Diferenta dintre a face sex si a face dragoste?

Pagina 1 din 1
1

andutza16

Newbie
9 mesaje

Diferenta dintre a face sex si a face dragoste?

scris pe 22 mai 2003 17:25 de andutza16

am si eu o intrebare.. care este diferenta dintre a face sex sau face dragoste??nu este aceeasi placere?? si mai am o intrebare: daca mi`e frica sa`mi incep viata sexuala inseamna ca nu sunt pregatita? astept un raspuns...

Editat de ExoticDream pe 9 iun 2011 00:20


Dragostea e totul in viata(parerea mea)!
sus

Isis

Veteran member
243 mesaje

Re: sex sau dragoste?

scris pe 22 mai 2003 17:50 de Isis

am si eu o intrebare.. care este diferenta dintre a face sex sau face dragoste??nu este aceeasi placere?? si mai am o intrebare: daca mi`e frica sa`mi incep viata sexuala inseamna ca nu sunt pregatita? astept un raspuns...


Tehnic vorbind, e acelasi lucru. Dar altfel... sa faci dragoste presupune sa fii indragostita de persoana cu care faci... sa iubesti.
Sex-ul implica doar placerea fizica.
Tu stii cel mai bine daca esti pregatita sau nu pt a face acest pas. Fiind vorba de prima ta experienta de acest gen, ar fi bine sa o faci cu cineva care tine la tine, pt ca necesita multa rabdare. Ar fi bine daca are si un pic de experienta la capitolul asta. Dar nu te grabi, Fa-o atunci cand simti ca vrei asta !
sus

andutza16

Newbie
9 mesaje

Re: Re: sex sau dragoste?

scris pe 22 mai 2003 18:24 de andutza16

isis mersi pt sfat..asa ma gandeam si eu in legatura cu sexul si cu dragostea! eu am un prieten de 2ani de zile si pana acum nu am mers asa de departe..dar ma gandesc ac daca va fi sa fie...nu stiu daca sunt pregatita s`o fac desi il iubesc enorm(sunt sg de asta) si stiu ca si el ma iubeste si as fi in stare sa fac orice pt el!! nu mi`a cerut`o niciodata desi am fii avut ocazii destule sa o facem..dar ma gandesc ca atunci cand va fi va fi..fara atatea intrebari...sau?


Dragostea e totul in viata(parerea mea)!
sus

xander

Veteran member
482 mesaje

Re: sex sau dragoste?

scris pe 22 mai 2003 18:56 de xander

am si eu o intrebare.. care este diferenta dintre a face sex sau face dragoste??nu este aceeasi placere?? si mai am o intrebare: daca mi`e frica sa`mi incep viata sexuala inseamna ca nu sunt pregatita? astept un raspuns...


A face dragoste implica sentimente,dorintza din strafundulinimii de a avea cat mai aproape si a te darui celui ce-l iubesti.
A face sex implica doar nevoia de sex in urma necesitatzilor corpului sau ca urmare a unui impuls de atractzie fizica.

daca ti-e teama sa.tzi incepi viatza sexuala, nu inseamna ca nu eshti ptegatita.Eu cand am sarit prima data cu parasuta am fost incercat de teama(si ce teama! )dar eram pregatit mental shi fizic!
In situatzia ta ar trebui sa o incepi cu un tip ptr care ai ceva sentimente caci ptr voi femeile prima reletzie de aces gen conteaza ptr resul vietzii!
succes!



omul care taie iarba..
sus

Isis

Veteran member
243 mesaje

Re: Re: Re: sex sau dragoste?

scris pe 22 mai 2003 19:11 de Isis

isis mersi pt sfat..asa ma gandeam si eu in legatura cu sexul si cu dragostea! eu am un prieten de 2ani de zile si pana acum nu am mers asa de departe..dar ma gandesc ac daca va fi sa fie...nu stiu daca sunt pregatita s`o fac desi il iubesc enorm(sunt sg de asta) si stiu ca si el ma iubeste si as fi in stare sa fac orice pt el!! nu mi`a cerut`o niciodata desi am fii avut ocazii destule sa o facem..dar ma gandesc ca atunci cand va fi va fi..fara atatea intrebari...sau?


Daca e asa cum spui tu si dragostea e reciproca, atuncai totul va veni de la sine. Lasa lucrurile in voia lor, nu-i nevoie sa fortezi nota... o sa se intample pur si simplu cand veti simti amandoi ca sunteti pregatiti.
sus

andutza16

Newbie
9 mesaje

Re: Re: Re: Re: sex sau dragoste?

scris pe 22 mai 2003 19:44 de andutza16

mai am si eu niste curiozitati si aici apelez la sfatul unor baieti dar fete.. as vrea sa stiu ce sa fac ca ssa se simta bine adik de ex cand il sarut..sau nu stiu cum sa va explic... daca ma intelege cineva il rog sa`mi raspunda!!


Dragostea e totul in viata(parerea mea)!
sus

sorinache

Senior member
126 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: sex sau dragoste?

scris pe 22 mai 2003 23:26 de sorinache

mai am si eu niste curiozitati si aici apelez la sfatul unor baieti dar fete.. as vrea sa stiu ce sa fac ca ssa se simta bine adik de ex cand il sarut..sau nu stiu cum sa va explic... daca ma intelege cineva il rog sa`mi raspunda!!

sa il saruti..dupa care te fastacesti.de ce iti este teama?aici nu te cunoaste nimeni,asa ca intreaba direct ceea ce vrei?te refereai la sexul oral?ca sa primesti raspunsuri la intrebari,trebuie sa fii mai clara.
sus

Isis

Veteran member
243 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: sex sau dragoste?

scris pe 23 mai 2003 14:49 de Isis

sa il saruti..dupa care te fastacesti.de ce iti este teama?aici nu te cunoaste nimeni,asa ca intreaba direct ceea ce vrei?te refereai la sexul oral?

sorinache... fata e virgina... nu cred ca a vrut sa intrebe cum se face sex oral, ca pana acolo mai e cale lunga...
sus

andutza16

Newbie
9 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: sex sau dragoste?

scris pe 23 mai 2003 19:55 de andutza16

asa este.. nu ma refeream la sex oral!! ma intrebam ce sa fac pt a`l ispiti si pt a nu ne plictisi pt ca mi`e frica sa nu dispara dragostea..ce sa fac pt a`l face sa ma doreasca si mai mult?


Dragostea e totul in viata(parerea mea)!
sus

Isis

Veteran member
243 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: sex sau dragoste?

scris pe 23 mai 2003 20:07 de Isis


Pai... in primul rand, arata-i, prin ceea ce faci, ca tii la el, dar in nici un caz nu-l pisa la cap prea mult spunadu-i asta sau cat de mult il iubesti. Barbatii, prin definitie, sunt niste vanatori, si odata ce sunt siguri de tine, nu-i mai interesezi foarte mult. Le place sa cucereasca dar odata cucerit teritoriul merg mai departe spre alte spatii... neexplorate inca. E bine ca din cand in cand sa ai si tu parerile tale personale si sa nu faci intotdeuna numai ce zice el... sigur, nu exagera. Da-i totul cu lingurita, in nici un caz nu-i da de la inceput tot ce ai pt ca intr-o buna zi o sa constate ca nu mai are nimic de primit... Fii spontana, dar nu artificiala.
Si la urma urmei nu te chinui prea mult... ca daca va potriviti totul va merge ok. Daca nu, atunci e mai bine sa stii din timp.
sus

andutza16

Newbie
9 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: sex sau dragos

scris pe 23 mai 2003 20:13 de andutza16

isis esti cool!! de unde esti si cati ani ai? asa...sa stiu pt mine..


Dragostea e totul in viata(parerea mea)!
sus

copilita

Veteran member
363 mesaje

Fara titlu

scris pe 23 mai 2003 22:40 de copilita

Daca te iubeshte, il ispiteshti shi tentezi cand te speli pe dinti, sau eshti cu masaua umflata, sau cand itzi tragi shosetele in picioare. Cand exista dragoste, atractia fizica e deja ceva normal, nu mai trebuie sa te "chinui" sa-i faci chef, sau macar sa te gandeshti cum sa o faci. Bineinteles ca diversitatea shi noutatea trebuie sa fie mereu prezente, insa nu fortate... totul trebuie sa fie absolut natural, sa te porti cu el ca si cum nu incerci sa-i demonstrezi sau sa-tzi demonstrezi ceva. In momentul in care vrei sa iti incepi viata sexuala bazata pe iubire, shi nu pe o nevoie fizica, sau curiozitate, sau altceva (pt. ca tu zici ca e preponderenta dragostea) se presupune ca eshti suficient de indragostita de perosana respectiva, suficient de deschisa shi ai suficienta incredre, incat sa o priveshti ca parte din tine, pe care nu mai trebuie sa o cucereshti sau flatezi. Trebuie doar sa o incanti shi surprinzi. Ingrijeshti shi iubeshti.


you want the truth?... you can't handle the truth...!
sus

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Re: sex sau dragoste?

scris pe 24 mai 2003 04:13 de nemesis

am si eu o intrebare.. care este diferenta dintre a face sex sau face dragoste??nu este aceeasi placere?? si mai am o intrebare: daca mi`e frica sa`mi incep viata sexuala inseamna ca nu sunt pregatita? astept un raspuns...


Ti-a spus totul Isis... prea mult nu am ce sa adaug.

Daca-ti este frica nu inseamna ca nu esti pregatita ci doar ca... iti este frica!
Nu trebuie sa te gandesti la asta (la frica) ea dispare atunci cand vei fii in pat. Problema este ca atunci cand vrei sa o faci sa folosesti un pic ratiunea, sa te gandesti daca:
1. merita baiatul
2. stii destule despre viata sexuala

In legatura cu sarutul... usor, tandru, (abia sa-i atingi buzele), umezeste-ti bine buzele. Incearac sa "gadili" cu buzele tale buzele lui... Cum? Pai atunci cand te gadila pe tine fii sigura ca-l gadila si pe el! De aici, de la aceasta usoara atingere el (si tu) va vrea mai mult adica va vrea un contacat ferm, un sarut pasional, va vrea sa SIMTA, sa TE SIMTA... Dupa asta va descuracati voi...



Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

23 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate