Povestea mea

Pagina 1 din 1
1

Bimbo

Guest

Povestea mea

scris pe 28 aug 2008 13:26 de Bimbo

Am cunoscut o papusa de fata cu cativa ani in urma la un revelion in care intr-un final ne-am sarutat.
Din seara aia nu am mai stiut nimic de ea pana de curand.
Anul trecut am cunoscut printr-un prieten un alt baietas.Dupa un timp apare cu prietena lui.Era tocmai ea,complet diferita la fata(a mai slabit).Ea insa m-a recunoscut si mi-a amintit.Dupa un timp am observat ca el se purta destul de brutal cu ea si am inceput sa-i fiu un bun amic,fiind alaturi de ea si am ajutat-o pe unde am putut.
Incet incet m-am reaprins,desi cred ca in subconstient o doream de la inceput.
La inceputul acestui an ei s-au despartit dupa o relatie de lunga durata.
In vara asta am riscat si i-am spus ca as fi bucuros sa fie ceva intre noi,desi sunt sigur ca stia de la prietenele ei ca eu o plac de ceva timp.
Raspunsul a fost putin neplacut."Nu ne potrivim,dar ca a fost ceva atunci"...am inteles ca ea isi doreste un barbat mai dur si mai inalt.Mi-a mai zis ca are o alta viziune acum asupra relatiei si vrea sa se razbune pe baieti.Cica esti singurul care iti spun asta.
Cu toate astea relatiile de amicitie au ramas foarte bune.
Cum sa cuceresc pe fata asta?A devenit deja un vis greu de atins.Pe zi ce trece o doresc si mai mult!
sus

Blitzkrieg

Veteran member
483 mesaje

Re: Povestea mea

scris pe 28 aug 2008 13:36 de Blitzkrieg

Am cunoscut o papusa de fata cu cativa ani in urma la un revelion in care intr-un final ne-am sarutat.
Din seara aia nu am mai stiut nimic de ea pana de curand.
Anul trecut am cunoscut printr-un prieten un alt baietas.Dupa un timp apare cu prietena lui.Era tocmai ea,complet diferita la fata(a mai slabit).Ea insa m-a recunoscut si mi-a amintit.Dupa un timp am observat ca el se purta destul de brutal cu ea si am inceput sa-i fiu un bun amic,fiind alaturi de ea si am ajutat-o pe unde am putut.
Incet incet m-am reaprins,desi cred ca in subconstient o doream de la inceput.
La inceputul acestui an ei s-au despartit dupa o relatie de lunga durata.
In vara asta am riscat si i-am spus ca as fi bucuros sa fie ceva intre noi,desi sunt sigur ca stia de la prietenele ei ca eu o plac de ceva timp.
Raspunsul a fost putin neplacut."Nu ne potrivim,dar ca a fost ceva atunci"...am inteles ca ea isi doreste un barbat mai dur si mai inalt.Mi-a mai zis ca are o alta viziune acum asupra relatiei si vrea sa se razbune pe baieti.Cica esti singurul care iti spun asta.
Cu toate astea relatiile de amicitie au ramas foarte bune.
Cum sa cuceresc pe fata asta?A devenit deja un vis greu de atins.Pe zi ce trece o doresc si mai mult!

Măi fata ţi-a spus pe faţă că nu eşti de nasul ei.Ce doreşti mai mult ?
Nu, însemnă nu.Cât despre faptul că încă "aţi rămas prieteni buni " hai să zicem că eşti cunoştiinţă nu prieten .

Cât despre faptul " nu ne potrivim " de fapt ţi-a spus că nu o interesezi sexual, nici sentimental (este modul ei diplomat de respingere ) ..În ochii ei eşti doar, ma rog tu îţi spui "prieten" ,dar de fapt eşti o cunoştiinţa , dintr-un lanţ de cunoştiinte pe care o să şi-l facă în viaţa.



Petalele unui trandafir sunt buzele iubitei iar aroma lor, dragostea ei.(eu, Blitzkrieg)

Cind o femeie vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume. (Enriyeu Castaldo)

"Dormeau pe o frunză două stele ca două inimi de argint
Iar eu visam că eşti cu mine, că te sărut, că te alint
Dormeau pe o frunză două stele cînd seara în taină se lăsa
Şi fiecare dintre ele era o lacrimă de a mea "


Mirabela Dauer-Dormeau pe o frunză două stele.
http://www.trilulilu.ro/emiliabalteanu/028cbff93c8f74
sus

Bimbo

Guest

Re: Re: Povestea mea

scris pe 28 aug 2008 14:23 de Bimbo

Tu daca ai fi indragostit nu ti-ai dori mai mult? Cat ce priveste relatia intre mine si ea iti spun sigur ca sunt mai mult decat o simpla cunostinta.Sunt in cercul ei restrans de prieteni si are mare incredere in mine.Probabil ca nu corespund,dar altii au zburat de nu s-au vazut si chiar mult mai aratosi ca mine....
sus

katherine

Expert member
1038 mesaje

Re: Re: Re: Povestea mea

scris pe 28 aug 2008 14:27 de katherine

Tu daca ai fi indragostit nu ti-ai dori mai mult? Cat ce priveste relatia intre mine si ea iti spun sigur ca sunt mai mult decat o simpla cunostinta.Sunt in cercul ei restrans de prieteni si are mare incredere in mine.Probabil ca nu corespund,dar altii au zburat de nu s-au vazut si chiar mult mai aratosi ca mine....



De ce atunci cand un barbat spune ,,nu" inseamna sfarsitul discutiei si de ce atunci cand o femeie spune ,,nu", inseamna inceputul unei negocieri?! Respect-o...nu insista.




Water is my eye
Most faithful mirror
Fearless on my breath
Teardrop on the fire of a confession
Fearless on my breath
Most faithful mirror
Fearless on my breath
sus

Blitzkrieg

Veteran member
483 mesaje

Re: Re: Re: Povestea mea

scris pe 28 aug 2008 14:50 de Blitzkrieg

Tu daca ai fi indragostit nu ti-ai dori mai mult?

Degeaba îţi doreşti mai mult dacă dorinţa ta depinde şi de alţi factori decizionali iar aceştia îţi sunt potrivnici. Rămâi numai cu dorinţa.

Cat ce priveste relatia intre mine si ea iti spun sigur ca sunt mai mult decat o simpla cunostinta.

Probabil o cunoştiinţa veche.

Sunt in cercul ei restrans de prieteni si are mare incredere in mine.

Chestia e discutabilă. O femeie niciodată nu te va refuza pe faţă pentru că ştie că nu e bine să rămană fară cunoştiinţe masculine în cercul ei .

De ce ?

Pentu că :
În caz de nevoie, în numele "prieteniei" poate să te roage mici favoruri, aşa începe cu mici favoruri. Când dresezi pe cineva (vezi gradina zoologică) întotdeauna se începe cu paşi mici, până când se obişnuieşte.


Pentru că :
Dacă se cearta/desparte de bărbatul ei ales să aibă un umăr pe care să plângă. ( eşti folosit aici pe post de back-up )
Şi asta pentru ca tu s-o vezi cum suferă şi cât de rănită este ( felicitări tocmai eşti spectator la o piesă de teatru fară să plăteşti bilet ) .

Pentru că :
Dacă calcă prin străchini şi ramâne singură ştie că are pe cineva care o crede tot timpul , care crede toate demonstraţiile teatrale dramatice ( uneori pline şi de isterie)


Ţine minte: O femeie niciodată nu-ţi va spune ţie secretele ei şi nici altcuiva. Nici măcar masculului ei ( pt că masculii se pot duce şi odată duşi pleacă şi cu secretele ei şi devine VULNERABILĂ.)


Probabil ca nu corespund,dar altii au zburat de nu s-au vazut si chiar mult mai aratosi ca mine....

Exact ce spuneam mai devreme.

Ia spune-mi o chestie: Tu te-ai îndrăgostit de ea sau AI FOST SEDUS de ea ?



Petalele unui trandafir sunt buzele iubitei iar aroma lor, dragostea ei.(eu, Blitzkrieg)

Cind o femeie vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume. (Enriyeu Castaldo)

"Dormeau pe o frunză două stele ca două inimi de argint
Iar eu visam că eşti cu mine, că te sărut, că te alint
Dormeau pe o frunză două stele cînd seara în taină se lăsa
Şi fiecare dintre ele era o lacrimă de a mea "


Mirabela Dauer-Dormeau pe o frunză două stele.
http://www.trilulilu.ro/emiliabalteanu/028cbff93c8f74
sus

ursaru

Expert member
1377 mesaje

Re: Povestea mea

scris pe 28 aug 2008 15:33 de ursaru

Prin incercarea ta de a o cuceri risti sa strici o frumoasa prietenie,amicitia care este intre voi 2.Multa bafta


After the therapy, and the psychiatry, and the meetings, you know what it all comes down to? You're all fucked up.
sus

Bimbo

Guest

Re: Re: Re: Re: Povestea mea

scris pe 28 aug 2008 16:09 de Bimbo


Ia spune-mi o chestie: Tu te-ai îndrăgostit de ea sau AI FOST SEDUS de ea ?


Am fost sedus acum multi ani,iar de indragostit realmente sunt de cateva luni pentru ca desi vad si o simt ca e peste granita nu pot trece de graniceri fapt ce m-a aprins si mai tare acel PE AICI NU SE POATE!

P.S.
referitor la ce a zis si ursaru tocmai de asta imi e teama! Suntem prieteni buni si nu vreau sa stric ceeace avem.De incercat sa cuceresc nu cred ca mai are rost,dar ce e de facut?Nu mai pot insista,asta e clar.Oricum o dau insa nu e bine.Am incercat sa dispar din viata ei,sa ma combin cu una,dar degeaba.Gandul meu e tot la ea.Dupa o perioada a intrebat ea de mine,ce am mai facut.Si desigur cu cine si unde!Si iar am revenit in cercul ei ca sa o revad.Oare e o tactica de a ei de a ma zapaci pe mine sau totul e doar in mintea mea?
sus

Blitzkrieg

Veteran member
483 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Povestea mea

scris pe 28 aug 2008 16:23 de Blitzkrieg



Am fost sedus acum multi ani,iar de indragostit realmente sunt de cateva luni pentru ca desi vad si o simt ca e peste granita nu pot trece de graniceri fapt ce m-a aprins si mai tare acel PE AICI NU SE POATE!

P.S.
referitor la ce a zis si ursaru tocmai de asta imi e teama! Suntem prieteni buni si nu vreau sa stric ceeace avem.De incercat sa cuceresc nu cred ca mai are rost,dar ce e de facut?Nu mai pot insista,asta e clar.Oricum o dau insa nu e bine.Am incercat sa dispar din viata ei,sa ma combin cu una,dar degeaba.Gandul meu e tot la ea.Dupa o perioada a intrebat ea de mine,ce am mai facut.Si desigur cu cine si unde!Si iar am revenit in cercul ei ca sa o revad.Oare e o tactica de a ei de a ma zapaci pe mine sau totul e doar in mintea mea?


Tipa este o "jucătoare".Nu degeaba te-am întrebat despre cine pe cine a sedus.
Faptul că nu poţi să ţi-o scoţi din cap, dovedeşte ca încă te seduce în mod subtil. ( tu nu îţi dai seama de chestia asta).

Probabil doreşte să vadă cât de atrăgătoare încă mai este .Te foloseşte pe post de "cobai".

Şi probabil cred că este o tipă posesivă.De obicei atunci când "obiectele" pe care le crede în posesia ei dispar pentru o vreme începe să întrebe de ele unde sunt.

Tu în mod inconştient îţi faci rău singur.
Am o întrebare :
Prietenia asta a ta , înseamnă suferinţă pentru tine şi bucurie pentru ea ?



Petalele unui trandafir sunt buzele iubitei iar aroma lor, dragostea ei.(eu, Blitzkrieg)

Cind o femeie vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume. (Enriyeu Castaldo)

"Dormeau pe o frunză două stele ca două inimi de argint
Iar eu visam că eşti cu mine, că te sărut, că te alint
Dormeau pe o frunză două stele cînd seara în taină se lăsa
Şi fiecare dintre ele era o lacrimă de a mea "


Mirabela Dauer-Dormeau pe o frunză două stele.
http://www.trilulilu.ro/emiliabalteanu/028cbff93c8f74
sus

Blitzkrieg

Veteran member
483 mesaje

Re: Re: Povestea mea

scris pe 28 aug 2008 16:25 de Blitzkrieg

Prin incercarea ta de a o cuceri risti sa strici o frumoasa prietenie,amicitia care este intre voi 2.Multa bafta

Nu e nici o prietenie, e manipularea clasică.



Petalele unui trandafir sunt buzele iubitei iar aroma lor, dragostea ei.(eu, Blitzkrieg)

Cind o femeie vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume. (Enriyeu Castaldo)

"Dormeau pe o frunză două stele ca două inimi de argint
Iar eu visam că eşti cu mine, că te sărut, că te alint
Dormeau pe o frunză două stele cînd seara în taină se lăsa
Şi fiecare dintre ele era o lacrimă de a mea "


Mirabela Dauer-Dormeau pe o frunză două stele.
http://www.trilulilu.ro/emiliabalteanu/028cbff93c8f74
sus

Bimbo

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Povestea mea

scris pe 28 aug 2008 18:35 de Bimbo


Am o întrebare :
Prietenia asta a ta , înseamnă suferinţă pentru tine şi bucurie pentru ea ?


Ea nu se bucura de lucrul asta.Nu e vorba nici de manipulare.Dar ti-ai pus intrebarea ca ea si-a luat bobarnace timp de 6 ani si acum are un recuul fata de barbati?
sus

Blitzkrieg

Veteran member
483 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Povestea mea

scris pe 28 aug 2008 18:53 de Blitzkrieg


.Nu e vorba nici de manipulare.

Şi atunci ce te face să stai lângă ea ? De ce nu poţi să ai relaţii cu alte femei ? ( pt ca tot timpul în cap îţi apare ea nu ? )

Dar ti-ai pus intrebarea ca ea si-a luat bobarnace timp de 6 ani si acum are un recuul fata de barbati?

Dacă citeai ce ţi-am spus inainte nu mă întrebai acest lucru :

uite ce îţi spuneam eu mai înainte sa-mi fii pus tu această întrebare (deci reţine, habar n-aveam ca o părăsesc bărbaţii )
Îţi mai spun o singură dată .Înţelegi bine, nu înţelegi iarăşi bine :
Deci uite ce însemni tu pt ea :
Te ţine pe lângă tine pt că:

Pentru că :
Dacă se cearta/desparte de bărbatul ei ales să aibă un umăr pe care să plângă. ( eşti folosit aici pe post de back-up )
Şi asta pentru ca tu s-o vezi cum suferă şi cât de rănită este ( felicitări tocmai eşti spectator la o piesă de teatru fară să plăteşti bilet ) .

Pentru că :
Dacă calcă prin străchini şi ramâne singură ştie că are pe cineva care o crede tot timpul , care crede toate demonstraţiile teatrale dramatice ( uneori pline şi de isterie)


Şi acum revenind: E tristă pt că îşi ia bobârnace de la bărbaţii care o atrag sexual pt că nu poate să-i controleze şi e nervoasă pt că pe bărbaţii pe care îi controlează ( sorry unul din aceia eşti chiar tu )nu o atrag sexual.
Prin control se întelege : posesivitate, manipulare inteligentă ( aici intră şi seducţia în alte scopuri decât cel definit) .

O femeie pragmatică şi posesivă poate să folosească seducţia ca arma pt a-şi atinge alte scopuri, niciodată nu va recunoaşte că a greşit, iar atunci când nu mai poate s-o întoarcă susţine că a greşit fără intentie .



Petalele unui trandafir sunt buzele iubitei iar aroma lor, dragostea ei.(eu, Blitzkrieg)

Cind o femeie vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume. (Enriyeu Castaldo)

"Dormeau pe o frunză două stele ca două inimi de argint
Iar eu visam că eşti cu mine, că te sărut, că te alint
Dormeau pe o frunză două stele cînd seara în taină se lăsa
Şi fiecare dintre ele era o lacrimă de a mea "


Mirabela Dauer-Dormeau pe o frunză două stele.
http://www.trilulilu.ro/emiliabalteanu/028cbff93c8f74
sus

Bimbo

Guest

Re: Re: Re: Re: Povestea mea

scris pe 28 aug 2008 20:03 de Bimbo




De ce atunci cand un barbat spune ,,nu" inseamna sfarsitul discutiei si de ce atunci cand o femeie spune ,,nu", inseamna inceputul unei negocieri?! Respect-o...nu insista.


Tocmai asta fac ! NU insist! Nu e usor nici cu ea,nici fara!Totul pare aiurea si ciudat,dar asa ma simt.
sus

Bimbo

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Povestea mea

scris pe 28 aug 2008 20:14 de Bimbo


Şi atunci ce te face să stai lângă ea ? De ce nu poţi să ai relaţii cu alte femei ? ( pt ca tot timpul în cap îţi apare ea nu ? )
Langa ea ma simt si bine,dar si incomod.Cu altele nu mai simt nimic nici chiar in pat.Da in capul meu e tot ea.

Şi acum revenind: E tristă pt că îşi ia bobârnace de la bărbaţii care o atrag sexual pt că nu poate să-i controleze şi e nervoasă pt că pe bărbaţii pe care îi controlează ( sorry unul din aceia eşti chiar tu )nu o atrag sexual.
Prin control se întelege : posesivitate, manipulare inteligentă ( aici intră şi seducţia în alte scopuri decât cel definit) .

O femeie pragmatică şi posesivă poate să folosească seducţia ca arma pt a-şi atinge alte scopuri, niciodată nu va recunoaşte că a greşit, iar atunci când nu mai poate s-o întoarcă susţine că a greşit fără intentie .


OK.Sa admitem ca ai nimerit in tot ceea ce spui.Barbatul care a atras-o era mai urat decat toti ceilalti.Au spus-o prietenele ei.Dar avea controlul asupra ei prin duritatea sa.Restul erau ba taran,ba idiot si gelos si i-a flituit destul de repede.Ce sfat imi dai?
sus

Blitzkrieg

Veteran member
483 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Povestea mea

scris pe 28 aug 2008 21:34 de Blitzkrieg


OK.Sa admitem ca ai nimerit in tot ceea ce spui.......
Ce sfat imi dai?

Walk away from her.Cerul este mare.Ştii câte păsărici poţi găsi ?Uuuu. Cel puţin câte una în fiecare nor .

Probabil şi acum încă te atrage. De fapt acum pe tine te atrage nu ea neapărat ci tentaţia "fructului interzis".

Nu uita ,una e să iubeşti şi alta este să-ţi calci demnitatea pt această dragoste neîmpărtăşită.
Eşti bărbat, ai dreptul să iubeşti dar să fii iubit în acelaşi timp.

Devine penibil să stai la picioarele ei în speranţa că "cine ştie poate ". Asta nu e dragoste.

Dacă încă te atrage, depărtează-te de ea cu "viteza luminii " şi nu te mai uita înapoi niciodată.
.Eu pot să fac asta, nu ştiu dacă şi tu poţi.



Petalele unui trandafir sunt buzele iubitei iar aroma lor, dragostea ei.(eu, Blitzkrieg)

Cind o femeie vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume. (Enriyeu Castaldo)

"Dormeau pe o frunză două stele ca două inimi de argint
Iar eu visam că eşti cu mine, că te sărut, că te alint
Dormeau pe o frunză două stele cînd seara în taină se lăsa
Şi fiecare dintre ele era o lacrimă de a mea "


Mirabela Dauer-Dormeau pe o frunză două stele.
http://www.trilulilu.ro/emiliabalteanu/028cbff93c8f74
sus

ursaru

Expert member
1377 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Povestea m

scris pe 5 sep 2008 14:48 de ursaru

Impune-te si tu in fata ei...ai si tu orgoliul tau de barbat ,nu te lasa dominat de ea...


After the therapy, and the psychiatry, and the meetings, you know what it all comes down to? You're all fucked up.
sus

boby93

Senior member
86 mesaje

Re: Re: Re: Re: Povestea mea

scris pe 8 sep 2008 20:06 de boby93




De ce atunci cand un barbat spune ,,nu" inseamna sfarsitul discutiei si de ce atunci cand o femeie spune ,,nu", inseamna inceputul unei negocieri?! Respect-o...nu insista.



mare dreptate ai,,,,,,,insista fcior.....rabdare sa ai ca femeia cedeaza



~~Viata e ca hartia igienica......lunga si nefolositoare~~fiecare shut in fund pe care ti-l da viata e un pas innainte~~most shit happend to me....so don't worry.....be happy~~
sus

luinwe

Veteran member
273 mesaje

Re: Povestea mea

scris pe 10 sep 2008 12:58 de luinwe

Am cunoscut o papusa de fata cu cativa ani in urma la un revelion in care intr-un final ne-am sarutat.
Din seara aia nu am mai stiut nimic de ea pana de curand.
Anul trecut am cunoscut printr-un prieten un alt baietas.Dupa un timp apare cu prietena lui.Era tocmai ea,complet diferita la fata(a mai slabit).Ea insa m-a recunoscut si mi-a amintit.Dupa un timp am observat ca el se purta destul de brutal cu ea si am inceput sa-i fiu un bun amic,fiind alaturi de ea si am ajutat-o pe unde am putut.
Incet incet m-am reaprins,desi cred ca in subconstient o doream de la inceput.
La inceputul acestui an ei s-au despartit dupa o relatie de lunga durata.
In vara asta am riscat si i-am spus ca as fi bucuros sa fie ceva intre noi,desi sunt sigur ca stia de la prietenele ei ca eu o plac de ceva timp.
Raspunsul a fost putin neplacut."Nu ne potrivim,dar ca a fost ceva atunci"...am inteles ca ea isi doreste un barbat mai dur si mai inalt.Mi-a mai zis ca are o alta viziune acum asupra relatiei si vrea sa se razbune pe baieti.Cica esti singurul care iti spun asta.
Cu toate astea relatiile de amicitie au ramas foarte bune.
Cum sa cuceresc pe fata asta?A devenit deja un vis greu de atins.Pe zi ce trece o doresc si mai mult!


cunosc genu de fete...am un prieten bun, care a "patit-o" la fel ca tine...tipa aceeea este prietena cea mai buna a prietenei mele...si neam intalnit prin oras d mai multe ori in 4...si mereu tipa se lasa la avansurile prietenului mei, si acele intalniri ca'ntre prieteni(ma refer la ei 2, pt ca eu eram cu prietena) se terminau cu imbratisari tandre si saruturi luingi, iar la sfartitul intalniri ea zicea: "ce sa intamplat nu inseamna nimic"....deci nu renunta la ea..se lasa greu...cheia succesului e sa te aproprii mai mult d ea, sai afli pct slabe, apoi lovesti, daca chiar esti indragostit asa cum spui......succes
sus

katherine

Expert member
1038 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Povestea mea

scris pe 10 sep 2008 13:55 de katherine




mare dreptate ai,,,,,,,insista fcior.....rabdare sa ai ca femeia cedeaza



Dreptate oi avea eu, dar nu ai inteles ceea ce am spus.




Water is my eye
Most faithful mirror
Fearless on my breath
Teardrop on the fire of a confession
Fearless on my breath
Most faithful mirror
Fearless on my breath
sus

luinwe

Veteran member
273 mesaje

Re: Re: Re: Povestea mea

scris pe 10 sep 2008 22:47 de luinwe

Tu daca ai fi indragostit nu ti-ai dori mai mult?


esti sigur ca esti indragostit?
sus

DarkAngel

Expert member
1098 mesaje

Re: Povestea mea

scris pe 11 sep 2008 22:36 de DarkAngel

Am cunoscut o papusa de fata cu cativa ani in urma la un revelion in care intr-un final ne-am sarutat.
Din seara aia nu am mai stiut nimic de ea pana de curand.
Anul trecut am cunoscut printr-un prieten un alt baietas.Dupa un timp apare cu prietena lui.Era tocmai ea,complet diferita la fata(a mai slabit).Ea insa m-a recunoscut si mi-a amintit.Dupa un timp am observat ca el se purta destul de brutal cu ea si am inceput sa-i fiu un bun amic,fiind alaturi de ea si am ajutat-o pe unde am putut.
Incet incet m-am reaprins,desi cred ca in subconstient o doream de la inceput.
La inceputul acestui an ei s-au despartit dupa o relatie de lunga durata.
In vara asta am riscat si i-am spus ca as fi bucuros sa fie ceva intre noi,desi sunt sigur ca stia de la prietenele ei ca eu o plac de ceva timp.
Raspunsul a fost putin neplacut."Nu ne potrivim,dar ca a fost ceva atunci"...am inteles ca ea isi doreste un barbat mai dur si mai inalt.Mi-a mai zis ca are o alta viziune acum asupra relatiei si vrea sa se razbune pe baieti.Cica esti singurul care iti spun asta.
Cu toate astea relatiile de amicitie au ramas foarte bune.
Cum sa cuceresc pe fata asta?A devenit deja un vis greu de atins.Pe zi ce trece o doresc si mai mult!
Ea are putere asupra ta pentru ca tu i-ai dat-o nu poate sa faca nimic fara sa o lasi tu.
Trebuie sa te mobilizezi si sa iesi din betia confuza in care te afli acuma din cauza ei si cand o sa iesi din starea asta o sa vezi lucrurile mai clar si ca defapt tie iti place mai mult de ideea de a avea ce nu se poate decat de tipa asta in sine... am observat cand ai povestit despre ea nu ai spus prea multe despre carcterul ei....de ce ? think about it...
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

25 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate