Vreau sa raman gravida

Pagina 1 din 2
1   2   »

Eu

Guest

Vreau sa raman gravida

scris pe 13 ian 2005 17:11 de Eu

Imi doresc foarte mult sa am un copil impreuna cu sotul meu. Incerc cam de doua luni si nu mai am rabdare. As vrea sa se intample cat mai repede. Desi ma asteptam sa fie mult mai usor, sa se prinda imediat nu e chiar usor. Nu se inatmpla asa. Asa ca, cele care vreti sa faceti avort, renuntati! Nu se stie cand vi se va mai intampla asa o minune. Probabil o sa mi se inatmple si mie, e prematur sa cred ca avem vreo problema. Mai sper!
sus

vali2jan

Senior member
78 mesaje

Re: copii

scris pe 14 ian 2005 00:12 de vali2jan

Imi doresc foarte mult sa am un copil impreuna cu sotul meu. Incerc cam de doua luni si nu mai am rabdare. As vrea sa se intample cat mai repede. Desi ma asteptam sa fie mult mai usor, sa se prinda imediat nu e chiar usor. Nu se inatmpla asa. Asa ca, cele care vreti sa faceti avort, renuntati! Nu se stie cand vi se va mai intampla asa o minune. Probabil o sa mi se inatmple si mie, e prematur sa cred ca avem vreo problema. Mai sper!

Nu dispera, nu toate femeile raman gravide la primul act sexual. Sotia mea a ramas gravida doar dupa 6 luni de munca intensa, desi nu facuse nici un avort. Trebuie sa fiti in buna dispozitie cand faceti sex, sa va doriti, mai ales tu sa-l doresti si sa fie facut in perioada ta fertila - incepand cu ziua a 10-a dupa prima zi de menstruatie pana in a 14-a zi (in a 13-a, dar mai ales a 14-a zi se concep baietii, dar nu 100%). Un sex dupa o perioada mai lunga de abstinenta poate fi benefica. Apropos, stii ca dupa razboaie se nasc mai multi baieti decat fete? De ce? Raspund numai la mesaje personale, ca sa moara de ciuda cineva de pe forum. Mult noroc si sex. Apoi un copil frumos si sanatos.



Nu lasa clipa sa zboare; nu se va mai intoarce.
sus

andreea

Guest

de doua luni eu si sotul meu incercam sa facem bb

scris pe 20 iun 2008 08:37 de andreea

Trebuie sa fiti in buna dispozitie cand faceti sex, sa va doriti, mai ales tu sa-l doresti si sa fie facut in perioada ta fertila - incepand cu ziua a 10-a dupa prima zi de menstruatie pana in a 14-a zi (in a 13-a, dar mai ales a 14-a zi se concep baietii, dar nu 100%). Un sex dupa o
Nu dispera, nu toate femeile raman gravide la primul act sexual. Sotia mea a ramas gravida doar dupa 6 luni de munca intensa, desi nu facuse nici un avort.perioada mai lunga de abstinenta poate fi benefica. Apropos, stii ca dupa razboaie se nasc mai multi baieti decat fete? De ce? Raspund numai la mesaje personale, ca sa moara de ciuda cineva de pe forum. Mult noroc si sex. Apoi un copil frumos si sanatos.
sus

Nick_4you

Senior member
85 mesaje

Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 13 aug 2008 20:17 de Nick_4you

Imi doresc foarte mult sa am un copil impreuna cu sotul meu. Incerc cam de doua luni si nu mai am rabdare. As vrea sa se intample cat mai repede. Desi ma asteptam sa fie mult mai usor, sa se prinda imediat nu e chiar usor. Nu se inatmpla asa. Asa ca, cele care vreti sa faceti avort, renuntati! Nu se stie cand vi se va mai intampla asa o minune. Probabil o sa mi se inatmple si mie, e prematur sa cred ca avem vreo problema. Mai sper!


Cati ani ai ?
sus

mada_86

Senior member
148 mesaje

Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 14 aug 2008 01:29 de mada_86

O sa il aveti cu siguranta dar trebuie rabdare.Stii cum e.....vine programat sau cand nu te astepti,dar in cazul tau ti-l doresti sa dea DOMNUL.Mult Succes!!!


mada
sus

angela

Expert member
1090 mesaje

Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 14 aug 2008 09:55 de angela

O sa il aveti cu siguranta dar trebuie rabdare.Stii cum e.....vine programat sau cand nu te astepti,dar in cazul tau ti-l doresti sa dea DOMNUL.Mult Succes!!!


MESAJ DIN 2005..Cred ca pana acum o fi ramas insarcinata, iar copilul o avea aproape 3 ani..



''Nu te intreba ce ii trebuie lumii - intreaba-te ce te face sa prinzi viata si pune-te pe treaba. Deoarece lumii ii trebuie oameni care au prins viata'' - Howard Thurman
sus

crisugelu

Guest

Re: Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 15 aug 2008 08:13 de crisugelu



MESAJ DIN 2005..Cred ca pana acum o fi ramas insarcinata, iar copilul o avea aproape 3 ani..


Si eu imi doresc f. mult un copil. Iata se face un an de cand am renuntat la contraceptie dar 8 luni de cand incercam serios sa avem un bebe. Si nimic. Nici macar in vacanta nu a iesit cand nu eram stresati..Ce sansa am sa mai concepem un copil acum cand ne-am intors la servici si la stres?? Intrebarea mea e...sotia a luat ceva naturist ca sa ramana..sau alte medicamente?? si cat de des este bine sa facem dragoste>>noi am incercat luna trecuta in fiecare seara dar mi s-a parut f.f. obositor...placere, placere ..dar mai sunt si alte lucruri de facut!!
sus

Blitzkrieg

Veteran member
483 mesaje

Re: Re: Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 15 aug 2008 08:55 de Blitzkrieg



Si eu imi doresc f. mult un copil. Iata se face un an de cand am renuntat la contraceptie dar 8 luni de cand incercam serios sa avem un bebe. Si nimic. Nici macar in vacanta nu a iesit cand nu eram stresati..Ce sansa am sa mai concepem un copil acum cand ne-am intors la servici si la stres?? Intrebarea mea e...sotia a luat ceva naturist ca sa ramana..sau alte medicamente?? si cat de des este bine sa facem dragoste>>noi am incercat luna trecuta in fiecare seara dar mi s-a parut f.f. obositor...placere, placere ..dar mai sunt si alte lucruri de facut!!

De cât timp încercaţi proiectul asta ?



Petalele unui trandafir sunt buzele iubitei iar aroma lor, dragostea ei.(eu, Blitzkrieg)

Cind o femeie vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume. (Enriyeu Castaldo)

"Dormeau pe o frunză două stele ca două inimi de argint
Iar eu visam că eşti cu mine, că te sărut, că te alint
Dormeau pe o frunză două stele cînd seara în taină se lăsa
Şi fiecare dintre ele era o lacrimă de a mea "


Mirabela Dauer-Dormeau pe o frunză două stele.
http://www.trilulilu.ro/emiliabalteanu/028cbff93c8f74
sus

crisugelu

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 15 aug 2008 09:10 de crisugelu


De cât timp încercaţi proiectul asta ?

pai de 8 luni...scrie in mesaj
sus

florinima

Newbie
1 mesaje

Re: Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 16 aug 2008 17:24 de florinima



MESAJ DIN 2005..Cred ca pana acum o fi ramas insarcinata, iar copilul o avea aproape 3 ani..

Eu cred ca al doilea are deja 1 an ...multa sanatate copiilor si parintilor



;x
sus

alice

Guest

Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 2 nov 2008 20:49 de alice

si eu vreau si nu mai stiu ce sa incerc k sa raman
sus

alice

Guest

Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 2 nov 2008 20:49 de alice

si eu vreau si nu mai stiu ce sa incerc k sa raman
sus

alice

Guest

Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 2 nov 2008 20:50 de alice

si eu vreau si nu mai stiu ce sa incerc k sa raman
sus

alice

Guest

Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 2 nov 2008 20:50 de alice

si eu vreau si nu mai stiu ce sa incerc k sa raman
sus

loredana12

Newbie
5 mesaje

Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 10 iun 2009 08:54 de loredana12

Imi doresc foarte mult sa am un copil impreuna cu sotul meu. Incerc cam de doua luni si nu mai am rabdare. As vrea sa se intample cat mai repede. Desi ma asteptam sa fie mult mai usor, sa se prinda imediat nu e chiar usor. Nu se inatmpla asa. Asa ca, cele care vreti sa faceti avort, renuntati! Nu se stie cand vi se va mai intampla asa o minune. Probabil o sa mi se inatmple si mie, e prematur sa cred ca avem vreo problema. Mai sper!


nu trebuie sa disperi eu de 2 ani incerc sa raman gravida si cred ca abia acum sa prins.trebuie sa ai rabdare



lorici
sus

SweetCandy

Junior member
26 mesaje

Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 29 iul 2009 22:40 de SweetCandy

Imi doresc foarte mult sa am un copil impreuna cu sotul meu. Incerc cam de doua luni si nu mai am rabdare. As vrea sa se intample cat mai repede. Desi ma asteptam sa fie mult mai usor, sa se prinda imediat nu e chiar usor. Nu se inatmpla asa. Asa ca, cele care vreti sa faceti avort, renuntati! Nu se stie cand vi se va mai intampla asa o minune. Probabil o sa mi se inatmple si mie, e prematur sa cred ca avem vreo problema. Mai sper!

Poate ca aveti unul dintre voi probleme de nu ramai insarcinata...la medic ati fost?



Mai nimic...
sus

ludmila

Guest

Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 11 aug 2009 00:27 de ludmila

Salut,eu am aceeasi problema ca si tine numai ca eu incerc de 6 luni si degeaba.Dar cu 2 ani in urma am facut o mare prostie - am facut avort si acum imi pare rau nespus de mult.Cind vad pe strada pe cineva cu bebe mor de rusine si de "invidie" ca nu am si eu.Dar cind mi-a dat Dumnezeu nu am stiut sa pastrez.Zilele astea prietena mea a nascut un baietel de 3 kg 620 gr si ceva timp in urma si ea a facut avort.Am fost la maternitate s-o iau acasa,Doamne cit am plins acolo vazind ca alte fete au copii si eu nu.Ma simt foarte disperata Fetelor sa nu faceti avort niciodata ca mai tirziu nu se stie daca ve-ti mai putea avea copii!!!!!!!!!!!!!
sus

cristina

Guest

Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 6 mar 2010 21:06 de cristina

Imi doresc foarte mult sa am un copil impreuna cu sotul meu. Incerc cam de doua luni si nu mai am rabdare. As vrea sa se intample cat mai repede. Desi ma asteptam sa fie mult mai usor, sa se prinda imediat nu e chiar usor. Nu se inatmpla asa. Asa ca, cele care vreti sa faceti avort, renuntati! Nu se stie cand vi se va mai intampla asa o minune. Probabil o sa mi se inatmple si mie, e prematur sa cred ca avem vreo problema. Mai sper!
sus

Pischot

Expert member
590 mesaje

Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 28 mar 2010 23:16 de Pischot

trebuie sa nu vrei... si atunci o sa-l ai !



Prin viata asta doar odata treci, deci pe unde mergi profita pana pleci!
sus

Leroy

Expert member
715 mesaje

Re: Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 29 mar 2010 00:23 de Leroy

Dap, ai dreptate, vezi tu cum se intampla? Cand il astepti nu vine, si cand te temi ca poate aparea, atunci se intampla napasta...


Festina Lente !
sus

Pischot

Expert member
590 mesaje

Re: Re: Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 29 mar 2010 22:37 de Pischot

Dap, ai dreptate, vezi tu cum se intampla? Cand il astepti nu vine, si cand te temi ca poate aparea, atunci se intampla napasta...

Si mai e ceva :
" ai grija cat de mult iti doresti ca s-ar putea sa`ti dea D`zeu de doua trei ori mai mult decat ti-ai pus in minte"
Sa dintr`o data sa`ti iasa tripleti...



Prin viata asta doar odata treci, deci pe unde mergi profita pana pleci!
sus

ana

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 5 iul 2010 12:51 de ana


Si mai e ceva :
" ai grija cat de mult iti doresti ca s-ar putea sa`ti dea D`zeu de doua trei ori mai mult decat ti-ai pus in minte"
Sa dintr`o data sa`ti iasa tripleti...

buna ziua tuturor...sunt nou venita pe aici....si imi doersc si eu un bebe ca si unii dintre voi...eu am inceput de 2 luni dar...nimic!Imi doresc extrem de mult...si cand imi vad prietenele ca sunt gravidute sau incepe sa le creasca burtica si mai rau le vizitez la spital si le vad cu bebe in brate ma poticneste plansul....noi am incercat in fiecare seara de la a 4a zi de ciclu si pana in a 15...si nimic...acum sunt la perioada aceea si sper ca se va intampla minunea luna asta.Dca stie cineva mai multe trucuri sunt dispusa sa incerc...Va multumesc si rog seriozitate
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 5 iul 2010 14:47 de dorinda


buna ziua tuturor...sunt nou venita pe aici....si imi doersc si eu un bebe ca si unii dintre voi...eu am inceput de 2 luni dar...nimic!Imi doresc extrem de mult...si cand imi vad prietenele ca sunt gravidute sau incepe sa le creasca burtica si mai rau le vizitez la spital si le vad cu bebe in brate ma poticneste plansul....noi am incercat in fiecare seara de la a 4a zi de ciclu si pana in a 15...si nimic...acum sunt la perioada aceea si sper ca se va intampla minunea luna asta.Dca stie cineva mai multe trucuri sunt dispusa sa incerc...Va multumesc si rog seriozitate



Chiar crezi ca un copil vine cand bati din palme? Nu e chiar asa usor. Mergeti la doctor la control si la analize si daca totul e in regula, atunci nu va trebuie decat rabdare.
Daca aveti probleme de fertilitate, cauta pe internet branca-ursului. Este un tratament naturist despre care am auzit din mai multe surse ca este foarte bun si in alte afectiuni, nu numai in probleme de fertilitate, atat la barbati cat si la femei.
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 5 iul 2010 16:47 de Nekunoskuta

....noi am incercat in fiecare seara de la a 4a zi de ciclu si pana in a 15...si nimic...


Cred ca trebuie sa te interesezi din nou despre perioada fertila din ciclul menstrual, mi-e teama ca incercati tocmai atinci cand nu se prinde!



Nimic...
sus

MARIA

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 6 iul 2010 11:08 de MARIA


buna ziua tuturor...sunt nou venita pe aici....si imi doersc si eu un bebe ca si unii dintre voi...eu am inceput de 2 luni dar...nimic!Imi doresc extrem de mult...si cand imi vad prietenele ca sunt gravidute sau incepe sa le creasca burtica si mai rau le vizitez la spital si le vad cu bebe in brate ma poticneste plansul....noi am incercat in fiecare seara de la a 4a zi de ciclu si pana in a 15...si nimic...acum sunt la perioada aceea si sper ca se va intampla minunea luna asta.Dca stie cineva mai multe trucuri sunt dispusa sa incerc...Va multumesc si rog seriozitate
Si eu incerc de mai mult de 6 luni si inca nimic.Dar acum nu ma mai stresez atat de mult(se spune ca si din cauza stresului e posibil sa nu ramai).Incearca sa te gandesti la altceva si sa nu fi cu gandul tot acolo.Pt ca minunea vine atunci cand nu te astepti.Ca sfat pot sa ti-l dau pe cel pe care l-am primit si eu:nu ai de ce sa iti faci probleme decat dupa un an de incercari fara reusita(atunci poti incepe sa te gandesti ca poate aveti ceva probleme).Poti merge merge de acum la un control(si eu am fost) pentru linistea ta,ca sa dispara intrebarea: Daca am ceva?. Multa bafta.(Sper ca luna viitoare sa revenim amandoua cu vestea ce mare)
sus

tatiana

Guest

Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 27 aug 2010 10:05 de tatiana

Salut,eu am aceeasi problema ca si tine numai ca eu incerc de 6 luni si degeaba.Dar cu 2 ani in urma am facut o mare prostie - am facut avort si acum imi pare rau nespus de mult.Cind vad pe strada pe cineva cu bebe mor de rusine si de "invidie" ca nu am si eu.Dar cind mi-a dat Dumnezeu nu am stiut sa pastrez.Zilele astea prietena mea a nascut un baietel de 3 kg 620 gr si ceva timp in urma si ea a facut avort.Am fost la maternitate s-o iau acasa,Doamne cit am plins acolo vazind ca alte fete au copii si eu nu.Ma simt foarte disperata Fetelor sa nu faceti avort niciodata ca mai tirziu nu se stie daca ve-ti mai putea avea copii!!!!!!!!!!!!!
sus

tatiana

Guest

Re: Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 27 aug 2010 10:07 de tatiana

saluta la toti. si eu foarte tare imi doresc un bebe dar nu se primeste si nu inteleg de ce? am deacum 8 luni de cind sunt casatorita si vrem si noi un bebe. sfatuitima cum sa fac sa ramin gravida
sus

Incepator

Expert member
1708 mesaje

Re: Re: Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 27 aug 2010 11:00 de Incepator

saluta la toti. si eu foarte tare imi doresc un bebe dar nu se primeste si nu inteleg de ce? am deacum 8 luni de cind sunt casatorita si vrem si noi un bebe. sfatuitima cum sa fac sa ramin gravida


Din 2 in 2 ore sex nebun ...

La final sigur iese ceva frumos .



tertsetsergwergwrgwegwer
sus

femme

Expert member
880 mesaje

Re: Re: Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 27 aug 2010 11:02 de femme

saluta la toti. si eu foarte tare imi doresc un bebe dar nu se primeste si nu inteleg de ce? am deacum 8 luni de cind sunt casatorita si vrem si noi un bebe. sfatuitima cum sa fac sa ramin gravida


Trebiue sa mananci, timp de un an sex pe paine!!Daca dupa un an nu ramai, mergeti amandoi la medic pentru niste analize amanuntite!
Bafta!



"Dumnezeu le-a dat femeilor intuitie si feminitate. Folosita corespunzator, combinatia zapaceste cu usurinta mintile oricarui barbat pe care l-am intalnit."
Farrah Fawcett


sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: Re: Re: Re: Vreau sa raman gravida

scris pe 27 aug 2010 21:26 de Nekunoskuta

Du-te la medic sau cauta pe net tot ce trebuie sa faci ca sa ramai gravida (analize premergatoare, perioada fertila, etc) pentru ca nu e asa usor pe cat se crede. O femeie poate ramane insarcinata doar cateva ore pe luna!!! Plus ca daca sunt mici probleme de sanatate sau foste probleme netratate e mai greu. Organismul trebuie pus la punct 150% inainte de a incerca sa concepi un copil.


Nimic...
sus
Pagina 1 din 2
1   2   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

33 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate