De ce inseala barbatii?

Sondaj: V-ati inselat vreodata iubitele/sotiile?

Pagina 1 din 1
1

ubyalex

Veteran member
410 mesaje

De ce inseala barbatii?

scris pe 7 oct 2010 15:13 de ubyalex

Nu exista femeie care sa nu se fi intrebat,macar o data in viata, de ce barbatii inseala, sau de ce iubitul sau partenerul le-a inselat.
Nu există, din punctul meu de vedere, bărbat care să nu se fi gandit măcar o dată în viaţă "cum ar fi să…", chiar dacă au acasă o iubită, logodnică, soţie sau mamă a copiilor lor.
Prin anii 50 al secolului trecut s-a facut un sondaj in care 50% dintre barbatii chestionati afirmau acest lucru pe cand doar 25% din femei afirmau acelasi lucru.
Eu traiesc cu aceasta conceptie ca orice barbat isi inseala iubitele/sotiile macar o data in viata...si prima greseala de acest gen i-as iertao partenerului meu....dar la a doua greseala nici nu m-as mai gandi sa ii spun pa si la revedere....
Voi cum ati reactiona daca v-ar insela?ati ierta?
sus

Firentze

Expert member
546 mesaje

Re: de ce inseala barbatii?

scris pe 7 oct 2010 15:16 de Firentze

In Romania e ceva mental, pentru ca oricine si-ar putea controla anumite instincte "animalice" fie el barbat sau femeie, dar majoritatea se lasa prada ispitei. Barbatii o fac pentru ca majoritatea gandesc ca na cu una in plus isi sporesc placerea sau spun ca devin mai buni cu cat au mai multe(gandire total gresita), iar cea care ii asteapta acasa ii iubesc neconditionat. Femeile? Nu stiu sincer de ce inseala. Eu una nu vad rostul acestei fapte.
Si da,eu am fost inselata si nu am iertat. Mi se pare unul dintre actele impardonabile care poate exista intr-o relatie alaturi de minciuna!



0604
sus

Psyche

Expert member
1930 mesaje

Re: de ce inseala barbatii?

scris pe 7 oct 2010 15:27 de Psyche

Nu exista femeie care sa nu se fi intrebat,macar o data in viata, de ce barbatii inseala, sau de ce iubitul sau partenerul le-a inselat.
Nu există, din punctul meu de vedere, bărbat care să nu se fi gandit măcar o dată în viaţă "cum ar fi să…", chiar dacă au acasă o iubită, logodnică, soţie sau mamă a copiilor lor.
Prin anii 50 al secolului trecut s-a facut un sondaj in care 50% dintre barbatii chestionati afirmau acest lucru pe cand doar 25% din femei afirmau acelasi lucru.
Eu traiesc cu aceasta conceptie ca orice barbat isi inseala iubitele/sotiile macar o data in viata...si prima greseala de acest gen i-as iertao partenerului meu....dar la a doua greseala nici nu m-as mai gandi sa ii spun pa si la revedere....
Voi cum ati reactiona daca v-ar insela?ati ierta?


de ce inseala barbatii?
tot din vina noastra a femeilor,datorita golurilor noastre. sa spunem ca sotia a fost candva o amanta grozava. au venit copiii,mai multe responsabilitati,lucruri de facut. aceasta nu o sa mai ai timp si chef de aventurile sexuale cu sotul ei de pe "vremuri".sau unele femei nu se mai ingrijesc si nu mai pun pret pe aspectul fizic ca inainte pe ideea ca "ma cunoaste,ar trebui sa ma placa asa cum sunt",una e sa dormi in pijamaua placuta de bumbac si sa il astepti cu o carte in pat,alta e sa te intinzi pe tot patul cu un dress hot pe tine,asta presupunand ca femeia in cauza arata inca bine,caci sunt foarte multe care uita de saloane,haine s.a.m.d dupa ce se casatoresc.
barbatii au doua creiere. dar daca inseala nu inseamna neaparat ca nu iubesc. sexul e si o necesitate fiziologica.
daca al meu m-ar insela probabil ca mi-ar rani orgoliul,nu dragostea si l-as intreba daca mai sunt buna de ceva.

femeile inseala fie ca nu sunt satisfacute,fie ca nu iubesc(iubirea implica si satisfactie sexuala in relatiile mature),fie din nevoia de diversitate si periaj.



Sometimes you just have to roll the dice, man!
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: De ce inseala barbatii?

scris pe 8 oct 2010 16:16 de Bozgoru

Eu traiesc cu aceasta conceptie ca orice barbat isi inseala iubitele/sotiile macar o data in viata...si prima greseala de acest gen i-as iertao partenerului meu....dar la a doua greseala nici nu m-as mai gandi sa ii spun pa si la revedere....
Voi cum ati reactiona daca v-ar insela?ati ierta?
generalizezi.. si ai o mentalitate de relatie de cocalari... tipic cocalaresc in care pitzi se cearta cu coca.. in care coca a facut treburi nasoale cu o alta pitzi.. dar din cauza ca ea este o pitzi f iubitoare i-a iertat micului cocalar escapada ca vorba aia ..pitzi il iubeste... De ce aveti unele mentalitatea asta ? adica de a crede ca toti inseala? de ce aveti multe dintre voi mentalitatea asta josnica de a ierta macar o data inselatul..? am doua idei sa-ti implementez... sa-ti intre in capul tau imbibat de idei preconcepute..:
1. nu toti barbatii inseala...
2. toate care va aflati in postura sa fiti inselate si iertati sunteti niste idioate..( asta nu e iubire.. asta e prostie)...
sus

Psyche

Expert member
1930 mesaje

Re: Re: De ce inseala barbatii?

scris pe 8 oct 2010 17:50 de Psyche

generalizezi.. si ai o mentalitate de relatie de cocalari... tipic cocalaresc in care pitzi se cearta cu coca.. in care coca a facut treburi nasoale cu o alta pitzi.. dar din cauza ca ea este o pitzi f iubitoare i-a iertat micului cocalar escapada ca vorba aia ..pitzi il iubeste... De ce aveti unele mentalitatea asta ? adica de a crede ca toti inseala? de ce aveti multe dintre voi mentalitatea asta josnica de a ierta macar o data inselatul..? am doua idei sa-ti implementez... sa-ti intre in capul tau imbibat de idei preconcepute..:
1. nu toti barbatii inseala...
2. toate care va aflati in postura sa fiti inselate si iertati sunteti niste idioate..( asta nu e iubire.. asta e prostie)...


fiecare intelege diferit fidelitatea si dragostea. si da,in mod normal nu faci asta,nu ierti. nu am fost pusa in situatia in care sa fiu inselata(si sa aflu) si poate acum merg doar pe partea teoretica,dar imi place sa ma pregatesc mereu pentru ce e mai rau. foarte greu gasesti barbati de calitate si fideli.



Sometimes you just have to roll the dice, man!
sus

girls2

Veteran member
196 mesaje

Re: De ce inseala barbatii?

scris pe 8 oct 2010 21:02 de girls2

barbatii au unele fantezii iar dak partenerele nu i le satisfac atunci cauta in alta parte
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: de ce inseala barbatii?

scris pe 9 oct 2010 04:07 de ExoticDream


de ce inseala barbatii?
tot din vina noastra a femeilor,datorita golurilor noastre. sa spunem ca sotia a fost candva o amanta grozava. au venit copiii,mai multe responsabilitati,lucruri de facut. aceasta nu o sa mai ai timp si chef de aventurile sexuale cu sotul ei de pe "vremuri".sau unele femei nu se mai ingrijesc si nu mai pun pret pe aspectul fizic ca inainte pe ideea ca "ma cunoaste,ar trebui sa ma placa asa cum sunt",una e sa dormi in pijamaua placuta de bumbac si sa il astepti cu o carte in pat,alta e sa te intinzi pe tot patul cu un dress hot pe tine,asta presupunand ca femeia in cauza arata inca bine,caci sunt foarte multe care uita de saloane,haine s.a.m.d dupa ce se casatoresc.


De ce nu s-ar aplica si barbatilor ceea ce ai scris despre femei? Ei sunt chiar mai rai decat femeile pentru ca au pretentia sa fie acceptati "asa cum sunt" inca din primul minut al relatiei (si cand ma refer la "asa cum sunt", ma gandesc la aspectul fizic). Pe ei nu-i prea pasioneaza sa arate... acceptabil, nu bine, pe "principiul" ca "femeia trebuie sa fie frumoasa, iar barbatul un pic mai aratos decat dracul". Vad zilnic femei mergand la sala pentru intretinere, in schimb barbati.... nu prea, cel mult cand sunt foarte tinerei si spera sa agate mai bine daca isi lucreaza muschii si fac "partratele"!

De acord ca trebuie sa te intretii tot timpul, dar nu vad ce au pijamaua de bumbac + cartea, unui barbat inteligent combinatia i s-ar putea parea chiar sexy daca este insotita de un zambet foxy si cateva cuvinte incitante.... Tinuta hot merge din cand in cand, altfel se banalizeaza, oricat de tentanta ar fi.

barbatii au doua creiere. dar daca inseala nu inseamna neaparat ca nu iubesc. sexul e si o necesitate fiziologica.
daca al meu m-ar insela probabil ca mi-ar rani orgoliul,nu dragostea si l-as intreba daca mai sunt buna de ceva.


Nu as numi chiar "creier" fragmentul anatomic care ii conduce pe cai gresite pe sarmanii barbati, rolul acelui organ este deliberat exagerat pentru a justifica apetenta pentru sex in multiple paturi a sexului tare. Poate cand iubitul tau ar recunoaste sau l-ai prinde ca te-a inselat, tu ti-ai face mea culpa si l-ai implora sa te ierte pentru eventualele greseli care l-au condus in paturi straine, eu as mai ramane in relatia respectiva cat sa avem discutia finala, nici o secunda in plus. Bozgoru are dreptate.




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Balkan

Junior member
28 mesaje

Re: de ce inseala barbatii?

scris pe 9 oct 2010 08:55 de Balkan

"De ce inseala oamenii?" Cred ca asta e intrebarea potrivita, pentru ca, sa fim sinceri, atat barbatii cat si femeile inseala in aceeasi masura.
Greu de spus de ce unul din parteneri, sau ambii, incearca sa gaseasca pe altcineva, dar in mod sigur ceva se intampla in relatia resectiva(a intervenit plictiseala, probleme de diverse feluri, sex fara nici o placere, etc.).
Intr-un moment de genul asta insa ceva este clar, relatia a murit. Nu stiu altii cum ar reactiona, nici nu ma intereseaza de altfel, dar e clar ca lucrurile nu vor putea fi niciodata ca inainte(ex. unul din parteneri va deveni vesnic suspicios si frustrat, iar celalalt doritor sa incerce din nou; variante se mai gasesc).
sus

ubyalex

Veteran member
410 mesaje

Re: Re: De ce inseala barbatii?

scris pe 9 oct 2010 09:02 de ubyalex

generalizezi.. si ai o mentalitate de relatie de cocalari... tipic cocalaresc in care pitzi se cearta cu coca.. in care coca a facut treburi nasoale cu o alta pitzi.. dar din cauza ca ea este o pitzi f iubitoare i-a iertat micului cocalar escapada ca vorba aia ..pitzi il iubeste... De ce aveti unele mentalitatea asta ? adica de a crede ca toti inseala? de ce aveti multe dintre voi mentalitatea asta josnica de a ierta macar o data inselatul..? am doua idei sa-ti implementez... sa-ti intre in capul tau imbibat de idei preconcepute..:
1. nu toti barbatii inseala...
2. toate care va aflati in postura sa fiti inselate si iertati sunteti niste idioate..( asta nu e iubire.. asta e prostie)...



Am uitat sa precizez ca i-as ierta greseala doar daca am fi sot si sotie si am avea 1-2 copii,cunosc cupluri,pot sa dau si exemple,in care sotiile au iertat si acum sunt familii fericite.......
Acum cat este cu mine si suntem doar un simplu cuplu nu i-as iertao,atata timp cat este cu mine si ii ofer tot in pat si nu numai,nu accept sa fiu inselata.
sus

Psyche

Expert member
1930 mesaje

Re: Re: Re: de ce inseala barbatii?

scris pe 9 oct 2010 18:19 de Psyche



De ce nu s-ar aplica si barbatilor ceea ce ai scris despre femei? Ei sunt chiar mai rai decat femeile pentru ca au pretentia sa fie acceptati "asa cum sunt" inca din primul minut al relatiei (si cand ma refer la "asa cum sunt", ma gandesc la aspectul fizic). Pe ei nu-i prea pasioneaza sa arate... acceptabil, nu bine, pe "principiul" ca "femeia trebuie sa fie frumoasa, iar barbatul un pic mai aratos decat dracul". Vad zilnic femei mergand la sala pentru intretinere, in schimb barbati.... nu prea, cel mult cand sunt foarte tinerei si spera sa agate mai bine daca isi lucreaza muschii si fac "partratele"!

De acord ca trebuie sa te intretii tot timpul, dar nu vad ce au pijamaua de bumbac + cartea, unui barbat inteligent combinatia i s-ar putea parea chiar sexy daca este insotita de un zambet foxy si cateva cuvinte incitante.... Tinuta hot merge din cand in cand, altfel se banalizeaza, oricat de tentanta ar fi.



Nu as numi chiar "creier" fragmentul anatomic care ii conduce pe cai gresite pe sarmanii barbati, rolul acelui organ este deliberat exagerat pentru a justifica apetenta pentru sex in multiple paturi a sexului tare. Poate cand iubitul tau ar recunoaste sau l-ai prinde ca te-a inselat, tu ti-ai face mea culpa si l-ai implora sa te ierte pentru eventualele greseli care l-au condus in paturi straine, eu as mai ramane in relatia respectiva cat sa avem discutia finala, nici o secunda in plus. Bozgoru are dreptate.




nici eu nu as continua relatia respectiva,dar as fi marcata pentru totdeauna in cele ce i-ar urma.
nu stiu .. ma bine sa nu ma gandesc la astfel de lucruri. nu am aflat niciodata ca am fost inselata;nu pot afirma cu certitudine ca nu,dar ce nu sti nu te poate durea. dragostea te si orbeste pe jumatate,deci e bine. in schimb nu voi fi niciodata femeia care sa-l incolteasca si sa-l verifice,parca urmarind ca o masochista sa-l surprinda inseland-o.



Sometimes you just have to roll the dice, man!
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: De ce inseala barbatii?

scris pe 9 oct 2010 19:01 de Bozgoru




pot sa dau si exemple,in care sotiile au iertat si acum sunt familii fericite.......



asta crezi tu.. sau asta vor ei sa vada lumea.. sunt sigur ca nu sunt fericiti..
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: de ce inseala barbatii?

scris pe 10 oct 2010 01:51 de ExoticDream

nici eu nu as continua relatia respectiva,dar as fi marcata pentru totdeauna in cele ce i-ar urma.
nu stiu .. ma bine sa nu ma gandesc la astfel de lucruri. nu am aflat niciodata ca am fost inselata;nu pot afirma cu certitudine ca nu,dar ce nu sti nu te poate durea. dragostea te si orbeste pe jumatate,deci e bine. in schimb nu voi fi niciodata femeia care sa-l incolteasca si sa-l verifice,parca urmarind ca o masochista sa-l surprinda inseland-o.


Nici eu nu ma vad scotocindu-i buzunarele, mailul, arhiva de Messenger si mobil, dar nici nu as putea trai cu gandul ca m-ar putea insela, de aceea cred ca solutia este sa deschizi larg ochii de la inceput si sa il cunosti bine-bine pe cel caruia ii pui sufletul in palme. In mod normal, dupa ce te invartesti in lume un pic si incepi sa te maturizezi, iti cam dai seama de caracterul omului, astfel incat poti decide in cunostinta de cauza la ce fel de riscuri te expui.

Este adevarat si faptul ca dragostea te orbeste partial, insa chiar si asa nu stiu daca poti trai "fericit" in relatia de cuplu dupa ce ai fost inselat, as zice ca dimpotriva: cu cat l-ai iubit mai mult, cu atat suferinta este mai mare pentru ca te doare pe de o parte iubirea ranita, iar pe de alta parte orgoliul... Femeile care si-au prins sotul inseland si l-au iertat numai fericite nu sunt, in cel mai bun caz joaca teatru pentru ca ai lor copii sa nu sufere, insa relatia de cuplu nu mai poate fi lipita oricat de mult s-ar chinui amandoi!




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Rolando

Expert member
1553 mesaje

Re: Re: Re: De ce inseala barbatii?

scris pe 10 oct 2010 01:54 de Rolando

Acum cat este cu mine si suntem doar un simplu cuplu nu i-as iertao,atata timp cat este cu mine si ii ofer tot in pat si nu numai,nu accept sa fiu inselata.
deci asta "ii ofer tot in pat" e ce-a mai mare ieptie pe care am auzit-o...asta e singurul lucru pe care il poti face ca sa iti ti partenerul aproape,sa nu te insele?cat crezi ca o sa mearga asa? nu te-ai gandit ca la un momentdat nu o sa mai mearga treaba asta,probabil ca se va plictisi si el si va dori ceva nou

nu accept sa fiu inselata.
si dupa ce esti inselata ce faci? te desparti de el? eu zic ca pentru el nu o sa fie o mare pierdere,din moment ce te-a inselat probabil ca se plictisise de tn si mai mult ca sigur lui nu ii va parea rau dupa despartire asta e parerea mea...



http://www.youtube.com/watch?v=MGcVm90rkug
sus

ubyalex

Veteran member
410 mesaje

Re: Re: Re: Re: De ce inseala barbatii?

scris pe 10 oct 2010 10:27 de ubyalex



asta crezi tu.. sau asta vor ei sa vada lumea.. sunt sigur ca nu sunt fericiti..


sunt foarte fericiti... stiu eu asta sigur...pt ca sunt zi de zi langa ei
sus

Psyche

Expert member
1930 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: De ce inseala barbatii?

scris pe 10 oct 2010 11:23 de Psyche



sunt foarte fericiti... stiu eu asta sigur...pt ca sunt zi de zi langa ei


fericirea e ceva mult mai profund decat o expresie pe chipurile unor oameni. nu ai cum sa sti ce se afla in interiorul fiintei care zambeste si nici daca zambeste cu adevarat. eu nu as putea trai cu asta. as putea simula o fericire aparenta daca ar fi vorba de alte lucruri la mijloc,precum a zis si ExoticDream,copii,dar probabil ca as avea o pata pe cearceaful alb al relatiei ce nu ar iesi cu niciun efort,oricat de mult mi-as dori. e ceva ce nu se iarta si nu se uita,daca esti un om care nu trece prin viata ca voda prin loboda ci simte si are o ratiune care graieste in tot ce face.



Sometimes you just have to roll the dice, man!
sus

Cuprins

Junior member
44 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: De ce inseala barbatii?

scris pe 10 oct 2010 12:27 de Cuprins



fericirea e ceva mult mai profund decat o expresie pe chipurile unor oameni. nu ai cum sa sti ce se afla in interiorul fiintei care zambeste si nici daca zambeste cu adevarat. eu nu as putea trai cu asta. as putea simula o fericire aparenta daca ar fi vorba de alte lucruri la mijloc,precum a zis si ExoticDream,copii,dar probabil ca as avea o pata pe cearceaful alb al relatiei nu ar iesi cu niciun efort,oricat de mult mi-as dori. e ceva ce nu se iarta si nu se uita,daca esti un om care nu trece prin viata ca voda prin loboda ci simte si are o ratiune care graieste in tot ce face.


Sustin!!!
sus

7Senses

Senior member
55 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: De ce inseala barbatii

scris pe 10 oct 2010 14:59 de 7Senses

..1 Barbatii inseala din acelasi motiv ca si femeile
..2 In orice caz nimic nu va fi dat uitarii si chiar daca se spune ca se poate ierta nu se va ierta cu adevarat niciodata

Expl. Si in cazul acesta functioneaza foarte bine legea chimiei .."Nimic nu dispare .....Totul se transforma" .
Chiar daca cineva spune ca a iertat fapta si ca acea ura de moment ii va disparea ....ea nu va disparea niciodata, va ramane, se va transforma din foc in jar care va arde mocnit in sufletul celui care a iertat .



Viatza e grea.....Dupa care murim...!!
sus

105Sinceritate

Newbie
3 mesaje

Re: De ce inseala barbatii?

scris pe 10 oct 2010 20:11 de 105Sinceritate

Nu exista femeie care sa nu se fi intrebat,macar o data in viata, de ce barbatii inseala, sau de ce iubitul sau partenerul le-a inselat.
Nu există, din punctul meu de vedere, bărbat care să nu se fi gandit măcar o dată în viaţă "cum ar fi să…", chiar dacă au acasă o iubită, logodnică, soţie sau mamă a copiilor lor.
Prin anii 50 al secolului trecut s-a facut un sondaj in care 50% dintre barbatii chestionati afirmau acest lucru pe cand doar 25% din femei afirmau acelasi lucru.
Eu traiesc cu aceasta conceptie ca orice barbat isi inseala iubitele/sotiile macar o data in viata...si prima greseala de acest gen i-as iertao partenerului meu....dar la a doua greseala nici nu m-as mai gandi sa ii spun pa si la revedere....
Voi cum ati reactiona daca v-ar insela?ati ierta?
..................... Barbatii sunt oportunisti ,mai frumos zis-"tot ce zboara se mananca"-daca le pica o femeie ,poti fi sigura ca nu o iarta,oricat de fidel ar fi barbatul fata de tn tot se gaseste una care sa-i suceasca mintile..............straniu e faptul ca femeia cu care te inseala este doar o "bucata de carne",chiar daca e in acel moment e cu ea nu cred ca ar vrea cu adevarat sa "dea pasarea din mana pe cioara de pe gard"....... Cat despre prima gresela iertata.....poate te simti mai bn pe moment,dar o sa te macine faptul ca el te-a tradat.Omul se perfectioneaza constant,deci se poate intampla ca el sa te insele si a doua oara,doar ca de data asta tu sa nu -ti dai seama.



"I am here for you".........mabe:P
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: De ce inseala barbatii?

scris pe 11 oct 2010 01:00 de Bozgoru

..................... Barbatii sunt oportunisti ,mai frumos zis-"tot ce zboara se mananca"-daca le pica o femeie ,poti fi sigura ca nu o iarta,oricat de fidel ar fi barbatul fata de tn tot se gaseste una care sa-i suceasca mintile
imi pare rau ca prietenul(i)/barbatul tau te-a inselat desi tu ca o caprioara mica ce esti nu l-ai putut crede in stare pe micutul barbatel sa faca asa ceva .. tocmaiii el care te iubea atata.... Si acuma ne bagi pe toti in aceeasi oala.. egh asa se intampla.. oamenii sunt simpli si limitati...
sus

ThT

Expert member
1423 mesaje

Re: Re: Re: De ce inseala barbatii?

scris pe 11 oct 2010 07:33 de ThT

imi pare rau ca prietenul(i)/barbatul tau te-a inselat desi tu ca o caprioara mica ce esti nu l-ai putut crede in stare pe micutul barbatel sa faca asa ceva .. tocmaiii el care te iubea atata.... Si acuma ne bagi pe toti in aceeasi oala.. egh asa se intampla.. oamenii sunt simpli si limitati...

perfect spus.



Behind my smile is everything you'll never understand!
sus

Psyche

Expert member
1930 mesaje

Re: Re: Re: De ce inseala barbatii?

scris pe 11 oct 2010 07:39 de Psyche

imi pare rau ca prietenul(i)/barbatul tau te-a inselat desi tu ca o caprioara mica ce esti nu l-ai putut crede in stare pe micutul barbatel sa faca asa ceva .. tocmaiii el care te iubea atata.... Si acuma ne bagi pe toti in aceeasi oala.. egh asa se intampla.. oamenii sunt simpli si limitati...


ideea e ca e barbat



Sometimes you just have to roll the dice, man!
sus

7Senses

Senior member
55 mesaje

Re: Re: Re: Re: De ce inseala barbatii?

scris pe 11 oct 2010 12:37 de 7Senses



ideea e ca e barbat



CE sa mai la deal la vale.....

Barbatii 'este' porci ....dar nici femeile nu 'e' oameni



Viatza e grea.....Dupa care murim...!!
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

11 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate