Important!

Pagina 1 din 1
1

valentine

Expert member
6465 mesaje

Important!

scris pe 3 mai 2005 22:15 de valentine

Cam mare plictiseala in ultimul timp pe aici...asa ca sa incepem un nou stil...aici vali cu brigada...va dau un sfat prietenesc, aveti grija cu femeile ca sunt periculoase cand se indragostesc...

Ghiciti cine batea aseara la usa mea...o gajica cu politia...spune ca i-am furat inima, dar nu e lege pt asa ceva !

Ce sa fac eu...: "Sefule nu te grabi ca poate e gresela...stai sa imi aduc aminte ce am facut aseara, hai ca poate rezolvam noi ceva..."
"Hai sefule ca o dam la pace, ce sa ii faci daca sunt barbat bine si mor fetele dupa mine...lasa pulanu nu mai fa pe militianu...hai sefule lasa-ma in pace nu ma amenda ca sa mor eu de nu tio dau si lu mata..."
Si ca sa va explic si care e povestea...:
Aseara o gajicuta cu un trup mortal mi-a zambit in coltul gurii si ma chemat la bar...mi-a spus ca sunt dulce si tare sucar si ca mine gaseste rar...dar de dimineata nu ma trezesc bine si vine nebuna cu politia peste mine, zice ca i-a ramas inima la mine si sa fac bine sa io dau inapoi pana maine...

Ce sa fac eu...: "Hai cucoana ca iti dau tot ce imi zici, dar zile astora sa plece de aici...zi sefului ca iti dau inima daca imi da pedeapsa chiar in camera ta.." (Sa vezi ce ii dau de o nenorocesc, oricum imi prinde bine ca vroiam sa slabesc...dar ce ma fac daca vine satula?...cred ca chem politia sa ma scape de nebuna!)

sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Important!

scris pe 3 mai 2005 22:16 de valentine

Cam mare plictiseala in ultimul timp pe aici...asa ca sa incepem un nou stil...aici vali cu brigada...va dau un sfat prietenesc, aveti grija cu femeile ca sunt periculoase cand se indragostesc...

Ghiciti cine batea aseara la usa mea...o gajica cu politia...spune ca i-am furat inima, dar nu e lege pt asa ceva !

Ce sa fac eu...: "Sefule nu te grabi ca poate e gresela...stai sa imi aduc aminte ce am facut aseara, hai ca poate rezolvam noi ceva..."
"Hai sefule ca o dam la pace, ce sa ii faci daca sunt barbat bine si mor fetele dupa mine...lasa pulanu nu mai fa pe militianu...hai sefule lasa-ma in pace nu ma amenda ca sa mor eu de nu tio dau si lu mata..."
Si ca sa va explic si care e povestea...:
Aseara o gajicuta cu un trup mortal mi-a zambit in coltul gurii si ma chemat la bar...mi-a spus ca sunt dulce si tare sucar si ca mine gaseste rar...dar de dimineata nu ma trezesc bine si vine nebuna cu politia peste mine, zice ca i-a ramas inima la mine si sa fac bine sa io dau inapoi pana maine...

Ce sa fac eu...: "Hai cucoana ca iti dau tot ce imi zici, dar zile astora sa plece de aici...zi sefului ca iti dau inima daca imi da pedeapsa chiar in camera ta.." (Sa vezi ce ii dau de o nenorocesc, oricum imi prinde bine ca vroiam sa slabesc...dar ce ma fac daca vine satula?...cred ca chem politia sa ma scape de nebuna!)







P.S aaa era sa uit treaba asta e un pamflet si trebuie luata ca atare, hai ca a fost misto...ne vedem data viitoare! V-am pupat!
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Important!

scris pe 4 mai 2005 06:11 de SORIN28



P.S aaa era sa uit treaba asta e un pamflet si trebuie luata ca atare, hai ca a fost misto...ne vedem data viitoare! V-am pupat!


Bine ca ai precizat,ma gandeam ca o sa te pierd pe la "cusca" (pentru cei care cusca = penitenciar)



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Important!

scris pe 4 mai 2005 08:26 de valentine

Cam mare plictiseala in ultimul timp pe aici...asa ca sa incepem un nou stil...aici vali cu brigada...va dau un sfat prietenesc, aveti grija cu femeile ca sunt periculoase cand se indragostesc...

Ghiciti cine batea aseara la usa mea...o gajica cu politia...spune ca i-am furat inima, dar nu e lege pt asa ceva !

Ce sa fac eu...: "Sefule nu te grabi ca poate e gresela...stai sa imi aduc aminte ce am facut aseara, hai ca poate rezolvam noi ceva..."
"Hai sefule ca o dam la pace, ce sa ii faci daca sunt barbat bine si mor fetele dupa mine...lasa pulanu nu mai fa pe militianu...hai sefule lasa-ma in pace nu ma amenda ca sa mor eu de nu tio dau si lu mata..."
Si ca sa va explic si care e povestea...:
Aseara o gajicuta cu un trup mortal mi-a zambit in coltul gurii si ma chemat la bar...mi-a spus ca sunt dulce si tare sucar si ca mine gaseste rar...dar de dimineata nu ma trezesc bine si vine nebuna cu politia peste mine, zice ca i-a ramas inima la mine si sa fac bine sa io dau inapoi pana maine...

Ce sa fac eu...: "Hai cucoana ca iti dau tot ce imi zici, dar zile astora sa plece de aici...zi sefului ca iti dau inima daca imi da pedeapsa chiar in camera ta.." (Sa vezi ce ii dau de o nenorocesc, oricum imi prinde bine ca vroiam sa slabesc...dar ce ma fac daca vine satula?...cred ca chem politia sa ma scape de nebuna!)



Si ca sa va arat ca sunt baiat bun...cat de curand o sa apara povestea si pe muzica
sus

MachoMan

Veteran member
399 mesaje

Re: Re: Important!

scris pe 4 mai 2005 11:12 de MachoMan



Si ca sa va arat ca sunt baiat bun...cat de curand o sa apara povestea si pe muzica


Poate "muzica" ai vrut sa scrii?

"Manelele nu sunt muzica comerciala pentru ca nu sunt muzica: ele sunt niste strigaturi sau niste vaicareli ritmate sexual si provenind din minti oribil de sumar mobilate."

George Pruteanu
sus

absolutul

Guest

Re: Re: Re: Important!

scris pe 4 mai 2005 12:12 de absolutul



Poate "muzica" ai vrut sa scrii?

"Manelele nu sunt muzica comerciala pentru ca nu sunt muzica: ele sunt niste strigaturi sau niste vaicareli ritmate sexual si provenind din minti oribil de sumar mobilate."

George Pruteanu


"muziCA COmerciala"
No, s-o ramolit si asta! :/
sus

MachoMan

Veteran member
399 mesaje

Re: Re: Re: Re: Important!

scris pe 4 mai 2005 14:28 de MachoMan



"muziCA COmerciala"
No, s-o ramolit si asta! :/


Pruteanu scria despre "muzicã comercialã", nu "muziCA COmercialã", si eu m-am repezit la dictionar sa vad definitia cacofoniei, dar acolo se precizeaza doar ca este o suprapunere de sunete discordante. Stii sigur ca sunt improprii si combinatiile de tipul:

cã comunismul
cã Connex

???????

Pana la urma, cuvantul "cacofonie" vine din limba franceza ("cacophonie" sau din greaca, asa cum am citit undeva, caz in care s-ar fi format prin alaturarea lui "kakos" ( = "urat" in greaca veche si neo) cu "phonos" ( = "sunet" in greaca veche si neo) pentru a forma "sunet urat"?
sus

MachoMan

Veteran member
399 mesaje

Re: Important!

scris pe 4 mai 2005 14:36 de MachoMan

..aici vali cu brigada...


Mai, vezi ca te cauta Paul Fantezistu' azi-noapte pe OTV, zicea ca tu esti regele neincornorat (pardon, neincoronat) al manelelor! Speram sa nu te fure betia succesului si sa ne parasesti.... ce ne-am face fara trubadurul nostru?

Mi-e teama mi-e teama de despartzire
Sa vars lacrimi pt tine
Sa raman singur pe lume
Frica mi-e...... frica mi-e ca ai sa pleci
Si n-ai sa te razgandesti
Si n-ai sa te mai intorci..........

Ramai si nu pleca.....!

P.S. Ia uite cum a evitat el cacofonia, puteam sa jur c-o sa spuna "Mi-e friCA CA ai sa pleci", dar a tras o inversiune si nu mai am ce sa critic, e arta curata!
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Important!

scris pe 4 mai 2005 17:09 de SORIN28

George Pruteanu

= parerea mea despre Pruteanu "....prvighetoarea cantaaaa"



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Important!

scris pe 4 mai 2005 17:15 de SORIN28



Poate "muzica" ai vrut sa scrii?

"Manelele nu sunt muzica comerciala pentru ca nu sunt muzica: ele sunt niste strigaturi sau niste vaicareli ritmate sexual si provenind din minti oribil de sumar mobilate."

Din cate stiu eu,poate stiu gresit,manelele sunt un fel dederivat al muzicii lautaresti si nu cred ca Gabi Lunca, Nelu Ploiesteanu strigau si se vaicareau!!! Oricum nici mie nu imi plac manelele(sau cel putin cam 90% din ele). Si atunci vin cu intrebarea : De ce majoritatea romanilor asculta manele ?! De ce manelele sunt cele mai ascultate ?!



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Important!

scris pe 4 mai 2005 17:36 de valentine


Din cate stiu eu,poate stiu gresit,manelele sunt un fel dederivat al muzicii lautaresti si nu cred ca Gabi Lunca, Nelu Ploiesteanu striga si se vaicarea!!! Oricum nici mie nu imi plac manelele(sau cel putin cam 90% din ele). Si atunci vin cu intrebarea : De ce majoritatea romanilor asculta manele ?! De ce manelele sunt cele mai ascultate ?!



Pt ca nu tot romanul e inapt ca persoanele de mai sus care striga sus si tare...manele sucks!...ce ar fii sa strige si manelistii: celelante stiluri sucks!....eu zic ca fiecare ar trebui sa fie lasat sa asculte ce ii place inima...cat despre faza cu regele neincoronat, draga dobitoc imi pare rau pt tine dar nu ascult numai manele...adica ascult tot ce mi se pune la ureche de la populara pana la rock!
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Important!

scris pe 4 mai 2005 17:45 de ExoticDream


De ce majoritatea romanilor asculta manele ?! De ce manelele sunt cele mai ascultate ?!


Conform unei statistici, genurile muzicale cele mai ascultate de romani sunt folclorul (54%), dance/disco (40%), manele (32%) si latino (24%). Doar 11% prefera muzica simfonica/opera/opereta, iar 2% asculta jazz.

De ce se intampla asta? Pai..... spuneti voi!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

25 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate