Ce pot sa fac...?

Pagina 1 din 1
1

sweety16

Expert member
1226 mesaje

Ce pot sa fac...?

scris pe 14 iul 2009 11:14 de sweety16

Deci de cateva zile am o mare problema.Sunt cu un baiat de varsta mea cu care eram foarte buna prietena si cu care ma inteleg super bine.Problema e ca la o petrecere mi-a cerut sa fiu cu el.Si intelginta de mine(putin ametita) a zis ok.EE si sunt cu el de o saptamana si vreau sa ma despart de el.In general n-am probleme de genu...adica ma duc pur si simplu si ii dau papuci dar el era cel mai bun prieten al meu inainte de asta...si vreau sa ma deaspart de el dar sa ramanem prieteni.Deci ce pot sa fac?Mie ca o sa se supere pe mn sau o sa-l fac sa sufere...el chiar tine la tine la mn si am aflat ca lui de mai mult timp ii placea de mn...


"Desi barfa facuta de femei e peste tot privita ca fiind ridicola,josnica si triviala,cea facuta de barbati,si mai ales daca e despre femei,se numeste teorie,idee sau fapt"

"Ca sa afli defectele unei fete,laud'o in fata prietenelor ei"
sus

yOojulia

Senior member
138 mesaje

Re: Ce pot sa fac...?

scris pe 14 iul 2009 13:05 de yOojulia

Deci de cateva zile am o mare problema.Sunt cu un baiat de varsta mea cu care eram foarte buna prietena si cu care ma inteleg super bine.Problema e ca la o petrecere mi-a cerut sa fiu cu el.Si intelginta de mine(putin ametita) a zis ok.EE si sunt cu el de o saptamana si vreau sa ma despart de el.In general n-am probleme de genu...adica ma duc pur si simplu si ii dau papuci dar el era cel mai bun prieten al meu inainte de asta...si vreau sa ma deaspart de el dar sa ramanem prieteni.Deci ce pot sa fac?Mie ca o sa se supere pe mn sau o sa-l fac sa sufere...el chiar tine la tine la mn si am aflat ca lui de mai mult timp ii placea de mn...
nasoala treaba.spunei k nu poti fi cu el k il vezi ca un amic,,,nush alta optiune..si cred k o se supere.. dar ce sa ii faci...tre sa inteleaga...sa se puna el in locu tau



-
sus

mandarina

Veteran member
295 mesaje

Re: Re: Ce pot sa fac...?

scris pe 14 iul 2009 21:09 de mandarina

pai..trebuie sa vorbesti cu el si sa ii spui tot ce simti este greu dar fa-ti un "discurs" ca sa stii cum il iei
oricum daca tine la tine o sa inteleaga..o sa sufere asta e..fara suferinta nu iese nimic
tu osa ii explici ca la petercere aia erai putin usa pe marte si nu stiai ce sa zici si ai acceptat fara sa te gandesti..si..ca nu poti sa il tii pe loc pt ca tu tii la el doar ca la un prieten foarte bun nu iubit si daca are capul pe umeri intelege daca nu..va impacati voi
vezi tu ce faci
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Ce pot sa fac...?

scris pe 15 iul 2009 02:39 de ExoticDream

el era cel mai bun prieten al meu inainte de asta...si vreau sa ma deaspart de el dar sa ramanem prieteni.Deci ce pot sa fac?Mie ca o sa se supere pe mn sau o sa-l fac sa sufere...el chiar tine la tine la mn si am aflat ca lui de mai mult timp ii placea de mn...


Din respect pentru el si prietenia voastra, spune-i deschis adevarul, nu vad alta solutie. In plus, fa asta repede; cu cat astepti mai mult, cu atat se va atasa mai mult de tine si va suferi. Daca sentimentele lui pentru tine nu au apucat sa ajunga prea departe, prietenia se va reface de la sine, daca insa a inceput sa te iubeasca, poate ca a pune distanta intre voi un timp ar fi o idee buna (pana ii trece).




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

sweety16

Expert member
1226 mesaje

Re: Re: Ce pot sa fac...?

scris pe 15 iul 2009 14:18 de sweety16



Din respect pentru el si prietenia voastra, spune-i deschis adevarul, nu vad alta solutie. In plus, fa asta repede; cu cat astepti mai mult, cu atat se va atasa mai mult de tine si va suferi. Daca sentimentele lui pentru tine nu au apucat sa ajunga prea departe, prietenia se va reface de la sine, daca insa a inceput sa te iubeasca, poate ca a pune distanta intre voi un timp ar fi o idee buna (pana ii trece).



Da...numai ca noi ne vedem zilnic...avem prieteni comuni suntem din aceeasi zona deci nu prea am putea sa punem o distanta inmtre noi.Plus ca mai e problema cand o sa ma despart de el eu imi voi face alt prieten probabil tot din grup si nu stiu...ar fi aiurea sa ma vada sarutandu-ma cu el si chestii de genu.;



"Desi barfa facuta de femei e peste tot privita ca fiind ridicola,josnica si triviala,cea facuta de barbati,si mai ales daca e despre femei,se numeste teorie,idee sau fapt"

"Ca sa afli defectele unei fete,laud'o in fata prietenelor ei"
sus

luinwe

Veteran member
273 mesaje

Re: Ce pot sa fac...?

scris pe 15 iul 2009 22:51 de luinwe

Deci de cateva zile am o mare problema.Sunt cu un baiat de varsta mea cu care eram foarte buna prietena si cu care ma inteleg super bine.Problema e ca la o petrecere mi-a cerut sa fiu cu el.Si intelginta de mine(putin ametita) a zis ok.EE si sunt cu el de o saptamana si vreau sa ma despart de el.In general n-am probleme de genu...adica ma duc pur si simplu si ii dau papuci dar el era cel mai bun prieten al meu inainte de asta...si vreau sa ma deaspart de el dar sa ramanem prieteni.Deci ce pot sa fac?Mie ca o sa se supere pe mn sau o sa-l fac sa sufere...el chiar tine la tine la mn si am aflat ca lui de mai mult timp ii placea de mn...


si nu ai nicio tangenta cu el??? daca nu, explicai frumos conjunctura in care erai cand ai acceptat sa-i fii prietena... no sa vina apocalipsa pt el...daca e baiat destept o sa inteleaga
sus

sweety16

Expert member
1226 mesaje

Re: Re: Ce pot sa fac...?

scris pe 15 iul 2009 23:01 de sweety16



si nu ai nicio tangenta cu el??? daca nu, explicai frumos conjunctura in care erai cand ai acceptat sa-i fii prietena... no sa vina apocalipsa pt el...daca e baiat destept o sa inteleaga


Ba da aveam tangente cu el logic.Dar in fine azi m-am despartit de el.Mi-a zis k ma credea altfel si ca doar mi-am batut joc de el si ca el chiar tinea la mn apoi a mai stat putin pe afara si a plecat.Imi pare rau ca l-am facut sa sufere dar sper ca vom deveni din nou prieteni.



"Desi barfa facuta de femei e peste tot privita ca fiind ridicola,josnica si triviala,cea facuta de barbati,si mai ales daca e despre femei,se numeste teorie,idee sau fapt"

"Ca sa afli defectele unei fete,laud'o in fata prietenelor ei"
sus

luinwe

Veteran member
273 mesaje

Re: Re: Re: Ce pot sa fac...?

scris pe 15 iul 2009 23:05 de luinwe



Ba da aveam tangente cu el logic.Dar in fine azi m-am despartit de el.Mi-a zis k ma credea altfel si ca doar mi-am batut joc de el si ca el chiar tinea la mn apoi a mai stat putin pe afara si a plecat.Imi pare rau ca l-am facut sa sufere dar sper ca vom deveni din nou prieteni.


pot sa-mi imaginez cum se simte.... dar na...noi baieti daca ne cade palaria pe jos, o scuturam si o punem pe cap... pe cand la fete e mai dificil...poate cu timpu o sa inteleaga, ca nu-i vrei raul... mai rau era daca ramaneai cu el din mila
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

24 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate