Ejaculare precoce

Pagina 1 din 1
1

dan1

Newbie
1 mesaje

Ejaculare precoce

scris pe 13 iul 2007 14:56 de dan1

dupa maxim 10sec de la penetrare ejaculaez ,si asa mi se intampla mereu,am incercat de vreao 7-8 ori si aceeasi problema,cateodata chiar nu ajung la penetrare ejaculez de la atingeri(la penis).din ce cuza oare?ce trebuie sa fac?sau despre ce este vorba?astept raspunsuri
va multumesc!
sus

angela

Expert member
1090 mesaje

Re: probleme cu ejacularea

scris pe 13 iul 2007 20:34 de angela

Te exciti mult prea repede. Incearca urmatorul exercitiu:imagineaza-ti k faci dragoste cu o femeie super tare si incearca sa prelungesti actul in sine cat mai mult timp fara insa sa te masturbezi. Repeta acest ex de mai mult ori. Totul cred k se rezolva dak faci sex de cat mai multe ori si dak incerci sa te stapanesti si sa prelungesti actul sexual mai mult si sa nu ejaculezi asa repede.Cati ani ai?


''Nu te intreba ce ii trebuie lumii - intreaba-te ce te face sa prinzi viata si pune-te pe treaba. Deoarece lumii ii trebuie oameni care au prins viata'' - Howard Thurman
sus

Dunno

Veteran member
197 mesaje

Re: Re: probleme cu ejacularea

scris pe 16 iul 2007 00:05 de Dunno

Te exciti mult prea repede. Incearca urmatorul exercitiu:imagineaza-ti k faci dragoste cu o femeie super tare si incearca sa prelungesti actul in sine cat mai mult timp fara insa sa te masturbezi. Repeta acest ex de mai mult ori. Totul cred k se rezolva dak faci sex de cat mai multe ori si dak incerci sa te stapanesti si sa prelungesti actul sexual mai mult si sa nu ejaculezi asa repede.Cati ani ai?



21 conform profilului sau
sus

oz

Newbie
4 mesaje

Re: Re: probleme cu ejacularea

scris pe 3 aug 2007 02:05 de oz

Te exciti mult prea repede. Incearca urmatorul exercitiu:imagineaza-ti k faci dragoste cu o femeie super tare si incearca sa prelungesti actul in sine cat mai mult timp fara insa sa te masturbezi. Repeta acest ex de mai mult ori. Totul cred k se rezolva dak faci sex de cat mai multe ori si dak incerci sa te stapanesti si sa prelungesti actul sexual mai mult si sa nu ejaculezi asa repede.Cati ani ai?

Mai exista si alte metode?
Luand in considerare ca poate asta nu e doar o problema psihica. Ma gandeam la ceva natural, prin alimentatie, exercitiu, dar nu am gasit nimic pana acum. Singura varianta este cea care ai mentionat-o si tu. Practice makes perfect



()^/_
sus

angela

Expert member
1090 mesaje

Re: Re: Re: probleme cu ejacularea

scris pe 4 aug 2007 14:09 de angela

Am auzit de un medicament Prematrol ajutor natural pentru ejacularea precoce. Cel mai bine consulta un medic.


''Nu te intreba ce ii trebuie lumii - intreaba-te ce te face sa prinzi viata si pune-te pe treaba. Deoarece lumii ii trebuie oameni care au prins viata'' - Howard Thurman
sus

robbys

Newbie
1 mesaje

Re: probleme cu ejacularea

scris pe 22 ian 2015 11:40 de robbys

Si eu sufar de ejaculare precoce de aproape 2 ani, dar acum in sfarsit m-am decis sa fac ceva in sensul asta. Am gasit pe net 2 produse Climax Control si acets prematrol si nu stiu pe care sa-l cumpar. Mentionez ca nu am facut pana acum nici un fel de cura pentru ejaculare precoce, dar in trecut am luat ceva suplimente de potenta care m-au ajutat. Miar fi de folos o lamurire de la cineva care a incercat si a avut rezultate, daca nu cu unu din astea 2 produse cu oricare altu.

Multumesc,
sus

ionescu14

Senior member
122 mesaje

Re: probleme cu ejacularea

scris pe 23 apr 2015 09:43 de ionescu14

In primul rand trebuie sa ne pastram starea generala de sanatate. Fara colesterol , fara alimente grase care sa se depuna pe vene si sa incetineasca circulatia sangvina si cat mai mult sport. Miscarea este esentiala.
Suplimentele pentru viata sexuala sunt doar o particica din toata ecuatia asta.

sus

ionescu14

Senior member
122 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 27 mai 2015 10:08 de ionescu14

Cu siguranta ca ajuta si tratamentele dar nu trebuie uitat ca si starea de spirit generala sau starea de sanatate per ansamblu influenteaza viata sexuala.
Degeaba urmam tot felul de tratamente daca suntem tot timpul stresati si negativi.
Corpul o sa fie agresat de tot felul de boli in acest fel.
sus

dorumateiu

Junior member
37 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 30 mai 2016 13:33 de dorumateiu

O problema majora e si ejacularea in cantitati reduse. Pot sa fie din cauza asta probleme de fertilitate.
sus

alinakar

Newbie
5 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 31 oct 2016 11:03 de alinakar

Pt ejaculare abundenta e bun maxatinul. Practicarea de sporturi, o alimentatie buna si anumite trucuri pot si ele sa creasca cantitatea de sperma ejaculata.

sus

valeriaflode

Junior member
31 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 1 mar 2017 14:25 de valeriaflode

Pt ejaculare abundenta e bun maxatinul. Practicarea de sporturi, o alimentatie buna si anumite trucuri pot si ele sa creasca cantitatea de sperma ejaculata.




Sunt si destule leacuri si plante care pot la fel de bine sa aduca rezultate pentru cresterea apetitului si performantelor sexuale.

sus

CMM

Newbie
6 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 6 mar 2017 21:12 de CMM

dupa maxim 10sec de la penetrare ejaculaez ,si asa mi se intampla mereu,am incercat de vreao 7-8 ori si aceeasi problema,cateodata chiar nu ajung la penetrare ejaculez de la atingeri(la penis).din ce cuza oare?ce trebuie sa fac?sau despre ce este vorba?astept raspunsuri
va multumesc!


Inainte de sex ejaculeaza de cateva ori, apoi o sa rezisti...
sus

patrickh

Newbie
3 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 8 mar 2017 13:18 de patrickh

Pt ejaculare abundenta e bun maxatinul. Practicarea de sporturi, o alimentatie buna si anumite trucuri pot si ele sa creasca cantitatea de sperma ejaculata.



E bun trucul cu masturbarea inainte de actul sexual. Acest lucru chiar mareste durata actului sexual si rezistenta. Pe langa acest truc foarte bune sunt si trucurile mentale care contribue la intensificarea actului sexual.

sus

yoana11

Junior member
31 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 6 iul 2017 10:32 de yoana11

Problema ejacularii precoce e una destul de nasoala si trebuie tratata inca din fazele incipiente ale acestei afectiuni.

sus

ionescu14

Senior member
122 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 27 mar 2018 11:04 de ionescu14

Problema ejacularii precoce e una destul de nasoala si trebuie tratata inca din fazele incipiente ale acestei afectiuni.



Cand e in faza incipienta de regula speri ca o s atreaca de la sine. Dai vina pe stres, pe stil d eviata , incerci sa vezi ce faci gresit. In tot timpul asta problema se poate agrava.

sus

georgetak

Junior member
44 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 24 mai 2018 11:03 de georgetak



Cand e in faza incipienta de regula speri ca o s atreaca de la sine. Dai vina pe stres, pe stil d eviata , incerci sa vezi ce faci gresit. In tot timpul asta problema se poate agrava.



Dupa parerea mea o viata sexuala satisfacatoare depinde in mare masura si de componenta psihologica. Daca avem o viata linistita, nu ne facem griji din orice, suntem relaxati viata noastra sexuala va avea numai de castigat.

sus

karlao

Senior member
60 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 20 aug 2018 10:17 de karlao



Dupa parerea mea o viata sexuala satisfacatoare depinde in mare masura si de componenta psihologica. Daca avem o viata linistita, nu ne facem griji din orice, suntem relaxati viata noastra sexuala va avea numai de castigat.


De cele mai multe ori componenta psihologica e foarte importanta, atunci cand vine vorba de viata sexuala si de sanatatea sexuala mai ales. Legatura dintre partea psihologica si sanatatea sexuala este una destul de mare.

sus

ionescu14

Senior member
122 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 4 dec 2018 10:34 de ionescu14


De cele mai multe ori componenta psihologica e foarte importanta, atunci cand vine vorba de viata sexuala si de sanatatea sexuala mai ales. Legatura dintre partea psihologica si sanatatea sexuala este una destul de mare.


Astfel de probleme trec greu de la sine. E adevarat insa ca organismul poate repara ceea ce s-a stricat fara sa se intervina din exterior cu tot felul de ajutoare. Corpul are aceasta capacitate de a se autorepara.

sus

dele

Junior member
49 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 27 feb 2019 09:40 de dele


Astfel de probleme trec greu de la sine. E adevarat insa ca organismul poate repara ceea ce s-a stricat fara sa se intervina din exterior cu tot felul de ajutoare. Corpul are aceasta capacitate de a se autorepara.



Viata sexuala este foarte importanta pentru toate persoanele si atunci chiar trebuie sa avem grija de ea. Prin folosirea unor resurse alternative se poate ajunge la rezultatele dorite intr-un timp destul de scurt.

sus

karlao

Senior member
60 mesaje

Re: Ejaculare precoce

scris pe 7 oct 2019 11:56 de karlao



Viata sexuala este foarte importanta pentru toate persoanele si atunci chiar trebuie sa avem grija de ea. Prin folosirea unor resurse alternative se poate ajunge la rezultatele dorite intr-un timp destul de scurt.



Si sportul poate fi de ajutor in astfel de cazuri!

sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

29 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate