, lipsa de scrupule.... Un copil crescut sa respecte doar banul nici nu se va gandi sa ofere o floare unei fete..., ajuns la varsta primei iubiri el ii va da fetei intalnire, ii va cumpara (eventual) un suc si o va invita apoi la el acasa sa faca sex pt ca a doua zi sa o paraseasca. Ar mai fi si spiritul de turma...la care sunt receptivi in special baietii....daca amicul de gasca a avut 50 de "iubite", el cum sa fie mai prejos ca "nu da bine"?!? Una peste alta, in lumea asta in tranzitie in care ne zbatem, romantismul, iubirea adevarata, principiile s-au demitizat...., iar cei care nu sunt in pas cu vremea sunt considerati ciudati si dati la o parte....



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

dualis

Veteran member
478 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 30 iul 2004 13:08 de dualis



Sa ti-l dau, sa nu ti-l dau....?!?





Câinii tãi sãlbatici vor sã fie liberi
I want you to hit me as hard as you can !
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 30 iul 2004 13:34 de ExoticDream

haide exotic ...da-mi si mie id-ul tau ...sau daca e intra si punema la frends ====> claudiudr


Ti-am studiat site-ul...esti baietel umblat prin lume...poze mai recente nu ai? (Te-ai schimbat mult in ultimii 3 ani?) Glumesc, nu te supara, ma jucam cu margareta aia, stii tu, "dau id-ul, nu il dau..." si m-am gandit intai sa te cunosc mai bine!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus
Pagina 1 din 2
1   2   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

21 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate