El pleaca...

Pagina 1 din 1
1

breathtaker

Guest

El pleaca...

scris pe 26 aug 2010 18:27 de breathtaker

Buna ziua, sunt foarte trista deoarece prietenul meu pleaca in spania 2 saptamani, nu este atat de mult dar in ultimul timp tot a fost plecat si nu prea am avut timp de noi, doar o saptamana si m-am obisnuit din nou sa imi fie mereu aproape si langa mine, la orice ora sa il pot suna, sa ma tina in brate etc. Imi puteti da niste sugestii ce sa fac in cele 2 saptamani astfel inact timpul sa treaca mai repede si sa nu stau in fiecare noapte sa plang de dorul lui? Vreau sa imi fac asteptarea mai usoara...
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: El pleaca...

scris pe 26 aug 2010 19:45 de Bozgoru

Buna ziua, sunt foarte trista deoarece prietenul meu pleaca in spania 2 saptamani, nu este atat de mult dar in ultimul timp tot a fost plecat si nu prea am avut timp de noi, doar o saptamana si m-am obisnuit din nou sa imi fie mereu aproape si langa mine, la orice ora sa il pot suna, sa ma tina in brate etc. Imi puteti da niste sugestii ce sa fac in cele 2 saptamani astfel inact timpul sa treaca mai repede si sa nu stau in fiecare noapte sa plang de dorul lui? Vreau sa imi fac asteptarea mai usoara...
bei te disttrezi te duci in cluburi.. bei te distrezi
sus

McLove

Expert member
3587 mesaje

Re: El pleaca...

scris pe 26 aug 2010 20:48 de McLove

Imi puteti da niste sugestii ce sa fac in cele 2 saptamani astfel inact timpul sa treaca mai repede si sa nu stau in fiecare noapte sa plang de dorul lui?

Sa traiesti cum ai trait si pana acum...



Cei ce se tem de prafuri, iarbă şi seringi să reţină
Droguri tari ţi se injectează prin timpan şi retină.
sus

yony

Expert member
614 mesaje

Re: El pleaca...

scris pe 26 aug 2010 20:59 de yony

Buna ziua, sunt foarte trista deoarece prietenul meu pleaca in spania 2 saptamani, nu este atat de mult dar in ultimul timp tot a fost plecat si nu prea am avut timp de noi, doar o saptamana si m-am obisnuit din nou sa imi fie mereu aproape si langa mine, la orice ora sa il pot suna, sa ma tina in brate etc. Imi puteti da niste sugestii ce sa fac in cele 2 saptamani astfel inact timpul sa treaca mai repede si sa nu stau in fiecare noapte sa plang de dorul lui? Vreau sa imi fac asteptarea mai usoara...


nu cred ca ar trebui sa faci o drama din asta... 2 saptamani nu e asa mult, si cred ca i-ar placea mai tare sa il intelegi, sa fii alaturi de el "moral", sa il astepti, decat sa il stresezi cu faptul ca nu va fi langa tine 2 saptmani...

distreaza-te, iesi cu fetele... nu te mai gandi numai la el...nu risca, ca, iubirea asta ce o ai pt el sa devina o obsesie...
incearca sa faci, sau sa inveti sa faci lucruri si fara el, sa fii cat de cat independenta fara sa il sufoci, altfel se poate satura
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: El pleaca...

scris pe 26 aug 2010 21:22 de Nekunoskuta

Cred ca te chinui degeaba. 2 saptamani vor trece imediat. Nu-i un capat de tara sa stai departe de el. Nu ai ce face in mod special decat sa iti vezi de viata de zi cu zi, nu trebuie sa plangi noaptea ca doar nu a murit! Dor ii este fiecaruia de persoana iubita, fie ca e plecat la munca o zi sau in Spania doua saptamani dar nu murim niciunul.


Nimic...
sus

ursaru

Expert member
1377 mesaje

Re: Re: El pleaca...

scris pe 26 aug 2010 21:47 de ursaru

Pot sa-ti imprumut un pistol


After the therapy, and the psychiatry, and the meetings, you know what it all comes down to? You're all fucked up.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: El pleaca...

scris pe 27 aug 2010 01:28 de ExoticDream

Buna ziua, sunt foarte trista deoarece prietenul meu pleaca in spania 2 saptamani, nu este atat de mult dar in ultimul timp tot a fost plecat si nu prea am avut timp de noi, doar o saptamana si m-am obisnuit din nou sa imi fie mereu aproape si langa mine, la orice ora sa il pot suna, sa ma tina in brate etc. Imi puteti da niste sugestii ce sa fac in cele 2 saptamani astfel inact timpul sa treaca mai repede si sa nu stau in fiecare noapte sa plang de dorul lui? Vreau sa imi fac asteptarea mai usoara...


Daca te iubeste si ai incredere in el, doua saptamani sunt "a piece of cake". Cu siguranta veti gasi metode de comunicare zilnice, care va vor tine aproape, chiar si la 2000 de km distanta.... Probabil esti in vacanta si vei resimti lipsa timpului petrecut cu el mai abitir decat daca ar fi fost luni de scoala sau serviciu. Nu-i nimic, planuieste impreuna cu el viitoarea voastra intalnire, ce veti face, unde veti merge.... proiectele de viitor in doi ajuta! In rest, ocupa-ti timpul cu chestii care iti plac, citeste, asculta muzica, plimba-te, fa sport, intalneste-te cu prietenii.... Seara scrie-i (mail, de scrisori normale nu prea e timp), povesteste-i ce lucruri noi ai mai facut, ce chestii interesante ai auzit.... Nici nu vei realiza cand va zbura timpul...




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

femme

Expert member
880 mesaje

Re: El pleaca...

scris pe 27 aug 2010 08:30 de femme

Buna ziua, sunt foarte trista deoarece prietenul meu pleaca in spania 2 saptamani, nu este atat de mult dar in ultimul timp tot a fost plecat si nu prea am avut timp de noi, doar o saptamana si m-am obisnuit din nou sa imi fie mereu aproape si langa mine, la orice ora sa il pot suna, sa ma tina in brate etc. Imi puteti da niste sugestii ce sa fac in cele 2 saptamani astfel inact timpul sa treaca mai repede si sa nu stau in fiecare noapte sa plang de dorul lui? Vreau sa imi fac asteptarea mai usoara...



Ai primit cateva sfaturi foarte bune, asa ca asculta-le!! 2 saptamani nu inseamna atat de mult! Timpul zboara si in curand va fi inapoi!!



"Dumnezeu le-a dat femeilor intuitie si feminitate. Folosita corespunzator, combinatia zapaceste cu usurinta mintile oricarui barbat pe care l-am intalnit."
Farrah Fawcett


sus

DaNNY_DiViNO

Expert member
1750 mesaje

Re: Re: El pleaca...

scris pe 27 aug 2010 11:24 de DaNNY_DiViNO

Si eu luna asta am stat fara iubita, nu zic ca a fost usor dar cu munca, cu iesitul si cu prietenii a trecut cat de cat repede timpul..


🔴 Content Creator [@] DannyDivino
sus

SIMPLU

Senior member
134 mesaje

Re: El pleaca...

scris pe 1 sep 2010 03:58 de SIMPLU

Buna ziua, sunt foarte trista deoarece prietenul meu pleaca in spania 2 saptamani, nu este atat de mult dar in ultimul timp tot a fost plecat si nu prea am avut timp de noi, doar o saptamana si m-am obisnuit din nou sa imi fie mereu aproape si langa mine, la orice ora sa il pot suna, sa ma tina in brate etc. Imi puteti da niste sugestii ce sa fac in cele 2 saptamani astfel inact timpul sa treaca mai repede si sa nu stau in fiecare noapte sa plang de dorul lui? Vreau sa imi fac asteptarea mai usoara...





Cel putin nu e plecat o luna cum a fost al meu.Mi-a fost greu recunosc chiar foarte greu dar prietenii m-au ajutat foarte mult am iesit in oras am mai stat si acasa si timpul a trecut



simona
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Re: El pleaca...

scris pe 1 sep 2010 04:25 de Machiavelli


cum a fost al meu.

Buuueyyy nu mai vobiti cu al meu/a mea.Suna nasol rau de tot.Nu e nimeni proprietatea nimanui."al meu" ...e chiar najpa



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

sgc

Guest

Re: Re: Re: El pleaca...

scris pe 1 sep 2010 23:37 de sgc


Buuueyyy nu mai vobiti cu al meu/a mea.Suna nasol rau de tot.Nu e nimeni proprietatea nimanui."al meu" ...e chiar najpa
cred ca acesta-i de fapt rolul articolului, pronumelui , adjectivului posesiv. delimitarea proprietii. nu suna la fel de posesiv prietenul meu, in loc de al meu?!? bineinteles ca proprietatea poate fi permanentta sau temporara, insa asta-i doar o chestie conexa. na, ca sa zic si eu ceva in subiectul acesta
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Re: Re: Re: El pleaca...

scris pe 2 sep 2010 00:01 de Machiavelli

nu suna la fel de posesiv prietenul meu, in loc de al meu?!?

Nu vezi chiar nici o diferenta?
Eu nu suport cand aud pe cineva:"al meu a fost la cumparaturi,al meu s-a dus pe cursa,etc.etc."...



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

sgc

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: El pleaca...

scris pe 2 sep 2010 00:08 de sgc


Nu vezi chiar nici o diferenta?
Eu nu suport cand aud pe cineva:"al meu a fost la cumparaturi,al meu s-a dus pe cursa,etc.etc."...
nici eu nu suport lipsa subiectului, dar continutul este acelasi, posesia este aceeasi, asa ca nu-mi pierd linia obiectiva pt. ca nu-mi place mie cum suna. exprimarea este corecta si gata
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: El pleaca...

scris pe 2 sep 2010 00:35 de Machiavelli

nici eu nu suport lipsa subiectului, dar continutul este acelasi, posesia este aceeasi, asa ca nu-mi pierd linia obiectiva pt. ca nu-mi place mie cum suna. exprimarea este corecta si gata

Nu am spus ca nu este corecta exprimarea doar ca suna ca dracu



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

sgc

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: El pleaca...

scris pe 3 sep 2010 02:00 de sgc


Nu am spus ca nu este corecta exprimarea doar ca suna ca dracu
ma doare capul eu, acum, ce-ar trebui sa fac - un rezumat cu ce-a spus userul simplu, cu ce-ai spus tu si ce-am spus eu?!? asta este. sunt persoane care folosesc genul acesta de axprimare, care rept, nici mie nu-mi suna placut la ureche, altfel as folosi-o la randul meu. dar am remarcat ca problema forumului cand si cand devine printre ate, vaginuri, anticonceptionale , sarcini, si pozitii de dezvirginare, colocviu l limba noastra-i o comoara, sau indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie sau cum sa scriem corect. asa ca am notat ca din pdv sintaxo-morfologic, userul simplu s-a exprimat corect
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: El pleaca...

scris pe 3 sep 2010 07:10 de Machiavelli

nici mie nu-mi suna placut la ureche, altfel as folosi-o la randul meu.

...avem un punct comun



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: El pleaca...

scris pe 3 sep 2010 10:37 de Nekunoskuta

Dar de exprimarea "barbat-miu" si "nevasta-mea" ce parere aveti?

"Buna, asta e X, nevasta-mea"...si ea POC! un capac peste ceafa



Nimic...
sus

McLove

Expert member
3587 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: El pleaca.

scris pe 3 sep 2010 12:32 de McLove

Dar de exprimarea "barbat-miu" si "nevasta-mea" ce parere aveti?

"Buna, asta e X, nevasta-mea"...si ea POC! un capac peste ceafa

Pai care e exprimarea corecta?

"Buna, ea este Cristina, si acum 10 ani s-a casatorit cu mine."



Cei ce se tem de prafuri, iarbă şi seringi să reţină
Droguri tari ţi se injectează prin timpan şi retină.
sus

sgc

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: El pleaca.

scris pe 3 sep 2010 14:01 de sgc

buna ziua. abonatul nu se afla in zona de acoperire, disponibila pt. discutiii. va rugam verificati pe mai tarziu daca-i online pt. raspunsuri
sus

femme

Expert member
880 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: El ple

scris pe 3 sep 2010 15:07 de femme


Pai care e exprimarea corecta?

"Buna, ea este Cristina, si acum 10 ani s-a casatorit cu mine."



Mai elegant e sa zici: "Buna, ea e Cristina, sotia mea"

Nici eu nu suport cum suna "nevasta-mea" sau "barbatu-meu"!



"Dumnezeu le-a dat femeilor intuitie si feminitate. Folosita corespunzator, combinatia zapaceste cu usurinta mintile oricarui barbat pe care l-am intalnit."
Farrah Fawcett


sus

sgc

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: El

scris pe 3 sep 2010 18:06 de sgc




Mai elegant e sa zici: "Buna, ea e Cristina, sotia mea"

Nici eu nu suport cum suna "nevasta-mea" sau "barbatu-meu"!
corect. se cheama ca in acest moment , cel putin eu, tu si machiavelli avem un punct comun
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: El

scris pe 5 sep 2010 03:18 de Machiavelli




Mai elegant e sa zici: "Buna, ea e Cristina, sotia mea"

Nici eu nu suport cum suna "nevasta-mea" sau "barbatu-meu"!




Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: El pleaca.

scris pe 5 sep 2010 03:20 de Machiavelli

Dar de exprimarea "barbat-miu" si "nevasta-mea" ce parere aveti?

"Buna, asta e X, nevasta-mea"...si ea POC! un capac peste ceafa

Tot aceeasi mancare de peste ...
Prea multa posesivitate ce este combinata cu idei taraniste...
Sotia mea si sotul meu suna mult mai bine.



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 5 sep 2010 03:40 de Machiavelli

corect. se cheama ca in acest moment , cel putin eu, tu si machiavelli avem un punct comun




Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

sgc

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 5 sep 2010 23:44 de sgc


sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 6 sep 2010 02:54 de Machiavelli


da...si eu sunt flatat de avem un punct comun



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

ella0790

Senior member
123 mesaje

Re: El pleaca...

scris pe 17 sep 2010 13:32 de ella0790

Buna ziua, sunt foarte trista deoarece prietenul meu pleaca in spania 2 saptamani, nu este atat de mult dar in ultimul timp tot a fost plecat si nu prea am avut timp de noi, doar o saptamana si m-am obisnuit din nou sa imi fie mereu aproape si langa mine, la orice ora sa il pot suna, sa ma tina in brate etc. Imi puteti da niste sugestii ce sa fac in cele 2 saptamani astfel inact timpul sa treaca mai repede si sa nu stau in fiecare noapte sa plang de dorul lui? Vreau sa imi fac asteptarea mai usoara...


ei sunt 2 saptamani nu 1 an.nu m-ai fi asa disperata



ella0790
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

42 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate