Cum e...

Pagina 1 din 1
1

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Cum e...

scris pe 4 aug 2005 03:30 de nemesis

...sa ti-o pui implicit?

"am pus-o implicit" - by someone you know

Ce inseamna pentru voi chestia asta, adica a ce va suna?



Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Cum e...

scris pe 4 aug 2005 16:05 de ExoticDream

...sa ti-o pui implicit?

"am pus-o implicit" - by someone you know

Ce inseamna pentru voi chestia asta, adica a ce va suna?


Pai suna ceva in genul....

Cum votam (ghidul tanarului infocat)

Daca tot vrei s-o pui, invata sa o faci bine !

Informatii preliminare

28 noiembrie 2004 este ziua votului, ziua cand e musai s-o pui, ziua in care toti flacaii de la televizor si radio te vor indemna enervant s-o pui, cand vei vedea pe TV, la ore de maxima audienta si fara patratel rosu, cum au pus-o altii. Batranii, in special. O sa fie duminica, asa ca incalca-ti principiile si trezeste-te in timp util. Programul de vot este, de regula, pana la ora 21. Insa incearca sa n-o amani pana in ultimul moment. Vine seara se lasa gerul, iti scade vigoare electorala si s-ar putea sa nu mai reusesti o prestatie de exceptie, asa cum ne-ai obisnuit.

Pasul 1
Trezeste-te. Afla in ce data esti. Daca nu e inca 28 noiembrie 2004, program de voie. Daca s-a nimerit sa fie exact 28 noiembrie 2004, treci la pasul doi. Daca e 29 noiembrie... ai ratat. Incepe o asteptare de 4 ani. Cam lunga si, intre timp, se instaleaza frigiditatea, sterilitatea, calvitia.

Pasul 2
Bucura-te, azi o pui. Ai cateva minute sa lasi imaginatia sa alerge, sa rasfoiesti ceva reviste, sa-ti alimentezi pofta.

Pasul 3
Afla unde e sectia de vot la care esti arondat, locatia in care stampila se va impreuna tandru sau violent cu buletinul de vot. Informatia asta o au, de regula, parintii, vecinii, administratorul ala enervant pe care nu-l mai saluti din gimnaziu. Fa-le o favoare si intreaba-i.

Pasul 4
Cauta-ti buletinul/cartea de identitate. Stiu, vast si solicitant proiect, dar amorul electoral te vrea intr-o forma ireprosabila.

Pasul 5
Prietene, la drum! Pleaca la sectie! La sectia de vot, e singura pe care iti recomand s-o vizitezi. Nu uita buletinul/cartea de identitate.

Pasul 6
Intra in sectie. Fara retinerei, fara timiditate. Nonsalant, relaxat. Toate persoanele de la mese te asteapta pe tine. Mergi catre una, ofera-i generos zambetul tau, si spune-i discret "am pofta sa votez/ as vrea s-o pun". Fermecata de eleganta ta naturala, acea persoana iti va oferi o stampila si buletinele de vot. Cuprinde-le ferm, fara ezitare. Usor brutal, la o adica: schema tine mai mereu. Mergi intr-o cabina de vot. Trage perdeaua - stiu unii dintre voi ar vrea s-o faca asa, la lumina, in vazul lumii, dar va recomand ca, de data asta, s-o faceti cu perdea. De ce sa va fure altii miscarile?

Pasul 7
Esti in cabina. Cerceteaza buletinele de vot. Sunt 3: unul pentru Presedinte, unul pentru Senat si unul pentru Camera Deputatilor. Nu te grabi ca un incepator. Descopera-le. Adulmeca-le. Cerceteaza-le zonele sensibile. Identifica pozitiile candidatului si partidului pe care doresti sa-i votezi.

Pasul 8
Prietene, a sosit momentul. E timpul s-o pui. Ridica stampila, inspira adanc, fixeaza tinta si proiecteaza stampila in patratelul ales. Ai grija! Nu rata! Pune-o intr-un singur patratel. Pune-o exact in patratel. Patrunde adanc. Fa hartia sa urle sub greutatea mainii tale. Ai trei buletine de vot. Pe fiecare dintre ele poti vota un singur candidat/un singur partid. In total, o pui de trei ori. Trei intr-o singura intalnire, nu e rau!

Pasul 8 bis
Daca ai ratat, daca ai pus-o gresit, daca n-ai incadrat-o bine, buletinul de vot e terminat. Nu-i vina ta. Niciodata nu-i vina ta. Iesi elegant din cabina si cere alt buletin. Ia-o de la capat. De data asta o sa fie perfect. Orgasmic.

Pasul 9
Prietene, inca n-ai terminat. E timpul sa dai lovitura finala. Impatureste imperturbabil buletinele de vot. Iesi din cabina. Apropie-te de urna. Cerceteaza-i fanta. Atinge-o. Descopera-i tactil conturul. Simte-i ritmul. E momentul sa-i oferi extazul. N-o amagi prea mult. Implineste-o. Strecoara in interior buletinele de vot.

Pasul 10
Pastreaza-ti concentrarea. Returneaza stampila. Recupereaza-ti buletinul. Paraseste sectia. Aprinde-ti tigarea, aminteste-ti ca tutunul iti dauneaza grav. Zambeste. In sfarsit, ai facut-o. AI PUS-O!!!




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Re: Cum e...

scris pe 5 aug 2005 01:43 de nemesis

...sa ti-o pui implicit?

"am pus-o implicit" - by someone you know

Ce inseamna pentru voi chestia asta, adica a ce va suna?


"Va asigur ca o facem cu cap si dibacie!" - Traian Basescu

Vezi? Nu esti cea mai criptica atunci cand vine vorba sa o pui implicit...



Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Variatiuni pe aceeasi tema....

scris pe 5 aug 2005 03:26 de ExoticDream



"Va asigur ca o facem cu cap si dibacie!" - Traian Basescu

Vezi? Nu esti cea mai criptica atunci cand vine vorba sa o pui implicit...


Regele Mihai isi aminteste:

"Prea putini recunosc ce-am facut noi atunci. Dar, n-am facut-o pentru ei, am facut-o pentru noi..."

Trecand in zona sfanta, minunea facuta de Dumnezeu cu vaduva Anastasia:

"Asta-i minune mare! Am pierdut biserica pentru ca am facut-o cu mandrie! A dat-o unei vaduve!"

Tot de-ale bisericii:

"Daca ii intrebi pe acesti oameni de ce au facut acel lucru, iti vor raspunde: 'N-am avut nici un motiv. Am facut-o dintr-o toana.' A fost un capriciu, o dispozitie de moment. Nu avem prea mult respect pentru oamenii capriciosi, care fac lucruri fara vreun motiv anume. De fapt, daca intr-adevar o fac fara motiv, atunci ar trebui sa fie internati intr-un ospiciu. Pentru ca ne-am confrunta cu o forma de nebunie."

Dana Nalbaru, fosta solista Hi-Q, marturiseste:

"Da, a fost foarte dificil sa iau aceasta hotarare... n-a fost deloc usor. Nici atunci, nici dupa. Am facut-o pentru ca a trebuit sa o fac. A fost o hotarare bine gandita si nu regret nimic."

..... si lista ar putea continua.....




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

22 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate