HPV

Pagina 1 din 1
1

alkalline

Junior member
19 mesaje

HPV

scris pe 9 oct 2012 20:03 de alkalline

Buna seara.

Stiti cumva daca se poate face testul de HPV si la barbati?
sus

Sunshine87

Veteran member
201 mesaje

Re: HPV

scris pe 10 oct 2012 02:03 de Sunshine87

Buna seara.

Stiti cumva daca se poate face testul de HPV si la barbati?


Nu exista inca teste care sa identifice diferitele tulpini ale virusului in cazul barbatilor.



I live my life in my way and if I'm wrong pay
sus

alkalline

Junior member
19 mesaje

Re: HPV

scris pe 10 oct 2012 14:03 de alkalline

Si pentru cazul in care as fi purtatorul virusului cum as putea sa scap de el?
sus

Sunshine87

Veteran member
201 mesaje

Re: HPV

scris pe 11 oct 2012 01:05 de Sunshine87

Si pentru cazul in care as fi purtatorul virusului cum as putea sa scap de el?


http://www.google.it/url?sa=t&rct=j&q=vindecare+virus+hpv&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCIQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.sanatostun.ro%2Fprobleme-de-sanatate%2F101-boli-cu-transmitere-sexuala%2F253-metode-de-tratament-pt-hpv-papilloma-virus-uman.html&ei=Zu51UIzwJ4jZtAb6vIG4BA&usg=AFQjCNH4debIj2lnX_u_gaQ8f7ULctMeqQ

Inca nu exista un tratament care sa elimine infectia cu HPV, iar singurul tratament posibil este cel care inlatura leziunile cauzate de virus.


Citeste cu atentie, vei gasi toate raspunsurile de care ai nevoie.
http://www.google.it/url?sa=t&rct=j&q=vindecare+virus+hpv&source=web&cd=10&cad=rja&ved=0CHMQFjAJ&url=http%3A%2F%2Fwww.divahair.ro%2Fsanatate%2Fobstetrica-ginecologie%2Fvirusul_papiloma_uman_(hpv)-_simptome%2C_diagnostic_si_tratament&ei=Zu51UIzwJ4jZtAb6vIG4BA&usg=AFQjCNF_9y2NVTeKvDCR2gRLKMPEW0yVPg


Editat de Sunshine87 pe 11 oct 2012 01:07


I live my life in my way and if I'm wrong pay
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: HPV

scris pe 12 oct 2012 22:06 de simosimina

Si pentru cazul in care as fi purtatorul virusului cum as putea sa scap de el?


ar trebui sa consulti un medic de specialitate...si sa discutati despre asta in detaliu.
Ca sa iti spun eu asa..la barbat nu se manifesta ..el este purtator si il da femeii...restul iti imaginezi si tu



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus

alkalline

Junior member
19 mesaje

Re: HPV

scris pe 13 oct 2012 14:06 de alkalline



ar trebui sa consulti un medic de specialitate...si sa discutati despre asta in detaliu.
Ca sa iti spun eu asa..la barbat nu se manifesta ..el este purtator si il da femeii...restul iti imaginezi si tu


Stiu ca nu se manifesta dar e partea asta nasoala ca sunt purtator si dau la altele.si ma gandeam ca e vreo metoda de a-l opri.
Ginecologul prietenei mele ne-a dat sa luam Azitrox 500 pentru asta.Stii cumva cam pentru ce e?Adica eu am inteles ca e pentru oprirea virusului dar dupa ce am citit ce mi-ai trimis m-am lamurit ca nu prea poate fi stopat.


Later edit
Deci eu,ca barbat,doar il port si il transmit.Deci orice fata cu care voi face sex neprotejat il va avea,pana si o eventuala viitoare nesvasta?


Editat de alkalline pe 13 oct 2012 15:17
sus

alkalline

Junior member
19 mesaje

Re: HPV

scris pe 13 oct 2012 18:32 de alkalline

Imi cer scuze ca postez din nou dar am gasit niste informatii folositoare,in cazul in care mai are cineva nevoie de informatii legate de asta.

Se pot face teste si la barbati dar la noi in tara se fac doar la Bucuresti si doctorii nu sunt prea de treaba.Testul costa in jur de 600 de lei dar de tratament inca nu am gasit nimic.Daca mai sunt si alte persoane de sex masculin cu aceeasi problema ca a mea sfatul meu ar fi sa mearga in alta tara sa isi faca testul si posibil sa primeasca si un tratament.
Eu am o oarecare posibilitate de a peca in Londra pentru acest test unde am vazut ca e in jur de 160 de lire.

Daca gasesc ceva despre tratament o sa postez in continuare.

Later edit

In cazul in care apar negi acestia pot fi tratati cu creme prescrise de medic.In cel mai rau caz in care faceti cancer anal acesta poate fi tratat prin operatie si tratamente chimice.
In cel mai bun caz in care acesta nu se manifeste scapati de virus in timp,sistemul imunitar eliminandu-l.Asa ca aveti grija de corpul vostru.


Editat de alkalline pe 13 oct 2012 18:37
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: HPV

scris pe 14 oct 2012 14:49 de simosimina



Stiu ca nu se manifesta dar e partea asta nasoala ca sunt purtator si dau la altele.si ma gandeam ca e vreo metoda de a-l opri.
Ginecologul prietenei mele ne-a dat sa luam Azitrox 500 pentru asta.Stii cumva cam pentru ce e?Adica eu am inteles ca e pentru oprirea virusului dar dupa ce am citit ce mi-ai trimis m-am lamurit ca nu prea poate fi stopat.


Later edit
Deci eu,ca barbat,doar il port si il transmit.Deci orice fata cu care voi face sex neprotejat il va avea,pana si o eventuala viitoare nesvasta?


bineinteles ca il poate lua orice femeie cu care faci sex neprotejat...
Nu m-am interesat pana acum de eventualele analize & tratamente pentru barbati, in cazul HPV-ului...dar o sa iau legatura cu un bun prieten care este medic... si o sa il mai storc putin de informatii...ca de fiecare data))



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

36 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate