"Prietenie"...

Pagina 1 din 1
1

nico

Guest

"Prietenie"...

scris pe 9 apr 2009 18:56 de nico

am in cls o colega cu care eu am fost prietena o perioada....ea de felul ei e mai impulsiva ,o fire f dificila,directa...pot sa spunca majoritatea din cls nu o suporta si mai multa lume zicea ca are mai multe fete...eu am zis ca atata timp cat cu mine nu face de`astea o consider pr...ne-am certat o perioada mai bine zis ea s-a departat...am auzit ca ma barfit de m multe ori dar au fost chestii neimportante...acuma vad ca se da iar pe langa mine si am aflat ca a vb cu alticineva chestii pe care doar ei i le-am zis ..intimitati(binenteles cu "adaugirile" ei) si m-am simtit f prost sa aflu in fata cls asa ceva....sa-i zic in fata ce am de zis?...chestia ii ca ea nu pot sa zic ca ii o pers f cuminte si eu chiar as fi avut ce zice de ea...dar am zis ca nu are rost...dar deja asta a pus capac...credeti ca razbunarea ar fi o solutie?
sus

femme

Expert member
880 mesaje

Re:

scris pe 9 apr 2009 19:34 de femme

am in cls o colega cu care eu am fost prietena o perioada....ea de felul ei e mai impulsiva ,o fire f dificila,directa...pot sa spunca majoritatea din cls nu o suporta si mai multa lume zicea ca are mai multe fete...eu am zis ca atata timp cat cu mine nu face de`astea o consider pr...ne-am certat o perioada mai bine zis ea s-a departat...am auzit ca ma barfit de m multe ori dar au fost chestii neimportante...acuma vad ca se da iar pe langa mine si am aflat ca a vb cu alticineva chestii pe care doar ei i le-am zis ..intimitati(binenteles cu "adaugirile" ei) si m-am simtit f prost sa aflu in fata cls asa ceva....sa-i zic in fata ce am de zis?...chestia ii ca ea nu pot sa zic ca ii o pers f cuminte si eu chiar as fi avut ce zice de ea...dar am zis ca nu are rost...dar deja asta a pus capac...credeti ca razbunarea ar fi o solutie?


De vorbit trebuie sa vorbesti cu ea, asta e sigur!!! Ea nu iti este o prietena adevarata daca povesteste intimitati despre tine!! Razbunarea nu este o solutie si, in plus, nu vad pentru ce te-ai razbuna!?



"Dumnezeu le-a dat femeilor intuitie si feminitate. Folosita corespunzator, combinatia zapaceste cu usurinta mintile oricarui barbat pe care l-am intalnit."
Farrah Fawcett


sus

Firefox

Expert member
551 mesaje

Re: Re:

scris pe 9 apr 2009 21:57 de Firefox

Nu stiu daca este corecta 100% da sa zicem: adevarata razbunare este atunci cand el(ea) e silit a spune ca tu esti bun si el e rau..


să nu faci PROSTIA să crezi că bărbatul sau femeia sunt mai buni unul decât celălalt.
sus

nico

Guest

Re: Re: Re:

scris pe 9 apr 2009 22:14 de nico

Nu stiu daca este corecta 100% da sa zicem: adevarata razbunare este atunci cand el(ea) e silit a spune ca tu esti bun si el e rau..


niciodata o persoana ca ea n`o sa recunoasca asa ceva....si apropo de ce s-a scris mai sus ..nu ma deranjeaza asa mult ca a povestit intimitati dar ma deranjeaza ca pe langa zice lucruri care nu`s adevarate...si nu`s tocmai frumoase...
sus

vladydana

Senior member
58 mesaje

Re:

scris pe 11 apr 2009 11:50 de vladydana

am in cls o colega cu care eu am fost prietena o perioada....ea de felul ei e mai impulsiva ,o fire f dificila,directa...pot sa spunca majoritatea din cls nu o suporta si mai multa lume zicea ca are mai multe fete...eu am zis ca atata timp cat cu mine nu face de`astea o consider pr...ne-am certat o perioada mai bine zis ea s-a departat...am auzit ca ma barfit de m multe ori dar au fost chestii neimportante...acuma vad ca se da iar pe langa mine si am aflat ca a vb cu alticineva chestii pe care doar ei i le-am zis ..intimitati(binenteles cu "adaugirile" ei) si m-am simtit f prost sa aflu in fata cls asa ceva....sa-i zic in fata ce am de zis?...chestia ii ca ea nu pot sa zic ca ii o pers f cuminte si eu chiar as fi avut ce zice de ea...dar am zis ca nu are rost...dar deja asta a pus capac...credeti ca razbunarea ar fi o solutie?




a avut si eu prietene ca a ta si cel mai bine e sa-i spui in fata ce ai de zis si dupa aceea tu faci ce vrei ori o mai tii langa tine ca prietena ori o excluzi din cercul tau de prieteni si incerci pe cat posibilul sa nu o mai bagi in seama



tatulica elena daniela
sus

angela

Expert member
1090 mesaje

Re:

scris pe 11 apr 2009 18:55 de angela

am in cls o colega cu care eu am fost prietena o perioada....ea de felul ei e mai impulsiva ,o fire f dificila,directa...pot sa spunca majoritatea din cls nu o suporta si mai multa lume zicea ca are mai multe fete...eu am zis ca atata timp cat cu mine nu face de`astea o consider pr...ne-am certat o perioada mai bine zis ea s-a departat...am auzit ca ma barfit de m multe ori dar au fost chestii neimportante...acuma vad ca se da iar pe langa mine si am aflat ca a vb cu alticineva chestii pe care doar ei i le-am zis ..intimitati(binenteles cu "adaugirile" ei) si m-am simtit f prost sa aflu in fata cls asa ceva....sa-i zic in fata ce am de zis?...chestia ii ca ea nu pot sa zic ca ii o pers f cuminte si eu chiar as fi avut ce zice de ea...dar am zis ca nu are rost...dar deja asta a pus capac...credeti ca razbunarea ar fi o solutie?



Nu o mai baga in seama.Nu ai nevoie de prietene care te barfesc pe la spate.



''Nu te intreba ce ii trebuie lumii - intreaba-te ce te face sa prinzi viata si pune-te pe treaba. Deoarece lumii ii trebuie oameni care au prins viata'' - Howard Thurman
sus

blonda01

Senior member
66 mesaje

Re: Re:

scris pe 26 apr 2009 12:17 de blonda01

Fi indiferenttt.
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

28 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate