candida

Pagina 1 din 1
1

sorinuxa

Veteran member
158 mesaje

candida

scris pe 25 aug 2011 16:55 de sorinuxa

Buna,am citit astazi pe un site despre candidoza bucala...cum ca ar degenera cancer...este adevarat?Cine mai are probleme cu candidoza bucala si ce tratamente au luat..Am luat si medicamente si un spray insa nu a trecut deloc.Eu sunt si dependenta de dulciuri ,desi stiu ca nu face bine cand ai candida...Mersi


sus

Ionela23

Veteran member
316 mesaje

Re: candida

scris pe 25 aug 2011 17:10 de Ionela23

"Candida este principala cauza a cancerului.S-a ajuns concluzia ca drept cauza principala a bolii este o banala ciuperca numita Candida. Aceasta exista in mod natural in organism, si nu cauzeaza probleme atat timp cat dezvoltarea ei nu scapa de sub control.
Tumoarea canceroasa este doar reactia fireasca a organismului de a se apara de aceasta ciuperca. Mai multe studii anterioare stabilisera deja o legatura evidenta intre cancer si Candida: intre 79 si 97% dintre bolnavii de cancer prezentau si infectii cu Candida.Marele dezavantaj in lupta cu Candida este faptul ca ea se adapteaza in cateva zile la atacul medicamentelor cunoscute pana acum. Insa nu se adapteaza suficient de repede si la bicarbonatului de sodiu.
Candida secreta 79 de substante toxice pentru organismul uman, de aceea cei afectati se simt slabiti, ametiti, lipsiti de putere (de la alcoolul si acetaldehida secretate de ciuperca) si anxiosi, deprimati, fara putere de concentrare (de la reactia acetaldehidei cu dopamina).
In lupta impotriva proliferarii Candida in organism se recomanda o dieta riguroasa si chiar obtinerea de suport psihologic pentru a renunta la unele alimente nesanatoase, exercitii fizice care ajuta la reechilibrarea producerii de neurotransmitatori, consumul de bacterii “bune”."



No matter how old you are, You'll always rush for a swing in a park :')
sus

claudiu19

Newbie
1 mesaje

Re: candida

scris pe 29 aug 2011 13:21 de claudiu19

"Candida este principala cauza a cancerului.S-a ajuns concluzia ca drept cauza principala a bolii este o banala ciuperca numita Candida. Aceasta exista in mod natural in organism, si nu cauzeaza probleme atat timp cat dezvoltarea ei nu scapa de sub control.
Tumoarea canceroasa este doar reactia fireasca a organismului de a se apara de aceasta ciuperca. Mai multe studii anterioare stabilisera deja o legatura evidenta intre cancer si Candida: intre 79 si 97% dintre bolnavii de cancer prezentau si infectii cu Candida.Marele dezavantaj in lupta cu Candida este faptul ca ea se adapteaza in cateva zile la atacul medicamentelor cunoscute pana acum. Insa nu se adapteaza suficient de repede si la bicarbonatului de sodiu.
Candida secreta 79 de substante toxice pentru organismul uman, de aceea cei afectati se simt slabiti, ametiti, lipsiti de putere (de la alcoolul si acetaldehida secretate de ciuperca) si anxiosi, deprimati, fara putere de concentrare (de la reactia acetaldehidei cu dopamina).
In lupta impotriva proliferarii Candida in organism se recomanda o dieta riguroasa si chiar obtinerea de suport psihologic pentru a renunta la unele alimente nesanatoase, exercitii fizice care ajuta la reechilibrarea producerii de neurotransmitatori, consumul de bacterii “bune”."


dai cu crema si trece..asta e candida..nu opri cand dispare..si mergi la doctor
http://www.sanafarm.ro/canesten-crema-p-4195.html
sus

sorinuxa

Veteran member
158 mesaje

Re: candida

scris pe 30 aug 2011 17:36 de sorinuxa




dai cu crema si trece..asta e candida..nu opri cand dispare..si mergi la doctor
http://www.sanafarm.ro/canesten-crema-p-4195.html

Mersi:*:*:*



sus

Randunik

Veteran member
186 mesaje

Re: candida

scris pe 30 aug 2011 23:03 de Randunik



dai cu crema si trece..asta e candida..nu opri cand dispare..si mergi la doctor
http://www.sanafarm.ro/canesten-crema-p-4195.html


Din cate stiu eu canesten crema este pt candidoza vaginala nu bucala.
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: candida

scris pe 3 sep 2011 20:01 de simosimina



Din cate stiu eu canesten crema este pt candidoza vaginala nu bucala.


da, canesten este crema pentru candidoza de jos



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

29 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate