Despartire....

Pagina 1 din 1
1

nicole19

Newbie
2 mesaje

Despartire....

scris pe 18 oct 2010 11:03 de nicole19

sal.de cateva zile am pus capat unei relatii de 1 an si 4 luni. Motivul a fost faptul ca intre mine si el tot timpul a existat o diferenta in ceea ce priveste sentimentele, el m-a iubit f mult insa eu am putut doar sa tin la el.Eu m-am mai despartit de el dupa 6 luni si am zis sa-i mai dau o sansa, insa in ultima perioada iar m-am gandit la asta si am hotarat sa pun capat. Acuma ca fapta e facuta, adevarul e ca nu mai sunt asa de sigura pe ceea ce vreau ,mi-e foarte greu mai ales ca pentru mine a fost prima relatie asa lunga, imi vine sa-l sun, ne vedeam in fiecare zi, vb in fiecare zi....si dintr-o data sa ma dezobisnuiesc de toate mi-e ff greu. Adevarul e ca atunci cand eram impreuna m-am gandit la decizie ,eram sigura pe mine...m-am gandit ca o sa ma simt eliberat...insa nu e deloc asa,ma simt f prost ca cineva sufera din cauza mea, ca nu mai am pe cineva sa-mi fie alaturi, mi-a frica ca intr-o zi o sa regret decizia.Pe de-o parte mi-as dori sa gasesc pe cineva care sa ma faca sa-l iubesc asa cu vreau eu, pe de alta parte ma gandesc ca si daca voi intalni persoana aia poate n-o sa ma iubeasca ca si fostul sau o sa ma faca sa sufar.Astept sfaturi de la voi , mai ales de la cei care ati trecut prin asa ceva.
sus

Psyche

Expert member
1930 mesaje

Re: despartire....

scris pe 18 oct 2010 13:18 de Psyche

sal.de cateva zile am pus capat unei relatii de 1 an si 4 luni. Motivul a fost faptul ca intre mine si el tot timpul a existat o diferenta in ceea ce priveste sentimentele, el m-a iubit f mult insa eu am putut doar sa tin la el.Eu m-am mai despartit de el dupa 6 luni si am zis sa-i mai dau o sansa, insa in ultima perioada iar m-am gandit la asta si am hotarat sa pun capat. Acuma ca fapta e facuta, adevarul e ca nu mai sunt asa de sigura pe ceea ce vreau ,mi-e foarte greu mai ales ca pentru mine a fost prima relatie asa lunga, imi vine sa-l sun, ne vedeam in fiecare zi, vb in fiecare zi....si dintr-o data sa ma dezobisnuiesc de toate mi-e ff greu. Adevarul e ca atunci cand eram impreuna m-am gandit la decizie ,eram sigura pe mine...m-am gandit ca o sa ma simt eliberat...insa nu e deloc asa,ma simt f prost ca cineva sufera din cauza mea, ca nu mai am pe cineva sa-mi fie alaturi, mi-a frica ca intr-o zi o sa regret decizia.Pe de-o parte mi-as dori sa gasesc pe cineva care sa ma faca sa-l iubesc asa cu vreau eu, pe de alta parte ma gandesc ca si daca voi intalni persoana aia poate n-o sa ma iubeasca ca si fostul sau o sa ma faca sa sufar.Astept sfaturi de la voi , mai ales de la cei care ati trecut prin asa ceva.


iti doresc ca acum tipul sa iti dea un sut in fund si sa te lase cu buza umflata o vreme. sa simti si tu disperarea ca ai pierdut pe cineva ca sa inveti ca nu ai dreptul sa te joci cum vrei tu cu sentimentele celor din jur. ori il lasi,ori il iei! am patit-o.



Sometimes you just have to roll the dice, man!
sus

suchi

Veteran member
234 mesaje

Re: despartire....

scris pe 18 oct 2010 14:29 de suchi

sal.de cateva zile am pus capat unei relatii de 1 an si 4 luni. Motivul a fost faptul ca intre mine si el tot timpul a existat o diferenta in ceea ce priveste sentimentele, el m-a iubit f mult insa eu am putut doar sa tin la el.Eu m-am mai despartit de el dupa 6 luni si am zis sa-i mai dau o sansa, insa in ultima perioada iar m-am gandit la asta si am hotarat sa pun capat. Acuma ca fapta e facuta, adevarul e ca nu mai sunt asa de sigura pe ceea ce vreau ,mi-e foarte greu mai ales ca pentru mine a fost prima relatie asa lunga, imi vine sa-l sun, ne vedeam in fiecare zi, vb in fiecare zi....si dintr-o data sa ma dezobisnuiesc de toate mi-e ff greu. Adevarul e ca atunci cand eram impreuna m-am gandit la decizie ,eram sigura pe mine...m-am gandit ca o sa ma simt eliberat...insa nu e deloc asa,ma simt f prost ca cineva sufera din cauza mea, ca nu mai am pe cineva sa-mi fie alaturi, mi-a frica ca intr-o zi o sa regret decizia.Pe de-o parte mi-as dori sa gasesc pe cineva care sa ma faca sa-l iubesc asa cu vreau eu, pe de alta parte ma gandesc ca si daca voi intalni persoana aia poate n-o sa ma iubeasca ca si fostul sau o sa ma faca sa sufar.Astept sfaturi de la voi , mai ales de la cei care ati trecut prin asa ceva.


nu vreau sa comentez mai mult dar tu ai gresit prin faptul k ai renuntat prea repede la el,ai vazut k ceva nu merge,gata hai sa ne despartim,NU...iei si continui cu el,si dak vezi k intradevar nu merge relatia va despartiti,nu k ai tu pasarele si vrei sa se desp,eu dak as fi in locul baiatului mas face un pic indferent k sa suferi,si sa vezi k el chiar conteaza si k ai nevoie de el,iar knd ei o decizie GANDESTE de 2 ori inainte
si tiam raspuns din pricina k eu am o relatie de 3 ani de zile,in kre nu a existat nici makr o cearta mai mult de 24 de ore,dap sa ne despartim,ptr k am gandim inainte sa zicem ceva...asa k ia aminte...impakte cu el,dar nuti bate joc cu el,k roata se va intoarce



tot noi,dragi tovarasi
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Despartire....

scris pe 19 oct 2010 05:34 de Bozgoru

, ca nu mai am pe cineva sa-mi fie alaturi, mi-a frica ca intr-o zi o sa regret decizia..
.. . uite vezi el nu era pt tine... ca tu in relatia asta esti egoista.. pe tine nu te interesa persoana lui.. ci ca nu mai ai pe cineva care sa-ti fie alaturi si sa te iubeasca .. probabil o sa regreti decizia pentru ca el se purta f frumos si te iubea... dar daca tu nu ai sentimente pt el .. nu are rost relatia...
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Despartire....

scris pe 19 oct 2010 05:38 de dorinda

sal.de cateva zile am pus capat unei relatii de 1 an si 4 luni. Motivul a fost faptul ca intre mine si el tot timpul a existat o diferenta in ceea ce priveste sentimentele, el m-a iubit f mult insa eu am putut doar sa tin la el.Eu m-am mai despartit de el dupa 6 luni si am zis sa-i mai dau o sansa, insa in ultima perioada iar m-am gandit la asta si am hotarat sa pun capat. Acuma ca fapta e facuta, adevarul e ca nu mai sunt asa de sigura pe ceea ce vreau ,mi-e foarte greu mai ales ca pentru mine a fost prima relatie asa lunga, imi vine sa-l sun, ne vedeam in fiecare zi, vb in fiecare zi....si dintr-o data sa ma dezobisnuiesc de toate mi-e ff greu. Adevarul e ca atunci cand eram impreuna m-am gandit la decizie ,eram sigura pe mine...m-am gandit ca o sa ma simt eliberat...insa nu e deloc asa,ma simt f prost ca cineva sufera din cauza mea, ca nu mai am pe cineva sa-mi fie alaturi, mi-a frica ca intr-o zi o sa regret decizia.Pe de-o parte mi-as dori sa gasesc pe cineva care sa ma faca sa-l iubesc asa cu vreau eu, pe de alta parte ma gandesc ca si daca voi intalni persoana aia poate n-o sa ma iubeasca ca si fostul sau o sa ma faca sa sufar.Astept sfaturi de la voi , mai ales de la cei care ati trecut prin asa ceva.



E doar obisnuinta...
sus

ThT

Expert member
1423 mesaje

Re: Re: despartire....

scris pe 19 oct 2010 07:25 de ThT



iti doresc ca acum tipul sa iti dea un sut in fund si sa te lase cu buza umflata o vreme. sa simti si tu disperarea ca ai pierdut pe cineva ca sa inveti ca nu ai dreptul sa te joci cum vrei tu cu sentimentele celor din jur. ori il lasi,ori il iei! am patit-o.

Ai spus-o perfect



Behind my smile is everything you'll never understand!
sus

nicole19

Newbie
2 mesaje

Re: Re: Re: despartire....

scris pe 19 oct 2010 11:05 de nicole19

daca eram asa egoista continuam ....pentru ca mie mi-a fost bine(de fapt la amandoi)....tocmai la el m-am gandit ca ar fi mai bine acum sa pun capat, ca mai incolo ar fi fost mai greu pt amandoi.....si de ce sa-mi dea un sut in fund? ca am incercat? crezi ca eu nu as vrea sa iubesc o persoana care ma iubeste asa mult? crezi ca acuma mie nu mi-e greu si ca nu plang pt chestia asta? nici nu pot sa exprim ce-i acum in sufletul meu , dar din pacate nu noi alegem pe cine iubim si pe cine nu
sus

Psyche

Expert member
1930 mesaje

Re: Re: Re: Re: despartire....

scris pe 19 oct 2010 12:23 de Psyche

daca eram asa egoista continuam ....pentru ca mie mi-a fost bine(de fapt la amandoi)....tocmai la el m-am gandit ca ar fi mai bine acum sa pun capat, ca mai incolo ar fi fost mai greu pt amandoi.....si de ce sa-mi dea un sut in fund? ca am incercat? crezi ca eu nu as vrea sa iubesc o persoana care ma iubeste asa mult? crezi ca acuma mie nu mi-e greu si ca nu plang pt chestia asta? nici nu pot sa exprim ce-i acum in sufletul meu , dar din pacate nu noi alegem pe cine iubim si pe cine nu


sa te fereasca Providenta sa realizezi candva ca il iubesti. tu acum il dispretuiesti,il lasi,in speranta ca maine vine si iti bate la usa marea iubire. o sa treci prin multe brate si atunci ai sa-i apreciezi calitatile.
si asa incepe tot



Sometimes you just have to roll the dice, man!
sus

Psyche

Expert member
1930 mesaje

Re: Re: Re: Re: despartire....

scris pe 19 oct 2010 12:25 de Psyche

daca eram asa egoista continuam ....pentru ca mie mi-a fost bine(de fapt la amandoi)....tocmai la el m-am gandit ca ar fi mai bine acum sa pun capat, ca mai incolo ar fi fost mai greu pt amandoi.....si de ce sa-mi dea un sut in fund? ca am incercat? crezi ca eu nu as vrea sa iubesc o persoana care ma iubeste asa mult? crezi ca acuma mie nu mi-e greu si ca nu plang pt chestia asta? nici nu pot sa exprim ce-i acum in sufletul meu , dar din pacate nu noi alegem pe cine iubim si pe cine nu


si da,esti o egoista. de ce naiba il mai tii langa tine si il faci dependent de tine tot mai mult? doar pentru ca te simti bine cu el si ai nevoie de cineva. daca intr-adevar sustii ca nu il iubesti.
trezeste-te la realitate si apreciaza ce ai langa tine. basmele raman fictiuni.



Sometimes you just have to roll the dice, man!
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

44 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate