Romantism

Pagina 1 din 1
1

camelot

Junior member
20 mesaje

Romantism

scris pe 2 feb 2007 22:20 de camelot

Romantismul exista. Asa incepe povestea asta,trebuind sa o iau de la capat,caci multe imi cer sa fac asta.
Romantismul exista,in practica momentan avand catuse,trebuie sa dau in peretii studiului.Din pacate,in seara asta peretii au fost din material prea tare!
Nu mai pot sa invat arida asta de materie.Curand se apropie o zi festiva,insa eu fi-voi pe baricade.Clubul e o entitate de care ma voi desparti curand,Dumnezei din jurul meu alungandu-ma de acolo.Un an si ceva,o singura fata,fie ea si de cea mai buna calitate,nu este un bilant care sa ma indrepte atat de mult catre asa ceva.Traiesc un moment de razvratire,chiar impotriva propriilor parinti,un moment in care aparent imi iau viata in piept pentru prima oara,si in care imi pare cu adevarat ca am ajuns la maturitate.
Romantismul este ceva in care mai cred cu toata taria,si il privesc,cred eu,altfel decat il priveam acum cativa ani.Desi el este un mod mai apropiat de a privi lucrurile de ce si-ar dori tzatza Floarea,si poate asa i-as putea da ce iti doreste,tinand-o mai mult langa mine,poate nu este un fel de a vedea lucrurile care sa ma faca pe mine sa ma simt bine.
Si totusi,aici incep de la capat,cu un singur element de continuitate,reprezentat de ceva de neinteles,si totusi ideal.
sus

camelot

Junior member
20 mesaje

O zi dizgratioasa

scris pe 17 feb 2007 00:33 de camelot

Azi am avut examen.Nu am facut "bine" asa cum toata lumea stie,ci am copiat ca un nesimtit grila unui student eminent,care avea aceeasi grila cu a mea.Sa imi fie rusine! Pe de alta parte,cat de sfant sa fii,ca avand raspunsurile "corecte" in fata,sa nu le iei? Si oricum,la 2 intrebari am considerat ca eminenta sa a gresit.In rest,aproape e bine,azi e ziua mamei si poate ma impac cat de cat cu ea.Urmeaza o vacanta in care....ori ma voi simti bine,ori nu! Inteligent,nu? Calm,calm; cursurile de anatomie pot capata o conotatie cu totul noua. Astazi nu am mai fost sa imi iau lentilele,pentru ca m-am jucat toata ziua.Si cand ma gandesc ce fac unele fete,imi dau seama cat de mult fac umbra pamantului.Am ajuns la un grad de promiscuitate atat de mare?? Ar trebui sa plec din caminul asta,care desi imi ofera parte din ce ar insemna pentru tineretul "modern" distractie,ma cam ingroapa.Problema,daca totul merge bine,se va rezolva peste 1 an si jumatate,numai sa aiba sens.Chiar,peste 1 an si jumatate cum voi fi,citind aceste randuri? Unele fete invata de zor.Eu pierd timpul de zor.Avantaje-dezavantaje.De exemplu...nu ar fi rau sa pierd constant timpul calatorind. Cafea,lapte,cereale,Starcraft. Revenim.
sus

camelot

Junior member
20 mesaje

Nesquick cu lapte.

scris pe 17 feb 2007 23:09 de camelot

Astazi am rezolvat problema lentilelor.Sunt multumit.Daca as avea cate 10 euro la fiecare destept care,auzind de asa ceva,spune,filosofand,facand pe desteptul: "am auzit ca nu sunt bune!",as fi bogat.Faca ei ce vor,ochelarii nu sunt buni! Maine plec in vacanta.Sunt certat cu colegul de camera. Astept sa slabesc iar.Azi am iesit in oras.Azi a fost frig,insa.
sus

camelot

Junior member
20 mesaje

Re: Nesquick cu lapte.

scris pe 18 feb 2007 00:13 de camelot

Beau o bere Pilsner Urquell.

sus

camelot

Junior member
20 mesaje

Aburi

scris pe 1 mar 2007 22:03 de camelot


Vad prin lentile o lume altfel,care imi da incredere. Orbului i s-a adus lumina,si Doamne!,cate face omul cu ochii sai...Beau o bere "Bavaria",de data asta fara lentile,caci ma pregatesc de un dus izbavitor.Impart iaurt oamenilor de toate categoriile,intarindu-le sistemul imunitar.La randu-mi voi incerca sa invat spaniola.Mama e departe,problemele minore sunt aici,si trebuie sa intru in operatie pentru a face pacientul sanatos tun.Berea asta e bunicica."Apocalypto" may be on it's way.

sus

camelot

Junior member
20 mesaje

Reply to your insanity

scris pe 6 mar 2007 08:07 de camelot


Eu nu am sa fiu deloc atat de voalat ca si tine.La urma urmelor,asa ai ales si tu: sa nu fii voalata,decat atunci cand vrei tu. "Inger al iubirii" oricum nu ai cum sa fii,pentru ca onoarea ta poate este supraomeneasca,si chiar la nivelul nostru de Catalini si Cataline,tu vei reusi mereu sa ne deschizi ochii catre asta,si nici macar atingerea unei instante superioare,trecerea in cercul de mijloc prin iubire,oricum nu o vom realiza pentru ca vei stii mereu sa ne tai avantul! "We are what we are",si esti dezamagita de ce gasesti in jurul tau.Iti spun deschis,si sigur,ca nu vei gasi pe nimeni asa ca tine,si vei fi mereu dezamagita de ce vei vedea in jurul tau.De ce?Ceea ce iti doresti tu nu exista! Esti o bibilioteca ambulanta,este asta insa ok? Ce conteaza mai mult? Un ansamblu de idei,care nevertheless poate fi gresit,sau care isi poate,peste 2-3 luni,dovedi variabilitatea,sau iubirea? Vei tine mereu cu coltii de ce-i al tau pana iti vei incerca norocul in alta viata? Ba mai mult,iti place sa imixtionezi si in viata altora atat de bine,incat sa dai sfaturi,directive,conform principililor tale? Ti-am spus de o mie de ori acelasi lucru,ai ramas cu o idee fixa! Cum ca e eu imi doresc...you know what? De unde ideea asta??? De unde? Chiar nu iti poti scoate din cap o idee? Asta nu e ca la scoala,stii,sa inveti un lucru,si sa incerci sa il retii peren.Si apoi,dupa cate lucruri iti spun,o mie,in sens si directie total opuse,retii o gluma ce iti innegureaza mintea,si lanseaza un semnal de alarma cu valoare de trambitele Sfarsitului Lumii. Nu am ce sa iti mai spun,si poate de as vrea,oricum nu bine sa mai fac asta,si am gresit nedandu-mi seama de asta de atatea ori.

We are what we are,people never change
sus

camelot

Junior member
20 mesaje

Ingeri si demoni

scris pe 23 mar 2007 22:09 de camelot


Se pare ca totul e intr-un perfect echilibru. Fetele tin sa imi arate ca exista si unele perfecte,si cu care sa te poti si intelege,mamele tin sa imi arate ca lucrurile nu pot fi mereu asa cum ti le doresti.
Unele lucruri merg exceptional,insa trebuie sa imi fac un plan de iesire din aceasta degradare psihica. Ceva trebuie sa imi readuca echilibrul,si din pacate cele doua forte antitetice ce imi guverneaza spiritualitatea prezenta nu sunt,de fapt,ambele,pozitive.Oare voi mai rezista o luna? Cu maturitate,da,insa raspunsul meu la cald a fost "nu". .
De obicei,in astfel de situatii am scapat prin experiente initiatice,care sa imi prezinte realitatea asa cum este ea,dar oare care va fi aceasta de data asta? Recent am avut o astfel de revelatie intr-un domeniu,rog divinitatea sa mai imi trimita astfel de semne.

sus

camelot

Junior member
20 mesaje

Plimbari cu caini in jur.

scris pe 27 mar 2007 01:06 de camelot


Ma gandesc. Sa continui sau sa fiu nesimtit? Conteaza atat de mult o fatza care care rade si te lasa paf,si una care este obosita,si trista,dar totusi este acolo,la chemarea ta? Pe langa aceste masti nu primeaza,totusi continutul probabil alb? Relativitate. Raspunsul insa il stiu. Exotic m-ar bate daca nu as lua decizia corecta.
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

12 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate