de ce?

Pagina 1 din 1
1

last2know

Junior member
19 mesaje

de ce?

scris pe 25 mai 2004 06:13 de last2know

de ce unii baietii prefera fetele mai mari de cit ei cu citiva ani?oare acesti baieti ramin vesnic niste copii care au nevoie de protectie si nu se vor maturiza niciodata?sau un baiat se simte mai bine cu o femeie mai matura de cit el ,o femeie care stie ce vrea ?eu nu stiu!!voi stiti?


don't even ask!!!
sus

Dani

Junior member
44 mesaje

Re: de ce?

scris pe 25 mai 2004 10:45 de Dani

Pai mai e si intrebarea dc fete prefere baietzi mai mari ?? Tot cam acelasi lucru ca la baietzi..vor ceva ce fetele/baietii de varsta lor nu le pot oferi.
Cateva Ex :
Un baiat cauta o fata mai mare ptr ca aceasta are experientza ..nu mai esti virgina si se f*te mai usor .
O fata cauta un baiat mai mare ca ea crede ca ala e mai matur ..dar isi ia teapa si ala sta cu ea ca sa o f*ta .
Sau fata sta cu unu mai mare ca ala poate are masina ..etc.. (asta se intampla la fete de 14-17 ani ) ..cauta de aia cu masini sa le plimbe ..etc.



dani pok
sus

kapoera

Guest

Re: de ce?

scris pe 25 mai 2004 23:24 de kapoera

de ce unii baietii prefera fetele mai mari de cit ei cu citiva ani?oare acesti baieti ramin vesnic niste copii care au nevoie de protectie si nu se vor maturiza niciodata?sau un baiat se simte mai bine cu o femeie mai matura de cit el ,o femeie care stie ce vrea ?eu nu stiu!!voi stiti?

Fiindca fetele mai mari sunt mai inteligente, experimentate, etc. .Probabil tu nu te-ai lovit de prostia fetelor mai mici sau de aceeasi varsta( ex.: in timp ce-mi facea sex oral s-a oprit si m-a intrebat daca ramane insarcinata).
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: de ce?

scris pe 26 mai 2004 17:20 de ExoticDream

de ce unii baietii prefera fetele mai mari de cit ei cu citiva ani?oare acesti baieti ramin vesnic niste copii care au nevoie de protectie si nu se vor maturiza niciodata?sau un baiat se simte mai bine cu o femeie mai matura de cit el ,o femeie care stie ce vrea ?eu nu stiu!!voi stiti?


Nimic din ce voi scrie nu trebuie generalizat!!!

Se stie de mii de ani ca baietii se maturizeaza mai greu decat fetele, de aceea in general nu prea exista relatii intre fete si baieti de aceeasi varsta (el e prea imatur pt a o intelege pe ea).

Fetele isi cauta baieti de acelasi nivel cu ele, adica cu aprox 2-3 ani mai mari, totul e bine si frumos, ea se simte protejata, inteleasa, el e multumit cu prietena mai tinerica, numai ca intr-o astfel de relatie el vrea sex destul de rapid, iar ea, daca e virgina, nu se simte la largul ei, el cauta in afara ceea ce ea nu-i ofera inca si uite asa se duce relatia de rapa!

Baietii mai au un vis ascuns...vor sa fie bagati in seama de o femeie cu cativa ani buni mai mare decat ei! De fapt le place ideea de a fi initiati de o persoana experimentata care sa nu fie chiar una de la beculetzul rosu! Cum si femeile de 25-30 de ani se simt magulite si tentate sexual de o astfel de experienta cu un pusti, "relatia" dureaza un timp si este in general doar sexuala (ce ar putea avea in comun un pusti de 19 ani cu o femeie versata de 29?).Se intampla uneori ca baiatul sa faca o pasiune pt femeia care l-a invatat sa faca amor si atunci...vai de el cand afla mamica sau il paraseste tanti!

Pana la urma...cum o fi mai bine???



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

last2know

Junior member
19 mesaje

Re: Re: de ce?

scris pe 26 mai 2004 17:37 de last2know


Fiindca fetele mai mari sunt mai inteligente, experimentate, etc. .Probabil tu nu te-ai lovit de prostia fetelor mai mici sau de aceeasi varsta( ex.: in timp ce-mi facea sex oral s-a oprit si m-a intrebat daca ramane insarcinata).

si?chiar sa fie numai experienta sexuala a fetelor mai mari?nu cred !!!poate ca baietii uneori sunt mai sensibili de cit fetele si au nevoie de acea dragoste care sa-i faca sa se redescopre pe ei insasi ,au nevoie de acele mingiieri in care miinile sa fie ca o prelungire a inimii ,ca si cum i-ai mingia cu inima pe inima !!un baiat la un moment dat se satura de sex si cauta iubire .......sexul iti da numai satisfacie trupeasca ,iubirea ti-o da pe cea sufleteasca .......si o femeie iubeste mai frumos de cit o fata, mai mult daruieste de cit primeste ......de ce?pt ca deja intelege iubirea ......fetele cred ca vor ramine vesnic tinere ...femeia stie ca nu va mai fi nicodata fata ,,,,stie ca nimic nu e vesnic ...........si traieste clipa ......traieste fiecare zi ca si cum ar fi cea din urma zi .......iubirea pt ea e un dar .......nu o povara ......e doar bucurie nu suferinta !!!



don't even ask!!!
sus

Alinutzzza

Veteran member
298 mesaje

Re: de ce?

scris pe 26 mai 2004 18:42 de Alinutzzza

de ce unii baietii prefera fetele mai mari de cit ei cu citiva ani?oare acesti baieti ramin vesnic niste copii care au nevoie de protectie si nu se vor maturiza niciodata?sau un baiat se simte mai bine cu o femeie mai matura de cit el ,o femeie care stie ce vrea ?eu nu stiu!!voi stiti?


unii baiei prefera fete mai mari, altii mai mici, altii de aceeasi varsta, insa cei mai multi(si fete si baieti) nu tin cont de varsta ci de atractia care o exercita partenerul pentru ei... chiar e adevarata faza asta. Fiecare cu ce-i place...nu?



caut lumina
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: de ce?

scris pe 27 mai 2004 17:01 de ExoticDream


si?chiar sa fie numai experienta sexuala a fetelor mai mari?nu cred !!!poate ca baietii uneori sunt mai sensibili de cit fetele si au nevoie de acea dragoste care sa-i faca sa se redescopre pe ei insasi ,au nevoie de acele mingiieri in care miinile sa fie ca o prelungire a inimii ,ca si cum i-ai mingia cu inima pe inima !!un baiat la un moment dat se satura de sex si cauta iubire .......sexul iti da numai satisfacie trupeasca ,iubirea ti-o da pe cea sufleteasca .......si o femeie iubeste mai frumos de cit o fata, mai mult daruieste de cit primeste ......de ce?pt ca deja intelege iubirea ......fetele cred ca vor ramine vesnic tinere ...femeia stie ca nu va mai fi nicodata fata ,,,,stie ca nimic nu e vesnic ...........si traieste clipa ......traieste fiecare zi ca si cum ar fi cea din urma zi .......iubirea pt ea e un dar .......nu o povara ......e doar bucurie nu suferinta !!!


Exista si fete foarte sensibile care isi doresc acele mingaieri in care mainile sa fie ca o prelungire a inimii cum frumos spui tu, dar, daca baietii mai au o sansa sa descopere asa ceva in sufletul unei femei fie ea si mai mari, fetele nu prea afla acei barbati care sa-si mai aminteasca ce inseamna o floare, un cuvant tandru, o declaratie romantica.

Nu sunt de acord cu tine ca toate fetele sunt superficiale in iubire si nu se pot darui trup si suflet celui pe care il iubesc, ba chiar dimpotriva, eu cred ca o fata are in plus si puritatea sufleteasca (si uneori si cea trupeasca), mai are inca vise si totul arata mai frumos in adolescenta, nu? Uite, eu de exemplu...sunt o fata care gandeste ca in primul rand trebuie sa daruiasca celui drag, sa doreasca sa-l faca fericit...

Baietii astia care se satura de sex de tinerei....oare daca ar incepe prin a cauta iubirea, si nu sexul animalic, ar mai ajunge flamanzi de dragoste dupa ce se satura de senzatii mecanice???



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

last2know

Junior member
19 mesaje

Re: Re: Re: Re: de ce?

scris pe 27 mai 2004 17:58 de last2know



Exista si fete foarte sensibile care isi doresc acele mingaieri in care mainile sa fie ca o prelungire a inimii cum frumos spui tu, dar, daca baietii mai au o sansa sa descopere asa ceva in sufletul unei femei fie ea si mai mari, fetele nu prea afla acei barbati care sa-si mai aminteasca ce inseamna o floare, un cuvant tandru, o declaratie romantica.

Nu sunt de acord cu tine ca toate fetele sunt superficiale in iubire si nu se pot darui trup si suflet celui pe care il iubesc, ba chiar dimpotriva, eu cred ca o fata are in plus si puritatea sufleteasca (si uneori si cea trupeasca), mai are inca vise si totul arata mai frumos in adolescenta, nu? Uite, eu de exemplu...sunt o fata care gandeste ca in primul rand trebuie sa daruiasca celui drag, sa doreasca sa-l faca fericit...

Baietii astia care se satura de sex de tinerei....oare daca ar incepe prin a cauta iubirea, si nu sexul animalic, ar mai ajunge flamanzi de dragoste dupa ce se satura de senzatii mecanice???
in primul rind daca bagi bine de seama eu nu am spus ca toate fetele am spus doar fetele ,pt ca nimeni nu e la fel ca nimeni si nu poti generaliza nu pot spune ca toti suntem la fel suntem unici fiecare in felul lui si in fiecare dintre noi exista ceva frumos nu?eu in general iubesc oamenii oricum ar fi ei pt ca daca stai bine si-i analizezi fiecare are o frumusete aparte ,frumusete pe care uneori ei insasi nu si-o cunosc!toata treaba e ca stateam asa intr-o zi si ma intrebam daca ar fi posibila o relatie ca cea descrisa in intrebarea mea si mai ales daca ar supravietui aceasta relatie !!!!!intelegi?si pina la urma fiecare cu parerea lui nu?ca doar nu putem sa gindim toti la fel ca nu ar mai fi nimic interesant .bafta!!



don't even ask!!!
sus

Infector

Expert member
1846 mesaje

Re: de ce?

scris pe 27 mai 2004 21:28 de Infector

de ce unii baietii prefera fetele mai mari de cit ei cu citiva ani?oare acesti baieti ramin vesnic niste copii care au nevoie de protectie si nu se vor maturiza niciodata?sau un baiat se simte mai bine cu o femeie mai matura de cit el ,o femeie care stie ce vrea ?eu nu stiu!!voi stiti?


Mie-mi plac fetele, femeile putin mai "copate" pentru ca stiu ce vor de la viata si de la o relatie spre deosebire de pustoaicele astea care-s mai mult cu capul in nori si visatoare de te umplu de draci uneori. O purisanca stie cum sa faca partenerul sa se simta bine , stie sa fie o doamna in societate si o tarfa in dormitor , stie pentru ce merita sa faca mare caz si pentru ce nu , e mai "intelegatoare" .... multe avantaje dragule ai avand langa tine o purisanca. Plus ca purisancele nici nu-s asa sugative precum pustoaicele



S.N.O.W.B.O.A.R.D. D.U.D.E.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: de ce?

scris pe 28 mai 2004 15:05 de ExoticDream



Mie-mi plac fetele, femeile putin mai "copate" pentru ca stiu ce vor de la viata si de la o relatie spre deosebire de pustoaicele astea care-s mai mult cu capul in nori si visatoare de te umplu de draci uneori. O purisanca stie cum sa faca partenerul sa se simta bine , stie sa fie o doamna in societate si o tarfa in dormitor , stie pentru ce merita sa faca mare caz si pentru ce nu , e mai "intelegatoare" .... multe avantaje dragule ai avand langa tine o purisanca. Plus ca purisancele nici nu-s asa sugative precum pustoaicele


Stii tu ce vrea de la viata o pustoaica, ai idee cum stie ea sa iubeasca? Esti tu insuti suficient de matur incat sa pretinzi o partenera “coapta� la minte? Poate ai trait numai intre pustoaice care nu dau 2 bani pe sentimente, “sugative� care n-ar iesi cu tine decat daca ar sti ca ai cel putin un mertzan, vreo 2 case si portofelul doldora de bani, monumente de infantilism care nu stiu decat sa discute despre make-up, telenovele si sex! Wake up! Mai exista si fete bune care iubesc din tot sufletul, nu te judeca dupa avere, ci dupa ceea ce ai in cap si-n inima, fete care poate nu au experienta si mai gresesc, dar care sunt sincere si ar face orice pt tine. Tu vrei langa tine un robot, cineva care sa te slujeasca asa cum poruncesti, sa nu-ti iasa din cuvant, sa nu te bata la cap cu pareri personale sau vise, important este sa te faca sa te simti bine (mai ales in dormitor!), sa fie cat de cat aratoasa si sa nu faca gafe monstruoase ca sa te poti afisa cu ea in societate, sa nu faca mare caz pt nimicuri gen infidelitatile tale sau nepasarea pe care i-o arati cand iti daruieste ceva. In mintea ta conteaza doar avantajele pe care le-ai avea….se vede ca nu pui suflet… esti superficial in gandire…..



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

last2know

Junior member
19 mesaje

Re: Re: Re: de ce?

scris pe 28 mai 2004 19:33 de last2know



Stii tu ce vrea de la viata o pustoaica, ai idee cum stie ea sa iubeasca? Esti tu insuti suficient de matur incat sa pretinzi o partenera “coapta? la minte? Poate ai trait numai intre pustoaice care nu dau 2 bani pe sentimente, “sugative? care n-ar iesi cu tine decat daca ar sti ca ai cel putin un mertzan, vreo 2 case si portofelul doldora de bani, monumente de infantilism care nu stiu decat sa discute despre make-up, telenovele si sex! Wake up! Mai exista si fete bune care iubesc din tot sufletul, nu te judeca dupa avere, ci dupa ceea ce ai in cap si-n inima, fete care poate nu au experienta si mai gresesc, dar care sunt sincere si ar face orice pt tine. Tu vrei langa tine un robot, cineva care sa te slujeasca asa cum poruncesti, sa nu-ti iasa din cuvant, sa nu te bata la cap cu pareri personale sau vise, important este sa te faca sa te simti bine (mai ales in dormitor!), sa fie cat de cat aratoasa si sa nu faca gafe monstruoase ca sa te poti afisa cu ea in societate, sa nu faca mare caz pt nimicuri gen infidelitatile tale sau nepasarea pe care i-o arati cand iti daruieste ceva. In mintea ta conteaza doar avantajele pe care le-ai avea?.se vede ca nu pui suflet? esti superficial in gandire?..
eu nu cred ca infectorul e superficial in gindire si nici nu e vina lui daca viata i-a scos in cale astfel de pustoaice infantile cum zici tu ,si baiatul vorbeste din experienta lui .si asta o inteleg !eu nu te inteleg pe tine ai cunoscut atit de multe femei coapte de esti asa de mult impotriva lor?eu cred ca tu cam suferi de singuratate si nu stiu pote esti o pustoaica care stie sa iubeasca ,sa daruiasca etc etc dar vezi tu cred ca de aia suferi .......cred ca ai ramas pe undeva prin umbra pustoaicelor infantile care ti-au luat-o inainte!!!fiecare om iubeste indiferent de virsta ,si daca nu stiai fiecare virsta iubeste diferit si daca unora le plac pustoaicele ok !!!sa fie fericiti !!dar ce ai tu cu cei carora le plac fetele mai mari!chiar ieri un baiat de 25 de ani imi marturisea ca el isi cauta o prietena de 30-35 de ani si l-am intrebat de ce ?si mi-a raspuns:"pt ca ma simt bine linga ele pt ca au experienta si imi dau curaj"si nu ar fi unicul exemplu!si cred ca infectorul are dreptate pustoaicele _(unele)din ziua de azi sunt atit de superficiale ,nu poti discuta ceva serios cu ele si da da chiar te obosesc atunci cind ele se cred atit de interesante ......daca incerci putin sa-ti deschizi sufletul in fata lor miine deja stie tot cartierul ... !!!!!si mai e si varianta asta baietii sufera de mother complex,unii,si cauta dragostea si intelegerea oferita de mame in copilarie ,cauta caldura bratelor care sa-i ocroteasca si sa alunge suferinta de linga ei !!si vezi tu in zilele astea pustoaicele au cam pierdut teren in fata femeilor coapte si asta nu o spun eu ,ci am vazut intr-o emisiune la tv .e si diferenta de educatie dintre generatii,pustoaicele care nu stiu ce-i ala comunism si sa inveti la lumina unei biete luminari ele s-au nascut cu calculatorul in brate si chestia asta nu potzi sa o negi pt ca asa e !!!si cam asta e si fiecare generatie cu avantajele si dezavantajele ei si fiecare om cu placerile lui !!!si vorba ceea nu e frumos ceea ce e frumos ci e frumos ce -mi place mie nu?si nu se leaga nimimeni personal de tine ,fiecare isi exprima parerea !!!ok?nu mai critica oamenii ca nu e bine !!bye bye !!si sorry daca cumva te-am deranjat cu ceva !!!dar, doar vorbeam si noi ....asa ......



don't even ask!!!
sus

last2know

Junior member
19 mesaje

Re: Re: Re: de ce?

scris pe 28 mai 2004 20:00 de last2know



Stii tu ce vrea de la viata o pustoaica, ai idee cum stie ea sa iubeasca? Esti tu insuti suficient de matur incat sa pretinzi o partenera “coapta? la minte? Poate ai trait numai intre pustoaice care nu dau 2 bani pe sentimente, “sugative? care n-ar iesi cu tine decat daca ar sti ca ai cel putin un mertzan, vreo 2 case si portofelul doldora de bani, monumente de infantilism care nu stiu decat sa discute despre make-up, telenovele si sex! Wake up! Mai exista si fete bune care iubesc din tot sufletul, nu te judeca dupa avere, ci dupa ceea ce ai in cap si-n inima, fete care poate nu au experienta si mai gresesc, dar care sunt sincere si ar face orice pt tine. Tu vrei langa tine un robot, cineva care sa te slujeasca asa cum poruncesti, sa nu-ti iasa din cuvant, sa nu te bata la cap cu pareri personale sau vise, important este sa te faca sa te simti bine (mai ales in dormitor!), sa fie cat de cat aratoasa si sa nu faca gafe monstruoase ca sa te poti afisa cu ea in societate, sa nu faca mare caz pt nimicuri gen infidelitatile tale sau nepasarea pe care i-o arati cand iti daruieste ceva. In mintea ta conteaza doar avantajele pe care le-ai avea?.se vede ca nu pui suflet? esti superficial in gandire?..
si stii care cred eu ca e problema ta?tu ai atitea de daruit dar cred ca nu ai cui!!nu ai prieten nu?stiam eu!!cred ca tu cunosti dragostea din romane ,nu ai trait-o si simtit-o inca si "e usor a scrie versuri cind nu ai nimic a spune!"intelegi?eu zic sa mai lasi romanele si sa iesi in lume sa cunosti oamenii ,stii ce usor e sa scrii despre dragoste ,despre daruire ,dar oare tu te iubesti pe tine , ca sa-i poti iubi si pe ceilalti de linga tine?un om beat nu ti-ar recunoaste niciodata ca e beat. intelegi?cam asa faci si tu !! esti fata desteapta si ai citit mult dar viata nu se invata din carti si nici iubirea ...sau mai ales iubirea !si sa nu crezi ca -l vei intilni pe fat-frumos ,pt ca nu exista si chiar daca ar exista e linga ileana -cosinzeana ,nu exista barbati perfecti si nici iubiri perfecte si tocmai in asta consta tot farmecul !!da in filme si romane poate ca exista dar filmul sau cartea se termina tocmai atunci cind incepe de fapt dragostea dintre cei doi ,nimeni nu stie continuarea ,ce s-a intimplat cu cei doi ,mai sunt oare impreuna etc etc ,vezi tu eu mereu mi-am pus intrebarea asta ..mai exista si un va urma ?



don't even ask!!!
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: de ce?

scris pe 28 mai 2004 20:33 de ExoticDream

eu nu cred ca infectorul e superficial in gindire si nici nu e vina lui daca viata i-a scos in cale astfel de pustoaice infantile cum zici tu ,si baiatul vorbeste din experienta lui .si asta o inteleg !eu nu te inteleg pe tine ai cunoscut atit de multe femei coapte de esti asa de mult impotriva lor?eu cred ca tu cam suferi de singuratate si nu stiu pote esti o pustoaica care stie sa iubeasca ,sa daruiasca etc etc dar vezi tu cred ca de aia suferi .......cred ca ai ramas pe undeva prin umbra pustoaicelor infantile care ti-au luat-o inainte!!!fiecare om iubeste indiferent de virsta ,si daca nu stiai fiecare virsta iubeste diferit si daca unora le plac pustoaicele ok !!!sa fie fericiti !!dar ce ai tu cu cei carora le plac fetele mai mari!chiar ieri un baiat de 25 de ani imi marturisea ca el isi cauta o prietena de 30-35 de ani si l-am intrebat de ce ?si mi-a raspuns:"pt ca ma simt bine linga ele pt ca au experienta si imi dau curaj"si nu ar fi unicul exemplu!si cred ca infectorul are dreptate pustoaicele _(unele)din ziua de azi sunt atit de superficiale ,nu poti discuta ceva serios cu ele si da da chiar te obosesc atunci cind ele se cred atit de interesante ......daca incerci putin sa-ti deschizi sufletul in fata lor miine deja stie tot cartierul ... !!!!!si mai e si varianta asta baietii sufera de mother complex,unii,si cauta dragostea si intelegerea oferita de mame in copilarie ,cauta caldura bratelor care sa-i ocroteasca si sa alunge suferinta de linga ei !!si vezi tu in zilele astea pustoaicele au cam pierdut teren in fata femeilor coapte si asta nu o spun eu ,ci am vazut intr-o emisiune la tv .e si diferenta de educatie dintre generatii,pustoaicele care nu stiu ce-i ala comunism si sa inveti la lumina unei biete luminari ele s-au nascut cu calculatorul in brate si chestia asta nu potzi sa o negi pt ca asa e !!!si cam asta e si fiecare generatie cu avantajele si dezavantajele ei si fiecare om cu placerile lui !!!si vorba ceea nu e frumos ceea ce e frumos ci e frumos ce -mi place mie nu?si nu se leaga nimimeni personal de tine ,fiecare isi exprima parerea !!!ok?nu mai critica oamenii ca nu e bine !!bye bye !!si sorry daca cumva te-am deranjat cu ceva !!!dar, doar vorbeam si noi ....asa ......


Poate tu il cunosti pe Infector ceva mai bine decat mine...,desi...eu credeam ca ca mai stiu si eu cate ceva, dar, no offense, poate ti s-a confesat si tie inainte, iar tu poate esti una dintre femeile mature in genul celor pe care le cauta el? Intr-adevar el si-a trait adolescenta printre pustoaice postcomuniste care s-au nascut cu calculatorul in brate, care stiu sa faca cybersex si n-au citit prea mult pe langa Sandra Brown si revistele pt fete (rubricile de machiaj si sfaturi intime),fete care nu stiau decat sa se imbrace cat mai provocator cu putinta si sa-si expuna nuditatea in fata ochilor unor pusti de 16-18 ani dornici sa cunoasca femeia, sa experimenteze! El stie bine ca nu ai ce sa vorbesti nici o ora incheiata cu astfel de fete limitate, dar i-a placut intotdeauna sa fie adorat de ele, mangaiat, sarutat si s-a obisnuit cu un stil de viata in care o relatie insemna cateva intalniri, sarutari, atingeri si apoi gata, trecea la urmatoarea, fetele alea nu voiau mai mult si nu erau in stare sa ofere mai mult, punctul culminant ar fi fost sa faca sex din amuzament, asa...ca au implinit 18 ani! Ma revolta altceva: in clipa in care a intalnit o fata altfel decat alea, nu a stiut sa o pretuiasca, nu a inteles ca era altfel, a jucat cu ea ca si cu celelalte, a considerat-o ciudata doar pt ca nu se incadra in sabloanele cu care se obisnuise. Asta consider eu superficialitate... incapacitatea de a intelege si altceva decat ai avut mereu...

Cat despre mine, nu am nimic cu femeile mai coapte, nu-mi plac cele care flirteaza cu pustii ca sa se distreze, nu cred ca o astfel de femeie poate fi compatibila cu un baiat de 19-20 de ani care mai are inca probleme in a se cunoaste si intelege pe sine, pt el o astfel de experienta poate fi dureroasa (si nu ma refer la sex). Daca el are 25 de ani, nu mai e un pusti si lucrurile stau altfel, eu ma refeream strict la pustii de 19-20 de ani, OK? Nu ma simt singura, la momentul asta vreau eu sa fiu asa pt ca abia am incheiat o relatie si sunt mai de moda veche, imi trece mai greu. Sa stii ca si mie mi s-a intamplat sa invat la lumanare de cateva ori si stiu destule despre epoca "de aur", inclusiv faptul ca pe vremea aia oamenii erau parca mai buni, nu faceau rau cu atata viteza...astazi traim intr-o jungla in care iubirea s-a perimat, iar minciuna, inselatoria si indiferenta au rang de calitati. Cat despre mother complex, poate ai dreptate, baietii sunt muuuuuuuuuuult prea atasati de mame (uneori iti vine sa-i omori cand vezi ca ar face orice le zice maman, indiferent cat de gresit ar fi!), dar crede-ma ca si o pustoaica de calitate este in stare sa le ofere iubire multa-multa....numai ca ei nu stiu sa o aprecieze! Si sa stii ca si baietii barfesc urat de tot! Chiar ieri am asistat la un recital de barfa super urat, crede-ma!

Zici ca pustoaicele pierd teren in fata femeilor coapte? Poate, dar nu ma intereseaza atata timp cat ma cunosc pe mine insami si stiu ca nu sunt o fufitza materialista plina de aere, interesata numai de aventura. Sper ca intre mine si o femeie cu 10 ani mai mare decat el, baiatul care va fi prietenul meu sa ma aleaga totusi pe mine. In nici un caz nu m-as schimba intr-o pustoaica modernista doar ca sa plac cuiva, nu as fi eu. Totusi...e bine ca baietii sa umble cu fete mai apropiate de varsta lor....asta din considerente de idei, conceptii, chestii pe care in mod normal oamenii le impartasesc..., stiu ca la sex o femeie matura ne bate de departe! Dar daca as fi baiat...oare ce mi-ar placea mai mult: sa o fac cu o femeie versata sau cu iubita mea cea nestiutoare si usor timida?

Nu ma supar, poti sa ma critici cat vrei, vb si noi asa..., da?



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: de ce?

scris pe 28 mai 2004 20:48 de ExoticDream

si stii care cred eu ca e problema ta?tu ai atitea de daruit dar cred ca nu ai cui!!nu ai prieten nu?stiam eu!!cred ca tu cunosti dragostea din romane ,nu ai trait-o si simtit-o inca si "e usor a scrie versuri cind nu ai nimic a spune!"intelegi?eu zic sa mai lasi romanele si sa iesi in lume sa cunosti oamenii ,stii ce usor e sa scrii despre dragoste ,despre daruire ,dar oare tu te iubesti pe tine , ca sa-i poti iubi si pe ceilalti de linga tine?un om beat nu ti-ar recunoaste niciodata ca e beat. intelegi?cam asa faci si tu !! esti fata desteapta si ai citit mult dar viata nu se invata din carti si nici iubirea ...sau mai ales iubirea !si sa nu crezi ca -l vei intilni pe fat-frumos ,pt ca nu exista si chiar daca ar exista e linga ileana -cosinzeana ,nu exista barbati perfecti si nici iubiri perfecte si tocmai in asta consta tot farmecul !!da in filme si romane poate ca exista dar filmul sau cartea se termina tocmai atunci cind incepe de fapt dragostea dintre cei doi ,nimeni nu stie continuarea ,ce s-a intimplat cu cei doi ,mai sunt oare impreuna etc etc ,vezi tu eu mereu mi-am pus intrebarea asta ..mai exista si un va urma ?


Nu, nu am prieten in clipa asta, dar am avut 2 pana acum si am iubit cu adevarat, tocmai de aceea imi este astazi atat de greu sa uit si sa merg mai departe. Nu am invatat iubirea din carti, ci am trait-o in realitate, singurul lucru pe care nu am ajuns sa-l fac este dragoste/sex, dar eram foarte aproape daca prietenul meu nu ar fi fost atat de fraier incat sa ma piarda dintr-o greseala aiurea. Am daruit enorm in iubire, am simtit tot ce poate simti o fiinta indragostita, inclusiv amaraciunea suferintei. Plang si acum, desi stiu ca el nu mi-a meritat iubirea, a riscat in imaturitatea lui si astazi suferim amandoi. Nu ma judeca nestiind ce am trait...viata mea nu e in romane, omul pe care l-am iubit nu era nici Fat-Frumos, nici Arnold Schwartzenegger, ci un suflet care mie mi s-a parut ca mi se potriveste. Nu am idealuri absurde, nu caut frumusetea trupeasca, ci pe cea a sufletului, nu ma intereseaza averile, vreau alaturi de mine un OM cinstit, cu o inima mare, care sa stie sa iubeasca, un om cu care sa impart si binele, dar si raul... Ma iubesc si pe mine, sunt modesta, dar stiu ca sunt o fata buna si am multe de oferit intr-o iubire adevarata. Iubirile nu sunt perfecte, dar daca cei doi se straduiesc sa faca lucrurile sa mearga, eu cred ca pot fi fericiti....unele defecte se pot corecta, unele probleme se pot rezolva, daca exista iubire se poate APROAPE orice!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Taqua

Veteran member
500 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: de ce?

scris pe 28 mai 2004 23:38 de Taqua



Nu, nu am prieten in clipa asta, dar am avut 2 pana acum si am iubit cu adevarat, tocmai de aceea imi este astazi atat de greu sa uit si sa merg mai departe. Nu am invatat iubirea din carti, ci am trait-o in realitate, singurul lucru pe care nu am ajuns sa-l fac este dragoste/sex, dar eram foarte aproape daca prietenul meu nu ar fi fost atat de fraier incat sa ma piarda dintr-o greseala aiurea. Am daruit enorm in iubire, am simtit tot ce poate simti o fiinta indragostita, inclusiv amaraciunea suferintei. Plang si acum, desi stiu ca el nu mi-a meritat iubirea, a riscat in imaturitatea lui si astazi suferim amandoi. Nu ma judeca nestiind ce am trait...viata mea nu e in romane, omul pe care l-am iubit nu era nici Fat-Frumos, nici Arnold Schwartzenegger, ci un suflet care mie mi s-a parut ca mi se potriveste. Nu am idealuri absurde, nu caut frumusetea trupeasca, ci pe cea a sufletului, nu ma intereseaza averile, vreau alaturi de mine un OM cinstit, cu o inima mare, care sa stie sa iubeasca, un om cu care sa impart si binele, dar si raul... Ma iubesc si pe mine, sunt modesta, dar stiu ca sunt o fata buna si am multe de oferit intr-o iubire adevarata. Iubirile nu sunt perfecte, dar daca cei doi se straduiesc sa faca lucrurile sa mearga, eu cred ca pot fi fericiti....unele defecte se pot corecta, unele probleme se pot rezolva, daca exista iubire se poate APROAPE orice!


Pretty please, nu ai putea sa incerci macar sa iti sintetizezi un picut ideile...??!!
Ma dor ochii...



Sunt femeie, dar ma tratez.
sus

last2know

Junior member
19 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: de ce?

scris pe 29 mai 2004 16:31 de last2know



Nu, nu am prieten in clipa asta, dar am avut 2 pana acum si am iubit cu adevarat, tocmai de aceea imi este astazi atat de greu sa uit si sa merg mai departe. Nu am invatat iubirea din carti, ci am trait-o in realitate, singurul lucru pe care nu am ajuns sa-l fac este dragoste/sex, dar eram foarte aproape daca prietenul meu nu ar fi fost atat de fraier incat sa ma piarda dintr-o greseala aiurea. Am daruit enorm in iubire, am simtit tot ce poate simti o fiinta indragostita, inclusiv amaraciunea suferintei. Plang si acum, desi stiu ca el nu mi-a meritat iubirea, a riscat in imaturitatea lui si astazi suferim amandoi. Nu ma judeca nestiind ce am trait...viata mea nu e in romane, omul pe care l-am iubit nu era nici Fat-Frumos, nici Arnold Schwartzenegger, ci un suflet care mie mi s-a parut ca mi se potriveste. Nu am idealuri absurde, nu caut frumusetea trupeasca, ci pe cea a sufletului, nu ma intereseaza averile, vreau alaturi de mine un OM cinstit, cu o inima mare, care sa stie sa iubeasca, un om cu care sa impart si binele, dar si raul... Ma iubesc si pe mine, sunt modesta, dar stiu ca sunt o fata buna si am multe de oferit intr-o iubire adevarata. Iubirile nu sunt perfecte, dar daca cei doi se straduiesc sa faca lucrurile sa mearga, eu cred ca pot fi fericiti....unele defecte se pot corecta, unele probleme se pot rezolva, daca exista iubire se poate APROAPE orice!
nu te critic !!si cred ca fiecare dintre noi isi regaseste o durere uitata, in durerea ta,o amintire a unei fiinte cindva atit de draga noua .....si care acum s-a dus nu mai e linga noi .......fiinta care a luat totul si nu ne-a mai lasat nimic ....si parca nici sa iubim nu mai putem !!!si viata nu e complicata eu cred ca noi oamenii o complicam ,viata e atit de simpla si frumoasa .....dar din pacate fiecare o intelege diferit sau nu o intelege de loc .tu o vezi prin prisma experientelor tale ,crezi ca totul s-a terminat atunci cind cel iubit a plecat din viata ta !!ai atribuit prea multe calitati celui iubit ,calitati care de fapt erau ale tale si nu ale lui ,iubirea dintre voi de fapt era a ta si nu a lui ,priveai totul prin ochii lui ,si acum cind el nu mai e nu mai vezi nimic nu?si vezi eu la asta ma refeream cind te-ntrebam daca te iubesti pe tine ,daca poti privi viata cu ochii tai ,daca o poti simti cu miinile tale ,pt ca daca te-ai iubi pe tine insuti ar trebui sa stii ca adevarata iubire e libera si nu poti transforma persoana iubita intr-un sclav ,chiar daca o iubesti enorm acea persoana nu-ti apartine ,nu ai cumparat-o ,nu e a ta ,ea s-a nascut libera pt ca de fapt fericirea e libertatea nu sclavia !!!cu totii gresim si platim ,dar fiecare greseala inseamna o evolutie ,daca nu am gresi nu am invata nimic ,atunci chiar ca am fi doar niste roboti,iar noi suntem oameni ....si a gresi este omeneste .....poate ca nu esti ceea ce cauta el ,daca ar fi fost fericit linga tine ar fi ramas cu tine .tu iubesti egoist ,crezi ca ceea ce iubesti trebuie sa-ti apartina ,dar noi apartinem numai noua .sa nu crezi ca-i dau dreptate lui ,ar fi trebuit in primul rind sa discute deschis cu tine sa-ti spuna ce gindeste sa va despartiti ca niste prieteni ,ca doi tovarasi de drum ajunsi la o rascruce si daca tu ai vrut s-o iei la dreapta si el la stinga asta e ....dar trebuia sa-ti spuna in fata pt ca loviturile date pe la spate sunt cele mai miselesti .......dar vezi tu poate ca ai fost ferita .....daca te-ai fi daruit lui in intregime acum crede-ma ai fi suferit si mai mult !!!!!da si daca exista iubire se poate aproape orice .....problema e ca tu poti aproape orice numai avind iubirea lui .....cind de fapt ar trebui sa reusesti totul cu propria ta iubire !!!si vezi tu asta-i secretul! tu esti o floare iar el a fost soarele tau si infloreai cind el rasarea ,acum daca el a apus te-ai ofilit ........cind te fapt ar fi trebuit sa infloresti cu soarele din tine .......



don't even ask!!!
sus

Infector

Expert member
1846 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: de ce?

scris pe 29 mai 2004 19:41 de Infector

Aloo Alooo baietzi si fete ... sa va dau un sfat.
Sintetizati dragilor , rezumati ideile in cat mai putine randuri ca plictisiti cititorii cu romanele astea si credeti-ma ca s-a demonstrat si stiintific ca randurile scurte si numeroase ce alcatuiesc o masa compacta de text mai ales cu corp mic in uz ingreuneaza cititul si devin obositoare.
Poate mai bagati ceva intertitluri sa mai animati povestile , grafice , ilustratii alea alea
Si-i pe bune ce v-am spus ca nu fac degeaba faculatea

Si inca ceva ... ExoticDream U and u'r stories SUCK SOOO BAD!Ne plictisesti cu romantismu asta jerpelit si visele astea de copila cu ochii plansi si cu Barbie in mana ... GROW UP , GET A LIFE!
Si pe finalll ...... PURISANCELE RULZZZZZZZZ !!! Pustoaicele SuckS!!!!



S.N.O.W.B.O.A.R.D. D.U.D.E.
sus

Taqua

Veteran member
500 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: de ce?

scris pe 29 mai 2004 23:48 de Taqua

Aloo Alooo baietzi si fete ... sa va dau un sfat.
Sintetizati dragilor , rezumati ideile in cat mai putine randuri ca plictisiti cititorii cu romanele astea si credeti-ma ca s-a demonstrat si stiintific ca randurile scurte si numeroase ce alcatuiesc o masa compacta de text mai ales cu corp mic in uz ingreuneaza cititul si devin obositoare.


Exact punctul meu de vedere... credeam ca stau eu prost cu nervii si rabdarea, daca nimeni nu zicea nimic.



Sunt femeie, dar ma tratez.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: de ce?

scris pe 31 mai 2004 15:05 de ExoticDream

nu te critic !!si cred ca fiecare dintre noi isi regaseste o durere uitata, in durerea ta,o amintire a unei fiinte cindva atit de draga noua .....si care acum s-a dus nu mai e linga noi .......fiinta care a luat totul si nu ne-a mai lasat nimic ....si parca nici sa iubim nu mai putem !!!si viata nu e complicata eu cred ca noi oamenii o complicam ,viata e atit de simpla si frumoasa .....dar din pacate fiecare o intelege diferit sau nu o intelege de loc .tu o vezi prin prisma experientelor tale ,crezi ca totul s-a terminat atunci cind cel iubit a plecat din viata ta !!ai atribuit prea multe calitati celui iubit ,calitati care de fapt erau ale tale si nu ale lui ,iubirea dintre voi de fapt era a ta si nu a lui ,priveai totul prin ochii lui ,si acum cind el nu mai e nu mai vezi nimic nu?si vezi eu la asta ma refeream cind te-ntrebam daca te iubesti pe tine ,daca poti privi viata cu ochii tai ,daca o poti simti cu miinile tale ,pt ca daca te-ai iubi pe tine insuti ar trebui sa stii ca adevarata iubire e libera si nu poti transforma persoana iubita intr-un sclav ,chiar daca o iubesti enorm acea persoana nu-ti apartine ,nu ai cumparat-o ,nu e a ta ,ea s-a nascut libera pt ca de fapt fericirea e libertatea nu sclavia !!!cu totii gresim si platim ,dar fiecare greseala inseamna o evolutie ,daca nu am gresi nu am invata nimic ,atunci chiar ca am fi doar niste roboti,iar noi suntem oameni ....si a gresi este omeneste .....poate ca nu esti ceea ce cauta el ,daca ar fi fost fericit linga tine ar fi ramas cu tine .tu iubesti egoist ,crezi ca ceea ce iubesti trebuie sa-ti apartina ,dar noi apartinem numai noua .sa nu crezi ca-i dau dreptate lui ,ar fi trebuit in primul rind sa discute deschis cu tine sa-ti spuna ce gindeste sa va despartiti ca niste prieteni ,ca doi tovarasi de drum ajunsi la o rascruce si daca tu ai vrut s-o iei la dreapta si el la stinga asta e ....dar trebuia sa-ti spuna in fata pt ca loviturile date pe la spate sunt cele mai miselesti .......dar vezi tu poate ca ai fost ferita .....daca te-ai fi daruit lui in intregime acum crede-ma ai fi suferit si mai mult !!!!!da si daca exista iubire se poate aproape orice .....problema e ca tu poti aproape orice numai avind iubirea lui .....cind de fapt ar trebui sa reusesti totul cu propria ta iubire !!!si vezi tu asta-i secretul! tu esti o floare iar el a fost soarele tau si infloreai cind el rasarea ,acum daca el a apus te-ai ofilit ........cind te fapt ar fi trebuit sa infloresti cu soarele din tine .......


Povestea aceea nu era a mea!!! Nu, nu era o iubire egoista si prietena mea nu l-ar fi pastrat langa ea cu forta, ceea ce ii reproseaza ea este faptul ca el nu a avut curajul sa-i spuna ca nu o mai iubeste, ci s-a prefacut ca si-o doreste alaturi ca pe jumatatea sa. In iubire infloresti langa cel drag si se intampla sa-i atribui calitati pe care nu le are si in schimb sa-i minimalizezi defectele, dar nu e neaparat necesar sa te pierzi cu totul in celalalt, daca ai o personalitate puternica ea nu are de suferit, cu exceptia unor mici schimbari pe care le faci ca sa fii mai bun. De acord cu tine, daca ar fi facut dragoste, azi lucrurile ar fi fost infinit mai triste...e un risc enorm sa te daruiesti cuiva pana cand nu esti cat de cat convins ca te iubeste la fel cum il iubesti tu...



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: de ce?

scris pe 31 mai 2004 15:18 de ExoticDream

Aloo Alooo baietzi si fete ... sa va dau un sfat.
Sintetizati dragilor , rezumati ideile in cat mai putine randuri ca plictisiti cititorii cu romanele astea si credeti-ma ca s-a demonstrat si stiintific ca randurile scurte si numeroase ce alcatuiesc o masa compacta de text mai ales cu corp mic in uz ingreuneaza cititul si devin obositoare.
Poate mai bagati ceva intertitluri sa mai animati povestile , grafice , ilustratii alea alea
Si-i pe bune ce v-am spus ca nu fac degeaba faculatea

Si inca ceva ... ExoticDream U and u'r stories SUCK SOOO BAD!Ne plictisesti cu romantismu asta jerpelit si visele astea de copila cu ochii plansi si cu Barbie in mana ... GROW UP , GET A LIFE!
Si pe finalll ...... PURISANCELE RULZZZZZZZZ !!! Pustoaicele SuckS!!!!


O sa reduc cantitatea de ganduri expuse, dar sper sa nu sufere si calitatea! Unora dintre noi chiar ne pasa si preferam sa explicam in loc sa dam raspunsuri scurte la misto si intesate de cuvinte in argou (si astea se invata la facultatea aia?)

Ceea ce am scris eu pe aici NU sunt povesti, ci real life si o stii prea bine, iar daca unele din ele SUCK e pt ca anumiti protagonisti au avut un comportament nu tocmai demn transformand povesti de iubire frumoase in adevarate cosmaruri! Romantismul ala amarat te caracterizeaza si pe tine, asa ca nu mai da lectii de pe post de guru al acestui forum. Ochii plansi se datoreaza unor baieti ca tine care sunt prea dornici sa-si traiasca viata pt a le mai pasa peste cine calca pe traseu, iar papusa Barbie e de preferat sticlei de bere, tigarii sau sexului ocazional. Si daca tot faci apologia femeilor coapte, macar in cazul pustoaicelor respecta regulile gramaticale...pustoaicele SUCK ca estem peste 50 (chit ca ne ecraneaza puternic purisancele care....sunt probabil sub 50 ca RULS!). Scuze, dar prea m-ai enervat!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

inuendo

Veteran member
497 mesaje

Re: de ce?

scris pe 1 iun 2004 05:11 de inuendo

Fiindca cateodata...au experienta ceea ce face sexul ceva f placut, fiindca au mai putine inhibitii, si findca cateodata presupune mai putine obligatii


Sunt aici sa ajut, nu sa judec
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: de ce?

scris pe 1 iun 2004 12:53 de ExoticDream

Fiindca cateodata...au experienta ceea ce face sexul ceva f placut, fiindca au mai putine inhibitii, si findca cateodata presupune mai putine obligatii


E un punct de vedere daca ne gandim doar la sex...ca sport....si nu vrem sa ne complicam viata cu o relatie care nu ne intereseaza.... E optica masculina preferata, nu? Inainte sa-mi sariti in cap: stiu ca exista si numeroase fete/femei care gandesc asa!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

last2know

Junior member
19 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: de ce?

scris pe 1 iun 2004 13:34 de last2know



Pretty please, nu ai putea sa incerci macar sa iti sintetizezi un picut ideile...??!!
Ma dor ochii...
eu nu inteleg o chestie ?cui nu-i place discutia asta sa nu se bage !!!si daca viata este bitch mai sunt unii care incearca sa ramina oameni ca doar nu ne conduce viata ,noi o conducem pe ea !!!si sunt atitea alte subiecte poate compatibile cu voi !!ok?



don't even ask!!!
sus

lavinia

Veteran member
389 mesaje

Re: de ce?

scris pe 5 iun 2004 09:52 de lavinia

de ce unii baietii prefera fetele mai mari de cit ei cu citiva ani?oare acesti baieti ramin vesnic niste copii care au nevoie de protectie si nu se vor maturiza niciodata?sau un baiat se simte mai bine cu o femeie mai matura de cit el ,o femeie care stie ce vrea ?eu nu stiu!!voi stiti?


Subiectul a mai fost discutat pe larg pe forum!Data vii toare inainte de a initzia un thread foloseshte butonul SEARCH!
Thread inchis!



Schimbarea este singurul lucru neschimbator!-Schopenhauer
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

48 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate