Mustata

Pagina 1 din 1
1

Firentze

Expert member
546 mesaje

Mustata

scris pe 23 ian 2011 23:26 de Firentze

Spuneam intr-un post trecut ca am pitiriazis versicolor, bun mi se manifesta in zona bustului si in spate simetric. Acum inca o problema mi-a aparut mi-am dat jos mustata acum vreo 4 zile si de 2 zile am observat ca am un punct alb in zona aceea si mi-e frica sa nu fie tot de la pitiriazis:| e posibil? Sora mea zice ca mi se pare, ca defapt se vede asa ca as fi rosie in zona. Dar culmea e ca roseata mi se pare ca a disparut iar pe cine am mai intrebat mi-a zis ca da intr-adevar se vede ceva alb acolo... ce credeti ca poate fi de facut?


0604
sus

McLove

Expert member
3587 mesaje

Re: Mustata

scris pe 23 ian 2011 23:30 de McLove

Fetele se barbieresc? Lucru asta e... deranjant!

PS: exista doctor (dermatolog, daca nu ma insel e o boala de biele) .



Cei ce se tem de prafuri, iarbă şi seringi să reţină
Droguri tari ţi se injectează prin timpan şi retină.
sus

Firentze

Expert member
546 mesaje

Re: Re: Mustata

scris pe 23 ian 2011 23:46 de Firentze

Fetele se barbieresc? Lucru asta e... deranjant!

PS: exista doctor (dermatolog, daca nu ma insel e o boala de biele) .

Nu fetele nu se barbieresc se epileaza, in caz ca sunt brunete si au tenul alb asa ca mine:P
Am fost la doctor in legatura cu pitiriazisul mi-a dat o groaza de tratamente si degeaba cat de curand o sa ma duc iar... si sper ca ce e pe fata sa dispara repede si sa nu fie decat o foliculita ceva dupa epilare si maine poimaine sa nu mai am nimic... atat mi-ar mai trebui pitiriazis pe fata:| nu



0604
sus

Sunshine87

Veteran member
201 mesaje

Re: Mustata

scris pe 24 ian 2011 12:38 de Sunshine87

Spuneam intr-un post trecut ca am pitiriazis versicolor, bun mi se manifesta in zona bustului si in spate simetric. Acum inca o problema mi-a aparut mi-am dat jos mustata acum vreo 4 zile si de 2 zile am observat ca am un punct alb in zona aceea si mi-e frica sa nu fie tot de la pitiriazis:| e posibil? Sora mea zice ca mi se pare, ca defapt se vede asa ca as fi rosie in zona. Dar culmea e ca roseata mi se pare ca a disparut iar pe cine am mai intrebat mi-a zis ca da intr-adevar se vede ceva alb acolo... ce credeti ca poate fi de facut?


Vezi ca ti-am scris ceva in topicul "pitiriazis verticolor" incadrat la categoria "Sanatate".



I live my life in my way and if I'm wrong pay
sus

Firentze

Expert member
546 mesaje

Re: Re: Mustata

scris pe 24 ian 2011 15:50 de Firentze



Vezi ca ti-am scris ceva in topicul "pitiriazis verticolor" incadrat la categoria "Sanatate".

Am citit si maine am sa ma duc sa ma programez la dermatolog din nou
Merci :*



0604
sus

Sunshine87

Veteran member
201 mesaje

Re: Re: Re: Mustata

scris pe 24 ian 2011 21:06 de Sunshine87


Am citit si maine am sa ma duc sa ma programez la dermatolog din nou
Merci :*


Cu placere, sper sa iti fie de folos.



I live my life in my way and if I'm wrong pay
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Mustata

scris pe 26 ian 2011 02:27 de Bozgoru

Spuneam intr-un post trecut ca am pitiriazis versicolor, bun mi se manifesta in zona bustului si in spate simetric. Acum inca o problema mi-a aparut mi-am dat jos mustata acum vreo 4 zile si de 2 zile am observat ca am un punct alb in zona aceea si mi-e frica sa nu fie tot de la pitiriazis:| e posibil? Sora mea zice ca mi se pare, ca defapt se vede asa ca as fi rosie in zona. Dar culmea e ca roseata mi se pare ca a disparut iar pe cine am mai intrebat mi-a zis ca da intr-adevar se vede ceva alb acolo... ce credeti ca poate fi de facut?
poa sa fie vitiligo....
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Mustata

scris pe 26 ian 2011 02:28 de Bozgoru

poa sa fie vitiligo....
ceea ce e mult mai nasol decat pitiriazis versicolor.. muult mai nasol...
sus

Firentze

Expert member
546 mesaje

Re: Re: Re: Mustata

scris pe 27 ian 2011 11:27 de Firentze

ceea ce e mult mai nasol decat pitiriazis versicolor.. muult mai nasol...

Dar vitiligo poate apare la astfel de varste?
Nu stiu eu am incredere ca nu este vitiligo pentru ca pitiriazis am mai avut si in copilarie si am scapat... ma gandesc ca ele persista si din cauza faptului ca eu sunt stresata si vreau sa-mi treaca mai repede... cat despre zona in care am avut mustata pare sa se mai duca din nuanta... oricum o sa aflu exact ce este cand o sa ma vada un dermatolog



0604
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Mustata

scris pe 28 ian 2011 03:37 de Bozgoru


Dar vitiligo poate apare la astfel de varste?
Nu stiu eu am incredere ca nu este vitiligo pentru ca pitiriazis am mai avut si in copilarie si am scapat... ma gandesc ca ele persista si din cauza faptului ca eu sunt stresata si vreau sa-mi treaca mai repede... cat despre zona in care am avut mustata pare sa se mai duca din nuanta... oricum o sa aflu exact ce este cand o sa ma vada un dermatolog
poa sa apara la orice varsta
sus

Firentze

Expert member
546 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Mustata

scris pe 28 ian 2011 11:56 de Firentze

poa sa apara la orice varsta

Am fost azi la dermatolog, care bineinteles ca abia daca s-a uitat la mine... . mi-a dat un tratament si mi-a spus ca acolo in jurul buzelor nu ar fi acelasi lucru, dar nici nu mi-a spus ce ar putea fi... Sper sa-mi treaca de tot dupa ce fac tratamentul si sa nu recidiveze...



0604
sus

DRE

Expert member
571 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mustata

scris pe 28 ian 2011 13:19 de DRE


Am fost azi la dermatolog, care bineinteles ca abia daca s-a uitat la mine... . mi-a dat un tratament si mi-a spus ca acolo in jurul buzelor nu ar fi acelasi lucru, dar nici nu mi-a spus ce ar putea fi... Sper sa-mi treaca de tot dupa ce fac tratamentul si sa nu recidiveze...


Inseamna ca degeaba te duci la doctorul acela din moment ce nici nu-si prea da interesul sa te consulte.
Eu o singura data am fost intr-un spital de stat si mi-am jurat ca numai calc acolo, nu mi-am imaginat ca as putea fi tratata asa.
Du-te sa un clinica particulara daca tot ai de atata atimp problema asta, macar sa scapi odata.



sweety16

"All the crazy shit I did tonight
Those will be the best memories."

sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mustata

scris pe 29 ian 2011 02:55 de Bozgoru



Inseamna ca degeaba te duci la doctorul acela din moment ce nici nu-si prea da interesul sa te consulte.
Eu o singura data am fost intr-un spital de stat si mi-am jurat ca numai calc acolo, nu mi-am imaginat ca as putea fi tratata asa.
Du-te sa un clinica particulara daca tot ai de atata atimp problema asta, macar sa scapi odata.
si clinicile particulare sunt de kkt.. tot ce e in tara asta.. construit pe pamantul asta de kkt este de kkt.. in kkt..
sus

Firentze

Expert member
546 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mustata

scris pe 29 ian 2011 18:11 de Firentze

O sa fac momentan tratamentul asta si daca nu trece va trebui sa mai incerc si la alti medici...


0604
sus

DaNNY_DiViNO

Expert member
1750 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mustata

scris pe 2 feb 2011 11:38 de DaNNY_DiViNO

poate e pitiponcus..


🔴 Content Creator [@] DannyDivino
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

31 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate