Ochii

Pagina 1 din 1
1

Alinutzzza

Veteran member
298 mesaje

Ochii

scris pe 5 oct 2004 18:35 de Alinutzzza

"Ochii care nu se vad se uita"........credeti in asta?
o persoana care ti-a intrat adanc in suflet, care ti-a lasat o urma in inima nu poate fi uitata, chiar daca nu o vezi, o simti, o intalnesti......
o vezi cu ochii mintii.. si inimii



caut lumina
sus

bebe

Veteran member
322 mesaje

Re: Ochii

scris pe 5 oct 2004 18:56 de bebe

"Ochii care nu se vad se uita"........credeti in asta?
o persoana care ti-a intrat adanc in suflet, care ti-a lasat o urma in inima nu poate fi uitata, chiar daca nu o vezi, o simti, o intalnesti......
o vezi cu ochii mintii.. si inimii

Proverbale si zicatorile sunt izvorate din realitate si au dreptate. Daca sunt exceptii, acestea intaresc regula. La varsta ta de unde sa stii ca nu-i adevarat? Ai trecut prin asa ceva?(ma refeream la durata timpului, sau crezi ca proverbul se refera la zile sau luni!?) Iar nuanta data de proverb e alta, decat ca pe care i-o dai tu.



Sexul e ca un leac.
sus

YLoveCamelia

Expert member
721 mesaje

Re: Ochii

scris pe 5 oct 2004 19:00 de YLoveCamelia

"Ochii care nu se vad se uita"........credeti in asta?
o persoana care ti-a intrat adanc in suflet, care ti-a lasat o urma in inima nu poate fi uitata, chiar daca nu o vezi, o simti, o intalnesti......
o vezi cu ochii mintii.. si inimii


de regula da.



_________________________
nu cred ca intelegi
sus

corect

Guest

Re: Ochii

scris pe 6 oct 2004 00:45 de corect

"Ochii care nu se vad se uita"........credeti in asta?
o persoana care ti-a intrat adanc in suflet, care ti-a lasat o urma in inima nu poate fi uitata, chiar daca nu o vezi, o simti, o intalnesti......
o vezi cu ochii mintii.. si inimii


Cand simti ca te scufunzi, nu lasa apa sa te inece,caci intotdeauna va exista cineva ce-ti va da putere. EXISTA SPERANTA IN ORICE!
...don't worry,be happy!...

Nu |cineva ce-ti va da|
ci |cineva care-ti va da|.

Daca iubesti nu uiti. Depinde de EQ-ul fiecaruia.
sus

dualis

Veteran member
478 mesaje

Re: Re: Ochii

scris pe 6 oct 2004 01:41 de dualis

Daca iubesti nu uiti. Depinde de EQ-ul fiecaruia.

Un Technics ar fi bun ?



Câinii tãi sãlbatici vor sã fie liberi
I want you to hit me as hard as you can !
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Ochii

scris pe 6 oct 2004 11:00 de ExoticDream

"Ochii care nu se vad se uita"........credeti in asta?
o persoana care ti-a intrat adanc in suflet, care ti-a lasat o urma in inima nu poate fi uitata, chiar daca nu o vezi, o simti, o intalnesti......
o vezi cu ochii mintii.. si inimii


Si DA, si NU. DA, uiti daca persoana aceea nu a insemnat mare lucru pt tine, daca prezenta ei fizica era cea care conta cel mai mult, daca poti sa o inlocuiesti usor cu o alta. NU, nu uiti daca o iubesti din tot sufletul, daca nu esti TU fara EA, daca si fara sa o intalnesti o simti la fel de adanc prezenta in inima ta, EA poate sa plece de langa tine sau chiar din aceasta lume si TU totusi sa o porti in suflet la fel de vie ca si cum ti-ar strange mana, te-ar saruta si ti-ar sopti "Te iubesc"...



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

lnfector

Veteran member
214 mesaje

Re: Ochii

scris pe 6 oct 2004 15:06 de lnfector

"Ochii care nu se vad se uita"...



Asa e!

Iubesc, zambesc,traiesc!!!!



Si daca ...
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Ochii

scris pe 6 oct 2004 15:15 de ExoticDream




Asa e!

Iubesc, zambesc,traiesc!!!!


Inimi mici=iubiri mici care se uita de azi pe maine (mai ales cand nu se vad), zambetul e insa pana la urechi pt a demonstra cat de gol "traita" este viata!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

MissM

Senior member
80 mesaje

Re: Ochii

scris pe 11 oct 2004 18:56 de MissM

"Ochii care nu se vad se uita"........credeti in asta?
o persoana care ti-a intrat adanc in suflet, care ti-a lasat o urma in inima nu poate fi uitata, chiar daca nu o vezi, o simti, o intalnesti......
o vezi cu ochii mintii.. si inimii


Am iubit de 2 ori...Am iubit candva 2 ochi albastri care mi-au daruit intreaga lume ascunsa in adancul lor si nu m-au uitat nici o clipa, desi nu m-au vazut niciodata, dar ei s-au stins luand cu ei o iubire dumnezeiasca si implorandu-ma sa nu ucid SPERANTA....Am iubit 2 ochi caprui care m-au chemat intr-o lume pe care o credeam pura, de vis, dar care au tradat brusc iubirea noastra si m-au uitat pt ca m-au vazut (prea) rar, luandu-mi speranta....

Eu n-am uitat niciodata ochii pe care i-am iubit...ochii in care am citit iubire infinita....ochii care pt mine erau inceputul si sfarsitul Universului....ochii in care eu eram intregul Univers...ochii pt care as fi facut orice sacrificiu....intreaga lume de-ar fi disparut, nu ar fi contat atata timp cat ochii pe care ii iubeam ma iubeau...numai pt ei as fi trait....Ochii care te iubesc iti dau aripi de inger, dar ochii in care iubirea a murit te trimit direct in infern...



Cel mai trist lucru in lume este ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela ce nu are nevoie de el...
sus

sabba

Expert member
1435 mesaje

Re: Re: Ochii

scris pe 11 oct 2004 19:30 de sabba



Eu n-am uitat niciodata ochii pe care i-am iubit...ochii in care am citit iubire infinita....ochii care pt mine erau inceputul si sfarsitul Universului....ochii in care eu eram intregul Univers...ochii pt care as fi facut orice sacrificiu....intreaga lume de-ar fi disparut, nu ar fi contat atata timp cat ochii pe care ii iubeam ma iubeau...numai pt ei as fi trait....Ochii care te iubesc iti dau aripi de inger, dar ochii in care iubirea a murit te trimit direct in infern...





Cand totul este pierdut, tot ce-ti ramane e viitorul!
sus

Eu

Guest

Re: Re: Re: Ochii

scris pe 11 oct 2004 22:43 de Eu






Hai sictir
sus

#####

Guest

Re: Re: Re: Re: Ochii

scris pe 12 oct 2004 14:46 de #####




Hai sictir

depinde daca tu ai iubit cu sufletul nu poti uita dar, daca nu-ti pasa uiti numai intorcand capul,totusi nu intotdeauna este adevarat despre ochii care nu se vad daca tu vrei ii vezi si in adancul sufletului fie ei si pe lumea cealalta!
sus

Alinutzzza

Veteran member
298 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Ochii

scris pe 13 oct 2004 11:30 de Alinutzzza


depinde daca tu ai iubit cu sufletul nu poti uita dar, daca nu-ti pasa uiti numai intorcand capul,totusi nu intotdeauna este adevarat despre ochii care nu se vad daca tu vrei ii vezi si in adancul sufletului fie ei si pe lumea cealalta!


cam asa e.......



caut lumina
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

41 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate