de ce?

Pagina 1 din 1
1

coyoteugly

Newbie
8 mesaje

de ce?

scris pe 26 mai 2004 00:40 de coyoteugly

de ce de multe ori se intampla sa ne placa baietii nepotriviti?
mie mi s-a intamplat sa-mi placa un baiat care era exact contrariul "listei" mele..baiatului ideal...poate nu de fiecare daca e exact contrariul dar e posibil ca la inceput sa nu-ti placa deloc si dupa..sa te gandesti la el..destul de mult?



if you think that fuck is funny, fuck yourself and save your money
sus

anyahsa

Senior member
130 mesaje

Re: de ce?

scris pe 26 mai 2004 04:21 de anyahsa

de ce de multe ori se intampla sa ne placa baietii nepotriviti?
mie mi s-a intamplat sa-mi placa un baiat care era exact contrariul "listei" mele..baiatului ideal...poate nu de fiecare daca e exact contrariul dar e posibil ca la inceput sa nu-ti placa deloc si dupa..sa te gandesti la el..destul de mult?


cica contrariile se atrag...
alta explicatie nu am (cu toate ca si mie imi plac de obicei baietii nepotriviti)...



Well, you're either lovers or you're wanting to be lovers or you're trying not to be lovers so you can be friends, but any way you look at it, sex is always looming in the picture like a shadow, like an undertow.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: de ce?

scris pe 26 mai 2004 17:01 de ExoticDream

de ce de multe ori se intampla sa ne placa baietii nepotriviti?
mie mi s-a intamplat sa-mi placa un baiat care era exact contrariul "listei" mele..baiatului ideal...poate nu de fiecare daca e exact contrariul dar e posibil ca la inceput sa nu-ti placa deloc si dupa..sa te gandesti la el..destul de mult?


Se intampla nepermis de des sa-ti placa exact acea persoana cu care nu te potrivesti absolut deloc si, desi stii ca te asteapta dezamagiri si lacrimi multe, totusi incerci..., sperand sa mearga. O iluzie in general....pt ca prea rar oamenii sunt dispusi sa schimbe ceva in felul lor de a fi astfel incat sa faca o relatie sa reziste.



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Alinutzzza

Veteran member
298 mesaje

Re: de ce?

scris pe 26 mai 2004 18:48 de Alinutzzza

de ce de multe ori se intampla sa ne placa baietii nepotriviti?
mie mi s-a intamplat sa-mi placa un baiat care era exact contrariul "listei" mele..baiatului ideal...poate nu de fiecare daca e exact contrariul dar e posibil ca la inceput sa nu-ti placa deloc si dupa..sa te gandesti la el..destul de mult?


...de fapt ce intelegi tu prin "nepotrivit"? dak nu iti place freza lui e nepotrivit?sau varsta? sau chiar caracterul? chimia dragostei e nebanuita...atunci cand iti gasesti sufletul pereche, simt acea legatura stranie, de neexplicat.....ceva pur si simplu te atrage enorm la elea....nu iti scoti carnetelul si incepi sa bifezi ce iti place si ce nu la pers respectiva, ce ar trebui sa schimbi, ce sa lasi asa cum este.............. acea "nepotrivire" care o simti tu se intampla oricui la un moment dat. sunt extrem de rare presoanele care au trait toata viata alaturi de primula iubita........



caut lumina
sus

ice_soul

Guest

Re: de ce?

scris pe 26 mai 2004 19:00 de ice_soul

de ce de multe ori se intampla sa ne placa baietii nepotriviti?
mie mi s-a intamplat sa-mi placa un baiat care era exact contrariul "listei" mele..baiatului ideal...poate nu de fiecare daca e exact contrariul dar e posibil ca la inceput sa nu-ti placa deloc si dupa..sa te gandesti la el..destul de mult?

raspuns:
atunci cand esti sola si-ti vezi colegele,prietenele de mana cu un iubit si mai ales dc te simti singura iti si mai ales dc iti intra in cap (fara sa vrei ajunge numai cu faptul de al dori)at se formeaza in mintea ta ceva ca un reflex care te orbeste si alegi prost. din dorinta ta mare de a avea un prieten care sa-ti fie alaturi si sa fie ceea ce tu ti-ai dorit at nu mai alegi cum trebuie .si inca ceva f important sa nu crezi niciodata in viata in dragoste mai ales cand aceasta iti surade ,si alege un baiat dupa sufletul lui nu dupa fizic, alegel cu ratiunea si apoi cu inimia .
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: de ce?

scris pe 26 mai 2004 19:07 de ExoticDream

de ce de multe ori se intampla sa ne placa baietii nepotriviti?
mie mi s-a intamplat sa-mi placa un baiat care era exact contrariul "listei" mele..baiatului ideal...poate nu de fiecare daca e exact contrariul dar e posibil ca la inceput sa nu-ti placa deloc si dupa..sa te gandesti la el..destul de mult?


Exista multe fete care fac greseala imensa de a se lasa amagite de baieti total nepotriviti, se indragostesc de ei nebuneste si orbite de iubire nu vad cat de adanca e prapastia dintre ei...Cand se trezesc, e mult prea tarziu......raul e deja facut si le macina sufletul adanc de tot......in vreme ce lor nici nu le pasa!Dragostea e oarba, dar nici chiar asa! Fetelor, deschideti bine ochii, nu va lasati duse de val, in jurul vostru sunt atatia Don Juani cu suflete marunte.....



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

inuendo

Veteran member
497 mesaje

Re: Re: de ce?

scris pe 27 mai 2004 12:23 de inuendo



Exista multe fete care fac greseala imensa de a se lasa amagite de baieti total nepotriviti, se indragostesc de ei nebuneste si orbite de iubire nu vad cat de adanca e prapastia dintre ei

Dar daca ele chiar asta cauta?
daca chiar de asta au nevoie..atunci?



Sunt aici sa ajut, nu sa judec
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: de ce?

scris pe 27 mai 2004 17:28 de ExoticDream


Dar daca ele chiar asta cauta?
daca chiar de asta au nevoie..atunci?


Oare o fata poate fi atat de inconstienta incat sa-si caute singura necazul? Cineva a spus ca ar fi bine sa alegem cu mintea, nu cu inima, pacat ca nu se prea poate aplica ideea asta! Exista fete care au un cult pt suferinta, ceva usor masochist, le place intr-un fel sa fie jignite, respinse, apoi iubite, si iar respinse, chiar inselate...eu nu le pot intelege. Nu ajunge cata suferinta este si asa in lume, trebuie s-o cautam cu lumanarea? Dupa cate am vazut pana acum, sper sa ma fi invatat minte si sa deschid bine ochii data viitoare cand mai fac vreo alegere!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

inuendo

Veteran member
497 mesaje

Re: Re: Re: Re: de ce?

scris pe 28 mai 2004 01:40 de inuendo



Oare o fata poate fi atat de inconstienta incat sa-si caute singura necazul?!

o daaaaaaaaa
Uita-te la "legend of the fall" ..superb film, si asta doar pentru ca seamna cu viata, cel ales era tristan, nu alfred, cel care respecta toate regulile...
De exemplu o amica de a mea are un iubit cu care se certa mereu, si e suparata, pana i-am zis ca asta ii face placere, ca pe ea nu ar multumi-o o relatie normala si cuminte. stii ce a zis ea ? "M-as plictisi"
QED



Sunt aici sa ajut, nu sa judec
sus

coyoteugly

Newbie
8 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: de ce?

scris pe 28 mai 2004 13:58 de coyoteugly


o daaaaaaaaa
Uita-te la "legend of the fall" ..superb film, si asta doar pentru ca seamna cu viata, cel ales era tristan, nu alfred, cel care respecta toate regulile...
De exemplu o amica de a mea are un iubit cu care se certa mereu, si e suparata, pana i-am zis ca asta ii face placere, ca pe ea nu ar multumi-o o relatie normala si cuminte. stii ce a zis ea ? "M-as plictisi"
QED

asta cam asa e...
sa spunem ca nu-ti place fizic..o.k, se poate trece peste asta, mai ales cand devine ceva serios...dar daca nu-ti place nici cum se comporta...cum isi petrece timpul...ceea ce face..in general?si totusi esti atrasa de el..



if you think that fuck is funny, fuck yourself and save your money
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: de ce?

scris pe 28 mai 2004 15:09 de ExoticDream


o daaaaaaaaa
Uita-te la "legend of the fall" ..superb film, si asta doar pentru ca seamna cu viata, cel ales era tristan, nu alfred, cel care respecta toate regulile...
De exemplu o amica de a mea are un iubit cu care se certa mereu, si e suparata, pana i-am zis ca asta ii face placere, ca pe ea nu ar multumi-o o relatie normala si cuminte. stii ce a zis ea ? "M-as plictisi"
QED


N-am vazut filmul, dar am sa-l caut, suna interesant! Eram sigura ca la acel gen de relatie plina de conflicte te referi (cu plictiseala din prea multa dragoste impartasita!), cred insa ca lucrurile sunt oarecum OK doar daca cei 2 se iubesc si certurile alea nu sunt prea serioase (Qui s’aime se taquine, nu?). Unde mai pui ca impacarea e atat de dulceeeeeeeee…..!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

inuendo

Veteran member
497 mesaje

de ce?

scris pe 29 mai 2004 06:19 de inuendo



N-am vazut filmul, dar am sa-l caut, suna interesant! Eram sigura ca la acel gen de relatie plina de conflicte te referi (cu plictiseala din prea multa dragoste impartasita!), cred insa ca lucrurile sunt oarecum OK doar daca cei 2 se iubesc si certurile alea nu sunt prea serioase (Qui s’aime se taquine, nu?). Unde mai pui ca impacarea e atat de dulceeeeeeeee…..!


Mai ales sexul de impacare... ala da motiv de cearta



Sunt aici sa ajut, nu sa judec
sus

levi82

Veteran member
363 mesaje

Re: de ce?

scris pe 30 mai 2004 03:19 de levi82

de ce de multe ori se intampla sa ne placa baietii nepotriviti?
mie mi s-a intamplat sa-mi placa un baiat care era exact contrariul "listei" mele..baiatului ideal...poate nu de fiecare daca e exact contrariul dar e posibil ca la inceput sa nu-ti placa deloc si dupa..sa te gandesti la el..destul de mult?


Exista un motiv destul de simplu. Problema este ca multe fete au ideea ca baiatul ideal este cel care seamana cu vre-o vedeta sau arata foarte bine, are multi bani, este genul macho-man, fat-frumos, cum vreti voi sa spunieti. Ei... problema este ca acesti baieti au parte de fete la discretie, nu stiu sa pretuiasca fiinta care ii iubeste. Acest lucru i-a facut sa fie indiferenti, sa nu se implice sentimental, iar astfel ei pot sa faca multe gesturi nasoale fara a avea remuscari. Ei stiu ce fel de imagine falsa sa afiseze sa fie placuti de o fata. Stiu sa spuna tot ce fata vrea sa auda, isi etaleaza o personalitate falsa pe care fata o crede ca ceea ideala. Nu spun ca nu exista baieti de acest gen si care nu pot iubi cu adevarat, dar numarul lor este foarte foarte mic.
Cred ca nu ar exista aceasta problema daca fata ar acorda mai multa atentie catre personalitatea baiatului decat pe aspectul fizic si grosimea portofelului. Dar cum spuneam, personalitatea poate fi falsificata, si atunci nu stiu care ar fi metoda sigura de a nu cadea in plasa.



Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
sus

levi82

Veteran member
363 mesaje

Re: Re: Re: Re: de ce?

scris pe 30 mai 2004 03:19 de levi82



Oare o fata poate fi atat de inconstienta incat sa-si caute singura necazul? Cineva a spus ca ar fi bine sa alegem cu mintea, nu cu inima, pacat ca nu se prea poate aplica ideea asta! Exista fete care au un cult pt suferinta, ceva usor masochist, le place intr-un fel sa fie jignite, respinse, apoi iubite, si iar respinse, chiar inselate...eu nu le pot intelege. Nu ajunge cata suferinta este si asa in lume, trebuie s-o cautam cu lumanarea? Dupa cate am vazut pana acum, sper sa ma fi invatat minte si sa deschid bine ochii data viitoare cand mai fac vreo alegere!


Exista! Cu siguranta! Am exemplu! Sunt multe fete care, ciar daca au muscat-o in repetate randuri de la un gen de baiat, tot spre acelasi gen simt atractie.
Treaba cu cultul pentru suferinta pentru mine este dovedita: Fosta mea prietena recent s-a impacat cu un fost prieten de-al ei, care a inselat-o si a facut-o sa sufere foarte mult din aceasta cauza. Se pare ca acest lucru nu a fost destul ca sa o invete minte si s-a reintors la el. Si am auzit zvonuri cum ca ca el are nu una, ci inca 2 prietene in afara de ea. Cu toate ca ma cam simt obligat sa o avertizez, pentru ca nu vreau sa o vad ca sufera, nu ma bag, pentru ca oricum, orice i-as spune nu ar avea nici un efect, nu m-ar crede, si s-ar gandi ca-i spun astea din ciuda si pentru ca o doresc inapoi, ceea ce nu este adevarat.



Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: de ce?

scris pe 31 mai 2004 15:49 de ExoticDream



... problema este ca acesti baieti au parte de fete la discretie, nu stiu sa pretuiasca fiinta care ii iubeste. Acest lucru i-a facut sa fie indiferenti, sa nu se implice sentimental, iar astfel ei pot sa faca multe gesturi nasoale fara a avea remuscari. Ei stiu ce fel de imagine falsa sa afiseze sa fie placuti de o fata. Stiu sa spuna tot ce fata vrea sa auda, isi etaleaza o personalitate falsa pe care fata o crede ca ceea ideala. Nu spun ca nu exista baieti de acest gen si care nu pot iubi cu adevarat, dar numarul lor este foarte foarte mic.
Cred ca nu ar exista aceasta problema daca fata ar acorda mai multa atentie catre personalitatea baiatului decat pe aspectul fizic si grosimea portofelului. Dar cum spuneam, personalitatea poate fi falsificata, si atunci nu stiu care ar fi metoda sigura de a nu cadea in plasa.


Ai multa dreptate, exista numerosi baieti (si nu numai cei care arata ff bine sau au bani, ci si cei care au un IQ ceva mai ridicat) care profita de "oferta" generoasa de fete si si-au format o adevarata strategie pt a le vraji. E cazul celor care afiseaza o personalitate falsa, manuiesc cu usurinta cuvinte pe care fetele sunt incantate sa le auda, mai scapa cate un mic dar cand si cand, astfel incat prada se lasa cucerita dupa cateva intalniri! Urmeaza o perioada "buna" in care baiatul profita de relatia respectiva in fel si chip (inclusiv pt a face sex), fata se implica emotional si fizic, dar nu se prinde decat in clipa in care, plictisit, baiatul neimplicat sentimental ii da papucii pt a trece la o alta victima. Nu exista retete de a scapa de asemenea curse, dar sugerez cunoasterea personalitatii baiatului, eventual a catorva detalii privind fostele lui relatii si genul de prieteni cu care ii place sa iasa. In plus, fetelor, daca aveti dubii, nu va aruncati in pat cu....dusmanul pana cand nu-l cunoasteti un picut mai bine, va scuteste de multe probleme! Daca e sa fie iubire adevarata, nu e niciodata prea tarziu pt acest pas!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

45 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate