Incertitudine

Pagina 1 din 1
1

Rebel Monk

Guest

Incertitudine

scris pe 14 apr 2009 19:01 de Rebel Monk

Salut ma aflu intr-o dilema chinuitoare.Sunt clasa a 8a si acum cateva zile am intalnit,intr-un grup de prieteni o don’soara de clasa a 7a.Un baiat de acolo mi-a spus mai incet ca ma place, dar nu l-am crezut stiujnd ca are obiceiul de a face glume proaste.Ar fi de mentionat ca pana acum nu am avut vreo prietena
Pana la urma tot de la el am aflat ca stimabila ma place.Chiar daca e putin mai mica,e destul de draguta, Dumnezeu stie ce-a vazut la mine,bine c-a vazut(glumesc, nu sunt chiar cel mai respingator) )
Ideea e ca si mie imi place de ea,am vorbit destul de mult pe mess. Maine iese si ea afara si nu prea stiu cum/ce ar trebui sa vorbesc cu ea. Canad o vad ma rusinez si imi vine sa fug(timid).
Imi decodeaza si mie cineva mesajul ei, nu m-am prins daca in conditiile date e de bine sau de rau ce mi-a zis?
Multumesc

Ea: deci asta insemna ca u te uiti dupa mine nu?>
Eu :hmm..cred ca da
Ea:bun
Eu: bun?
Ea:da
Ea:bun
sus

femme

Expert member
880 mesaje

Re: Incertitudine

scris pe 14 apr 2009 19:14 de femme

Salut ma aflu intr-o dilema chinuitoare.Sunt clasa a 8a si acum cateva zile am intalnit,intr-un grup de prieteni o don’soara de clasa a 7a.Un baiat de acolo mi-a spus mai incet ca ma place, dar nu l-am crezut stiujnd ca are obiceiul de a face glume proaste.Ar fi de mentionat ca pana acum nu am avut vreo prietena
Pana la urma tot de la el am aflat ca stimabila ma place.Chiar daca e putin mai mica,e destul de draguta, Dumnezeu stie ce-a vazut la mine,bine c-a vazut(glumesc, nu sunt chiar cel mai respingator) )
Ideea e ca si mie imi place de ea,am vorbit destul de mult pe mess. Maine iese si ea afara si nu prea stiu cum/ce ar trebui sa vorbesc cu ea. Canad o vad ma rusinez si imi vine sa fug(timid).
Imi decodeaza si mie cineva mesajul ei, nu m-am prins daca in conditiile date e de bine sau de rau ce mi-a zis?
Multumesc

Ea: deci asta insemna ca u te uiti dupa mine nu?>
Eu :hmm..cred ca da
Ea:bun
Eu: bun?
Ea:da
Ea:bun


Pare ca te place si ea, dar cel mai bine ar fi sa vorbiti fata-n-fata!! Nu te lasa cuprins de emotii, e mai greu sa incepi, dar apoi totul decurge de la sine!! Poarta-te cat mai natural si fii dragut!! Daca e o fata k-lumea va stii sa aprecieze asta!!!



"Dumnezeu le-a dat femeilor intuitie si feminitate. Folosita corespunzator, combinatia zapaceste cu usurinta mintile oricarui barbat pe care l-am intalnit."
Farrah Fawcett


sus

veraoc

Senior member
101 mesaje

Re: Re: Incertitudine

scris pe 14 apr 2009 21:51 de veraoc

In primul rand , as vrea sa remarc exprimarea si modul de a scrie a tau , Rebel Monk ..pentru clasa a-8a , o perioada in care mai toti adolescentii merg in directia "turmei" , pari a fi un baiat cu capul pe umeri
Am facut "observatia" asta pt ca , personal , consider ca va fi un mare plus pentru tine , in cazul in care fata de care ne povestesti apreciaza astfel de calitati , mai rar intalnite astazi , mai ales printre cei de varsta voastra ( nici eu nu sunt cu muuult mai mare , dar totusi in anii astia de vor produce mari schimbari in fiecare din voi )
Referitor la "decodarea" acelui "mesaj" , cred ca a vrut sa spuna daca esti interesat de ea , dar nu s-a exprimat tocmai bine
Iti recomand , asa cum a spus si femme , sa fii cat mai "tu" , sa fii dragut si sa nu incerci sa pari un tip "cool" , cum vezi ca alti colegi , pt ca din cate am observat nu este genul tau , si risti sa devi penibil .
Incepeti prin a discuta despre scoala , perspective de viitor ( ca tot se apropie inceputul unei alte etape din viata voastra ) , arata-te interesat de ea , de preferintele ei ...lasa timiditatea la o parte si pentru inceput,incercati sa va cunoasteti reciproc cat mai mult .
Poti sa o inviti la o prajitura sau intr-un loc care va place amandurora. E primavara , chiar si o plimbare in parc ar fi binevenita.
Te asteptam pe forum sa ne spui cum merge .. Bafta
sus

Rebel Monk

Guest

:D

scris pe 15 apr 2009 20:47 de Rebel Monk

Buna, vreu sa va multumesc mult pentru sfaturi si incurajari, observatia pe care a facut-o,veraoc, , m-a facut sa ma simt mult mai bine, dandu-mi incredere.Multumesc mult!
Asa, m-am intalnit cu ea la ora 4,mai era o prietena de a ei si ne-am plimbat, nu am schimbat foarte multe vorbe. Incepusem sa imi pierd increderea in mine, pana cand m-am intalnit cu niste prieteni si am hotarat sa mergem pe acoperisul blocului unui amic bun de al meu.
M-au lasat singur cu ea, stimabila duduia nu s-a impotrivit. Am fost singur cu ea, in liste deplina la etajul 9.Sa nu credeti ca macar o clipa m-am gandit la ceva “murdar”(desi bausem o bere pt curaj )
In fine, ea s-a asezat langa perete,si eu la putina distanta de ea. Am vorbit orice, despre scoala etc. si in timp m-am apripiat de ea.
Regret enorm ca nu am luat-o in brate atunci, fata mi-a zis “fa ce simti ca vrei sa faci”.In fine am stat lipit de ea, i-am zis printer vorbe ca e “draguta,inteligenta,frumoasa”. Si-a dat seama ca sunt cam agitat, insa m-am acceptat asa.
La 19:47 mi-a zis ca trebuie sa plece sic and am vrut sa coboram, am facut ceva ce nu am facut pana acum,am luat-o de grat(ma rog,mana mea drapta era pe umarul stang) si mi-a apropiat capul de al ei, si ea m-a pupat de obraz. Stiu, “no bog deal” dar in momentul ala (si acum) eram cel mai fericit de pe pamant).
Am condus-o pana acasa tinand-o de umar, sic and am vrut sa o sarut(pe buze) in spate erau niste indivizi care jucau fotbal si vecini, mi-am dat seama ca nu trebuie sa grabesc lucurile.
A si m-a intrebat daca intru pe mess….asta inseamna ca sunt cu ea?
Inca o data, cel mai frumos sentiment, apusul de soare langa ea.
Maine credeti ca ar trebui s-o intred daca vrea sa fie prietena mea sau s-o sarut?
sus

Rebel Monk

Guest

s

scris pe 15 apr 2009 20:48 de Rebel Monk

Scuzati greselile de tastare,sunt intr-o alta lume acum.
sus

femme

Expert member
880 mesaje

Re: :D

scris pe 15 apr 2009 23:08 de femme

Buna, vreu sa va multumesc mult pentru sfaturi si incurajari, observatia pe care a facut-o,veraoc, , m-a facut sa ma simt mult mai bine, dandu-mi incredere.Multumesc mult!
Asa, m-am intalnit cu ea la ora 4,mai era o prietena de a ei si ne-am plimbat, nu am schimbat foarte multe vorbe. Incepusem sa imi pierd increderea in mine, pana cand m-am intalnit cu niste prieteni si am hotarat sa mergem pe acoperisul blocului unui amic bun de al meu.
M-au lasat singur cu ea, stimabila duduia nu s-a impotrivit. Am fost singur cu ea, in liste deplina la etajul 9.Sa nu credeti ca macar o clipa m-am gandit la ceva “murdar”(desi bausem o bere pt curaj )
In fine, ea s-a asezat langa perete,si eu la putina distanta de ea. Am vorbit orice, despre scoala etc. si in timp m-am apripiat de ea.
Regret enorm ca nu am luat-o in brate atunci, fata mi-a zis “fa ce simti ca vrei sa faci”.In fine am stat lipit de ea, i-am zis printer vorbe ca e “draguta,inteligenta,frumoasa”. Si-a dat seama ca sunt cam agitat, insa m-am acceptat asa.
La 19:47 mi-a zis ca trebuie sa plece sic and am vrut sa coboram, am facut ceva ce nu am facut pana acum,am luat-o de grat(ma rog,mana mea drapta era pe umarul stang) si mi-a apropiat capul de al ei, si ea m-a pupat de obraz. Stiu, “no bog deal” dar in momentul ala (si acum) eram cel mai fericit de pe pamant).
Am condus-o pana acasa tinand-o de umar, sic and am vrut sa o sarut(pe buze) in spate erau niste indivizi care jucau fotbal si vecini, mi-am dat seama ca nu trebuie sa grabesc lucurile.
A si m-a intrebat daca intru pe mess….asta inseamna ca sunt cu ea?
Inca o data, cel mai frumos sentiment, apusul de soare langa ea.
Maine credeti ca ar trebui s-o intred daca vrea sa fie prietena mea sau s-o sarut?



Cred ca ati inceput deja o relatie!!! Continua sa fii asa, dragut, simpatic, cu mult bun-simt!!! Poti sa vorbesti cu ea despre sentimentele tale, e momentul!! Ea va fi incantata ca faci primul pas!!!



"Dumnezeu le-a dat femeilor intuitie si feminitate. Folosita corespunzator, combinatia zapaceste cu usurinta mintile oricarui barbat pe care l-am intalnit."
Farrah Fawcett


sus

veraoc

Senior member
101 mesaje

Re: Re: :D

scris pe 15 apr 2009 23:31 de veraoc

Cu placere , cea de-a doua postare mi-a intarit convingerile )
Acum,revenind la tine ( a se citi "voi" ) , vreau sa spun ca imi place faptul ca nu ai sarutat-o pentru ca in apropiere erau vecini si alte persoane care v-ar fi "rapit" intimitatea si farmecul momentului Nu stiu cati dintre baieti , pusi intr-o situatie similara , cand incearca sa cucereasca fata mult-dorita , s-ar fi gandit la acest aspect in acele momente. Ft bine,felicitari,sincer!
Referitor la intrebarea ta, tinand cont ca ea ti-a spus sa "faci ce simti ca vrei sa faci" , cred ca intrebarea nu si-ar mai prea avea rostul si v-ar pune intr-o situatie stanjenitoare pe amandoi
Sfatul meu e ca data viitoare ( sau cand consideri tu ca e momentul potrivit ) sa o saruti . Din cate am vazut in prima ta postare, nu ai mai avut nici o prietena. Daca vei avea mari emotii si senzatia ca nu te vei descurca , poti sa ii dai un "pupic" pe buze. Unul furat ( am facut eu asta cu actualul meu prieten , acum un an , care nici el nu mai avusese prietena...diferenta e ca el avea aproape 19 ani ) , si iti spun ca , in stadiul in care te aflii si tu , e un pas mic , dar taaare dragut.
Ca si femme , sunt de parere ca deja ati inceput o relatie. Fii in continuare la fel de dragut. Bafta!!
sus

Incepator

Expert member
1708 mesaje

Re: :D

scris pe 16 apr 2009 01:42 de Incepator

Buna, vreu sa va multumesc mult pentru sfaturi si incurajari, observatia pe care a facut-o,veraoc, , m-a facut sa ma simt mult mai bine, dandu-mi incredere.Multumesc mult!
Asa, m-am intalnit cu ea la ora 4,mai era o prietena de a ei si ne-am plimbat, nu am schimbat foarte multe vorbe. Incepusem sa imi pierd increderea in mine, pana cand m-am intalnit cu niste prieteni si am hotarat sa mergem pe acoperisul blocului unui amic bun de al meu.
M-au lasat singur cu ea, stimabila duduia nu s-a impotrivit. Am fost singur cu ea, in liste deplina la etajul 9.Sa nu credeti ca macar o clipa m-am gandit la ceva “murdar”(desi bausem o bere pt curaj )
In fine, ea s-a asezat langa perete,si eu la putina distanta de ea. Am vorbit orice, despre scoala etc. si in timp m-am apripiat de ea.
Regret enorm ca nu am luat-o in brate atunci, fata mi-a zis “fa ce simti ca vrei sa faci”.In fine am stat lipit de ea, i-am zis printer vorbe ca e “draguta,inteligenta,frumoasa”. Si-a dat seama ca sunt cam agitat, insa m-am acceptat asa.
La 19:47 mi-a zis ca trebuie sa plece sic and am vrut sa coboram, am facut ceva ce nu am facut pana acum,am luat-o de grat(ma rog,mana mea drapta era pe umarul stang) si mi-a apropiat capul de al ei, si ea m-a pupat de obraz. Stiu, “no bog deal” dar in momentul ala (si acum) eram cel mai fericit de pe pamant).
Am condus-o pana acasa tinand-o de umar, sic and am vrut sa o sarut(pe buze) in spate erau niste indivizi care jucau fotbal si vecini, mi-am dat seama ca nu trebuie sa grabesc lucurile.
A si m-a intrebat daca intru pe mess….asta inseamna ca sunt cu ea?
Inca o data, cel mai frumos sentiment, apusul de soare langa ea.
Maine credeti ca ar trebui s-o intred daca vrea sa fie prietena mea sau s-o sarut?


Respectele mele domnu' !



tertsetsergwergwrgwegwer
sus

Rebel Monk

Guest

Re: Re: :D

scris pe 23 apr 2009 19:07 de Rebel Monk

Acum am revenit cu picioarele pe pamant.
Mda, a mers din ce in ce mai bine cu ea.Tinut de mana,sarutat, condus seara acasa etc. Pana cand, luni, venisem de la munte, si obosit am vrut sa ma vad cu ea.M-am comportat jalnic o mare parte din timp ,priveam in gol si taceam si nu am mai tinut-o de mana.Chiar ea mi-a zis ca m-am purtat ca un cretin.Plus ca si-a dat seama ca sunt cam/foarte gelos
In fine, spre final am dres treaba si am salvat ziaua aia execrabila.Maine ma intalnesc iar cu ea, si spuneti-mi cam despre ce am putea vorbi, ca sa nu merg bezmetic cu ea mana si fara sa scot un sunet
Ma obsedeaza ideea de a ma desparti de ea(desi dansa nu a pomenit asta,doar sunt eu paranoic) si tocmai de asta nu mai vreau sa dau gres.Multumesc mult!
sus

veraoc

Senior member
101 mesaje

Re: Re: Re: :D

scris pe 23 apr 2009 22:12 de veraoc

Acum am revenit cu picioarele pe pamant.
Mda, a mers din ce in ce mai bine cu ea.Tinut de mana,sarutat, condus seara acasa etc. Pana cand, luni, venisem de la munte, si obosit am vrut sa ma vad cu ea.M-am comportat jalnic o mare parte din timp ,priveam in gol si taceam si nu am mai tinut-o de mana.Chiar ea mi-a zis ca m-am purtat ca un cretin.Plus ca si-a dat seama ca sunt cam/foarte gelos
In fine, spre final am dres treaba si am salvat ziaua aia execrabila.Maine ma intalnesc iar cu ea, si spuneti-mi cam despre ce am putea vorbi, ca sa nu merg bezmetic cu ea mana si fara sa scot un sunet
Ma obsedeaza ideea de a ma desparti de ea(desi dansa nu a pomenit asta,doar sunt eu paranoic) si tocmai de asta nu mai vreau sa dau gres.Multumesc mult!

ai revenit cu noi amanunte , unele "de bine"!
Asa...din cate observ , fata isi doreste de la relatie niste plimbari romantice , si discutii despre...orice! La partea cu tinutul de mana , pe langa ca ii dau dreptate , ii dau si o bila...alba! Pt ca , eu cred ca "tinutul de mana" (chiar si atunci cand cuplul sta jos)...pe langa ca denota dragoste si respect , il face si mult mai expresiv - la o privire strict obiectiva , din exterior.
Cred ca acest "gest" , ofera fetei si o anumita stare de protectie din partea lui. Cel putin eu asa ma simt cand prietenul meu ma tine de mana. Chiar daca suntem intr-un loc public , si poate sta de vb cu o alta persoana , faptul ca ma tine si de mana , si poate isi mai misca cate un deget , ca o mangaiere...imi spune ca e acolo...
In privinta intrebarii tale , referitoare la ce ati putea vorbi , ar fi atatea... Incepand cu profesorii , o carte(in cazul in care amandoi sunteti interesati de asta) , stirile de la ora 5 , o emisiune , un site , o personalitate , orice! lucru de care sunteti interesati si in privinta carora aveti o parere,o ironie.Nu ii vorbi despre ultimul joc de strategie pe care l-ai descarcat , daca ea nu este interesata de asa ceva!
Te sfatuiesc sa-ti ceri scuze pentru ultima intalnire in care te-ai purtat ca un "cretin" (nu am spus-o eu! :P). Face mult daca poti spune "scuze" fata in fata , dar nu insista prea mult,nu te lamenta...pt ca la urma urmei,nu a fost o greseala semnificativa...se mai intampla,mai ales la inceput
O ultima chestie si promit ca inchei.
Din cate ne-ai povestit , cred ca ar aprecia tare mult daca i-ai saruta mana. Dar nu o face decat atunci cand vrei sa o faci , si cand simti ca e persoana potrivita. Mi se pare un gest...deosebit. Nu pot sa-l definesc. Prietenul meu o face destul de des,si nu pot sa-ti descriu sentimentul
Scuza-ma ca m-am intins atat , sper ca te-am ajutat catusi de putin! Bafta!
sus

pacpac

Expert member
1127 mesaje

Re: Re: Re: Re: :D

scris pe 24 apr 2009 15:48 de pacpac


Din cate ne-ai povestit , cred ca ar aprecia tare mult daca i-ai saruta mana. Dar nu o face decat atunci cand vrei sa o faci , si cand simti ca e persoana potrivita. Mi se pare un gest...deosebit. Nu pot sa-l definesc. Prietenul meu o face destul de des,si nu pot sa-ti descriu sentimentul
Scuza-ma ca m-am intins atat , sper ca te-am ajutat catusi de putin! Bafta!


si sotiei ii place mult cand ii sarut manita nu stiu de ce,dar o fac numai at cand simnt si isi da sema de asta imediat,ca eu in general cand fac cate un gest asa din suflet,mai zic si cate ceva de se topeste langa mine



http://www.sexyandfunny.com/view_joke/the-funniest-sleepwalking-dog-video-you-will-see-today_38457.html
sus

veraoc

Senior member
101 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: :D

scris pe 24 apr 2009 17:13 de veraoc



si sotiei ii place mult cand ii sarut manita nu stiu de ce,dar o fac numai at cand simnt si isi da sema de asta imediat,ca eu in general cand fac cate un gest asa din suflet,mai zic si cate ceva de se topeste langa mine

Orice femeie de topeste atunci cand iubitul ei ii saruta mana. Dar cred ca nimeni nu va poate explica clar , si obiectiv , de ce. Dupa parerea mea e unul dintre putinele lucruri pe care nu le-a "invadat" superficialul. Pentru mine,spune mai multe decat un sarut. Pentru ca toate cuplurile se saruta,la toate varstele,indiferent de intensitatea sentimentelor lor. In schimb, foarte putini barbati saruta mana partenerei lor. Dar cel care o face...spune multe , fara sa foloseasca cuvintele.
Are o incarcatura emotionala deosebita. Te face sa te simti speciala , iubita si mai ales respectata! Pe el il "face" ...un adevarat cavaler!
sus

yony

Expert member
614 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: :D

scris pe 25 apr 2009 18:28 de yony


Orice femeie de topeste atunci cand iubitul ei ii saruta mana. Dar cred ca nimeni nu va poate explica clar , si obiectiv , de ce. Dupa parerea mea e unul dintre putinele lucruri pe care nu le-a "invadat" superficialul. Pentru mine,spune mai multe decat un sarut. Pentru ca toate cuplurile se saruta,la toate varstele,indiferent de intensitatea sentimentelor lor. In schimb, foarte putini barbati saruta mana partenerei lor. Dar cel care o face...spune multe , fara sa foloseasca cuvintele.
Are o incarcatura emotionala deosebita. Te face sa te simti speciala , iubita si mai ales respectata! Pe el il "face" ...un adevarat cavaler!


ai ff mare dreptate veraoc...

o femeie chiar se simtebn cand iubitul ei este atent si la aceste aspecte "cavalereshti"...

sus

Rebel Monk

Guest

..

scris pe 2 mai 2009 10:38 de Rebel Monk

Mda, cum stim cu totii fericirea e trecatoare. La mine fericirea a durat doua saptamani. Ieri m-am despartit de ea(ce ciudat suna) intr-un mod patetic as spune.
Eram pe messenger(eu vorbesc doar fata in fata cu ea,dar stateam si online ) si-mi spune direct „nu mai vreu sa mai fiu cu tine“ „nu intreba dc“.Cu o zi inainte a fost ingandurata si mai retrasa fata de mine, credeam doar ca are orice alta problema.
Ieri m-am simtit tare prost, pentru ca nu a avut motiv. Eu consider ca m-am purtat cel putin foarte bine, nu am vorbit urat,nu am “abuzat” de ea, nimic de genu’.
Ieri eram cu un amic de-al meu, care e prietenul celei mai bune prietene a fostei mele dudui. Am vazut la ea in scara,eu am trecut pe partea opusa cu el. Amicu a vurt sa vorbeasca cu ea despre altceva si s-a dus singur,
Nici n-a intrebat de mine, doar s-a inrosit cand a aflat ca sunt si eu pe acolo. Si cea mai dureroasa chestier e ca ea vorbeam cu prietenele ei despre un baiat, ID-ul lui si chicoteau. La nici 5h ea se combinase cu altu‘ cred.
Si inca o faza amuzanta, acum cateva zile imi cuprinse capul imi palmele ei(e draguta senzatia ) si mi-a spus ca doar pe mine ma place.Ulterior am aflat ca ii placea si de mine si de distrusul ala.
Tre‘ sa recunosc ca mi-a instat ceva in ochi si a trebuit sa lacrimez in tigna.:-“
sus

veraoc

Senior member
101 mesaje

Re: ..

scris pe 9 mai 2009 14:02 de veraoc

Mda, cum stim cu totii fericirea e trecatoare. La mine fericirea a durat doua saptamani. Ieri m-am despartit de ea(ce ciudat suna) intr-un mod patetic as spune.
Eram pe messenger(eu vorbesc doar fata in fata cu ea,dar stateam si online ) si-mi spune direct „nu mai vreu sa mai fiu cu tine“ „nu intreba dc“.Cu o zi inainte a fost ingandurata si mai retrasa fata de mine, credeam doar ca are orice alta problema.
Ieri m-am simtit tare prost, pentru ca nu a avut motiv. Eu consider ca m-am purtat cel putin foarte bine, nu am vorbit urat,nu am “abuzat” de ea, nimic de genu’.
Ieri eram cu un amic de-al meu, care e prietenul celei mai bune prietene a fostei mele dudui. Am vazut la ea in scara,eu am trecut pe partea opusa cu el. Amicu a vurt sa vorbeasca cu ea despre altceva si s-a dus singur,
Nici n-a intrebat de mine, doar s-a inrosit cand a aflat ca sunt si eu pe acolo. Si cea mai dureroasa chestier e ca ea vorbeam cu prietenele ei despre un baiat, ID-ul lui si chicoteau. La nici 5h ea se combinase cu altu‘ cred.
Si inca o faza amuzanta, acum cateva zile imi cuprinse capul imi palmele ei(e draguta senzatia ) si mi-a spus ca doar pe mine ma place.Ulterior am aflat ca ii placea si de mine si de distrusul ala.
Tre‘ sa recunosc ca mi-a instat ceva in ochi si a trebuit sa lacrimez in tigna.:-“

Pai bine bine, dar asta a fost toata discutia care a dus la despartie ( "nu mai vreau sa fiu cu tine,nu intreba dc" ) ? Daca a zis sa nu o intrebi "Dc" , trebuia sa o intrebi ce s-a intamplat. Desi era de datoria ei sa-ti dea o explicatie. Mai mult sau mai putin plauzibila . Dar in orice caz,sa ti-o dea. Referitor la posibilul ei nou iubit , esti sigur ca intradevar si-a facut alt prieten la un interval ft scurt de timp dupa despartirea de tine , sau e doar un zvon/impresie/banuiala? Daca intradevar are alt prieten...tind sa cred ca acele vorbe si gesturi din care (cel putin pe mine) m-a facut sa cred ca te place , nu erau sincere. Desi , as spune ca la varsta asta nu poti sa disimulezi acel fior.
Eu abia acum am vazut ultima ta postare,poate de atunci s-a mai intamplat ceva cu voi. Mai revin-o pe forum , si poate te mai ajutam , daca se mai poate ajuta ceva
sus

Rebel_Monk

Guest

.

scris pe 11 mai 2009 21:54 de Rebel_Monk

Sigur, sunt recunoscator pentru sprijin.
Mi-a zis ca ma crede un "timid,tocilar(i-am povestit de "Enigma Otiliei" comparand relatia noastra cu a personajelor...e chiar atat de rau?!) si un... fatalau".
Ultima insulta a fost cam urata, asa ca am decis sa-o las in pace, sa-si vada de treaba ei.Mortii ei...
Si cand ma gandesc ca mi-am stricat vederea, iesind afara fara ochelari, ca sa nu par tocilar. (nu-s d-aia ca ai bunicii,chiar moderni, dar deh, duduia nu poarta si o deranjeaza)
Partea urata e ca acum vorbeste cu mine pe un ton dispretuitor, ori ma ignora sau se face ca nu aude, de parca EU i-as fi facut ceva.
Deh, copilarii.
sus

veraoc

Senior member
101 mesaje

Re: .

scris pe 13 mai 2009 21:10 de veraoc

Sigur, sunt recunoscator pentru sprijin.
Mi-a zis ca ma crede un "timid,tocilar(i-am povestit de "Enigma Otiliei" comparand relatia noastra cu a personajelor...e chiar atat de rau?!) si un... fatalau".
Ultima insulta a fost cam urata, asa ca am decis sa-o las in pace, sa-si vada de treaba ei.Mortii ei...
Si cand ma gandesc ca mi-am stricat vederea, iesind afara fara ochelari, ca sa nu par tocilar. (nu-s d-aia ca ai bunicii,chiar moderni, dar deh, duduia nu poarta si o deranjeaza)
Partea urata e ca acum vorbeste cu mine pe un ton dispretuitor, ori ma ignora sau se face ca nu aude, de parca EU i-as fi facut ceva.
Deh, copilarii.

Ha'!
Sa inteleg ca "duduia" cauta un ...vagabont! Un tip cu un tupeu jegos, care trece pe la scoala doar ca sa vaneze "gagici". Un barbat adevarat,ce mai. Asa crede ea.
In primul rand , nu ai facut nimic iesit din comun atunci cand i-ai povestit despre Enigma Otiliei si ai facut asocieri cu viata reala. Chiar eu te-am sfatuit intr-o postare anterioara sa vorbiti despre scoala...si chestia asta,cu operele de la romana,e si educativa pe deasupra,pe langa ca e subiect de discutie. Pentru cine e interesat.
Te-a "acuzat" ca esti timid. Hmm Dar cum ar trebui sa fie un baiat in clasa a-8a, la prima prietena? Tocmai timiditatea aceea face toata diferenta. Diferenta primei iubiri.
In fine,nu cred ca merita sa mai vorbim atat despre asta. Aparenta s-a dovedit a fi diferita de esenta.
Iar tu , ramai la fel! Cu siguranta sunt fete care te plac,asa cum esti!
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: .

scris pe 13 mai 2009 22:05 de valentine

Sigur, sunt recunoscator pentru sprijin.
Mi-a zis ca ma crede un "timid,tocilar(i-am povestit de "Enigma Otiliei" comparand relatia noastra cu a personajelor...e chiar atat de rau?!) si un... fatalau".
Ultima insulta a fost cam urata, asa ca am decis sa-o las in pace, sa-si vada de treaba ei.Mortii ei...
Si cand ma gandesc ca mi-am stricat vederea, iesind afara fara ochelari, ca sa nu par tocilar. (nu-s d-aia ca ai bunicii,chiar moderni, dar deh, duduia nu poarta si o deranjeaza)
Partea urata e ca acum vorbeste cu mine pe un ton dispretuitor, ori ma ignora sau se face ca nu aude, de parca EU i-as fi facut ceva.
Deh, copilarii.



Doamne...sa ne ia dracii, daca pana si astea mici, neinitiate au inceput sa reactioneze tot asa...

Reactia ei vizavi de comportamentul tau sunt sigur ca te surprinde, te bulverseaza, te nauceste, dar...daca te incalzeste cu ceva, sa stii ca asa sunt femeile in general. M-am abtinut de la a raspunde la topicul asta pentru ca era vorba de o fata de clasa a 8-a, iar daca ar fi fost vorba de o tipa mai mare, sigur as fi intervenit cu comentarii la adresa comportamentului tau vizavi de ea, deoarece as fi fost sigur ca reactia ei ar fi fost una de genul celei careia chiar a avut-o. Dar...sincer, chiar nu ma asteptam ca pana si o prapadita de clasa a 8-a sa reactioneze exact ca una mai inaintata in varsta.

Per total, ai invatat o lectie buna de la o varsta frageda. Fi pregatit....asta e doar inceputul. Majoritatea tipelor cu care ti-ai putea dori sa fi in viitor (adica sa te atraga de la bun inceput, nu sa stai cu ea doar din lipsa de alte optiuni, pentru ca ea e singura care iti da atentie, etc) or sa reactioneze tot ca prapadita asta daca tu esti "Mr. nice guy", pentru ca "Mr. nice guy" este apreciat doar de tipele nasoale
Ce e de facut? Foloseste aceasta "lovitura" pentru a te modela in asa fel incat sa nu mai ai parte de astfel de patanii. Si...nu te speria daca o sa mai patesti chestii de genul, chiar si cei mai experimentati o patesc, indiferent de varsta

2 tipuri pentru tine care or sa te ajute mult in viata:
1)o femeie frumoasa simte in primul rand nevoia sa iubeasca, nu sa fie iubita
2)femeile nu trebuiesc analizate/judecate dupa ceea ce spun ci dupa ceea ce fac (e o distanta egala cu distanta de la pamant la soare la puterea a 10 intre ceea ce le iese pe gura si ceea ce fac).

Sunt prea obosit de treaba asta cu relatiile, psihologia femeii si tot ce tine de comportamentul feminin intr-o relatie pentru a dezvolta sau pentru a ma mai obosii sa iti insir cate lucruri trebuie sa stii pentru a putea supravietii cu brio unei relatii cu o tipa pe care chiar o doresti si o vrei (deci, una care e de comprimis, cum sunt cele mai multe, iese din discutie). Insa, iti stau la dispozitie pentru orice fel de intrebari referitoare la subiect...ca esti mic si-mi pare rau de tine dar...nu stiu cat te-as putea ajuta cu treaba cu fetele de varsta ta.
sus

sweety16

Expert member
1226 mesaje

Re: Re: .

scris pe 14 mai 2009 15:47 de sweety16


Ha'!
Sa inteleg ca "duduia" cauta un ...vagabont! Un tip cu un tupeu jegos, care trece pe la scoala doar ca sa vaneze "gagici". Un barbat adevarat,ce mai. Asa crede ea.
In primul rand , nu ai facut nimic iesit din comun atunci cand i-ai povestit despre Enigma Otiliei si ai facut asocieri cu viata reala. Chiar eu te-am sfatuit intr-o postare anterioara sa vorbiti despre scoala...si chestia asta,cu operele de la romana,e si educativa pe deasupra,pe langa ca e subiect de discutie. Pentru cine e interesat.
Te-a "acuzat" ca esti timid. Hmm Dar cum ar trebui sa fie un baiat in clasa a-8a, la prima prietena? Tocmai timiditatea aceea face toata diferenta. Diferenta primei iubiri.
In fine,nu cred ca merita sa mai vorbim atat despre asta. Aparenta s-a dovedit a fi diferita de esenta.
Iar tu , ramai la fel! Cu siguranta sunt fete care te plac,asa cum esti!


Poate chiat e un tocilar timid...nici mie nu-mi plac baietii asa.Nici sa fie un vagabont cu are de vedeta dar nici unu care se emotioneaza si nici nu mai stie ce sa spuna...



"Desi barfa facuta de femei e peste tot privita ca fiind ridicola,josnica si triviala,cea facuta de barbati,si mai ales daca e despre femei,se numeste teorie,idee sau fapt"

"Ca sa afli defectele unei fete,laud'o in fata prietenelor ei"
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: .

scris pe 14 mai 2009 15:53 de valentine



Poate chiat e un tocilar timid...nici mie nu-mi plac baietii asa.Nici sa fie un vagabont cu are de vedeta dar nici unu care se emotioneaza si nici nu mai stie ce sa spuna...



Si ma rog...in functie de ce criterii se stabilieste daca e un "tocilar timid"?
sus

sweety16

Expert member
1226 mesaje

Re: Re: Re: Re: .

scris pe 14 mai 2009 16:21 de sweety16




Si ma rog...in functie de ce criterii se stabilieste daca e un "tocilar timid"?


Ar fi multe de zis...dar oricum se recunosc rapid



"Desi barfa facuta de femei e peste tot privita ca fiind ridicola,josnica si triviala,cea facuta de barbati,si mai ales daca e despre femei,se numeste teorie,idee sau fapt"

"Ca sa afli defectele unei fete,laud'o in fata prietenelor ei"
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: .

scris pe 14 mai 2009 17:35 de valentine

Stii care e problema? Tu, ca pustoaica, il ignori pe cel care e tocilar si timid, sau razi de el, si salivezi dupa baiatul ala "cool", care face scandal in clasa, deranjeaza orele, joaca fotbal in curtea scolii in loc sa vina la ore, sufera de el, etc. Dar vezi tu, daca ai tine o evidenta a tuturor baietilor pe care i-ai cunoscut si peste 10-15 ani ai face o comparatie intre baietii aia care la o varsta frageda erau tocilari si timizi si baietii "cool" o sa fi surprinsa ca in ceea mai mare parte, baiatul tocilar si timid a ajuns un adevarat barbat, cu un serviciu bun, cu putere de decizie si care poate intra foarte usor in categoria "bun de sot", iar baiatul "cool" a ajuns ceva de genul vanzator la taraba in piata, un imatur, un pierde-vara care inca mai traieste cu maica-sa si care cu siguranta nu intra la categoria "bun de sot".

Partea a doua ca de casatorit o sa iti doresti sa te casatoresti cu un fost tocilar si poate chiar o sa o faci, dar atractia ta animalica o sa fie tot catre fostul baiat "cool"...aici tine de logica feminina, mai exact de lipsa ei.
sus

sweety16

Expert member
1226 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: .

scris pe 16 mai 2009 10:03 de sweety16

Stii care e problema? Tu, ca pustoaica, il ignori pe cel care e tocilar si timid, sau razi de el, si salivezi dupa baiatul ala "cool", care face scandal in clasa, deranjeaza orele, joaca fotbal in curtea scolii in loc sa vina la ore, sufera de el, etc. Dar vezi tu, daca ai tine o evidenta a tuturor baietilor pe care i-ai cunoscut si peste 10-15 ani ai face o comparatie intre baietii aia care la o varsta frageda erau tocilari si timizi si baietii "cool" o sa fi surprinsa ca in ceea mai mare parte, baiatul tocilar si timid a ajuns un adevarat barbat, cu un serviciu bun, cu putere de decizie si care poate intra foarte usor in categoria "bun de sot", iar baiatul "cool" a ajuns ceva de genul vanzator la taraba in piata, un imatur, un pierde-vara care inca mai traieste cu maica-sa si care cu siguranta nu intra la categoria "bun de sot".

Partea a doua ca de casatorit o sa iti doresti sa te casatoresti cu un fost tocilar si poate chiar o sa o faci, dar atractia ta animalica o sa fie tot catre fostul baiat "cool"...aici tine de logica feminina, mai exact de lipsa ei.


Tu cand era de varsta mea...sau chiar si acum cu ce fel de fete umblai?Tocilare timide sau fete "cool"?



"Desi barfa facuta de femei e peste tot privita ca fiind ridicola,josnica si triviala,cea facuta de barbati,si mai ales daca e despre femei,se numeste teorie,idee sau fapt"

"Ca sa afli defectele unei fete,laud'o in fata prietenelor ei"
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .

scris pe 16 mai 2009 14:34 de valentine



Tu cand era de varsta mea...sau chiar si acum cu ce fel de fete umblai?Tocilare timide sau fete "cool"?


Nu stiu daca te satisface raspunsul meu, dar eu cand eram de varsta ta, nu umblam nici cu tocilare timide nici cu fete "cool"...umblam cu fete care terminasera liceul de ceva vreme, in speranta ca ele sunt ceva mai coapte la minte...
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

27 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate