Nu stiu ce sa fac?!

Pagina 1 din 1
1

Mario24

Junior member
22 mesaje

Nu stiu ce sa fac?!

scris pe 15 iul 2010 15:31 de Mario24

Deci...m'am indragostit de cea mai buna prietena a mea.Imi este ca o sora...ea are un iubit deja,dar sta la pitesti / petrosani ,numai jtiu.Intr'o zii mi'am luat inima in dinti si i'am zis ,ca m'am indragostit de ea.Ea a zis,ca si'ar dori sa fim impreuna,dar nu vrea ca sa stricam prietenia,iar dupa aceea,a inceput sa'mi zica...ca il supara iubitul acesteia...Acum nu am curajul sa ii zic chestia urmatoare...sa rentunte la iubitul acesteia(nu s'au intalnit niciodata,ca iubiti) si sa dea o sansa...Nu stiu ce sa fac...cum sa ii zic chestia asta mai pe ocolite...sfaturi ceva?nu imi doresc sa imi stric prietenia cu ea daca o intreb chestia asta...sfaturi va rog :|


[img]http://img684.imageshack.us/img684/7272/19327231.jpg[/img]
sus

alinutzaa

Veteran member
173 mesaje

Re: Nu stiu ce sa fac?!

scris pe 15 iul 2010 18:11 de alinutzaa

Pai ai spus ca nu s-au vazut niciodata.Ce relatie e asta?Incearca sa vorbesti cu ea ca si pana acum( in calitate de cel mai bun prieten) si sa ii spui ca o asemenea " relatie" nu ar dura prea mult, ca e ceva trecator.Poate reusesti sa o faci sa inteleaga asta...In plus acorda-i timp ca sa se acomodeze cu idee ca vreti sa formati un cuplu...Pana acum ati fost foarte buni amici, iar acum lucrurile au cam luat o intorsatura ciudata.Laso sa se acomodeze cu ideea,dar in acest timp fii alaturi de ea, aratandu-i ca iti doresti cu adevarat aceasta relatie.
sus

Mario24

Junior member
22 mesaje

Re: Re: Nu stiu ce sa fac?!

scris pe 15 iul 2010 20:48 de Mario24

Pai ai spus ca nu s-au vazut niciodata.Ce relatie e asta?Incearca sa vorbesti cu ea ca si pana acum( in calitate de cel mai bun prieten) si sa ii spui ca o asemenea " relatie" nu ar dura prea mult, ca e ceva trecator.Poate reusesti sa o faci sa inteleaga asta...In plus acorda-i timp ca sa se acomodeze cu idee ca vreti sa formati un cuplu...Pana acum ati fost foarte buni amici, iar acum lucrurile au cam luat o intorsatura ciudata.Laso sa se acomodeze cu ideea,dar in acest timp fii alaturi de ea, aratandu-i ca iti doresti cu adevarat aceasta relatie.


in tot d'auna sunt alaturi de ea,intotd'auna o ascult cand are ceva de zis...



[img]http://img684.imageshack.us/img684/7272/19327231.jpg[/img]
sus

alinutzaa

Veteran member
173 mesaje

Re: Re: Re: Nu stiu ce sa fac?!

scris pe 15 iul 2010 23:17 de alinutzaa



in tot d'auna sunt alaturi de ea,intotd'auna o ascult cand are ceva de zis...


Atunci tine-o tot asa si incearca sa te apropii mai mult de ea. Incearca sa o faci sa inteleaga ca tu chiar tii la ea ca o iubita
sus

Danny_DaBoss

Expert member
2005 mesaje

Re: Nu stiu ce sa fac?!

scris pe 16 iul 2010 21:02 de Danny_DaBoss

nu prea ai ce sa faci... mai mult decat prieteni nu o sa fiti niciodata daca a-ti ajuns in stadiul asta..
sus

Firefox

Expert member
551 mesaje

Re: Re: Nu stiu ce sa fac?!

scris pe 17 iul 2010 03:24 de Firefox

nu prea ai ce sa faci... mai mult decat prieteni nu o sa fiti niciodata daca a-ti ajuns in stadiul asta..
corect. Gandeste-te ca ai ajuns intr-un punct in care pentru ea e mai greu sa te piarda ca prieten decat ca iubit.. fetele.. femeile in general tin la chestia asta.. si daca ajungi in "friend zone" acolo ramai..



să nu faci PROSTIA să crezi că bărbatul sau femeia sunt mai buni unul decât celălalt.
sus

manea_alex12

Guest

ce

scris pe 17 iul 2010 19:33 de manea_alex12

Deci...m'am indragostit de cea mai buna prietena a mea.Imi este ca o sora...ea are un iubit deja,dar sta la pitesti / petrosani ,numai jtiu.Intr'o zii mi'am luat inima in dinti si i'am zis ,ca m'am indragostit de ea.Ea a zis,ca si'ar dori sa fim impreuna,dar nu vrea ca sa stricam prietenia,iar dupa aceea,a inceput sa'mi zica...ca il supara iubitul acesteia...Acum nu am curajul sa ii zic chestia urmatoare...sa rentunte la iubitul acesteia(nu s'au intalnit niciodata,ca iubiti) si sa dea o sansa...Nu stiu ce sa fac...cum sa ii zic chestia asta mai pe ocolite...sfaturi ceva?nu imi doresc sa imi stric prietenia cu ea daca o intreb chestia asta...sfaturi va rog :|
sus

jjj

Guest

Re: Re: Nu stiu ce sa fac?!

scris pe 21 iul 2010 00:04 de jjj

Pai ai spus ca nu s-au vazut niciodata.Ce relatie e asta?Incearca sa vorbesti cu ea ca si pana acum( in calitate de cel mai bun prieten) si sa ii spui ca o asemenea " relatie" nu ar dura prea mult, ca e ceva trecator.Poate reusesti sa o faci sa inteleaga asta...In plus acorda-i timp ca sa se acomodeze cu idee ca vreti sa formati un cuplu...Pana acum ati fost foarte buni amici, iar acum lucrurile au cam luat o intorsatura ciudata.Laso sa se acomodeze cu ideea,dar in acest timp fii alaturi de ea, aratandu-i ca iti doresti cu adevarat aceasta relatie.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Nu stiu ce sa fac?!

scris pe 21 iul 2010 00:43 de ExoticDream

nu prea ai ce sa faci... mai mult decat prieteni nu o sa fiti niciodata daca a-ti ajuns in stadiul asta..


corect. Gandeste-te ca ai ajuns intr-un punct in care pentru ea e mai greu sa te piarda ca prieten decat ca iubit.. fetele.. femeile in general tin la chestia asta.. si daca ajungi in "friend zone" acolo ramai..


Asta-i un fel de fix al vostru, o idee preconceputa, vad ca sunteti cel putin 3 baieti aici care sustineti sus si tare ca o prietenie intre persoane de sex opus nu are sanse in veci de veci sa devina mai mult daca fata i-a pus o anumita eticheta din capul locului! Dar de ce?!? Cum de numai voi aveti voie sa migrati de la un tip de sentiment la altul, iar noi, fetele, nu?!? Parca tot voi ziceati ca baietii sunt foaaaarte rationali, nu sentimentali ca noi, cum se face atunci ca noi stim exact ce ne veti fi inca din capul locului, in timp ce voi vreti sa ne fiti ba amici, ba iubiti?!?




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Firefox

Expert member
551 mesaje

Re: Re: Re: Re: Nu stiu ce sa fac?!

scris pe 21 iul 2010 00:54 de Firefox





Asta-i un fel de fix al vostru, o idee preconceputa, vad ca sunteti cel putin 3 baieti aici care sustineti sus si tare ca o prietenie intre persoane de sex opus nu are sanse in veci de veci sa devina mai mult daca fata i-a pus o anumita eticheta din capul locului! Dar de ce?!? Cum de numai voi aveti voie sa migrati de la un tip de sentiment la altul, iar noi, fetele, nu?!? Parca tot voi ziceati ca baietii sunt foaaaarte rationali, nu sentimentali ca noi, cum se face atunci ca noi stim exact ce ne veti fi inca din capul locului, in timp ce voi vreti sa ne fiti ba amici, ba iubiti?!?

Because you have the vagina ... and everything revolves around IT.



să nu faci PROSTIA să crezi că bărbatul sau femeia sunt mai buni unul decât celălalt.
sus

Danny_DaBoss

Expert member
2005 mesaje

Re: Re: Re: Re: Nu stiu ce sa fac?!

scris pe 21 iul 2010 10:53 de Danny_DaBoss

hai sa iti zic o chestie cu prieteniile astea...

1. un barbat nu are femei ca prietene bune... decat femei pe care nu le-a fu.tut inca...

2. o femeie poate avea un barbat ca prieten bun si il tine de rezerva ca o pwla intr-un geam.... In case of emergency, break open the glass
sus

Firefox

Expert member
551 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Nu stiu ce sa fac?!

scris pe 22 iul 2010 00:51 de Firefox

hai sa iti zic o chestie cu prieteniile astea...

1. un barbat nu are femei ca prietene bune... decat femei pe care nu le-a fu.tut inca...

2. o femeie poate avea un barbat ca prieten bun si il tine de rezerva ca o pwla intr-un geam.... In case of emergency, break open the glass
ma nu e chiar asa.. adica sunt cazuri si cazuri in care are si femei prietene(chiar prietene bune) si iubita fericita etc.. dar de cele mai multe ori parerile si sentimentele sunt in contradictie.. iar iubire in 1 nu se poate.. plus.. ca un prieten.. amic.. de sex opus.. nu poate fi o prietenie adevarata.. sau macar una normala daca celalalt simte mai mult sau mai putin decat celalalt.. Daca ati urmarit Friends.. pana la capat.. probabil ati observat ca acolo da.. la inceput au fost prieteni si dupa aia au evoluat la ceva mult mai bun dar era doar un serial.. realitatea sta un pic mai altfel..



să nu faci PROSTIA să crezi că bărbatul sau femeia sunt mai buni unul decât celălalt.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Nu stiu ce sa fac?!

scris pe 22 iul 2010 03:05 de ExoticDream

Because you have the vagina ... and everything revolves around IT.


Abia am zis ca VOI va rotiti in jurul.... Noi vrem intai altceva, intelegi? Am dori sa se ajunga la ceea ce voi vreti din prima clipa doar DACA ne potrivim in ALTE sensuri, nu la pat! Cat de greu poate fi? Cred ca totul vine din diferenta dintre modul "vanatoresc" in care tratati voi orice fata noua pe care o intalniti si iddea noastra de a trata un baiat nou fara vreo eticheta anume, nu ne caracterizeaza stilul "Hai sa fim un cuplu, vedem pe parcurs daca vine iubirea si daca ne potrivim; intai sa facem sex, sa fim siguri ca problema asta e rezolvata."




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

deny

Guest

iti dau un sfat

scris pe 22 iul 2010 14:03 de deny

buna
dak esti prietena c ea aunci ii spui in felul urmator:
(nume)in legatura cu iubitul tau eu ca prietena teas sfatui sa ii dai papuci pt k uh n stii ce e dragostea.ca iubiti nu vati intalnit nicio data ji eu nu stiu ce prietenie e asta.macar te rog in numele prieteniei noastrete rog sa tii cont de sfatul meu!!!!!!!!!!
apoi o ei incet ji faceti o partida de sex!!!!!!!!!!!
eu asa as face
te rog tine cont de sfatul meu

te pup
sus

Danny_DaBoss

Expert member
2005 mesaje

Re: iti dau un sfat

scris pe 22 iul 2010 14:40 de Danny_DaBoss

ce sfat de 2 lei.. il respinge din start... e f simplu, daca vrea sa fie cu el, poate sa fie. nu trebuie sa ii impuna lucrul asta "in numele prieteniei"
sus

Firefox

Expert member
551 mesaje

Re: iti dau un sfat

scris pe 23 iul 2010 00:21 de Firefox

buna
dak esti prietena c ea aunci ii spui in felul urmator:
(nume)in legatura cu iubitul tau eu ca prietena teas sfatui sa ii dai papuci pt k uh n stii ce e dragostea.ca iubiti nu vati intalnit nicio data ji eu nu stiu ce prietenie e asta.macar te rog in numele prieteniei noastrete rog sa tii cont de sfatul meu!!!!!!!!!!
apoi o ei incet ji faceti o partida de sex!!!!!!!!!!!
eu asa as face
te rog tine cont de sfatul meu

te pup
romana.. pamant nene..



să nu faci PROSTIA să crezi că bărbatul sau femeia sunt mai buni unul decât celălalt.
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

37 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate