Bookfest 2007 in Bucuresti!

Pagina 1 din 1
1

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Bookfest 2007 in Bucuresti!

scris pe 5 iun 2007 15:34 de ExoticDream

Salonul de carte se va desfasura in pavilionul central Romexpo, in perioada 6-10 iunie, zilnic intre orele 10.00 si 20.00.

In standuri veti gasi cartile a peste 200 de expozanti. Editurile se vor intrece in standuri cat mai elegante si titluri incitante.

Printre titlurile care vor fi lansate la targ se numara:

Humanitas - „In tara Miticilor. De sapte ori Caragiale” (Ioana Parvulescu), „Despre ura” (Gabriel Liiceanu), „Bazar bizar” (Radu Paraschivescu)

Corint - "Invizibilul Soare” (Nichita Stanescu), „Convorbiri cu Octavian Paler” (Daniel Cristea-Enache)

Paralela 45 - „Mormantul lui Iisus si al familiei Sale”, „Marea carte de bucate. Carte de bucate romanesti” (Maria Soimu)

All - „Cronica vietii mele” (Bob Dylan), „Viata mea cu The Beatles”, „Dependenta de dragoste” (Kate Moss)

Intrarea este libera, asa ca.... ne vedem acolo!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

verdiuc

Expert member
1138 mesaje

Re: Bookfest 2007 in Bucuresti!

scris pe 5 iun 2007 16:59 de verdiuc

Salonul de carte se va desfasura in pavilionul central Romexpo, in perioada 6-10 iunie, zilnic intre orele 10.00 si 20.00.

In standuri veti gasi cartile a peste 200 de expozanti. Editurile se vor intrece in standuri cat mai elegante si titluri incitante.

Printre titlurile care vor fi lansate la targ se numara:

Humanitas - „In tara Miticilor. De sapte ori Caragiale” (Ioana Parvulescu), „Despre ura” (Gabriel Liiceanu), „Bazar bizar” (Radu Paraschivescu)

Corint - "Invizibilul Soare” (Nichita Stanescu), „Convorbiri cu Octavian Paler” (Daniel Cristea-Enache)

Paralela 45 - „Mormantul lui Iisus si al familiei Sale”, „Marea carte de bucate. Carte de bucate romanesti” (Maria Soimu)

All - „Cronica vietii mele” (Bob Dylan), „Viata mea cu The Beatles”, „Dependenta de dragoste” (Kate Moss)

Intrarea este libera, asa ca.... ne vedem acolo!


Nu e deosebit de interesant. O librarie putin mai mare. Cine vrea sa isi cumpere o carte,o poate face de la orice librarie.Eu personal nu am terminat biblioteca lumii ca sa vreau neaparat carti "fierbinti".Pana nu vor fi preturi scazute semnificativ la astfel de activitati...pas!



Fericirea este ceva care nu se atinge,dar in cautarea careia merita sa alergi toata viata.
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Bookfest 2007 in Bucuresti!

scris pe 5 iun 2007 17:10 de dorinda

Salonul de carte se va desfasura in pavilionul central Romexpo, in perioada 6-10 iunie, zilnic intre orele 10.00 si 20.00.

In standuri veti gasi cartile a peste 200 de expozanti. Editurile se vor intrece in standuri cat mai elegante si titluri incitante.

Printre titlurile care vor fi lansate la targ se numara:

Humanitas - „In tara Miticilor. De sapte ori Caragiale” (Ioana Parvulescu), „Despre ura” (Gabriel Liiceanu), „Bazar bizar” (Radu Paraschivescu)

Corint - "Invizibilul Soare” (Nichita Stanescu), „Convorbiri cu Octavian Paler” (Daniel Cristea-Enache)

Paralela 45 - „Mormantul lui Iisus si al familiei Sale”, „Marea carte de bucate. Carte de bucate romanesti” (Maria Soimu)

All - „Cronica vietii mele” (Bob Dylan), „Viata mea cu The Beatles”, „Dependenta de dragoste” (Kate Moss)

Intrarea este libera, asa ca.... ne vedem acolo!



In sfarsit, ceva ce merita vizitat...ador cartile
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Bookfest 2007 in Bucuresti!

scris pe 6 iun 2007 02:52 de ExoticDream


Nu e deosebit de interesant. O librarie putin mai mare.


Parerea ta! Stai linistit, stiam ca acest anunt nu te va interesa, printre noi exista insa si persoane care vad intr-o asemenea manifestare culturala un pic altceva decat un eveniment plictisitor si inutil.

Cine vrea sa isi cumpere o carte,o poate face de la orice librarie.


Cine iubeste cartile va simti o adevarata placere sa se plimbe o data pe an intr-un perimetru in care zeci de edituri se intrec in a-si prezenta cele mai reusite titluri. Poate sa cumpere o carte-doua, poate doar rasfoi unele dintre ele, poate participa la lansari, nu poti intelege asta daca nu te pasioneaza lectura.

Eu personal nu am terminat biblioteca lumii ca sa vreau neaparat carti "fierbinti".


In ritmul de doua carti pe an iti vor trebui cateva eternitati pentru a parcurge ABCul.... eu zic ca ar trebui sa te grabesti un pic... Cartile "fierbinti" au farmecul lor daca esti la curent cu activitatea unui scriitor sau a unei edituri. De exemplu, presupunand ca iti place Vonnegut, vei fi incantat sa afli ca i-a mai fost tradusa o carte, despre care stiai si pe care o asteptai.

Pana nu vor fi preturi scazute semnificativ la astfel de activitati...pas!


Sa nu fim incorecti (doar gramatical: "pana nu vor fi..." in loc de "pana cand vor fi..." - uf, cartile!) dand vina pe preturile inca mari la carti pentru lipsa de interes in privinta lecturii! Atat timp cat arunci bani pe fel de fel de prostii si cat exista biblioteci cu duiumul, nu poti inventa o asemenea scuza!

Revenind...., anuntul nu ti se adreseaza, fii pe faza la urmatorul show erotic!




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

23 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate