#Probleme De Familie

Pagina 1 din 1
1

Danny_DaBoss

Expert member
2005 mesaje

#Probleme De Familie

scris pe 12 oct 2006 22:32 de Danny_DaBoss

Parintii mei s-au despartit acum vreo 2 ani. Eu cum intotdeauna m-am inteles excelent cu taica-miu, am ramas cu el. Maica-mea s-a mutat la frati-miu la Bucuresti. Taica-miu de un an iese cu alta femeie. Acum s-a mutat cu noi, este "mama vitrega" si mai are 3 copii, 2 baieti si o fata pe care vreau, nu vreau, tre sa-i suport. De la o vreme incoace, de vreo 2 luni, taica-miu a inceput sa se poarte urat cu mine, nu ne mai intelegem ca inainte, ma ia la misto, vorbeste urat, se uita urat la mine.. Dar numai la mine. Si nu fac nimic rau. Se enerveaza din orice, pur si simplu daca ma intreaba ceva stau bine si ma gandesc ce rasp sa dau sa nu sara in aer. Nush ce sa fac. A dvenit dificil. Mi-a si zis odata ca sa-mi iau bagajele sa pleca daca nu imi convine . Cum vine asta. Din cum ne intelegeam inainte si cum ne distram am ajuns la asta. Oribil. Doare.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: #Probleme De Familie

scris pe 13 oct 2006 00:28 de ExoticDream

Parintii mei s-au despartit acum vreo 2 ani. Eu cum intotdeauna m-am inteles excelent cu taica-miu, am ramas cu el. Maica-mea s-a mutat la frati-miu la Bucuresti. Taica-miu de un an iese cu alta femeie. Acum s-a mutat cu noi, este "mama vitrega" si mai are 3 copii, 2 baieti si o fata pe care vreau, nu vreau, tre sa-i suport. De la o vreme incoace, de vreo 2 luni, taica-miu a inceput sa se poarte urat cu mine, nu ne mai intelegem ca inainte, ma ia la misto, vorbeste urat, se uita urat la mine.. Dar numai la mine. Si nu fac nimic rau. Se enerveaza din orice, pur si simplu daca ma intreaba ceva stau bine si ma gandesc ce rasp sa dau sa nu sara in aer. Nush ce sa fac. A dvenit dificil. Mi-a si zis odata ca sa-mi iau bagajele sa pleca daca nu imi convine . Cum vine asta. Din cum ne intelegeam inainte si cum ne distram am ajuns la asta. Oribil. Doare.


Intr-adevar neplacuta si trista situatie... Daca tu nu te faci vinovat de nimic, iar comportamentul tau fata de mama vitrega este unul decent, de acceptare, atitudinea tatalui tau nu prea are justificare, singurul lucru la care ma gandesc este ca poate femeia aceea il influenteaza negativ, poate are tendinta sa-si impinga in fata proprii copii si tot poate (nu ne-ai dat detalii) are discutii/certuri cu tatal tau pe tema asta, iar el se simte prins la mijloc si este foarte stresat, probabil incercand sa impace si capra, si varza. Poate are probleme la serviciu sau poate cu sanatatea, de ce nu incerci sa gasesti un moment favorabil in care sa stai de vorba cu el, sa-l intrebi ce s-a schimbat, sa-i spui ce gandesti, ce te framanta? Daca te inchizi in tine si rupi puntile dintre tine si el, situatia nu va face decat sa se inrautateasca.




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: #Probleme De Familie

scris pe 13 oct 2006 12:14 de SORIN28

Parintii mei s-au despartit acum vreo 2 ani. Eu cum intotdeauna m-am inteles excelent cu taica-miu, am ramas cu el. Maica-mea s-a mutat la frati-miu la Bucuresti. Taica-miu de un an iese cu alta femeie. Acum s-a mutat cu noi, este "mama vitrega" si mai are 3 copii, 2 baieti si o fata pe care vreau, nu vreau, tre sa-i suport. De la o vreme incoace, de vreo 2 luni, taica-miu a inceput sa se poarte urat cu mine, nu ne mai intelegem ca inainte, ma ia la misto, vorbeste urat, se uita urat la mine.. Dar numai la mine. Si nu fac nimic rau. Se enerveaza din orice, pur si simplu daca ma intreaba ceva stau bine si ma gandesc ce rasp sa dau sa nu sara in aer. Nush ce sa fac. A dvenit dificil. Mi-a si zis odata ca sa-mi iau bagajele sa pleca daca nu imi convine . Cum vine asta. Din cum ne intelegeam inainte si cum ne distram am ajuns la asta. Oribil. Doare.


Exotic a "spus" ceva destul de important. Cum te porti TU cu noua "mama"?! Trebuie sa intelegi ca tatal tau probabil tine la ea iar daca, comportamentul fata de ea lasa de dorit(chiar daca nu e normal) e de inteles. Daca nu i-ai facut nimic si ai un minim de respect fata de "mama" nu vad decat dou solutii:
1. ori aplici ceea ce te-a "sfatuit" al tau tata, iti faci bagajele si pleci...sau
2. Il pui la punct si ii "explici" ca TU nu mai ai de gand sa-i inghiti mojiciile


P.S. - urasc chestiile astea, cand parintele uita ca si "el" este copilul lui si face discriminare



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

Danny_DaBoss

Expert member
2005 mesaje

Re: Re: #Probleme De Familie

scris pe 13 oct 2006 17:21 de Danny_DaBoss



Exotic a "spus" ceva destul de important. Cum te porti TU cu noua "mama"?! Trebuie sa intelegi ca tatal tau probabil tine la ea iar daca, comportamentul fata de ea lasa de dorit(chiar daca nu e normal) e de inteles. Daca nu i-ai facut nimic si ai un minim de respect fata de "mama" nu vad decat dou solutii:
1. ori aplici ceea ce te-a "sfatuit" al tau tata, iti faci bagajele si pleci...sau
2. Il pui la punct si ii "explici" ca TU nu mai ai de gand sa-i inghiti mojiciile


P.S. - urasc chestiile astea, cand parintele uita ca si "el" este copilul lui si face discriminare



Relatia mea cu mama vitrega este foarte buna, discutam normal, niciodata nu ne-am certat ca nu am avut de ce, intotdeauna am respectato si am facut ce a zis ea. Deci niciodata nu mi-am batut jos sau m-am certat cu ea. Nu am avut discutii de genul asta. ...
sus

Danny_DaBoss

Expert member
2005 mesaje

Re: Re: Re: #Probleme De Familie

scris pe 13 oct 2006 17:24 de Danny_DaBoss

La un mom dat, m-am gandit la ce a zis, ca sa-mi fac bagajele. Stie ca ma enerveaza chestia asta ca si mama mea aia buna m-a dat afara din casa cand facea crize aiurea. Dar din gura lu tata nu ma asteptam sa aud vreodata. Nu a avut apr. niciodata motiv de cearta, si daca ne certam imediat ne impacam si cautam sa indreptam lucrurile. De stat de vorba nu prea merge ca se enerveaza repede, ma enervez si eu si ma blochez si nu prea ajungem nicaieri.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: #Probleme De Familie

scris pe 13 oct 2006 21:24 de ExoticDream


Relatia mea cu mama vitrega este foarte buna, discutam normal, niciodata nu ne-am certat ca nu am avut de ce, intotdeauna am respectato si am facut ce a zis ea. Deci niciodata nu mi-am batut jos sau m-am certat cu ea. Nu am avut discutii de genul asta. ...


Ce-ar fi daca... ai sta de vorba cu mama ta vitrega? In fond si la urma urmei, are si ea copii, stie ce inseamna sa fii parinte, spune-i ce te framanta, cere-i sfatul, daca stii cum sa ajungi la sufletul ei, s-ar putea sa o transformi in aliatul tau cel mai de pret, ceea ce ar fi un castig formidabil!

Curaj!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Danny_DaBoss

Expert member
2005 mesaje

Re: Re: Re: Re: #Probleme De Familie

scris pe 13 oct 2006 23:21 de Danny_DaBoss



Ce-ar fi daca... ai sta de vorba cu mama ta vitrega? In fond si la urma urmei, are si ea copii, stie ce inseamna sa fii parinte, spune-i ce te framanta, cere-i sfatul, daca stii cum sa ajungi la sufletul ei, s-ar putea sa o transformi in aliatul tau cel mai de pret, ceea ce ar fi un castig formidabil!

Curaj!!!


Chiar.. Trebuie sa incerc. Mersi s sfat.
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: #Probleme De Familie

scris pe 15 oct 2006 04:50 de Bozgoru

incearca sa-l faci sa vada chiar daca nu e adevarat si chiar a joci putin teatru.. astfel incat tatal tau sa vada ca tu accepti si cealalta parte a familiei nou venita... daca tu ii respingi..precum cred ca faci..el se va indeparta de tine !... vezi ce faci... si multa bafta si fericire
sus

Danny_DaBoss

Expert member
2005 mesaje

#Probleme De Familie

scris pe 15 oct 2006 10:38 de Danny_DaBoss

incearca sa-l faci sa vada chiar daca nu e adevarat si chiar a joci putin teatru.. astfel incat tatal tau sa vada ca tu accepti si cealalta parte a familiei nou venita... daca tu ii respingi..precum cred ca faci..el se va indeparta de tine !... vezi ce faci... si multa bafta si fericire


Mersi Mersi... Nu am respins pe nimeni din fericire. Am avut o discutie cu taica-miu aseara, i-am m zis ce ma deranjeaza si se pare ca s-a rezolvat. A recunoscut ca a exagerat si zice ca n-o sa mai faca asa. Sper
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: #Probleme De Familie

scris pe 16 oct 2006 01:41 de Bozgoru

sa speram ca asa o sa fie ! bafta
sus

Danny_DaBoss

Expert member
2005 mesaje

Re: Re: #Probleme De Familie

scris pe 18 oct 2006 21:38 de Danny_DaBoss

sa speram ca asa o sa fie ! bafta


sper... mersi mersi
sus

Duduia

Expert member
607 mesaje

#Probleme De Familie

scris pe 26 oct 2006 09:01 de Duduia

maica-mea in italia, taica-meu numai cu sora-mea. el un betiv, ea numai 15 ani. iar din cand in cand, simte ca e prea mare ca sa rada pe deplin. nu poate fi fericita. dar eu pot. ce cruda e viata cu cei care nu merita.


I am a thounsand kisses deep... dar nu azi
sus

Danny_DaBoss

Expert member
2005 mesaje

Re: #Probleme De Familie

scris pe 26 oct 2006 11:31 de Danny_DaBoss

pai si tu ? cu cine stai ? daca stai singura sau cu iubitul nu ai putea sa o iei si pe sora-ta ?
sus

Pasaroi_Cuminte

Expert member
2314 mesaje

Re: #Probleme De Familie

scris pe 26 oct 2006 20:21 de Pasaroi_Cuminte

ce cruda e viata cu cei care nu merita.

Fight back .E singura optiune.No returning.Daca in lupta cu viata te dovedesti un adversar pe masura insusi destinul iti va respecta deciziile.
Curajul unui luptator este insusi frica.Controleaz-o si asa iti vei controla destinul.



http://www.youtube.com/watch?v=3hxO_RB27jk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=E9SmQW2TPgM&feature=related

"A phoenix is a mythical bird with a tail of beautiful gold and red plumage or purple and blue.
The bird was also said to regenerate when hurt or wounded by a foe, thus being almost immortal and invincible — it is also said that it can heal a person with a tear from its eyes and make them temporarily immune to death. The phoenix is a symbol of fire and divinity." ( Greek mythology )



"Creierul=locul geometric al neuronilor egal departati de inteligenta situati pe cercul purtator al centrelor de vointa" (Eu,Pasaroi_Cuminte)
sus

Danny_DaBoss

Expert member
2005 mesaje

Re: Re: #Probleme De Familie

scris pe 27 oct 2006 12:30 de Danny_DaBoss

adica ?? ce ar trebuisa faca in situatia ei ? ca degeaba fight back ca tot asa ramane...
sus

Pasaroi_Cuminte

Expert member
2314 mesaje

Re: Re: Re: #Probleme De Familie

scris pe 27 oct 2006 22:49 de Pasaroi_Cuminte

adica ?? ce ar trebuisa faca in situatia ei ? ca degeaba fight back ca tot asa ramane...

asta e mentalitate de invins. Vezi Miorita



http://www.youtube.com/watch?v=3hxO_RB27jk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=E9SmQW2TPgM&feature=related

"A phoenix is a mythical bird with a tail of beautiful gold and red plumage or purple and blue.
The bird was also said to regenerate when hurt or wounded by a foe, thus being almost immortal and invincible — it is also said that it can heal a person with a tear from its eyes and make them temporarily immune to death. The phoenix is a symbol of fire and divinity." ( Greek mythology )



"Creierul=locul geometric al neuronilor egal departati de inteligenta situati pe cercul purtator al centrelor de vointa" (Eu,Pasaroi_Cuminte)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: #Probleme De Familie

scris pe 28 oct 2006 02:07 de ExoticDream


asta e mentalitate de invins. Vezi Miorita


Discutabil, unii ar putea spune ca ciobanul cu pricina da dovada de pragmatism, calm, stapanire de sine, luciditate...., baladei ii cam lipseste deznodamantul... Ar fi interesant sa tratam subiectul in Clubul SeXpert!




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Pasaroi_Cuminte

Expert member
2314 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: #Probleme De Familie

scris pe 28 oct 2006 07:18 de Pasaroi_Cuminte



Discutabil, unii ar putea spune ca ciobanul cu pricina da dovada de pragmatism, calm, stapanire de sine, luciditate...., baladei ii cam lipseste deznodamantul... Ar fi interesant sa tratam subiectul in Clubul SeXpert!


Well intotdeauna n-am inteles de ce balada asta a fost inclusa in programa scolara pt ca in afara de faptul ca este o creatie populara mesajul pe care il da nu este educativ.Stiu ca multi o sa zica "Resemnarea in fata mortii etc etc" .Da resemnarea in fata mortii atunci cand ea vine sa zicem din cauze supranaturale.
dar sa stai sa plangi langa o oaie ( ) pt ca vine altul sa-ti dea in cap si tu sa nu faci nimica ba chiar sa-l lasi , e o tampenie .Ei ce tampenie retardare in toata regula.
Baciul e un sinucigas de profesie (n-are diploma inca )
Este reditarea in versuri a cazului cu drobul de sare ( )
Mioritia e ceva de genul :Vai saracul prost/ bun odor la "turma" o fost
Auzi sa stai sa vina sa te omoare si sa iti plangi de mila pe tema asta.
Orice fiinta normala la cap nu poate sa se "autotermine" sau sa-l lase pe altcineva sa-i ia dreptul la viata.



http://www.youtube.com/watch?v=3hxO_RB27jk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=E9SmQW2TPgM&feature=related

"A phoenix is a mythical bird with a tail of beautiful gold and red plumage or purple and blue.
The bird was also said to regenerate when hurt or wounded by a foe, thus being almost immortal and invincible — it is also said that it can heal a person with a tear from its eyes and make them temporarily immune to death. The phoenix is a symbol of fire and divinity." ( Greek mythology )



"Creierul=locul geometric al neuronilor egal departati de inteligenta situati pe cercul purtator al centrelor de vointa" (Eu,Pasaroi_Cuminte)
sus

BanderasxxlI

Guest

Re: #Probleme De Familie

scris pe 31 oct 2006 16:36 de BanderasxxlI

Parintii mei s-au despartit acum vreo 2 ani. Eu cum intotdeauna m-am inteles excelent cu taica-miu, am ramas cu el. Maica-mea s-a mutat la frati-miu la Bucuresti. Taica-miu de un an iese cu alta femeie. Acum s-a mutat cu noi, este "mama vitrega" si mai are 3 copii, 2 baieti si o fata pe care vreau, nu vreau, tre sa-i suport. De la o vreme incoace, de vreo 2 luni, taica-miu a inceput sa se poarte urat cu mine, nu ne mai intelegem ca inainte, ma ia la misto, vorbeste urat, se uita urat la mine.. Dar numai la mine. Si nu fac nimic rau. Se enerveaza din orice, pur si simplu daca ma intreaba ceva stau bine si ma gandesc ce rasp sa dau sa nu sara in aer. Nush ce sa fac. A dvenit dificil. Mi-a si zis odata ca sa-mi iau bagajele sa pleca daca nu imi convine . Cum vine asta. Din cum ne intelegeam inainte si cum ne distram am ajuns la asta. Oribil. Doare.


eu am facut multe pana in momentul de fata...am jucat barbut..am furat din casa...am jepcarit...am batut...si toate astea pt simplu fapt ca doream sa fiu si eu baiat printre baieti...acum mam schimbat ffff mullt fata de cum eram...si din toate chestiile astea am invatat un singur lucru : CAND CINEVA VREA SA ITI FACA RAU..NU MAI ASTEPTA...EXECUTAL IN SECUNDA URMATOARE...PANA UNA ALTA CE REPREZINTA MAMA TA VITREGA PT U??? nu trebuie sa faci ce am facut eu ca sa inveti anumite chestii...si mai ales sa iti dau un sfat...sa nu mergi pe conceptia ca intoarce DUMNEZEU roata.....pana o intoarce Dumnezeu..intoarceo tu cu mana ta....iti doresc tot binele din lume si mult noroc in rezolvarea problemei tale......
sus

Duduia

Expert member
607 mesaje

Re: Re: #Probleme De Familie

scris pe 2 nov 2006 10:47 de Duduia

pai si tu ? cu cine stai ? daca stai singura sau cu iubitul nu ai putea sa o iei si pe sora-ta ?


este minora.



I am a thounsand kisses deep... dar nu azi
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

39 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate