ce sa fac

Pagina 1 din 1
1

fainr

Guest

ce sa fac

scris pe 16 ian 2005 20:37 de fainr

am nevoie de ajutorul vostru...va rog,sunt casatorita de ceva timp...si casnicia nu prea merge de 1-2 chiar, intre timp am intalnit pe cineva...care il iubesc poate,va mirati dar il iubesc mai mult pe tip decat pe sot...simt ca ma respecta,simt ca ma iubeste cu adevarat si sunt intr-o dilemam-a cerut de sotie si nu stiu ce sa fac,el este mai in varsta ca mine dar nu asta conteaza,eu il iubesc mult,pe sot...doar tin la el dar,nu-l iubesc este agresiv in cuvinte,nu-i sentimental ma lasa rece,de sex nici nu mai vb.fac mai mult fortata,oricum nu am orgasm intelegeti voi,daca dragoste nu e nimic nu e
sus

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Re: ce sa fac

scris pe 16 ian 2005 21:35 de FireSoul

am nevoie de ajutorul vostru...va rog,sunt casatorita de ceva timp...si casnicia nu prea merge de 1-2 chiar, intre timp am intalnit pe cineva...care il iubesc poate,va mirati dar il iubesc mai mult pe tip decat pe sot...simt ca ma respecta,simt ca ma iubeste cu adevarat si sunt intr-o dilemam-a cerut de sotie si nu stiu ce sa fac,el este mai in varsta ca mine dar nu asta conteaza,eu il iubesc mult,pe sot...doar tin la el dar,nu-l iubesc este agresiv in cuvinte,nu-i sentimental ma lasa rece,de sex nici nu mai vb.fac mai mult fortata,oricum nu am orgasm intelegeti voi,daca dragoste nu e nimic nu e

Divorteaza. Fie ca ramai, fie ca nu ramai cu cel pe care-l iubesti, nu se merita sa ramai langa un om cu care nu te simti bine, doar pentru ca te-ai obijnuit cu el, doar pentru ca asa ti-e mai ...comod.



Save water! drink beer!!!
sus

Ionel

Expert member
1173 mesaje

Re: ce sa fac

scris pe 16 ian 2005 21:36 de Ionel

am nevoie de ajutorul vostru...va rog,sunt casatorita de ceva timp...si casnicia nu prea merge de 1-2 chiar, intre timp am intalnit pe cineva...care il iubesc poate,va mirati dar il iubesc mai mult pe tip decat pe sot...simt ca ma respecta,simt ca ma iubeste cu adevarat si sunt intr-o dilemam-a cerut de sotie si nu stiu ce sa fac,el este mai in varsta ca mine dar nu asta conteaza,eu il iubesc mult,pe sot...doar tin la el dar,nu-l iubesc este agresiv in cuvinte,nu-i sentimental ma lasa rece,de sex nici nu mai vb.fac mai mult fortata,oricum nu am orgasm intelegeti voi,daca dragoste nu e nimic nu e

Ce sa faci, numai tu poti hotara concret. Daca nu ai copii, esti inca tanara, cred ca nu are rost sa te chinui langa sot. Sunt familist, am copii si stiu ce vorbesc. Mai ales ca ai spus ca e si agresiv. Dar repet, tu esti cea care trebuie sa cantaresti lucrurile. Si atentie, scoateti cand cantaresti, ochelarii iubirii si pune-i pe cei ai ratiunii.



iubesc oamenii asa cum sunt
sus

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Re: Re: ce sa fac

scris pe 16 ian 2005 21:38 de FireSoul


Ce sa faci, numai tu poti hotara concret. Daca nu ai copii, esti inca tanara, cred ca nu are rost sa te chinui langa sot. Sunt familist, am copii si stiu ce vorbesc. Mai ales ca ai spus ca e si agresiv. Dar repet, tu esti cea care trebuie sa cantaresti lucrurile. Si atentie, scoateti cabnd cantaresti, ochelarii iubirii si pune-i pe cei ai ratiunii.

Shi daca are copii ce? chiar se merita sa-i chinuie shi pe ei, shi pe ea? eu nu cred.



Save water! drink beer!!!
sus

Ionel

Expert member
1173 mesaje

ce sa fac

scris pe 16 ian 2005 21:43 de Ionel


Shi daca are copii ce? chiar se merita sa-i chinuie shi pe ei, shi pe ea? eu nu cred.

Sunt de acord cu tine, dar atunci trebuie sa hotarasca si tinand cont de ei: unde raman, cine are grija de ei, daca viitorul sot ii accepta. Ca eu cred ca nu sunt multe mame (desi, din pacate exista) carora sa nu le pese de copiii carora le-a dat viata.



iubesc oamenii asa cum sunt
sus

Ionel

Expert member
1173 mesaje

Re: ce sa fac

scris pe 16 ian 2005 21:48 de Ionel

.....este agresiv in cuvinte,nu-i sentimental ma lasa rece,de sex nici nu mai vb.fac mai mult fortata,oricum nu am orgasm intelegeti voi,daca dragoste nu e nimic nu e

Daca in familie viata sexuala este "nashpa", aceea nu mai e familie. Parafrazand: daca in familie iubire si sex nu e, nimic nu e" (ma refer la sex placut cu toate ingredientele). Altfel o sa ajungeti in cel mai bun caz, la toleranta unul fata de celalalt.



iubesc oamenii asa cum sunt
sus

finutul16

Guest

Re: ce sa fac

scris pe 16 ian 2005 22:04 de finutul16

am nevoie de ajutorul vostru...va rog,sunt casatorita de ceva timp...si casnicia nu prea merge de 1-2 chiar, intre timp am intalnit pe cineva...care il iubesc poate,va mirati dar il iubesc mai mult pe tip decat pe sot...simt ca ma respecta,simt ca ma iubeste cu adevarat si sunt intr-o dilemam-a cerut de sotie si nu stiu ce sa fac,el este mai in varsta ca mine dar nu asta conteaza,eu il iubesc mult,pe sot...doar tin la el dar,nu-l iubesc este agresiv in cuvinte,nu-i sentimental ma lasa rece,de sex nici nu mai vb.fac mai mult fortata,oricum nu am orgasm intelegeti voi,daca dragoste nu e nimic nu e
parerea mea este ca inainte de a face inca un pas,care poate fii decisiv pentru viitorul tau,ar fii ffffff bine daca te-ai duce intr-un loc unde iti place tie cel mai mult,singura, sa te relaxezi si sa incerci sa iti pui un pic de ordine in sufletul tau care acum este RAVASIT.atunci cand te simti mai linistita,eu te sfatuiesc,sa te gandesti pe rand la fiecare si anume:la sotul tau sa faci un bilant al relatiei tale pana in prezent si cu barbatul care deocamdata CREZI crezi cael este cel ales sa te gandesti ce viitor ar putea sa iti aduca o posibila relatie.eu spun sa nu te grabesti acum si ungubulet de zahar ti se pare mai dulce in aceasta situatie. ca sa cunosti un om adul intr-o situatie limita.urmareste-i reactiile. sa ai noroc in viata.
sus

Ionel

Expert member
1173 mesaje

Re: Re: ce sa fac

scris pe 16 ian 2005 22:21 de Ionel

parerea mea este ca inainte de a face inca un pas,care poate fii decisiv pentru viitorul tau,ar fii ffffff bine daca te-ai duce intr-un loc unde iti place tie cel mai mult,singura, sa te relaxezi si sa incerci sa iti pui un pic de ordine in sufletul tau care acum este RAVASIT.atunci cand te simti mai linistita,eu te sfatuiesc,sa te gandesti pe rand la fiecare si anume:la sotul tau sa faci un bilant al relatiei tale pana in prezent si cu barbatul care deocamdata CREZI crezi cael este cel ales sa te gandesti ce viitor ar putea sa iti aduca o posibila relatie.eu spun sa nu te grabesti acum si ungubulet de zahar ti se pare mai dulce in aceasta situatie. ca sa cunosti un om adul intr-o situatie limita.urmareste-i reactiile. sa ai noroc in viata.

Fara nici cea mai mica ironie ti-o spun, asculta-l pe "finutu 16"



iubesc oamenii asa cum sunt
sus

viitorexpert

Newbie
8 mesaje

Re: ce sa fac

scris pe 18 ian 2005 03:58 de viitorexpert

Incearca sa iti aduci aminte de ce te-ai casatorit cu el, daca mai crezi ca merita ceea ce ai vazut atunci la el incearca sa salvezi relatia, nu trebuia sa incepi de buna voie sa cauti in alta parte din moment ce relatia nu era clarificata.Fa ce simti dar sa nu iti para rau.Daca il respingi vezi sa fii sigura ca o faci pentru unul mai bun decat el; mult mai bun.


NU stiu multe dar sunt dornic sa invat.
sus

trinchi

Veteran member
448 mesaje

Re: ce sa fac

scris pe 18 ian 2005 10:22 de trinchi

Ce nu pot eu sa inteleg si ma lasa rece e cum voi fetele in general va gasitzi pe cate altcineva cand nu merege ceva intr-o relatie! Om fi noi barbatii mai porci dar macar avem curajul sa punem punct unei relatii ce nu merge! Voi nu face-ti nimik altceva inafara de a va arunca in bratele altui barbat de care va si inragostitzi in prima secunda!

PS: Fa ce vrei tu cunosti mai bine problema!



Nu ridica niciodata o femeie la cer, te va insela cu primul inger!
sus

penetru

Senior member
90 mesaje

Re: ce sa fac

scris pe 18 ian 2005 21:46 de penetru

daca dragoste nu e.....nu te mai amagi,pune punct relatiei,ai o singura viata,nu ti se ofera o alta sansa. ai curajul si ia-o de la capat,trebuie sa-ti gasesti sufletul-pereche.
succes!
sus

dreamer

Guest

Re: ce sa fac

scris pe 18 ian 2005 22:31 de dreamer

am nevoie de ajutorul vostru...va rog,sunt casatorita de ceva timp...si casnicia nu prea merge de 1-2 chiar, intre timp am intalnit pe cineva...care il iubesc poate,va mirati dar il iubesc mai mult pe tip decat pe sot...simt ca ma respecta,simt ca ma iubeste cu adevarat si sunt intr-o dilemam-a cerut de sotie si nu stiu ce sa fac,el este mai in varsta ca mine dar nu asta conteaza,eu il iubesc mult,pe sot...doar tin la el dar,nu-l iubesc este agresiv in cuvinte,nu-i sentimental ma lasa rece,de sex nici nu mai vb.fac mai mult fortata,oricum nu am orgasm intelegeti voi,daca dragoste nu e nimic nu e

Niciodata nu am inteles nevoia oamenilor de a pune intrebari la care raspunsul si-l dau singuri.

Zici ca pe unul il iubesti si se poarta asa cum ar trebui cu tine, celalalt e total opus, tu daca ti-ar pune cineva intrebarea asta ce i-ai spune. Dar totodata sotul tau s-a schimbat.Te-ai intrebat vreodata de ce? Poate ca nu ai fost langa el atunci cand a trebuit si astfel relatia s-a racit odata cu dragostea ta ptr el. Pp. ca s-a schimbat fiindca pp. ca daca era asa de la inceput nu te casatoreai cu el.Cred ca voi nu prea discutati. zic si io
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: ce sa fac

scris pe 19 ian 2005 10:06 de ExoticDream

Ce nu pot eu sa inteleg si ma lasa rece e cum voi fetele in general va gasitzi pe cate altcineva cand nu merege ceva intr-o relatie! Om fi noi barbatii mai porci dar macar avem curajul sa punem punct unei relatii ce nu merge! Voi nu face-ti nimik altceva inafara de a va arunca in bratele altui barbat de care va si inragostitzi in prima secunda!


Ceea ce nu intelegi te lasa rece in general? Interesant punct de vedere... Stai sa ma lamuresc....Cand relatia nu sta pe roze, noi, fetele, ne aruncam direct in bratele altcuiva (ca niste infidele prin definitie ce suntem) fara sa incercam sa facem relatia in curs sa mearga? Hm....aha....., iar voi, barbatii, care "oti fi voi mai porci" (adica?....infideli, neseriosi, gura bogata...? ), nu incercati nici voi nimic, dar aveti maretia, curajul, vitejia de a pune punct! Grozav! Acum inteleg de ce exista astazi atatea persoane (de ambele sexe) care au la activ o groaza de relatii la nici 20 de ani! Long live LOVE!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: ce sa fac

scris pe 19 ian 2005 10:43 de ExoticDream

daca dragoste nu e.....nu te mai amagi,pune punct relatiei,ai o singura viata,nu ti se ofera o alta sansa. ai curajul si ia-o de la capat,trebuie sa-ti gasesti sufletul-pereche.
succes!


Nu ai de unde sa stii daca si eventual cand ti se va oferi o sansa....Viata e plina de surprize...Poti sa alergi ani si ani dupa persoane de tot felul, dar se poate intampla sa intalnesti pe cineva potrivit exact atunci cand te astepti mai putin....!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

trinchi

Veteran member
448 mesaje

Re: Re: Re: ce sa fac

scris pe 19 ian 2005 10:45 de trinchi

Sa inteleg ca tu esti mult mai mare de 20 de ani? sau sa inteleg ca inca ai suferi de dorul primei iubiri?
Mai lasa dragostea deoparte si mai asculta si creierul ala din cand in cand.... asta daca il ai!



Nu ridica niciodata o femeie la cer, te va insela cu primul inger!
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: ce sa fac

scris pe 19 ian 2005 14:33 de ExoticDream

Sa inteleg ca tu esti mult mai mare de 20 de ani? sau sa inteleg ca inca ai suferi de dorul primei iubiri?
Mai lasa dragostea deoparte si mai asculta si creierul ala din cand in cand.... asta daca il ai!


Iti pot spune doar ca in privinta varstei 20 e foarte aproape....in rest e mai bine sa nu te straduiesti sa intelegi, ramai rece!


P.S. Pentru unii, dragostea si creierul fac casa buna.....uneori chiar de piatra!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

trinchi

Veteran member
448 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: ce sa fac

scris pe 20 ian 2005 09:06 de trinchi



Iti pot spune doar ca in privinta varstei 20 e foarte aproape....in rest e mai bine sa nu te straduiesti sa intelegi, ramai rece!




Nu ma stradui ca nu am de ce!



Nu ridica niciodata o femeie la cer, te va insela cu primul inger!
sus

trinchi

Veteran member
448 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: ce sa fac

scris pe 20 ian 2005 09:09 de trinchi



P.S. Pentru unii, dragostea si creierul fac casa buna.....uneori chiar de piatra!!!


Am afirmat eu contariul? Si daca da arata-mi unde?

Am zis ca e bine cateodata sa itzi mai ascultzi si creierasul!



Nu ridica niciodata o femeie la cer, te va insela cu primul inger!
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ce sa fac

scris pe 21 ian 2005 09:59 de ExoticDream



Am afirmat eu contariul? Si daca da arata-mi unde?

Am zis ca e bine cateodata sa itzi mai ascultzi si creierasul!


Evident ca il ascult! Nu cred in dragoste la prima vedere, dimpotriva, nu cred ca poti iubi pe cineva pana cand nu reusesti sa-l cunosti cu adevarat (si in acest proces - care e de durata - iti folosesti in primul rand creierul!) Inainte de a pune inima pe primul loc, e nevoie sa-ti folosesti intai creierul!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

trinchi

Veteran member
448 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ce sa fac

scris pe 21 ian 2005 10:32 de trinchi



Evident ca il ascult! Nu cred in dragoste la prima vedere, dimpotriva, nu cred ca poti iubi pe cineva pana cand nu reusesti sa-l cunosti cu adevarat (si in acest proces - care e de durata - iti folosesti in primul rand creierul!) Inainte de a pune inima pe primul loc, e nevoie sa-ti folosesti intai creierul!


Ma bucur ca ai inteles!



Nu ridica niciodata o femeie la cer, te va insela cu primul inger!
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ce sa fac

scris pe 21 ian 2005 10:44 de ExoticDream



Ma bucur ca ai inteles!


Stai linistit, stiam dinainte! Nu inseamna ca, daca tu pui la indoiala existenta creierului meu, ai si dreptate!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

trinchi

Veteran member
448 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ce sa fac

scris pe 21 ian 2005 10:50 de trinchi



Stai linistit, stiam dinainte! Nu inseamna ca, daca tu pui la indoiala existenta creierului meu, ai si dreptate!!!


Eu NU am dreptate nici o data pentru ca nu imi place! E frunos... si invetzi mai usor din greseli!



Nu ridica niciodata o femeie la cer, te va insela cu primul inger!
sus

sabba

Expert member
1435 mesaje

Re: Re: ce sa fac

scris pe 21 ian 2005 19:40 de sabba

Ce nu pot eu sa inteleg si ma lasa rece e cum voi fetele in general va gasitzi pe cate altcineva cand nu merege ceva intr-o relatie! Om fi noi barbatii mai porci dar macar avem curajul sa punem punct unei relatii ce nu merge! Voi nu face-ti nimik altceva inafara de a va arunca in bratele altui barbat de care va si inragostitzi in prima secunda!

PS: Fa ce vrei tu cunosti mai bine problema!


GRESIT!
Noi ne gasim intotdeauna altul, nu numai cand ceva merge prost! Si cand ceva merge extraordinar de bine, noi mereu ne gasim un altul!
Si stii de ce?
Ca asa suntem noi infidele si nemernice! Si din cauza noastra baietii fideii, asa ca tine, devin niste insensibili si.....
Sa mai zic?



Cand totul este pierdut, tot ce-ti ramane e viitorul!
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

40 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate