Sarutul.....

Pagina 1 din 1
1

armin1

Newbie
3 mesaje

Sarutul.....

scris pe 15 ian 2009 22:34 de armin1

salut la toti!! ..( nu va uitati ca e lung mesajul, va rog cititi-l si cine imi poate da un sfat sa-mi scrie )
am 16 ani si pina la o vreme nu aveam prietena si ma deranja mult faptul acesta, dar m-am luat in miini si mi-am pus ca scop primordial sa-mi gasesc o prietena .... sshiii s-a intimplat). Nu ash spune ca e dragoste foc, dar fata mi-a placut si stiti cum e "pofta vine mincind" si evident am inceput sa petrecem mai mult timp impreuna. Apoi, ar fi trebuit sa urmeze ceva mai romantic, mai senzual, adica ceva mai presus decit simplul sarut in buze pe care mi-l acorda, dar aceasta nu se intimpla si ma cam deranja faptul dat ( nu pot spune ca stiu sa ma sarut ideal si nici nu prea am deprinderi, dar totushi am mai facut-o inainte si de aceasta data am incercat, dar posibil ca dinsa nu sa asteptat la asa ceva si nu s-a primit nimic, as putea presupune ca se cam sfideaza .... si acum vine intrebarea care ma framinta..... CUM SA CREEZ CONDITIILE PENTRU UN SARUT IN CARE SA-MI FOLOSESC NU DOAR BUZELE, DAR SI LIMBA ... TOTODATA SI PARTENERA SA NU FIE INTIMIDATA ?
sau makar imi puteti spune cind este momentul trecerii de la simple saruturiin buza la ceva mai senzual si romantic, cu exemple concrete .....
(sunt sigur ca este necesar doar sa incepem cu sarutarile si totul va merge super apoi, dar inceputul e cam dificil )


multumesc anticipat)
sus

femme

Expert member
880 mesaje

Re: *_*

scris pe 15 ian 2009 23:20 de femme

salut la toti!! ..( nu va uitati ca e lung mesajul, va rog cititi-l si cine imi poate da un sfat sa-mi scrie )
am 16 ani si pina la o vreme nu aveam prietena si ma deranja mult faptul acesta, dar m-am luat in miini si mi-am pus ca scop primordial sa-mi gasesc o prietena .... sshiii s-a intimplat). Nu ash spune ca e dragoste foc, dar fata mi-a placut si stiti cum e "pofta vine mincind" si evident am inceput sa petrecem mai mult timp impreuna. Apoi, ar fi trebuit sa urmeze ceva mai romantic, mai senzual, adica ceva mai presus decit simplul sarut in buze pe care mi-l acorda, dar aceasta nu se intimpla si ma cam deranja faptul dat ( nu pot spune ca stiu sa ma sarut ideal si nici nu prea am deprinderi, dar totushi am mai facut-o inainte si de aceasta data am incercat, dar posibil ca dinsa nu sa asteptat la asa ceva si nu s-a primit nimic, as putea presupune ca se cam sfideaza .... si acum vine intrebarea care ma framinta..... CUM SA CREEZ CONDITIILE PENTRU UN SARUT IN CARE SA-MI FOLOSESC NU DOAR BUZELE, DAR SI LIMBA ... TOTODATA SI PARTENERA SA NU FIE INTIMIDATA ?
sau makar imi puteti spune cind este momentul trecerii de la simple saruturiin buza la ceva mai senzual si romantic, cu exemple concrete .....
(sunt sigur ca este necesar doar sa incepem cu sarutarile si totul va merge super apoi, dar inceputul e cam dificil )


multumesc anticipat)











In primul rand nu stiu de cand sunteti impreuna!? In al doilea rand poate ea e prea timida sau poate nu stie sa sarute cu limba si ii este frica de moment!! Daca vrei sa se concretizeze ceva, eu spun sa te lasi purtat de val(la o plimbare singurei prin parc, in niciun caz cu public in jurul vostru) si sa incerci tu sa o saruti. Daca ea nu-ti raspunde, spune-i ceva de genu: "As vrea sa-ti arat ceva frumos! Deschide buzele si lasa-ma sa te sarut!" si apoi faci tu treaba! Daca nu stie sa sarute, nu uita s-o minti frumos ca a fost minunat, ca ti-a placut mult etc.. Data viitoare n-o sa te mai refuze!!



"Dumnezeu le-a dat femeilor intuitie si feminitate. Folosita corespunzator, combinatia zapaceste cu usurinta mintile oricarui barbat pe care l-am intalnit."
Farrah Fawcett


sus

armin1

Newbie
3 mesaje

Re: Re: *_*

scris pe 15 ian 2009 23:54 de armin1

In primul rand nu stiu de cand sunteti impreuna!?


pai de vreo 2 saptamini


(la o plimbare singurei prin parc, in niciun caz cu public in jurul vostru) si sa incerci tu sa o saruti. Daca ea nu-ti raspunde, spune-i ceva de genu: "As vrea sa-ti arat ceva frumos! Deschide buzele si lasa-ma sa te sarut!" si apoi faci tu treaba! Daca nu stie sa sarute, nu uita s-o minti frumos ca a fost minunat, ca ti-a placut mult etc.. Data viitoare n-o sa te mai refuze!!

thx a lot
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: *_*

scris pe 16 ian 2009 00:08 de valentine

Nu stie sa sarute cu limba, de aia face asa. Ia-o ori cum a spus femme mai sus, ori ia-o direct si explica-i ca nu trebuie sa se mai grabeasca si sa ii explici cum sta treaba cu cerculetele
sus

armin1

Newbie
3 mesaje

Re: Re: Re: Re: *_*

scris pe 16 ian 2009 00:20 de armin1

Nu stie sa sarute cu limba, de aia face asa. Ia-o ori cum a spus femme mai sus, ori ia-o direct si explica-i ca nu trebuie sa se mai grabeasca si sa ii explici cum sta treaba cu cerculetele

hmm.. vom explora arta sarutului impreuna
sus

yOojulia

Senior member
138 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: *_*

scris pe 16 ian 2009 00:22 de yOojulia


hmm.. vom explora arta sarutului impreuna
bafta



-
sus

mada

Guest

Re: Sarutul.....

scris pe 27 aug 2010 14:39 de mada

eu iti propun sa discuti cu ea dak nu stie sa sarute ..pt ca motivul pt care evita momentul e ca ii e frica de primul sarut si are emotii...deci discutati si ii propui sa incercati dak merge sapune-mi dar merge suta la suta pt ca sunt fata si asa eram si eu inainte de primul sarut
sus

mada

Guest

Re: Re: Sarutul.....

scris pe 27 aug 2010 14:42 de mada

dar dak stie sa sarute si e expertatrebuie sa o abordezi direct dar ai grija ca dak saruti prea bne poate vrea mai mult
sus

femme

Expert member
880 mesaje

Re: Re: Sarutul.....

scris pe 27 aug 2010 14:43 de femme

eu iti propun sa discuti cu ea dak nu stie sa sarute ..pt ca motivul pt care evita momentul e ca ii e frica de primul sarut si are emotii...deci discutati si ii propui sa incercati dak merge sapune-mi dar merge suta la suta pt ca sunt fata si asa eram si eu inainte de primul sarut


Cred ca a saruta-o deja, de mai bine de un an si jumatate!!
Pacat ca unii nu mai intra pe site si dupa ce si-au rezolvat problema sa ne spuna ce au facut!!



"Dumnezeu le-a dat femeilor intuitie si feminitate. Folosita corespunzator, combinatia zapaceste cu usurinta mintile oricarui barbat pe care l-am intalnit."
Farrah Fawcett


sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

35 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate