e posibil?

Pagina 1 din 1
1

AYSHA

Guest

e posibil?

scris pe 3 iul 2003 19:20 de AYSHA

ca un barbat de 29 de ani sa se indragosteasca de o fata de 19 ani pe care nu o cunoaste de cat de o luna si nu a intretinut relatii sexuale? dragostea lui fata de ea e reala sau o vede ca pe o provocare?
sus

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Re: e posibil?

scris pe 3 iul 2003 20:13 de nemesis

ca un barbat de 29 de ani sa se indragosteasca de o fata de 19 ani pe care nu o cunoaste de cat de o luna si nu a intretinut relatii sexuale? dragostea lui fata de ea e reala sau o vede ca pe o provocare?


Este posibil... dar se intampla cam rar ca "dragostea" sa dureze!
Cat despre "provocare"... Nu prea cred ca o poti numi asa, mai degraba o prada relativ usoara...



Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus

camelia

Veteran member
376 mesaje

Re: e posibil?

scris pe 3 iul 2003 21:11 de camelia

ca un barbat de 29 de ani sa se indragosteasca de o fata de 19 ani pe care nu o cunoaste de cat de o luna si nu a intretinut relatii sexuale? dragostea lui fata de ea e reala sau o vede ca pe o provocare?



Este foarte posibil, ca dragostea ta fata de ea, sa fie reala, chiar daca nu ai intretinut relatii sexuale cu ea!!
De ce crezi tu ca ar pute-a fi o provocare?? Interes sexual??



cami
sus

Aliosa

Guest

e posibil?

scris pe 4 iul 2003 22:59 de Aliosa

Ce apare prima data? Dragostea sau sexul ? O poti iubi chiar daca n-ai facut-o inca cu ea. Mi s-a parut putin deplasata intrebarea...
sus

NONAME000

Junior member
23 mesaje

Re: e posibil?

scris pe 4 iul 2003 23:04 de NONAME000

ca un barbat de 29 de ani sa se indragosteasca de o fata de 19 ani pe care nu o cunoaste de cat de o luna si nu a intretinut relatii sexuale? dragostea lui fata de ea e reala sau o vede ca pe o provocare?




da` bineinteles; sexul comleteaza dragostea nu o impune. iar varsta nu e cel mai imp lucru...



NONAME
sus

cristi

Veteran member
191 mesaje

Re: e posibil?

scris pe 5 iul 2003 03:49 de cristi

ca un barbat de 29 de ani sa se indragosteasca de o fata de 19 ani pe care nu o cunoaste de cat de o luna si nu a intretinut relatii sexuale? dragostea lui fata de ea e reala sau o vede ca pe o provocare?


Esti indragostit de ea, si nu ti-ai dat seama!!



cristi
sus

pysykutza

Guest

Re: Re: e posibil?

scris pe 5 iul 2003 04:09 de pysykutza

da! de ce sa nu fie posibil ?!Atunci cand e vorba de iubire si de nebanuitele ei carari , totul este posibil.
sus

MADALIN

Senior member
61 mesaje

Re: Re: e posibil?

scris pe 8 iul 2003 06:36 de MADALIN



Este posibil... dar se intampla cam rar ca "dragostea" sa dureze!
Cat despre "provocare"... Nu prea cred ca o poti numi asa, mai degraba o prada relativ usoara...



DECI TU ESTI TIPUL DE PERSOANA CARE ATACI NU?
sus

YLoveCamelia

Expert member
721 mesaje

Re: Re: Re: e posibil?

scris pe 12 iul 2003 01:10 de YLoveCamelia



este posibil sa te indragostesti de aproape oricine , indiferent de varsta. eu de ex is lulea de cateva saptamani dupa o fata camelia..are sot..are 3 copii deci o familie.ii cu vreo 11 ani mai mare. nu conteaza insa asta. is in super impas, nici nush macar daca sa i spun ce simt ptr ea...s ar purtea sa mi faca bine dar s ar putea sa iasa si urat. ea nici nu cred ca banuieste ce simt eu ptr ea. e dragoste frate nu altecva..parca is copil asa ma simt dar concomitent simt ca nu avem shanse impreuna decat cu o minune..atat..



_________________________
nu cred ca intelegi
sus

Vip3r

Junior member
32 mesaje

Re: e posibil?

scris pe 12 iul 2003 02:11 de Vip3r

ca un barbat de 29 de ani sa se indragosteasca de o fata de 19 ani pe care nu o cunoaste de cat de o luna si nu a intretinut relatii sexuale? dragostea lui fata de ea e reala sau o vede ca pe o provocare?



Sunt de acord cu nemesis ca se intampla cam rar ca "dragostea" sa dureze, dar motivul pentru care dragostea nu dureaza este persoana mai tanara... cat despre provocare, depinde de ce nu a intretinu relatii sexuale cu tine...nu l-ai lasat, sau nu a prezentat nici un interes, daca e prima varianta, atunci te poate privi ca o provocare, altfel eu cred ca nu....



It's logical
sus

INTerZiS

Guest

De ce nu???

scris pe 3 sep 2003 18:31 de INTerZiS

Cred ca este foarte posibil si sa va spun si de ce...eu am 36 de ani si sunt indragostit lulea de o fata de 19 ani, la naiba si unde mai pui ca sunt si insurat cu 2 copii si totusi o iubesc nu mult ci enorm de mult, suntem impreuna de 6 luni si ne merge bine, problema este ca nu stiu ce vra ea si cat va mai sta langa mine...nu ne leaga bani sau altceva material, bine avem o afacere impreuna dar avem 50-50% asa ca...totul este posibil si am invatat ceva ce nu am reusit sa invat in ani de adolescenta si anume ca nu te pui cu dragostea si nici nu te iarta.bye
sus

ENIGMA

Guest

De ce nu???

scris pe 4 sep 2003 00:58 de ENIGMA

Sunt de acord cu INTerZIS,eu sunt fata despre care e vorba numai ca barbatul asta de 36 de ani imi da numai dureri de cap pt ca desi ma iubeste foarte mult nu are incredere in mine din nici un punct de vedere.De ce trebuie ca barbatii sa fie mereu atat de circumspecti in privinta femeilor?Nu suntem niste monstri,la draq.......!!!!!!!!!
sus

YLoveCamelia

Expert member
721 mesaje

Re: De ce nu???

scris pe 4 sep 2003 01:09 de YLoveCamelia

Sunt de acord cu INTerZIS,eu sunt fata despre care e vorba numai ca barbatul asta de 36 de ani imi da numai dureri de cap pt ca desi ma iubeste foarte mult nu are incredere in mine din nici un punct de vedere.De ce trebuie ca barbatii sa fie mereu atat de circumspecti in privinta femeilor?Nu suntem niste monstri,la draq.......!!!!!!!!!



barbatii trebuie sa fie mereu atat de circumspecti fiindca femeia e in genere parshiva in relatia cu barbatii. mi se pare absolut normal reticenta lui fata de ceea ce faci tu..inseamna ca stie ce pot femeile...bv lui !

______________

that's all i had to say



_________________________
nu cred ca intelegi
sus

INTerZIS

Guest

Monstrii????

scris pe 4 sep 2003 01:26 de INTerZIS

Am spus ca dragostea nu iarta in mesajul de mai inainte si am fost corect, sa dovedit a fi mai mult decat adevarat.Nu trebuie sa te feresti de DRAGOSTE ci de urmarile ei.Nimic nu este perfect asa ca nici DRAGOSTEA, o ai...n-o mai ai...clar, nu toate femeile sunt la fel...dar cum sunt atunci?Toti am avut una sau mai multe iubiri si cum au fost ele?, pure, calde si neconditionate.Dar cum au fost femeile din acele iubirii? Acelasi lucru ar putea spune si ele ca toti barbati sunt la fel, dar oare asa este? Mai spun ele ca noi suntem gelosi, la naiba normal ca suntem daca ne da motive si daca nu ar exista gelozie nu ar exista dragoste.Oricum in principiu putem discuta despre acest subiect ani, secole si tot degeaba iar esentialul de fapt este ca nu putem trai unul fara altul si atunci nu ne rame decat sa orbecaim de la o dragoste la alta sperand ca vom gasi ce visam.bye
sus

enigma

Guest

Re: Monstrii????

scris pe 4 sep 2003 01:36 de enigma

atunci cauta ce visezi,si cat despre motive de gelozie,scuza-ma dar esti absurd....care motive ?
sus

vorbaretzu

Veteran member
279 mesaje

Re: Re: Monstrii????

scris pe 4 sep 2003 09:05 de vorbaretzu

atunci cauta ce visezi,si cat despre motive de gelozie,scuza-ma dar esti absurd....care motive ?

Inca un topic ce se transformaintr-o problema personala



Curaj slanina ca te tai !
sus

INTerZIS

Guest

Re: Re: Re: Monstrii????

scris pe 19 sep 2003 08:27 de INTerZIS


Inca un topic ce se transformaintr-o problema personala


Ei hai ca ai fost tare nu tot ce se scrie pe aici are intr-o oarecare masura de-a face cu vietile noastre personale?????...iar fraza cu "slanina..." nu vad care ii este rostul dar daca tu il vezi este ok
sus

vorbaretzu

Veteran member
279 mesaje

Re: Re: Re: Re: Monstrii????

scris pe 19 sep 2003 09:14 de vorbaretzu



iar fraza cu "slanina..." nu vad care ii este rostul dar daca tu il vezi este ok


eeeee si tu... mai citeste si ai sa-ti dai seama ...



Curaj slanina ca te tai !
sus

Ssorin

Junior member
46 mesaje

Re:

scris pe 19 sep 2003 15:42 de Ssorin


Hopa....lasatzi slana-n pace! Cred ca orice om matur, vaccinat si sanatos mental are dreptul sa se indragosteasca de oricine, indiferent de diferentele de orice fel Si mi se mai pare corect ca acest om sa fie lasat sa-si traiasca viatza alaturi de pers iubita, dc aceasta ii raspunde.
Insa de multe ori(nu zic ca-i cazul si aci...ma refer la cel care a postat topicul) poate fi vorba de o dragoste nebuna si arzatoare, din care nu prea mai ramane nimic dupa ceva timp. Lasa ceva timp sa treaca si vei stii dupa aia si singur daca este o dragoste pt care merita sa lupti...





sexul...si restul e minciuna ))
sus

alinutz

Guest

Re: Re:e posibil

scris pe 19 sep 2003 19:30 de alinutz


Sa inteleg ca diferenta de 5 ani dintre mine si pers pe care o iubesc nu e o problema
sus

darklord

Senior member
127 mesaje

Re: De ce nu???

scris pe 11 oct 2003 23:55 de darklord

Sunt de acord cu INTerZIS,eu sunt fata despre care e vorba numai ca barbatul asta de 36 de ani imi da numai dureri de cap pt ca desi ma iubeste foarte mult nu are incredere in mine din nici un punct de vedere.De ce trebuie ca barbatii sa fie mereu atat de circumspecti in privinta femeilor?Nu suntem niste monstri,la draq.......!!!!!!!!!

oameni cand tin la cineva nu vor sa-si piarda partenera sau partenerul ,pt ca si femeile sunt la fel de circumspecte , asa ca vor sa fie atenti sa nu-i dea ocazia sa fuga cu altcineva =>gelozia cand vb cu altcineva sau isi petrece timpu cu altcineva, mai torni si umpic de paranoia si ai un coctail molotov pe cale sa explodeze, desi mie mi se pare cam mare dif va urez iubitiva si bucurativa de momentele fericite.



live life, no regrets
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

45 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate