Relatie

Sondaj: Inca tinand la EA, tinand cont de contextul postat, mai merita totusi respect astfel de oameni?

Pagina 1 din 1
1

iulian_mng

Junior member
11 mesaje

Relatie

scris pe 13 ian 2011 18:40 de iulian_mng

Am cunoscut-o de Revelion, am discutat apoi pe net, ne-am distrat iar de Revelion acasa, am repetat procesul pe timpul anului, am cunoscut la ea ce este adevarata dragoste (fara sex totusi) de Craciun si pina de Boboiteaza si mi-a dat apoi fara motiv papucii. Mai intelegeti ceva?! Ea-32 ani, eu 35 - deci maturitate la ea acasa. Studii superioare.
sus

Caliente

Junior member
46 mesaje

Re: Relatie

scris pe 13 ian 2011 19:32 de Caliente

Si-a gasit pe altul cu p*** mai mare. Cum naiba fara sex la 32 respectiv 35 de ani ?
sus

iulian_mng

Junior member
11 mesaje

Re: Re: Relatie

scris pe 13 ian 2011 20:04 de iulian_mng

Aaaa,nu cred; parea salbatica;S-a considerat respect reciproc. Pbb prejudecati,lipsa de experienta (noi astia cu studii si cariere?!!!). Si, cand crezi ca dragostea e pe vine,tii cont la-nceput de Cunoastere. Mai e ceva in plus: nici-unul dintre noi se pare ca nu am mai avut experienta sexuala. Sunt oameni care nu pot trai fara sex si altii ca NOI (csd sex=dragoste=iubire=sentiment real. Oare daca am gresit eu ca barbat cu ceva... cu ce?!!
sus

DaNNY_DiViNO

Expert member
1750 mesaje

Re: Re: Re: Relatie

scris pe 13 ian 2011 23:22 de DaNNY_DiViNO

poate ca te-a folosit ca nu avea companie de revelion si apoi bine pa..


🔴 Content Creator [@] DannyDivino
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Relatie

scris pe 14 ian 2011 00:52 de valentine

Sunt oameni care nu pot trai fara sex si altii ca NOI (csd sex=dragoste=iubire=sentiment real. Oare daca am gresit eu ca barbat cu ceva... cu ce?!!



Uite aici ai gresit. Ai crezut ca ea e "speciala". Dar defapt vroia si ea, cum vrea orice femeie, sa fi barbat si sa pui "jucaria" pe ea (cu o singura exceptie, sa nu fi fost virgina - doar in cazul asta ar mai fi avut o imagine de ansamblu idilica asupra relatiei dintre voi 2). Te-a vazut cu imagini idilice de adolescent in cap si a considerat ca nu esti destul de bun.
Era un banc care zice ceva de genul "degeaba esti papagal daca nu esti magar"...

Sfat: Esti barbat si asta e meseria ta!

P.S. cel mai probabil intre timp, un barbat care e constient de faptul ca e barbat, deja i-a tras-o si nu sunt rau cand iti spun asta, sunt doar realist


noi astia cu studii si cariere?!!!

Haha, ai impresia ca studiile si cariera schimba cu ceva hormonii sau instinctul de reproducere?



P.S. general: deabea astept sa-ti vad raspunsul de preaslavire a tipei, Exotic (presimt un "nu s-a simtit pregatita", "nu ai fost destul de cult pt ea", "IQ-ul ei supradezvoltat nu ii permite sa intretina relatii sexuale" and other stuff)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Relatie

scris pe 14 ian 2011 01:32 de ExoticDream

Am cunoscut-o de Revelion, am discutat apoi pe net, ne-am distrat iar de Revelion acasa, am repetat procesul pe timpul anului, am cunoscut la ea ce este adevarata dragoste (fara sex totusi) de Craciun si pina de Boboiteaza si mi-a dat apoi fara motiv papucii. Mai intelegeti ceva?! Ea-32 ani, eu 35 - deci maturitate la ea acasa. Studii superioare.


Inainte de toate, nu stiu cat de mult te pot ajuta opiniile noastre, trebuie sa-ti marturisesc ca multi dintre cei care activeaza aici mai au cativa ani buni pana sa ajunga la varsta ta....

Eu, sincera sa fiu, nu am priceput cronologia: vorbim de o "relatie" petrecuta intre Craciun (2010) si Boboteaza (2011) sau de o relatie care a tinut de la Revelion (2009-2010) si Boboteaza (2011), adica la mijloc sunt doar doua saptamani sau un an si doua saptamani?

Daca ne situam in primul caz, este posibil ca ea sa fi incercat o relatie cu tine, dar probabil unele chestii nu i-au convenit (si nu as judeca atat de "subtire" considerand ca lipsa manifestarii tale virile/animalice - a se citi SEX - ar fi unul sau singurul motiv) si a renuntat. Cu alte cuvinte, nu ai reusit sa o convingi ca relatia ar merita dezvoltata. Nu prea vad unde ar fi incaput in acele doua saptamani "adevarata dragoste"...

Daca insa discutam despre un an si ceva, lucrurile stau mai ciudat intrucat intr-adevar nu prea inteleg cum de nu ati ajuns la sex, avand in vedere varsta si "adevarata dragoste".... Am inteles ca nu sunteti nici unul maniaci in ale sexului, ca aveti cariere care va consuma timp si energie, insa daca ati ajuns la iubire nu se putea sa nu vina si dorinta de intimitate fizica! Ceva nu suna bine aici.... Ai certitudinea ca erai unicul barbat cu care s-a intalnit in acest an? Ma gandesc ca poate te considera OK pentru latura intelectuala, poate chiar romantica, dar... atat! Sau poate este o femeie extrem de complexata, care se jeneaza sa ajunga la sex.... Respectul si ce mai zici tu pe-acolo pot fi justificari, dar.... daca intre voi existau sentimente, nu vad de ce ar mai fi fost bariere! Vrei sa spui cumva ca amandoi sunteti virgini?

P.S. general: deabea astept sa-ti vad raspunsul de preaslavire a tipei, Exotic (presimt un "nu s-a simtit pregatita", "nu ai fost destul de cult pt ea", "IQ-ul ei supradezvoltat nu ii permite sa intretina relatii sexuale" and other stuff)


Happy now?



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Re: Re: Relatie

scris pe 14 ian 2011 02:18 de dorinda

Aaaa,nu cred; parea salbatica;S-a considerat respect reciproc. Pbb prejudecati,lipsa de experienta (noi astia cu studii si cariere?!!!). Si, cand crezi ca dragostea e pe vine,tii cont la-nceput de Cunoastere. Mai e ceva in plus: nici-unul dintre noi se pare ca nu am mai avut experienta sexuala. Sunt oameni care nu pot trai fara sex si altii ca NOI (csd sex=dragoste=iubire=sentiment real. Oare daca am gresit eu ca barbat cu ceva... cu ce?!!


Probabil nu a vrut sa fie singura sa sarbatori. Mai sunt persoane de genul. Chiar am vazut anunturi la matrimoniale unde el/ea cauta partener/a fara obligatii pentru a petrece vacanta la mare.
Iar cu dragostea asta nu crezi ca te-ai cam grabit? Poate simti doar simpatie si tu ai confundat sentimentele.
sus

iulian_mng

Junior member
11 mesaje

Re: Re: Re: Re: Relatie

scris pe 14 ian 2011 13:51 de iulian_mng

Am cca 36 ani dar ma simt si am un aspect fizic de tinerel de 20 ani; culmea e ca sunt constient de tot ce ati spus si ca e pos ca oricare dintre afirmatii poate fi adevarata (sunt sentimentalist, virgin desi am intalnit multe la viata mea dar nu adurat nimic, varsator autentic) si "ma aprind repede" dar .. STIU CA CU EA A FOST ALTCEVA; si parintii ei mi-au confirmat asta! Am mers "departe" dar pina la sex; poate ca intr-adevar "nu am dovedit barbatia"! Si e sg lucru pe care mi-l reprosez desi mi-a spus ca avem destul timp; nu sunt sigur ca chiar nu a fost virgina?! Poate fi valabila si varianta cu distractie de sarbatori (desi prefacatoria ar fi echivalenta cu vrajitorie). Si acum o csd totusi sg persoana cu care chiar m-as logodi (cred c-o iubesc-ii mai scriu dar ea nu mai raspunde deloc; doar de Craciun a raspuns vag la telefon-stiti voi-urari specifice. Parca-s blocat fizic de la ruptura incoace; tot ce am mai cunoscut am comparat cu ea-fizic,psihic, emotional, sentimental; cm profunde saruturi din viata cu EA au fost! Vreau sa sterg cu buretele dar "raman urme" inca. Am 20 ani, nu? Par un papagal nu? Asa ma simt si eu uneori! Sunt profesor de info! Analiza complexa,nu? Inca ceva: am cunoscut-o fiind amica fostei mele amice la primul revelion; la al doilea am invitat-o la mine si am fost singuri la mine de revelion-apoi mi-a dat odata papucii (am insistat de-a lungul anului dar nu face-in-face); inainte de Craciun am avut intalniri zilnice f.placute la mine, in oras, la ea, pina de boboteaza; incepuse munca. Mi-a spus s-o las in pace la telefon si gata-fara motiv. Nu vreau sa cred ca ..doar sarbatori. Sunt prea naiv la 36 ani.Imi tb neap. sa simt p...a? Sunt dur cu mine si-mi convin parerile sincere nu dulcegarii. Prietenii spun prostii.
sus

Sunshine87

Veteran member
201 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Relatie

scris pe 14 ian 2011 14:06 de Sunshine87

Am cca 36 ani dar ma simt si am un aspect fizic de tinerel de 20 ani; culmea e ca sunt constient de tot ce ati spus si ca e pos ca oricare dintre afirmatii poate fi adevarata (sunt sentimentalist, virgin desi am intalnit multe la viata mea dar nu adurat nimic, varsator autentic) si "ma aprind repede" dar .. STIU CA CU EA A FOST ALTCEVA; si parintii ei mi-au confirmat asta! Am mers "departe" dar pina la sex; poate ca intr-adevar "nu am dovedit barbatia"! Si e sg lucru pe care mi-l reprosez desi mi-a spus ca avem destul timp; nu sunt sigur ca chiar nu a fost virgina?! Poate fi valabila si varianta cu distractie de sarbatori (desi prefacatoria ar fi echivalenta cu vrajitorie). Si acum o csd totusi sg persoana cu care chiar m-as logodi (cred c-o iubesc-ii mai scriu dar ea nu mai raspunde deloc; doar de Craciun a raspuns vag la telefon-stiti voi-urari specifice. Parca-s blocat fizic de la ruptura incoace; tot ce am mai cunoscut am comparat cu ea-fizic,psihic, emotional, sentimental; cm profunde saruturi din viata cu EA au fost! Vreau sa sterg cu buretele dar "raman urme" inca. Am 20 ani, nu? Par un papagal nu? Asa ma simt si eu uneori! Sunt profesor de info! Analiza complexa,nu?


De ce nu incerci sa te impaci cu ideea ca ai fost pur si simplu o aventura, placere de moment si atat. O posibila evadare de a ei din viata asta uneori cu momente de-a dreptul plictisitoare pentru fiecare dintre noi.Poate are un sot, copii, si ti-a ascuns lucrul asta.Sau poate pur si simplu si-a dat seama ca nu esti ceea ce ea cauta .Nu poti sa te amagesti cu o femeie care de fapt nu exista..Vezi-ti de viata ta, cauta ceva adecvat pentru tine si creaza-ti un drum mai cu picioarele pe pamant, si cu sentimentalisme mai putine, pentru ca acestea in viata nu ajuta intotdeauna, chiar daca sunt indinspensabile din viata omului.Intr-un cuvant:" Trezeste-te la viata", fii realist!!



I live my life in my way and if I'm wrong pay
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Relatie

scris pe 14 ian 2011 14:19 de dorinda

Am cca 36 ani dar ma simt si am un aspect fizic de tinerel de 20 ani; culmea e ca sunt constient de tot ce ati spus si ca e pos ca oricare dintre afirmatii poate fi adevarata (sunt sentimentalist, virgin desi am intalnit multe la viata mea dar nu adurat nimic, varsator autentic) si "ma aprind repede" dar .. STIU CA CU EA A FOST ALTCEVA; si parintii ei mi-au confirmat asta! Am mers "departe" dar pina la sex; poate ca intr-adevar "nu am dovedit barbatia"! Si e sg lucru pe care mi-l reprosez desi mi-a spus ca avem destul timp; nu sunt sigur ca chiar nu a fost virgina?! Poate fi valabila si varianta cu distractie de sarbatori (desi prefacatoria ar fi echivalenta cu vrajitorie). Si acum o csd totusi sg persoana cu care chiar m-as logodi (cred c-o iubesc-ii mai scriu dar ea nu mai raspunde deloc; doar de Craciun a raspuns vag la telefon-stiti voi-urari specifice. Parca-s blocat fizic de la ruptura incoace; tot ce am mai cunoscut am comparat cu ea-fizic,psihic, emotional, sentimental; cm profunde saruturi din viata cu EA au fost! Vreau sa sterg cu buretele dar "raman urme" inca. Am 20 ani, nu? Par un papagal nu? Asa ma simt si eu uneori! Sunt profesor de info! Analiza complexa,nu? Inca ceva: am cunoscut-o fiind amica fostei mele amice la primul revelion; la al doilea am invitat-o la mine si am fost singuri la mine de revelion-apoi mi-a dat odata papucii (am insistat de-a lungul anului dar nu face-in-face); inainte de Craciun am avut intalniri zilnice f.placute la mine, in oras, la ea, pina de boboteaza; incepuse munca. Mi-a spus s-o las in pace la telefon si gata-fara motiv. Nu vreau sa cred ca ..doar sarbatori. Sunt prea naiv la 36 ani.Imi tb neap. sa simt p...a? Sunt dur cu mine si-mi convin parerile sincere nu dulcegarii. Prietenii spun prostii.



Stai asa ca m-ai bagat in ceata: tu ai 36 de ani si esti virgin???
sus

Sunshine87

Veteran member
201 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Relatie

scris pe 14 ian 2011 14:22 de Sunshine87




Stai asa ca m-ai bagat in ceata: tu ai 36 de ani si esti virgin???


Da si pe mine m-a bagat in ceata dar am zis ca mi s-a parut doar..ca nu s-a exprimat bine..Si zice ca si ea e posibil sa fie..asa crede el cel putin



I live my life in my way and if I'm wrong pay
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Relatie

scris pe 14 ian 2011 14:23 de dorinda



Da si pe mine m-a bagat in ceata dar am zis ca mi s-a parut doar..ca nu s-a exprimat bine..Si zice ca si ea e posibil sa fie..asa crede el cel putin



Si eu care credeam ca numai in filme pot exista astfel de personaje...
sus

iulian_mng

Junior member
11 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Relatie

scris pe 14 ian 2011 15:19 de iulian_mng

Am fost un sentimentalist; am crezut mereu ca voi face dragoste cu femeia potrivita si m-am inselat; putina timiditate; cu ideologii; cu idealuri inalte; a trecut timpul peste asteptari si .. am ramas de "prost": nu ma sperie nici acum ca-s virgin ci ca nu am gasit la varsta mea perechea: sunt de moda veche cred dar sunt un barbat ce-si doresti in mod real familie si copii dar nu oricum si cu oricine; c**** sunt destule..dar cu ce ma incalzeste.. mai iau si boli. Iar mediul meu s-a cam inchis odata cu trecerea timpului. oricum sunt multi care spun ca au facut cp sex si ... doar se lauda; si fata mea parea indrag de mine; nu avea relatii si ce mai .. parca ne gasisem doua extreme din noua societate a "sexului diversificat". Va cred ca va mirati..si eu ma mir ca a trecut timpul peste mine degeaba. Ce conteaza vila, masina, cariera, etc daca nu ai "dragostea ta"?! si copii = viitorul! Ca sa ma credeti va mai spun ca desi sunt prof de mate-informatica, perfectionist, sunt si un mic poet:scriu de la 20 ani si am un volum de poezii pe tema: "poezia arderilor mele sufletesti". Par putin sarit?! Nu-s deloc. Am simtul umorului, imi place sa ma distrez cand mai am ocazii, sunt dragutel, ma lauda amicii ca-s mic cu aia mare nefol, imi plac mult femeile (chiar le respect,stimez) si am incredere in oricine pin'la proba contrarie. Ajung detaliile?
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Relatie

scris pe 14 ian 2011 15:46 de dorinda

Am fost un sentimentalist; am crezut mereu ca voi face dragoste cu femeia potrivita si m-am inselat; putina timiditate; cu ideologii; cu idealuri inalte; a trecut timpul peste asteptari si .. am ramas de "prost": nu ma sperie nici acum ca-s virgin ci ca nu am gasit la varsta mea perechea: sunt de moda veche cred dar sunt un barbat ce-si doresti in mod real familie si copii dar nu oricum si cu oricine; c**** sunt destule..dar cu ce ma incalzeste.. mai iau si boli. Iar mediul meu s-a cam inchis odata cu trecerea timpului. oricum sunt multi care spun ca au facut cp sex si ... doar se lauda; si fata mea parea indrag de mine; nu avea relatii si ce mai .. parca ne gasisem doua extreme din noua societate a "sexului diversificat". Va cred ca va mirati..si eu ma mir ca a trecut timpul peste mine degeaba. Ce conteaza vila, masina, cariera, etc daca nu ai "dragostea ta"?! si copii = viitorul! Ca sa ma credeti va mai spun ca desi sunt prof de mate-informatica, perfectionist, sunt si un mic poet:scriu de la 20 ani si am un volum de poezii pe tema: "poezia arderilor mele sufletesti". Par putin sarit?! Nu-s deloc. Am simtul umorului, imi place sa ma distrez cand mai am ocazii, sunt dragutel, ma lauda amicii ca-s mic cu aia mare nefol, imi plac mult femeile (chiar le respect,stimez) si am incredere in oricine pin'la proba contrarie. Ajung detaliile?



Naiv, idealist si visator...esti cam melancolic, nu?
Ce daca scrii poezii, pana si Einstein mai canta la vioara.
Ar fi fost mult mai utile detalii despre relatie. Ce mai stii despre ea in afara de varsta? Am inteles care e treaba cu tine, dar mai scrie ceva despre prietena ca cei de pe forum sunt si mai in ceata ca tine.
Sa stii ca nu e timpul pierdut, ai doar 36 de ani. Dupa mine, barbatii abia dupa 30 de ani sunt copti si buni de insuratoare. Pana atunci inca mai copilaresc. Mai sunt si exceptii, dar putine.
Oricat vei cauta perfectiunea, nu o vei gasi, dar cu rabdare ai toate sansele sa-ti gasesti sufletul pereche, care este perfect numai si numai pentru tine.
sus

iulian_mng

Junior member
11 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Relatie

scris pe 14 ian 2011 16:11 de iulian_mng

Eu parca copilaresc si acum; singur la parinti. EA:zodia fecioara autentica;singura la parinti;lucreaza in CTA si insista sa stea acolo desi in chirie (Mangalia e m.m. monoton decat CTA); ar fi avut o rel platonica anterior (sursa: parintii ei); mai cu picioarele pe pamant desi cu mine parea mm sentimentalista, atractiva,atasata (se bucura copilareste de orice gest venit de la mine(sursa:aceiasi parinti); la mine se comporta ca acasa la ea (inclusiv cu parintii mei,amicii mei);singura mea retinere:desi mai timid eu vb f mult si f sincer iar ea se multumea cu cei spun eu-vb f putin si f calculat;CRED acum ca stia ce vrea iar eu NU. Ce fel de alte detalii vreti? Se pare ca-i placea sa se distreze (pin'la un pct) dar nu prea stia sa se distreze. Oricum m-am resemnat (nuantez doar ca in inima mea a ramas totusi ca ceva UNIC); daca mi-ar mai da un semn AS fi in stare sa incerc sa fiu mai Barbat.Cred.
Desi dorinda cred ca are dreptate. Dar cand cineva iti place in mod deosebit nu te zbati pt sansa ta-oricat de mica?! Culmea este ca toti care ne-au vazut impreuna au csd ca suntem impreeuna de multi ani, ca suntem f potriviti, ca suntem sot-sotie. Iar toti ma lauda cum ca-s o pers total deosebita si ca merit tot cei mai bun! PS: eu sunt optimist din fire, cred in viitorul meu, sansa mea dar .. poate naiv dar simt ca, desi a trecut mm de un an, se mai intampla minuni cu Fata mea. Daca nu- nu. Am o inima mare si darnica.
sus

baby

Expert member
3569 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Relatie

scris pe 14 ian 2011 18:05 de baby




Stai asa ca m-ai bagat in ceata: tu ai 36 de ani si esti virgin???


Nu pot sa accept ca exista oameni care pana la o anumita varsta nu au facut sex/dragoste.

Trebuie!!! Trebuie sa existe pt fiecare o persoana cu care sa faca asta pt ca e minunat

Cum se face ca domnul nu a gasit o asemenea persoana?





http://www.youtube.com/watch?v=pBUxuyYC96o

sus

iulian_mng

Junior member
11 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Relatie

scris pe 14 ian 2011 18:34 de iulian_mng

Dealtfel cred ca am gasit mereu nepotrivite: unele se foloseau de mine din div pct de vedere; altele care voiau totul deodata (sex propus dar..copile);altele care ma tineau de mina in lume iar intre noi era rece (nici macar sarut "din prima");altele care-mi spuneau ca-s pers potrivita pt ele dar gaseau repede p..a iar eu eram pt public; am inteles ca tb sa vad cum se manifesta fiecare dar pina observ..pa! Poate ca un defect personal ar fi faptul ca EU am ales mereu cine m-a atras; am mai avut ghinionul sa fiu atras de pers maritate care voiau si ele ceva in plus (cand aflam renuntam; nu pot accepta ceva nici macar sa intervin intr-o rel stabila dar intr-o casatorie). Nu stiu sa aleg sau.. sa ma comport la prima intalnire? Pun cumva intrebari de copii? Uneori asa cred! Dar dupa acea FATA parca sunt bulversat si tb sa-mi regasesc CALEA. Si familia e de moda veche dar EI au ..familie. Un preot si un psiholog (colegi) mi-au spus in forme diferite ca "esti bun de scenariu unui film". Oare? Societatea ma vede ca cineva din mijlocul lor care-i asculta/ajuta la orice si oricum, bun la toate si f capabil in domeniu mate-info si nu numai. Iar vb mult despre mine!?!
sus

iulian_mng

Junior member
11 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Relatie

scris pe 14 ian 2011 18:39 de iulian_mng

Am simtit dragostea spirituala dar nu am facut sex fizic. Nu spun ca nu duc lipsa dar nu m-ar incalzi sa fac cu "cele de pe strada" ca si cainii (ce e: placere carnala de 2 min?! - NUUUU). Vi se pare ca-s tampit ca "ma laud" cu asa ceva sau ca sunt prea sincer (si csd ca mint sigur). Nu- asta e adevarul si nu ma laud la colt de strada; aici caut din straini(surse straine; sunt un caz) solutii pe care le compar cu propria-mi constiinta ca sa stiu (tinand cont de mediul intren si extern) ce pot face pt viitor (si nu spun fara alte greseli). Erare humanum est (greseala este omeneasca).
sus

baby

Expert member
3569 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Relatie

scris pe 14 ian 2011 19:44 de baby

Am simtit dragostea spirituala dar nu am facut sex fizic. Nu spun ca nu duc lipsa dar nu m-ar incalzi sa fac cu "cele de pe strada" ca si cainii (ce e: placere carnala de 2 min?! - NUUUU). Vi se pare ca-s tampit ca "ma laud" cu asa ceva sau ca sunt prea sincer (si csd ca mint sigur). Nu- asta e adevarul si nu ma laud la colt de strada; aici caut din straini(surse straine; sunt un caz) solutii pe care le compar cu propria-mi constiinta ca sa stiu (tinand cont de mediul intren si extern) ce pot face pt viitor (si nu spun fara alte greseli). Erare humanum est (greseala este omeneasca).



Daca vorbesti asa mult si la prima intalnire si dai atatea detalii despre tine....si lectii etc etc....apai no....fug toate

Nu a zis nimeni sa te bucuri de sexul ala de 2 minute cu o necunoscuta.
Doar sa te bucuri de sexul cu persoana iubita.

Si sigur apare pt toti la un moment dat....dar parca la 35 de ani e tarziu! Nu judec! Asta e!

Dupa cum vorbesti de tine,de femei de cum vezi relatiile....tind sa cred ca daca ti se permite sa te apropii de vreo fata devii putin stresant,cicalitor poate tocmai din dorinta de a o tine langa tine, de a o cuceri.

Stiioamenii care se considera inteligenti dar nu recunosc asta niciodata cu voce tare....au cam mult de pierdut.

Sunt doar pareri personale...poate gresite...





http://www.youtube.com/watch?v=pBUxuyYC96o

sus

iulian_mng

Junior member
11 mesaje

Ai si tu poate dreptate !?

scris pe 14 ian 2011 20:01 de iulian_mng

Nu ma csd inteligent ci sunt (o stiu si spun cunoscutii)! Nu am spus ca nu recunosc anumite aspecte,din contra! Recunosc si faptul unele astfel de amanunte pot fi principalele greseli (mai ales cand le spune sexul frumos); dar oare cum tb sa procedez-sa stau ca mutul, sa consum tutun si droguri, sa beau mult si cand spun ceva rar sa vb porcos?! Asa vor femeile! Sa sar pe ea fara vorbe? Romantismul este doar perdea-voi vreti doar actiune animalica? Intreb si eu! Inteleg ca o medie ar fi normala dar cum ramane cu femeia:ea nu tb sa comunice si sa spuna ce vrea cu adevarat? Sau EA spune "esti cm bun" si gandeste invers; ori viceversa?!!
sus

Sunshine87

Veteran member
201 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Relatie

scris pe 14 ian 2011 21:57 de Sunshine87

Am fost un sentimentalist; am crezut mereu ca voi face dragoste cu femeia potrivita si m-am inselat; putina timiditate; cu ideologii; cu idealuri inalte; a trecut timpul peste asteptari si .. am ramas de "prost": nu ma sperie nici acum ca-s virgin ci ca nu am gasit la varsta mea perechea: sunt de moda veche cred dar sunt un barbat ce-si doresti in mod real familie si copii dar nu oricum si cu oricine; c**** sunt destule..dar cu ce ma incalzeste.. mai iau si boli. Iar mediul meu s-a cam inchis odata cu trecerea timpului. oricum sunt multi care spun ca au facut cp sex si ... doar se lauda; si fata mea parea indrag de mine; nu avea relatii si ce mai .. parca ne gasisem doua extreme din noua societate a "sexului diversificat". Va cred ca va mirati..si eu ma mir ca a trecut timpul peste mine degeaba. Ce conteaza vila, masina, cariera, etc daca nu ai "dragostea ta"?! si copii = viitorul! Ca sa ma credeti va mai spun ca desi sunt prof de mate-informatica, perfectionist, sunt si un mic poet:scriu de la 20 ani si am un volum de poezii pe tema: "poezia arderilor mele sufletesti". Par putin sarit?! Nu-s deloc. Am simtul umorului, imi place sa ma distrez cand mai am ocazii, sunt dragutel, ma lauda amicii ca-s mic cu aia mare nefol, imi plac mult femeile (chiar le respect,stimez) si am incredere in oricine pin'la proba contrarie. Ajung detaliile?


Tipule...imi cer scuze, dar sincer cred ca ai o problema din tot ce ai scris tu aici pe forum..O problema la nivel cerebral, emotional, si cred ca mai multi sunt de acord cu mine.Am inteles ca traiesti intr-o lume a ta, cuprinsa de vraja, sentimente, puritate si ca esti virgin la o varsta cand toata fiinta omeneasca are copii, are o cariera.Esti un visator..si asta am inteles..dar totusi de ce nu vrei sa te trezesti la viata?Gandeste-te ca anii astia nu stau in loc numai pentru tine, in plus daca alegi, alegi pana culegi..Ce cauti de fapt?Incearca sa te adaptezi lumii din jur chiar daca uneori ti se pare ca o jungla..Si un sfat..laudele nu isi au locul aici.Nu o lua in nume de rau, ci doar inceara sa te trezesti la realitate omule



I live my life in my way and if I'm wrong pay
sus

iulian_mng

Junior member
11 mesaje

Eu intreb ceva si tu raspunzi in mod "bolnav"

scris pe 14 ian 2011 23:06 de iulian_mng

Nu e lauda de sine! Doar prezentari de bune si rele pt a fi cun de voi necunoscutii; Eu intreb ceva si tu raspunzi in mod "bolnav"; ai dreptate intr-un fel; numai ca pin'la urma dintr-o discutie normala (am zis eu) vad ca discut cu "lumea bolnava". Daca faci niste puradei cu oricine si oricum SAU daca o faci ca iepurii oriunde si oricum si cu oricine doar ca sa nu iesi din "tiparul lumii destrabalate" nu ai decat; ma rog..n-are rost. Vorbesc cu "experti". De ce nu-si revin anormalii dupa NORMALITATE decat sa ne adaptam dupa "aceasta societate murdara". De fapt una cer alta primesc. VA MULTUMESC ORICUM PT "sfaturi". Daca kamasutra este solutia pt viitor... ma rog la Dzeu sa ne ierte ca traim pe ac Pamant. Mai bine traiesc intr-un container cu aer curat decat intr-un WC cu c...t.
sus

Sunshine87

Veteran member
201 mesaje

Re: Eu intreb ceva si tu raspunzi in mod

scris pe 14 ian 2011 23:24 de Sunshine87

Nu e lauda de sine! Doar prezentari de bune si rele pt a fi cun de voi necunoscutii; Eu intreb ceva si tu raspunzi in mod "bolnav"; ai dreptate intr-un fel; numai ca pin'la urma dintr-o discutie normala (am zis eu) vad ca discut cu "lumea bolnava". Daca faci niste puradei cu oricine si oricum SAU daca o faci ca iepurii oriunde si oricum si cu oricine doar ca sa nu iesi din "tiparul lumii destrabalate" nu ai decat; ma rog..n-are rost. Vorbesc cu "experti". De ce nu-si revin anormalii dupa NORMALITATE decat sa ne adaptam dupa "aceasta societate murdara". De fapt una cer alta primesc. VA MULTUMESC ORICUM PT "sfaturi". Daca kamasutra este solutia pt viitor... ma rog la Dzeu sa ne ierte ca traim pe ac Pamant. Mai bine traiesc intr-un container cu aer curat decat intr-un WC cu c...t.

In caz ca nu ai observat eu ti-am rasp mai sus la topicul tau, la fel si ceilalti.Nu te judeca nimeni, si nu iti spune nimeni ca solutia e "kamasutra", doar ca fiindca ai deviat de la subiectul cu prietena ta si am vazut si celelalte mesaje ale tale, ti-am zis sa nu mai fii visator si ca un om la 35 de ani are si copii nu e virgin.Probabil esti mai spiritual de felul tau, dar daca cazi in extrema cealalta si uiti sa te mai bucuri de viata, atunci locul tau nu e aici ci poate undeva intr-un locas de cult tinand cont ca ai zis ca pana acum ai avut relatii spirituale, nu fizice.Eu ti-am zis sa incerci sa nu pierzi prea mult timp,si sa nu cauti perfectiunea, ca ea nu exista.Tin sa iti sugerez ca nu am vrut sa te jicnesc cu absolut nimic, si ca aici e un forum unde fiecare are liber la opinie, cred ca stiai asta.



I live my life in my way and if I'm wrong pay
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Eu intreb ceva si tu raspunzi in mod

scris pe 15 ian 2011 02:45 de ExoticDream

"Ce este dragostea?

Dragostea-i ca o căldare,
Cu care te duci la Mare!

Astăzi iei apă puţină
Pentru alţii să rămână.

Mâine iei mai multă apă,
Pentru că cei doi s-adapă!

Şi aşa te duci o viaţă
Să negociezi ca la piaţă.

Apa Mării e sărată
Şi la preţ e ridicată.

Cînd apa Mării-i dulce
Dragostea mult nu te duce,
Termenul a expirat
Căci gunoiul s-a scăldat.

De aceea preţu-i mic
Şi consumul regândit!

Dar căldarea când se varsă
Ocna apei nu te lasă:
Ori se-mprăştie prin Casă
Rămânând aşa mereu,
Ori cu mopul e-adunată
Şi-napoi la Mare dată!

PS: Fluxul dragostei nu poate fi oprit nicicum!


De Crăciun, din nou iubeşti!

Dragostea-i ca o victimă … grasă,
De vrei s-o păstrezi – cu greu se lasă.
De-i dau drumu-n libertate
Ea din minţi chiar te scoate
Şi de Ea nu poţi scăpa
Pân’ce nu faci alegerea.
De Crăciun sărbătoreşti
O zi când din nou iubeşti
Că iubirea nu-i reală
Ea aşa vrea mereu sa pară!

Eu nu pot vorbi acum
A doua zi de Crăciun
Şi nu mă pot bucura!
E o alta zi a mea
ÃŽn care-mi se vede tristetea.
Sunt un băiat sentimental
Cu un spirit luat de val
Nu-i un val de fericire
Ci unul de amintire:

Îmi amintesc că demult
Viaţa trebuia s-o-nfrunt
Eu am lăsat-o mult în spate
Şi-am fugit… nu ştiu karate!
Am lăsat-o mult în urmă
Oaia mea nu este-n turmă,
E plecată la vânat
Dar nu spune … terminat!

Eu acum nu sunt bărbat
Ci doar un copil alintat,
Un copil matur, uzat,
De curtoazie amânat,
Că bărbat n-am putut fi
Åži nici femei a iubi.
Acum mă simt chiar penibil
Dar totul este posibil:
Un bărbat maturizat…
Nu pot fi
Pân’ ce adevarata dragoste
Nu mi-o voi găsi!"





"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

iulian_mng

Junior member
11 mesaje

Accept scuzele; pt opinii multumesc

scris pe 15 ian 2011 12:08 de iulian_mng

Multumesc si pt lectura poeziilor mele; am dreptate? Asta e ceea ce simteam si simt! Numai daca se intelege complet sensul versurilor! Mens sana in corpore sano.
sus

baby

Expert member
3569 mesaje

Re: Accept scuzele; pt opinii multumesc

scris pe 16 ian 2011 18:45 de baby

Multumesc si pt lectura poeziilor mele; am dreptate? Asta e ceea ce simteam si simt! Numai daca se intelege complet sensul versurilor! Mens sana in corpore sano.



Studii superioare

Mda





http://www.youtube.com/watch?v=pBUxuyYC96o

sus

iulian_mng

Junior member
11 mesaje

Re: Re: Accept scuzele; pt opinii multumesc

scris pe 16 ian 2011 22:20 de iulian_mng


Studii superioare
Mda
Ce treaba are S..a cu prefectura?!
Apropo de subiect (si aici ma puteti "injura"daca aici am gresit cumva): fata m-a invitat odata la ea, am servit "dulciuri" si apoi m-a invitat sa fac baie; am facut evident baie dar dupa ea (si aici am crezut ca DUPA va urma CEVA; dar acum cred ca trebuia sa actionez chiar cand intrase EA la baie);eu in schimb am fost apoi refuzat de EA "dupa" spunandu-mi ca avem tot timpul din lume; asa ca am stat APRINS toata noaptea degeaba. Regrete inutile acum! In alta ordine de idei-nu puteam forta nota daca EA a cerut rabdare. E o chestie intima dar am simtit nevoia sa spun acest lucru pt ca simt ca aici am gresit cu ceva! Aici poaste ca tb sa fiu "barbat cu p..a" poate.
sus

DaNNY_DiViNO

Expert member
1750 mesaje

Re: Accept scuzele; pt opinii multumesc

scris pe 17 ian 2011 07:15 de DaNNY_DiViNO

Nu e nici prea bine si sanatos sa visezi mult. Incearca sa iti traiesti si visele. Inca nu e prea tarziu, trebuie sa sti ce vrei si sa faci acel lucru.

PS. Virginitatea se poate vinde in ziua de azi



🔴 Content Creator [@] DannyDivino
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Re: Accept scuzele; pt opinii multumesc

scris pe 17 ian 2011 11:20 de dorinda

Nu e nici prea bine si sanatos sa visezi mult. Incearca sa iti traiesti si visele. Inca nu e prea tarziu, trebuie sa sti ce vrei si sa faci acel lucru.

PS. Virginitatea se poate vinde in ziua de azi



Si inca pe bani frumosi...
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

36 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate