Acneea

Pagina 1 din 1
1

newg

Guest

Acneea

scris pe 15 iun 2004 04:33 de newg

ce tot aud prostii ca dupa sex iti apare acne sau iti dispare. ceva din aste e corect? eu sufar putin din cauza la acne shi daca cineva acolo shtie ce de facut mult ash aprecia un sfat.

Editat de ExoticDream pe 2 apr 2014 13:37
sus

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Re: care e treaba cu acne?!

scris pe 15 iun 2004 15:46 de FireSoul

ce tot aud prostii ca dupa sex iti apare acne sau iti dispare. ceva din aste e corect? eu sufar putin din cauza la acne shi daca cineva acolo shtie ce de facut mult ash aprecia un sfat.

Sunt o groaza de tratamente pentru acnee. Tot ce trebuie sa faci e sa intrebi la o farmacie(naturista, daca gasesti) ce "leacuri" au.
In functie de cauze, ti se va prescrie un tratament, dar pentru asta tre' sa consulti mai intai un dermatolog.
Sexul nu favorizeaza aparitia cosurilor, nici nu le face sa dispara(se aude ca sprema are oaresce calitati curative, dar mai bine incerci altceva).
Ai grija la alimentatie shi ia-ti o lotiune care curata tenul



Save water! drink beer!!!
sus

inuendo

Veteran member
497 mesaje

Re: Re: care e treaba cu acne?!

scris pe 15 iun 2004 16:13 de inuendo

nu pot sa bag mana in foc...dar...la destule persoane care aveau cosuri, dupa ce au inceput sa faca sex le-au disparut..si la altele la pauza prea mare au aparut.. eu stiam si cred ca de la sex , dispar cosurile..


Sunt aici sa ajut, nu sa judec
sus

Wizard20

Senior member
91 mesaje

Re: care e treaba cu acne?!

scris pe 17 iun 2004 16:23 de Wizard20

ce tot aud prostii ca dupa sex iti apare acne sau iti dispare. ceva din aste e corect? eu sufar putin din cauza la acne shi daca cineva acolo shtie ce de facut mult ash aprecia un sfat.

Treaba cu disparutul acneei daca faci sex ...nu stiu cat de adevarata este ..sincer nu am stat sa fac o statistica! Dar iti pot spune sigur ca in timpul zilei mai ales vara cand este cald si transpiri in combinatie cu praful de pe afara favorizeaza aparitiia acneei! Deci daca o sa te speli seara si dimineata cu un sapun hidratant sau cel mai bine sa te dai cu Oxy(daca mai este pe piata...yo l-am folosit si ma scapat de coshuri cel putin)! Acum chestia asta difera de la persoana la persoana ...poate sa fie shi din cauza alimentatiei ...nus ...cel mai bine iti poate spune un medic dermatolog.Dar prima oara incearca prima varianta si daca nu merge...goo and see the doctor ! C'ya



Why am i die'ing to live if im just living to die ?
sus

Taqua

Veteran member
500 mesaje

Re: Re: care e treaba cu acne?!

scris pe 18 iun 2004 01:10 de Taqua


Sexul nu favorizeaza aparitia cosurilor, nici nu le face sa dispara(se aude ca sprema are oaresce calitati curative, dar mai bine incerci altceva).


Cine draq a scos si aberatia asta cu sperma?!
Tot ce imi vine in minte cand aud asa ceva - inventia unor amatori de felatii "complete" care nu stiau cum sa convinga fetitele fraiere si prostute sa "puna botul si mai ales sa il mentina" - si astfel s-a dus vestea...




Sunt femeie, dar ma tratez.
sus

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Re: Re: Re: care e treaba cu acne?!

scris pe 18 iun 2004 11:43 de FireSoul



Cine draq a scos si aberatia asta cu sperma?!
Tot ce imi vine in minte cand aud asa ceva - inventia unor amatori de felatii "complete" care nu stiau cum sa convinga fetitele fraiere si prostute sa "puna botul si mai ales sa il mentina" - si astfel s-a dus vestea...


Sperma are neshte substante care fac cosurile sa dispara. In unele creme de fata sperma este unul din ingrediente.
Multe tipe "pun botu'" shi fac felatii apoi isi dau cu sperma pe fata in speranta ca n-o sa mai aiba tenul ca suprafata lunii. Evident, sperma nu e chiar asa de curativa, dar asta nu inseamna ca nu e deloc



Save water! drink beer!!!
sus

nemesis

Guest

Re: Re: Re: care e treaba cu acne?!

scris pe 18 iun 2004 17:28 de nemesis



Cine draq a scos si aberatia asta cu sperma?!
Tot ce imi vine in minte cand aud asa ceva - inventia unor amatori de felatii "complete" care nu stiau cum sa convinga fetitele fraiere si prostute sa "puna botul si mai ales sa il mentina" - si astfel s-a dus vestea...



Nu este o aberatie este realitate! Creme care au in compozitie lichid spermatic exista si sunt si foarte scumpe...
Dar asta nu inseamna ca sperma in stare "bruta" ajuta la disparitia cosurilor, ci dimpotriva datorita faptului ca acopera porii si favorizeza aparitia bacteriilor (prin descompunere) are chiar efect invers. Nu numai pe fata are acest efect ci cam peste tot... asa ca pentru amatorii de coitus interuptus aveti grija pe unde ejaculati ca nu vreti sa va umpleti prietena de cosuri... Oricum, igiena (dusul inainte/dupa, dusurile zilnice 2x) fac viata mai placuta...
sus

nemesis

Guest

Re: Re: Re: care e treaba cu acne?!

scris pe 18 iun 2004 17:29 de nemesis



Cine draq a scos si aberatia asta cu sperma?!
Tot ce imi vine in minte cand aud asa ceva - inventia unor amatori de felatii "complete" care nu stiau cum sa convinga fetitele fraiere si prostute sa "puna botul si mai ales sa il mentina" - si astfel s-a dus vestea...



Nu este o aberatie este realitate! Creme care au in compozitie lichid spermatic exista si sunt si foarte scumpe...
Dar asta nu inseamna ca sperma in stare "bruta" ajuta la disparitia cosurilor, ci dimpotriva datorita faptului ca acopera porii si favorizeza aparitia bacteriilor (prin descompunere) are chiar efect invers. Nu numai pe fata are acest efect ci cam peste tot... asa ca pentru amatorii de coitus interuptus aveti grija pe unde ejaculati ca nu vreti sa va umpleti prietena de cosuri... Oricum, igiena (dusul inainte/dupa, dusurile zilnice 2x) fac viata mai placuta...
sus

copilita

Veteran member
363 mesaje

Re: care e treaba cu acne?!

scris pe 18 iun 2004 22:59 de copilita

ce tot aud prostii ca dupa sex iti apare acne sau iti dispare. ceva din aste e corect? eu sufar putin din cauza la acne shi daca cineva acolo shtie ce de facut mult ash aprecia un sfat.


una din cauzele acneei poate fi si o dezechilibrare hormonala... in momentul in care iti incepi viata sexuala/ai o perioada mai lunga de abstinenta, dupa ce ai inceput-o, au loc o gramada de schimbari hormonale in corpul tau, si, probabil ca una dintre acestea ar putea duce la disparitia dezechilibrului care a creat acneea... asta mi se pare cea mai plauzibila/logica explicatie... insa nu e si singura solutie... sa faci sex ca sa iti dispara acneea e unul din cele mai stupide motive posibile...




you want the truth?... you can't handle the truth...!
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

27 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate